24.5.2018 | Svátek má JanaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Zaorálek, to je dárekŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 41, poslední: 20.6.2017 10:47, přehled diskusí

Zaorálek by měl dostat přes držku. :
Autor: P. Mach Datum: 19.6.2017 21:47

Přes držku by ovšem měl dostat i zbytek socanstva a hradní hovado na vrch. A to nejen za bláboly, které každodenně vypouštějí z držky ale hlavně za diletantská a populistická rozhodnutí poškozující ekonomiku státu, rozkrádačky a totálně sprasenou legislativu, které tady po nich zůstává.

On si snad Zaorálek:
Autor: J. Schwarz Datum: 19.6.2017 21:41

s celou svou neomarxistickou socdemáckou squadrou asi vážně myslí, že Afrika by na tom byla lépe, kdyby ji Evropa nechala "napokoji"? Kdyby neexisatovaly žádné kontakty? Afrika by dopadla přinejlepším stejně jako je na tom dnes i kdyby kolonialismu nebylo. Úplně by stačili dobroserové, "humánisti", "Lékaři bez hranic" a podobné spolky šílenců aby rovnováhu v Africe rozvrátily. Vždyť kdo by se bránil "pomoci", lékařům a lékům, zachraňování "každého potřebného", že. jenže změnit kulturní návyky nelze ani za století, jak vidno, takže by se Afrika přemnožovala ještě rychleji než je tomu v současnosti. A že jim "něco dlužíme"? Komu? Černoši, kteří byli prodáni jako otroci do Ameriky jinými černochy, kteří je chytili a prodali. Kdo by měl tedy potomkům otroků platit? Ti, co je koupili nebo ti, co je prodali? Jisté je, že je snaha argumentovat tak, aby platili "bohatí", neb z chudého lotra nevyrazíš ani vindru. A "suroviny" které evropané těžili neměly pro místní většinou žádnou hodnotu, netušili, že by se daly k něčemu použít. Jsem zvědav, jestli by bylo možné člověka, který by vymyslel jak vyrobit z lejna lék proti rakovině a skoupil by za účelem této výroby obsahy žump, obvinit z vykořisťování seroucích kteří, o vynálezu nevědouce by zájemci byli za odvoz "cenných" exkrementů ještě i zaplatit.

A je snad čemu se divit?:
Autor: L. David Datum: 19.6.2017 19:54

Copak mohou socani se svou ideologií vybudit ze svých řad inteligentní osobnosti?

Re: A je snad čemu se divit?:
Autor: V. Kotas Datum: 19.6.2017 21:00

No, hlavně že je vybudily ostatní strany, co !

Hlas rozumu.:
Autor: P. Klíma Datum: 19.6.2017 17:29

Děkuji, pane Holásku.

Podle mého,:
Autor: M. Foltyn Datum: 19.6.2017 13:07

migrace vznikla proto, že se jich hodně urodilo. Je mnoho obyvatel a málo Afriky,taky po osvobození se jim podařilo zničit infrastrukturu a následkem je hlad. Ale co to má proboha společného s kolonializmem? Vládnou si tam samy a možná je chyba, že mají málo zbraní. Dříve natalitu řešili takto.

Re: Podle mého,:
Autor: P. Lenc Datum: 19.6.2017 15:30

Nojo ale vysvětlujte to Zaorálkovi a jeho voličům.

Mlátit holí - demokracie podle Holáska :o):
Autor: J. Šimek 066 Datum: 19.6.2017 10:49

Vážený pane,:
Autor: P. Klíma Datum: 19.6.2017 17:30

jste tragéd a idiot.

Re: Vážený pane,:
Autor: I. Mertl Datum: 19.6.2017 17:50

A co říci o Vás, milý pane? Doplňte ad libitum ("ako sa Vam páčí").

Re: Vážený pane,:
Autor: M. Prokop Datum: 19.6.2017 21:22

Že napsal evidentní pravdu.

Co je NÁM do koloniální minulosti vládců EU?:
Autor: A. Alda Datum: 19.6.2017 10:36

Nic.

Jak je to s kolonialisty a podrobenými zeměmi v rámci EU je uvedeno v tomto 12 let starém článku:

http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/327-eurotest-iii-.aspx

Kecy v kleci:
Autor: M. Krátký Datum: 19.6.2017 9:13

Stačí se podívat do Zimbabve - kde jsou černoši, když si začali "vládnout" sami bez kolonizátorů. znovu opakuji : za všechny války a násilí za posledních 150 roků můžou socialisti ve všech formách a typech a jejich "vůdcové" Hitler, Stalin, Mao, Pol pot, Husein Obama, Merkel baba atd.

Re: Kecy v kleci:
Autor: V. Kain Datum: 19.6.2017 9:47

Zaorálek je jeden z největších žvanilů kterí se u nás vyskytují.Ten dokáže klidně hodinu dvě žvanit a přitom se nic nedovíte.

Re: Kecy v kleci:
Autor: V. Kain Datum: 19.6.2017 9:48

Oprava:kteří

Re: Kecy v kleci:
Autor: J. Lepka Datum: 19.6.2017 11:00

To vás překvapuje? Podle jeho oficiálního životopisu je absolventem studia marx-leninské filosofie, no a podle mých zkušeností je celý ten "obor" jen snůškou nic neříkajících slintů.

Re: Kecy v kleci:
Autor: P. Lenc Datum: 19.6.2017 15:37

Bohužel, tyto slinty se učí i nadále, jenom tomu už neříkají marxismus-leninismus.Taková Filosofická fakulta a nějaký "profesor" typu Zlatušky nebo Putny vychová celoživotní neomarxisty a anarchisty a ještě za to dostanou pochvalu.Jo, fašismus je věčný...

Historické kyvadlo ...:
Autor: F. Vízek Datum: 19.6.2017 1:31

Historické kyvadlo nerovná se běžnému metronomu, ale k zamyšlení svádí. Docela by k tomu stačily i učebnice dějepisu pro základní školy. Našli bychom odpovědi, jak to bylo s Evropou (Evropany) a ostatním světem:

Kdo si zařídil kolonie v Asii? Kdo rozdělil Afriku umělými hranicemi a kolonizoval ji? Co se dělo po objevení Ameriky? Jak to, že se na tomto kontinentu mluví evropskými jazyky? Kde se tam vzali občané černé pleti? Kdo ze svobodných Afričanů udělal otroky? A co Tichomoří, Asie, Austrálie? Přiznejme si, my Evropané, svoje "zásluhy a činy" a přestaňme kroutit hlavou nad historickým kyvadlem.

Připomeňme si, s jakou troufalostí (a s jakými následky) Evropané a Američané vnucují leckde a leckomu svůj způsob života, svoje pojetí dobra a práva, jak "vyváží" svobodu a demokracii. Tu a tam vyhrají válku, ale ne a ne vyhrát mír.

Svět dneška je svět internetu; "vidíme si do talíře", nic se neutají. Ten "třetí svět" už pochopil a dobře vnímá, že bohatství Evropy i USA vykvetlo do značné míry také na nezměrném utrpení milionů...

Ano, potomci těch likvidovaných, ponížených nyní zvedají hlavu a mnozí by rádi "účtovali". Měli bychom pochopit, vysvětlovat a mít rozum a vést k rozumu. Sebe i je. Abychom vyhráli - mír.

Re: Historické kyvadlo ...:
Autor: J. Bruner Datum: 19.6.2017 2:38

mír vyhrajeme, když na našem území zakážeme islám.

Re: Historické kyvadlo.:
Autor: P. Dvořák Datum: 19.6.2017 5:18

Nic nezakážete, když každý pátý Evropan bude muslim.

Před několika dny jsem četl něco v tom smyslu, že je reálný předpoklad, že se během asi dvaceti let dá do pohybu 100 milionů Afričanů. Samozřejmě do Evropy, co by dělali např. v Číně, že. A že to samozřejmě povede ke zhroucení sociálního a zdravotního systému.

Tak jsem si hned v té chvíli položil tři otázky: 1) Proč jenom 100 milionů? 2) Proč by jim to mělo trvat dlouhých 20 let? 3) Nikdo nepočítá s tím, že postupem času budou mít několik dětí?

Re: Historické kyvadlo.:
Autor: J. Schwarz Datum: 19.6.2017 21:58

No, němci celou Evropu převálcovali a narazili až v Rusku. Přitom poměr sil byl podobný - jen asi každý pátý evropan byl němec. Takže záleží jen na bojovnosti, vůli a odhodlání. Zakázat pro začátek demonstrativní veřejné modlitby spojené se zábory ulic a veřejných prostranství by nemělo být problémem. A kdyby v "no go zónách" vznikly nepokoje pak stačí tyto "no go zóny" izolovat a nechat podusit ve vlastní šťávě.

Re: Historické kyvadlo ...:
Autor: V. Kotas Datum: 19.6.2017 5:27

Ano, to jeho vyjádření má něco do sebe. A že to těm bývalým koloniím dochází až po 60letech ? Taková je totiž doba i některé archivy se otevírají až po 50letech. Proto i naši potomci se budou divit, až se otevřou za tu dobu. Je při tom našem evropanství, je důležité připomínat, že země Koruny české, byly také koloniemi ( a opět jsme ) a na kolonizování ostatního světa, se nikdy nepodílely. Na rozdíl od jiných evropských zemí !

Re: Historické kyvadlo ...:
Autor: V. Kotas Datum: 19.6.2017 5:30

Zaorálek to je dárek. Aby nebyl, když měl mechtle ( a možná stále má ) s tím jau jau spolkem !

Re: Historické kyvadlo ...:
Autor: P. Selinger Datum: 19.6.2017 12:00

jednu dobu se říkalo " blbej jako Zaorálek! " Znovu se to potvrzuje ?

Re: Historické kyvadlo ...:
Autor: L. Pejchal Datum: 19.6.2017 8:17

Co je to za bláboly a sypání si popela na hlavu. Celé dějiny lidského pokolení, ještě dávno před kolonizací Asie, Afriky či Ameriky, jsou o tom, že se lidé stěhují, migrují a obsazují násilně (bohužel) nová území. Homo sapiens vytlačil neandrtálce. Slované přišli do Evropy z Asie a vytlačili tak původní obyvatelstvo. Germáni se svého času dali na pochod od od severu Evropy k jihu. Arabové ovládli sever Afriky také na úkor původního obyvatelstva (starověcí Egypťané rozhodně neměli s Araby něco společného).Historicky nedávno se Osmané snažili dobýt Evropu a došli až k Vídni. Nespravedlností, utrpení a bolesti je v dějinách nepočítaně. Historické kyvadlo tady vyblije myšlenku, že za všechny nepravosti světa může novověká kolonizace. Já bych měl otázku. Proč všichni ti potomci likvidovaných a ponížených zvedajíce hlavu se dnes hrnou do Evropy ?? A kolik jich jako Evropa má přijmou ?? Miliardu ?? Na světe je asi 6 miliard chudáků. Má je všechny Evropa přijmout, aby odčinila vinu za kolonizaci ?? Závěrem pro všechny ty pseudohumanisty a levicový

snílky. Všeobecný a nekonečný mír nenastane nikdy, protože život z své podstaty boj.

Slované nikdy nežili v Asii.:
Autor: A. Alda Datum: 19.6.2017 10:41

Slované jsou autochtonní evropské obyvatelstvo. S Asií nemáme společného víc než to, že jsme se kdysi kamarádili a trochu mísili s Avary a dnes se kamarádníme s Vietnamci, s kterými se snad časem začneme i trochu mísit.

Z Asie ale rozhodně nepocházíme.

Re: Historické kyvadlo ...:
Autor: L. Pejchal Datum: 19.6.2017 8:21

Co je to za bláboly a sypání si popela na hlavu. Celé dějiny lidského pokolení, ještě dávno před kolonizací Asie, Afriky či Ameriky, jsou o tom, že se lidé stěhují, migrují a obsazují násilně (bohužel) nová území. Homo sapiens vytlačil neandrtálce. Slované přišli do Evropy z Asie a vytlačili tak původní obyvatelstvo. Germáni se svého času dali na pochod od od severu Evropy k jihu. Arabové ovládli sever Afriky také na úkor původního obyvatelstva (starověcí Egypťané rozhodně neměli s Araby něco společného).Historicky nedávno se Osmané snažili dobýt Evropu a došli až k Vídni. Nespravedlností, utrpení a bolesti je v dějinách nepočítaně. Historické kyvadlo tady vyblije myšlenku, že za všechny nepravosti světa může novověká kolonizace. Já bych měl otázku. Proč všichni ti potomci likvidovaných a ponížených zvedajíce hlavu se dnes hrnou do Evropy ?? A kolik jich jako Evropa má přijmou ?? Miliardu ?? Na světe je asi 6 miliard chudáků. Má je všechny Evropa přijmout, aby odčinila vinu za kolonizaci ?? Závěrem pro všechny ty pseudohumanisty a levicový

snílky. Všeobecný a nekonečný mír nenastane nikdy, protože život je ze

své podstaty boj.

Re: Historické kyvadlo ...:
Autor: P. Portwyn Datum: 19.6.2017 8:25

"My Evropané"... Vy si Evropane přiznávejte, co chce. Můj národ (protože já jsem na rozdíl od Vás Čechem) žádné kolonie v zámoří neměl.

A pokud jsme u té kolektivní viny, žádám odstoupení rakouského Weinviertelu jako kompenzaci za dlouholetý útlak. 300 let jsme trpěli, jak říkali obrozenci! Protože jsem demokrat, tak vyvraždění Rakušanů ani přechod na kališnictví nežádám, stačí ten majetek.

Zase vážně: byl řečen jasný argument se Švédskem, které žádné kolonie nemělo. Případnou námitku, že to migranti nevědí, neberu - vždyť to jsou samí doktoři a inženýři, co přišli obohatit naši ekonomiku!

Ale jo.:
Autor: A. Alda Datum: 19.6.2017 10:43

Dokud jsme byli provincií Rakouska a Rakousko-Uherska, měli jsme coby "Rakušané" kolonii, a to Zemi Františka Josefa. Tak dodnes žijí lední meděvědi, co nám naši koloniální minulost nemohou zapomenout a kdyby u nás nebyl takový hic, hned by se k nám za trest nastěhovali.

Re: Ale jo.:
Autor: P. Portwyn Datum: 19.6.2017 15:12

Ano! Medvědi byli vykořisťovaní! :o)