23.5.2019 | Svátek má VladimírDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


GLOSA: Zákaz kouření je zločin proti nekuřákůmŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 129, poslední: 14.6.2017 17:03, přehled diskusí

Nikdy bych nevěřil, kolik lidí neumí číst?:
Autor: V. Husák Datum: 13.6.2017 21:52

Číst možná umějí, ale nejsou schopni porozumět smyslu textu. Napsal jsem totiž glosu o tom, že důsledky zákona původně zaměřeného proti kuřákům se v konečném důsledku obracejí proti nekuřákům. Přijatý zákon se tak stal v nadneseném smyslu slova "zločinem proti nekuřákům". Většina zde diskutujících však téma článku vůbec nepochopila... Těch pár, kteří pochopili, tímto velmi srdečně zdravím!

Re: Nikdy bych nevěřil, kolik lidí neumí číst?:
Autor: M. Prokop Datum: 13.6.2017 21:56

Jakýkoliv článek o kouření se zvrhne v boj mezi dobrosery a zastánci svobody konání.

Re: Nikdy bych nevěřil, kolik lidí neumí číst?:
Autor: V. Fenzel Datum: 13.6.2017 22:14

Odpoledne jsem si zašel na pivo. Jako ukázněný občan jsem si šel zakouřit na chodník. A hospodský mě varoval, že chlápek, bydlící víc než 50 m od hospody, si stěžoval, že ho obtěžuje kouř /desítky projíždějících aut mu nevadí/. To je přesná ukázka blbce a takových se i tady, v diskuzích, vyskytují tucty.

Re: Nikdy bych nevěřil, kolik lidí neumí číst?:
Autor: L. Novák 475 Datum: 14.6.2017 17:03

50 metrů není dostatečná vzdálenost, aby smraďoch neotravoval svým smradem okolí, pokud smrad putuje s prouděním vzduchu.

Takže kdo je tady blbec? Ten, kdo si nárokuje smradit lidem do oken, a nebo ten, kdo se smradu brání? ;-)

se nestacím divit:
Autor: F. Matousek Datum: 13.6.2017 18:54

o jakém to zákazu kourení zde autor a vsichni ostatní tolik diskutují ?

Preci zádnej zákaz kourení není ?

Re: se nestacím divit:
Autor: P. Han Datum: 13.6.2017 19:24

"Samozřejmě, že píši o zákazu kouření v restauracích", píše autor. Je to hned na začátku druhého odstavce. Pro vás tedy příliš daleko.

Re: se nestacím divit:
Autor: L. Novák 475 Datum: 13.6.2017 20:24

Kouření v restauracích je zřejmá prasečina. Jenom kuřákům tohle jaksi nedochází... V normálních (tedy nekuřáckých) rodinách je kouření u jídla považováno za těžký prohřešek prosti slušnému chování a je nemyslitelné, že by něco takového doma či jinde strpěli.

Re: se nestacím divit:
Autor: S. Landa Datum: 13.6.2017 20:27

A co? Jestli chtějí každého práska něčím zakousnout, jejich věc.

Re: se nestacím divit:
Autor: P. Han Datum: 13.6.2017 20:38

Taky bych se divil, kdyby nekuřáci doma při jídle kouřili. Ale to je trošku OT, nemyslíte? Asi nemyslíte.

Re: se nestacím divit:
Autor: L. Novák 475 Datum: 13.6.2017 20:52

Je to o tom, že kuřáka nejspíš ani nenapadne, že lidem, resp. nekuřákům v nejbližším okolí, jeho smrad silně vadí a je jim odporný. O zdravotních dopadech ani nemluvě. A tak si klidně kouří a odhazuje vajgle, kde ho napadne. Jeho mozek ovládá droga - nikotin.

Re: se nestacím divit:
Autor: S. Landa Datum: 13.6.2017 20:56

No a přesně proto soudím, že vyhnat je z uzavřených místností mezi ostatní lidi na ulici byla chyba...

Re: se nestacím divit:
Autor: L. Novák 475 Datum: 13.6.2017 21:05

Rozhodně však za normální považuji nekuřáctví a kuřáctví za drogovou závislost a otroctví. To zdůrazňuji proto, že někteří mají na svobodu poněkud zvrácený pohled a snaží se ostatní přesvědčit, že to je ta nejdůležitější svoboda, o kterou je třeba bojovat.

Není.

Re: se nestacím divit:
Autor: S. Landa Datum: 13.6.2017 21:13

Však považujte za normální co chcete. Jiný vnímá homosexuální styk jako báječný a normální, a pro mne za mne, chce-li se mu věnovat, já ho nesoudím. Stejně tak se necpu do gay clubu a nedožaduji se ženy...

A že je okolo onoho zákona takový rámus? Pravda, není o moc blbější než spousta jiných zákonů, které se v poslední době objevily, ale zasáhl miliony lidí, kuřáků i nekuřáků a když má tak velké množství lidí vztek...

Re: se nestacím divit:
Autor: L. Novák 475 Datum: 13.6.2017 21:20

Žádný rámus kolem zákona není. To jenom pár hloupých politiků si nedokázalo k obhajobě svobody občana najít méně pitomý příklad, než obhajobu drogově závislých kuřáků zotročených nikotinem... :-)

Re: se nestacím divit:
Autor: S. Landa Datum: 13.6.2017 21:27

Nemám pocit, že by ty stovky článků, blogů, nekonečných diskuzí, apod. psalo pár hloupých politiků. Rámus v Dlouhé a Kozí, který brání lidem spát, neorganizují Fiala s Machem...

Re: se nestacím divit:
Autor: L. Novák 475 Datum: 13.6.2017 21:30

To je aktivita na úrovni pouličního ruchu a informačního šumu. Zcela bez dopadu na široké masy občanů.

Re: se nestacím divit:
Autor: M. Prokop Datum: 13.6.2017 21:34

Klidně považujte, pokud to nevnucujete jiným.

Pročež je správný boj ZA nekuřácké restaurace, ať jich je co nejvíc, stejně tak jako boj ZA kuřácké restaurace, ať jich je co nejvíc a každý má na výběr.

Boj PROTI je lumpárna, která se vymstí. Jestli jsem tenhle stát považoval jakž takž za svůj, už mne to pustilo. A to kouřím velmi sporadicky.

Bojovat je nutno za svobodu jako takovou. Jinak zjistíte, že jste sám, až dojde na nějakou vaši.

Re: se nestacím divit:
Autor: V. Fenzel Datum: 13.6.2017 22:07

Co pořád melete o restauracích? Tam už se nekouřilo dávno, nekuřácké restaurace byly i za socíku a v hospodách, kde se podávalo jídlo, bylo kouření zakázáno od 10 hod.dopoledne do 14 hod. odpoledne. Řeč je o hospodách, pivnicích, krčmách, kam se scházejí chlapi po práci na kus řeči, na pivo, na fotbal, či hokej. Komu tam vadí kouř, ať tam neleze a neotravuje.

Svoboda jednání.:
Autor: P. Rada Datum: 13.6.2017 16:30

Jsem pro svobodné kouření. Svoboda kuřáka ale končí tam, kde začíná svoboda nekuřáka a to včetně placení jiného zdravotního pojištěn atd. tak aby jeden svým jednáním třeba i skrytě ale fakticky neparazitoval. Pokud obě strany toto co možná do důsledků dodržují a jsou i přiměřeně tolerantní, není snad třeba žádného dalšího typu regulace ba restrikce.

Právě toto spontální dodržování nepsaných pravidel ale ve společnosti zřejmě právě v případě postupného návykového jednání nefunguje. Zvláště ti co kouří a stalo se jim to až závislostí, nutně začínají svým zlozvykem doslova otravovat ovzduší jiným a přitom to tak sami nevnímají a nakonec ani sami nemají východisko.

Stanoví-li v této situaci někdo někde zákaz - není pak divu, že zvláště zapomětlivý závisláci se cítí zaskočeni a jak autor si situaci racionalizují tvrzeními o "zločinu proti kuřákům". V něčem pravdu mít mohou a to tehdy, pokud by společnost takovou sankci postupně nezesilovala a tak chudáky závisláky kteří se do takové situace mohli dostat i s cizího zavinění, najednou jaksi postaví před zed utrpení.

Bylo to ale opravdu většinou tak, že dotyční dnes závislí byly do dvé beznadějné situace vmanévrováni okolím? Byli celý život bez informací o rizicích kouření a bez možnosti obrany?

Celoživotně svobodnému člověku by se přeci něco takového stát nemělo.

Re: Svoboda jednání.:
Autor: P. Han Datum: 13.6.2017 19:32

Autor píše o "zločinu proti nekuřákům", nikoliv kuřákům. Je to i v titulku. Jste-li negramotný, pochopitelně dojdete k blbým závěrům.

Re: Svoboda jednání.:
Autor: J. Schwarz Datum: 13.6.2017 20:48

Byl bych nadšen, kdyby zdravotní i "sociální" pojištění bylo nepovinné. A svoboda nekuřáka nepokračuje v prostorách vyhrazených kuřákům, které ale onen "protikuřácký zákon" zakázal provozovat. Zkuste si zřídit kuřárnu a podávat tam pivo, kafe a sušenky. Najednou se objeví "právo" nekuřáka jít si tam sušenky koupit... A co když zavítám v letním vedru do kostela s úmyslem tam v klidu posvačit a nějakej otrapa v divném hábitu mne bude obtěžovat hlukem a divnými popěvky?

K čertu s bezohlednými zdrogovanými smraďochy:
Autor: L. Novák 475 Datum: 13.6.2017 16:20

a k čertu s pitomci, kteří se kuřáckých závisláků zastávají...

Re: K čertu s bezohlednými zdrogovanými smraďochy:
Autor: P. Han Datum: 13.6.2017 19:33

A k čertu s vámi, blbe, který by chtěl všem ostatním diktovat.

Re: K čertu s bezohlednými zdrogovanými smraďochy:
Autor: V. Kain Datum: 13.6.2017 19:34

Osle Nováku,už se těším jak takovým mamlasům jako jste vy zakáží žrát bůček.

Re: K čertu s bezohlednými zdrogovanými smraďochy:
Autor: L. Novák 475 Datum: 13.6.2017 20:19

Já nikomu nic nezakazuji, pokud mě nezamořuje bezohledný kuřácký magor a závislák svými zplodinami. Ostatně, jak mají tihle lidé změněný mozek a myšlení, je dobře patrné z jejich způsobu obhajoby kouření a své drogové závislosti. Neznají totiž svobodu, která vyplývá z osvobození se z vlivu drogy - nikotinu. Jsou jeho otroci.

Re: K čertu s bezohlednými zdrogovanými smraďochy:
Autor: P. Han Datum: 13.6.2017 20:48

"Svobodu, která vyplývá z osvobození se z vlivu drogy". Aha, jasné. Vy jste odnaučený kuřák. To jsou ti nejhorší.

Re: K čertu s bezohlednými zdrogovanými smraďochy:
Autor: L. Novák 475 Datum: 13.6.2017 20:56

Já to osvobození z otroctví zažil a už bych se do něj nikdy nevrátil. Takže vím, o čem píšu, na rozdíl od závisláků, kteří přestat kouřit nedokážou a ještě si svou závislostí vynucují větší díl svobody lidí v okolí, který jim nenáleží.

Re: K čertu s bezohlednými zdrogovanými smraďochy:
Autor: S. Landa Datum: 13.6.2017 21:00

Zajímavé. Já jsem také bývalý kuřák, ale takový fanatismus mne fascinuje.

Re: K čertu s bezohlednými zdrogovanými smraďochy:
Autor: L. Novák 475 Datum: 13.6.2017 21:10

To není fanatismus. Mě jenom prudí skutečnost, že lidé, od nichž očekávám zásadní postoje ke svobodě a otroctví, propagují otroctví a vydávají se za Svobodné, kterým jde především o svobodu občana a její ochranu. Podporou kuřáctví volby rozhodně nevyhrají. Pitomců máme v politice dostatek, tihle zjevně žádnou novou kvalitu voliči nenabízejí.

Re: K čertu s bezohlednými zdrogovanými smraďochy:
Autor: S. Landa Datum: 13.6.2017 21:20

Svobodní volby nejen nevyhrají, ale v souladu s tradicí se ani nepřiblíží hranici pro vstup do parlamentu. A jejich postoj ke kouření na tom těžko něco změní.

Jestli je nesouhlas s protikuřáckým zákonem propagace otroctví, pak je moje jednička v příštích volbách Simon Legree. :-)