19.4.2018 | Svátek má RostislavDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SVĚT: Hroutí se další pokusŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 64, poslední: 19.5.2017 23:18, přehled diskusí

Re: Co vmetu do tváře řezníkovi z ODS:
Autor: L. Vrána Datum: 19.5.2017 23:18

Já Vám ale netvrdim, že za venezuelský průšvih mohou USA. Pouze, že k tomu přispěly. Tečka.

Znárodnění nemusí být zločin, zajisté to bývá v civilizovaném světě dle litery zákona. I u nás to bylo legální. Jenomže státní podniky jsou zoufale neefektivní a proto se to po čase vrací do soukromých rukou. Přesto však v neomarxistických programech radikální demokracie se požadavek zestátnění znovu objevuje.

Upřesnění pro Z. Lapila :
Autor: M. Pivoda Datum: 19.5.2017 21:59

Vážený pane Z. Lapile:

Já chápu, že je to na vás opravdu velký skok oproti tomu, co znáte z minulosti. Dal jsem vám odkaz na pět let starou knihu od člověka, kterého podporuje i minulý prezident Clinton. Pokud mne považujete za blázna, pak musíte k tomu bláznovství přiřadit i ty dvě jmenované osoby. A to už je málo pravděpodobné. A mohl bych ve výčtu osob pokračovat.

V diskusním příspěvku nemohu dát celou výuku.

To je právě to, co mne děsí: Jestliže nejsou v v obraze současné technologické doby lidé jako je Z. Lapil, jak potom tomu tématu může porozumět nějaký Pepa z Depa, občan demokratického státu Česko. A přitom již dnes se (demokraticky) rozhoduje o naší budoucnosti.

Re: Co vmetu do tváře řezníkovi z ODS:
Autor: P. Mach Datum: 19.5.2017 18:14

Aha, takže za tím, že chávezula si hrál na vojáčky a dobrodince zkrachovalého castrovského režimu místo toho aby investoval do obnovy ropného průmyslu, znárodnil (rozuměj rozkradl řadu soukromých podniků), zavedl řadu nesmyslných regulací (jako maximální ceny) - což jsou hlavní kroky, které vedly ke krachu Venezuely - jsou ve skutečnosti Američané. To je mi ale překvapení. :-)

Jen na okraj, řada socialistů druhé poloviny 19. století, byli zloději a darebáci (stačí si vzpomenout na ty zrůdy marxe a lenina) a navíc to byli často zcela vylízaní magoři.

Re: Pro Z. Lapila:
Autor: Z. Lapil Datum: 19.5.2017 10:50

Jo, hezký. Jestli jsem z anotace dobře pochopil, tak se v knize praví, že "my" jsme schopni vyprodukovat vše, co potřebujeme. Což je asi pravda. Nevím ale jak vy, ale já si pamatuju pohádku o kohoutkovi a slepičce: vody bylo dost, jen ta distribuce vázla. Doufám, že mi nezačnete vysvětlovat, že kdyby studánka, slepička i kohoutek měli za zadkem inteligentního robota, tak by se domluvili. Samozřejmě přichází otázka, NA ČEM by se domluvili. Tahle planeta funguje stylem "něco za něco", a když si uvědomíte, kolik entit přišlo skrz slepiččinu anabázi k něčemu dobrému, tak je otázka, jestli by chudák kropenatá, štvána umělými inteligenty, nevyjednávala dodnes.

Dosavadní zkušenost totiž říká, že nejsme schopni spravedlivého dělení ve smyslu "každému stejně", natož "každému podle jeho potřeb". Znáte ten, jak na Sahaře začali budovat socialismus? Do roka a do dne začaly ze stavenišť docházet zoufalé prosby: Pošlete písek. Což, mimochodem, není takový nesmysl, jak se na první pohled zdá: saharský a jakýkoliv jiný pouštní písek je roztříděný větrem, takže jednotlivá zrna jsou stejně velká, což se do betonu moc nehodí.

Nezlobte se na mě, ale takhle vám můžu poslat iks odkazů na knihy, které věští budoucnost nikoliv zářnou, ale katastrofickou; momentálně je vysloveně v módě globální oteplení, před čtyřiceti lety hrozilo globální ochlazení. Osobně si myslím, že budoucnost bude někde mezi: nezmrzneme, neuvaříme se ve vlastní šťávě, ani z nás nebudou hromady tučného rosolu u televize. Budoucnost bude, řečeno s Clarkem, mnohem podivnější.

P.S. Všem 23 družstevníkům byla dána plná důvěra, aby si svůj díl deputátu vyzvedli sami. Velmi nás proto překvapilo, že se na posledních 21 už nedostalo.

P.P.S. Ilja Varšavskij: Perpetuum mobile (povídka z r. 1965).

Sdělení č. 2 pro R. Chodovského:
Autor: M. Pivoda Datum: 19.5.2017 10:23

"... jak se socialismus dostane k technologiím. ..." ???

Nejprve revoluční technologie přes kapitalismus, a pak teprve vzniká šance pro technologický socialismus.

Dodatek: Propásnutá česká historická příležitost:

Nejprve se měla obnovovat česká občanská společnost, a pak teprve obnovovat český kapitalismus po roce 1989. Tento souboj Václav Havel úspěšně prohrál.

Pro Z. Lapila:
Autor: M. Pivoda Datum: 19.5.2017 10:04

Cesta k hojnosti bude snazší (viz https://www.amazon.com/Abundance-Future-Better-Than-Think/dp/1451614217), než předělání Čechů na občany.

Re: Co vmetu do tváře řezníkovi z ODS:
Autor: L. Vrána Datum: 18.5.2017 23:58

Socialisté se objevili ve větší míře zejména ve 2.polovině 19.století. Zcela jistě to nebyli zloději a darebáci. Chtěli pomoci chudým lidem. Živnou půdou pro ně byly permanentní rozpory lidské společnosti. Pokud vládnoucí skupina z blbosti či chamtivosti opomine poskytovat protislužbu za svá privilegia, systém se stává nestabilním a dlouhodobě neudržitelným. Proto např. přerozdělování společenského produktu jaksi masivně funguje už od Staré říše v Egyptě až do dnešní doby. Socialismus nesocialismus.

Mezi lidskými uskupeními ale probíhá darwinovská evoluce. V té socialismus proti kapitalismu ze známých důvodů neobstál a neobstojí ani v budoucnosti.

Jen na okraj, na krachu venezuelského socialismu se významným způsobem podepsaly destabilizační akce vlády USA.

Re: Manifest technologického socialismu?:
Autor: Z. Lapil Datum: 18.5.2017 22:20

Historie především ukázala dvě věci: 1/ Člověk chce víc a víc a 2/ dáti člověku volný čas znamená posadit ho k televizi. Dobrá, námitka, že svět se vyvíjí se přijímá. Dnes televizi nahrazuje facebook.

Otázkou ale pořád zůstává, jak zajistit hojnost, když budou (skoro) všichni sedět u televize a zároveň chtít víc a víc. Přinejmenším lepší a lepší televizi/notebook/chytrofon.

Re: Co vmetu do tváře řezníkovi z ODS:
Autor: S. Kříž Datum: 18.5.2017 21:43

Kapitalismus se hroutí, kope kolem sebe jako chcípající kobyla – viz předsmrtné křeče Evropské unie, té líhně, toho ODPORNÉHO PAŘENIŠTĚ kapitalismu a demokracie. Jistě, Le Penová a Wilders ještě letos nevyhráli, ale jejich doba přijde. A pak bude konec s EU, kapitalismem a demokracií. Nastane Zlatý věk národních států a národních socialismů, takových, jako nám uchoval náš V. Klaus a udržují náš pan prezident Zeman a náš (budoucí) premiér pan Babiš.

Kdo je naším vzorem? Ne EU, ne Švýcarsko plné muslimů a Tamilů, Albánců a českých emigrantů. Naším vzorem je Čínská lidová republika, plnící 13. pětiletý plán na 130%.

Co na to řezníci z ODS a TOP09?

Z krásného Benešovska zdraví Svatopluk Kříž.

Buďme svorní!

Re: Co vmetu do tváře řezníkovi z ODS:
Autor: M. Prokop Datum: 18.5.2017 20:59

Že bych si občas také třeba způsobil takový "rauš". Na to běžný alkohol nestačí, to musí být něco extra.

Re: Těším se nato, :
Autor: M. Prokop Datum: 18.5.2017 20:58

To první možné je.

Druhé těžko, jak z historie známo, chleba spíše kradou než rozdávají.

Pro R. Chodovského: Hodina pravdy se blíží:
Autor: M. Pivoda Datum: 18.5.2017 20:31

Technologický socialismus se k potřebným technologiím dostane přes současný kapitalismus.

Jenže pak ten produktivní kapitalismus přeroste do těžkého průšvihu se stále se zvětšující technologickou nezaměstnaností. Načež nastane hodina pravdy (s lidskou nebo nelidskou tváří): buď vyhubit nepotřebné nezaměstnané, nebo jim poskytnout tzv. technologický socialismus? Ale o tom jsem již psal výše.

Při této příležitosti mne napadla obecná poučka z hodin kdysi povinného marxismu: kvantitativní změny přerostou ve změnu kvalitativní. Tu poučku ale pravděpodobně nevymyslel Karel Marx, ale nějaký filosof před ním.

Takže jste přešel z chlastu :
Autor: P. Mach Datum: 18.5.2017 19:52

rovnou na nitrožilní užívání.

Re: Mně spíš:
Autor: P. Mach Datum: 18.5.2017 19:50

Jako, že by hrozilo nějaké rozšíření tohoto invazního druhu z rusácka, kde ho mají obrovské množství (podstaně víc než v EU) a ještě jim tvoří zvláštní podmínky pro šíření (legalizace práva šaría a mnohoženství).

Na ježíška se taky ještě těšíš ševečku? :
Autor: P. Mach Datum: 18.5.2017 19:45

I když tvém případě to bude spíš děda mráz. Těšit se každopádně můžeš, avšak upozorňuji tě, že šance na to, že ti na okýnko zaklepe děd mráz a nadělí ti pytel otrub za to, že jsi byl hodný volksrusák a příkladně lez báťuškovi puťkovi do tlustého střeva je nekonečně větší než to, že zkrachovalé rusácko bude v Evropě cokoli rozdávat. Prozatím to bylo vždy naopak, západ již mnohokrát tahal rusácko z žumpy, a nic nenasvědčuje tomu, že by to kdykoli mělo být opačně. :-)

Re: Opravdu F. Houžňák dosáhl na vědeckou hodnost? :
Autor: S. Ševeček Datum: 18.5.2017 18:51

Za třicet sekund nabito a za dalších deset sekund vybuchloto?

Re: Mně spíš:
Autor: S. Ševeček Datum: 18.5.2017 18:45

Tábory čmoudíků?

Těším se nato, :
Autor: S. Ševeček Datum: 18.5.2017 18:44

až v Našem vyspělém EUsocialismu vypukne nedostatek europapíru a chleba bude rozdávat Ruská armáda Ochranitelka.

Mně spíš:
Autor: V. Němec Datum: 18.5.2017 18:30

znepokojují záběry z jižní Moravy, kde jsou v lánech bílá místa obnažená po splavení humusové zeminy.

Co tam tak asi poroste?

Re: Co vmetu do tváře řezníkovi z ODS:
Autor: J. Macků Datum: 18.5.2017 17:55

Naštěstí nebo naneštěstí je socialismus (komunismus) života neschopný, tak se po určité epoše, při které zničí vládnoucí socialistická (komunistická) garnitura celou zemi hospodářsky i společensky, vrátí se země zase k nějakému přirozenému způsobu žití, nejspíše kapitalismu a po mnoha letech usilovné práce napraví škody svými předchůdci způsobené. Bohužel lidé po čase zapomenou a zase se k socialismu vrátí a celá situace se opakuje. Lidstvo je nepoučitelné. Je třeba si neustále připomínat, že socialisté vznikli prapůvodně z lapků. Ti také bohatým brali, někdy něco dali chudým a většinu prožrali. To je jim vlastní způsob hospodaření a podle toho vypadá i jejich současné hospodaření kdekoli na světě.

Re: Co vmetu do tváře řezníkovi z ODS:
Autor: S. Kříž Datum: 18.5.2017 17:47

Jsem nekuřák.

Proč se ptáte?

Re: Technologický socialismus jako vyvolaná inovace:
Autor: M. Prokop Datum: 18.5.2017 17:33

"současná technologická revoluce (s využitím tzv. umělé inteligence) již nahražuje lidský mozek. "

Ve vašem případě bych tu náhradu reklamoval. Nepovedla se.

Zlatuška je blb, ale právě jste mu připsal alespoň malé plus.

Re: Manifest technologického socialismu?:
Autor: M. Prokop Datum: 18.5.2017 17:28

Přes Marxe nebo přes Pivodu, průser zaručen tak jako tak.

Re: EU je nám blíže než Venezuela. Zde je odlišný názor::
Autor: M. Prokop Datum: 18.5.2017 17:27

Nástroje jo, lidi ne. Moc socialismu, ať už technologického nebo jiného.

Re: Co vmetu do tváře řezníkovi z ODS:
Autor: M. Prokop Datum: 18.5.2017 17:25

Co to hulíte?

Re: To je nápad!:
Autor: R. Chodovsky Datum: 18.5.2017 16:20

Technologický socialismus. A rozhodně s lidskou tváří.

Jen by chtěl vědět, jak se socialismus dostane k technologiím. Stejně jako vždy?

Re: Socialismus by byl úspěšný,:
Autor: I. Schlägel Datum: 18.5.2017 15:56

Ano, přesně tak. Socialismus je přeci jenom sladší káva než feudalismus, otrokářství či prvobytně pospolná společnost. Alespoň na čas, než mu dojdou opravdu všechny zdroje a k tomu feudalismu stejně dospěje. ;-)

Re: Socialismus by byl úspěšný,:
Autor: J. Lukavsky Datum: 18.5.2017 15:35

Inu pokud by byl socialismus bez konkurence kapitalismu, čili jediný tak by vlastně úspěšný byl, neb by nic jiného nebylo. Tak jste to myslel?

J.L.

Co vmetu do tváře řezníkovi z ODS:
Autor: S. Kříž Datum: 18.5.2017 15:04

Na co ve svém štvavém článku zapomněl řezník J. Míth, bývalou vládnoucí garniturou dosazený do funkce radního pro školství, aby pokračoval v havlistickém prznění myslí naší mládeže: Na NAŠE nejvyšší představitele.

Proč na ně „zapomněl“, ve skutečnosti je zapřel jako Petr Krista, ve svém výčtu socialistických politiků a státníků? Nu přece proto, aby nemusel přiznat sám sobě, že socialismus je nezničitelný a že jednou zvítězí na celém světě.

Proto napíšu za řezníka z ODS Mítha: Naši nejvyšší představitelé, pan prezident Zeman a pan premiér (budoucí, dlouholetý) Babiš vycházejí ze stále živé tradice naší Komunistické strany a jsou šéfové svých vlastních socialistických stran.

Z krásného Benešovska zdraví Svatopluk Kříž.

Buďme svorní!

EU je nám blíže než Venezuela. Zde je odlišný názor::
Autor: M. Pivoda Datum: 18.5.2017 14:30

Evropa má podle prognostika Rifkina nástroje k tomu, aby hospodářsky předběhla Spojené státy.

Inteligentní energetická síť je podle teoretika budoucnost hospodářského růstu.

Americký sociální teoretik, ekonom a prognostik Jeremy Rifkin se ve svých předpovědích mýlí jen zřídka. V nejnovější teorii nastiňuje podobu globální hospodářské revoluce. Tématu se věnuje německý list Die Welt.

http://www.rozhlas.cz/plus/svet/_zprava/evropa-ma-podle-prognostika-rifkina-nastroje-k-tomu-aby-hospodarsky-predbehla-spojene-staty--1726329