25.6.2018 | Svátek má IvanDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: O druhých v pořadí a břemeni ZápaduŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 41, poslední: 19.5.2017 11:21, přehled diskusí

Zavod s casem a zakorenenou blbosti.:
Autor: J. Chodur Datum: 17.5.2017 23:16

Vyborny clanek na mnoha urovnich.

Na okraj a trochu mimo hlavni tema clanku. Stejne jako rada ctenaru prede mnou se zamyslim nad tim "slitovanim a pomoci potrebnym". Napadlo nekoho, ze takova pomoc je zasahovani do prirodniho procesu a tudiz by mela byt doprovazena velkou zdrzenlivosti? Tento proces vyslednym neuspechem nekterych etnik dava naprosto nutny feedback temto lidem, ze co delaji zrejme potrebuje zlepseni? Komu prijem podpor dalo pocit sebeucty? Pokud tento mechanismus masovym zasahem znicime, maji ti vmesujici se "dobraci" nejakou solidni nahradu za tak mocny a spravedlivy mechanismus? Mozna nas ti lide nenavidi hlavne z techto duvodu aniz by si to sami otevrene pripustili ci byli intelektualne schopni tuto emoci skutecne definovat. Tudiz jejich nenavist je mozna opravnena, my si to jenom stejne jako oni vysvetlime tak, aby nase vina nebyla tak zrejma a nemuseli z toho vyvodit jedine rozumne, nedegradovat jejich ducha svou "humanitarni pomoci". Na jedne strane tolerujeme zabijeni ne vzdy vinnych a vedle toho se muzeme prerazit pri pomoci lidem, kteri si svou mizerii plne zaslouzili svou aktivitou a svymi spatnymi rozhodnutimi. "Dobraci" me reknou ze to neni vina jejich, ze se narodili na spatnem miste aniz by byli ochotni domyslet, ze stejne tak to ale neni nase vina, daleko men nez jejich, mozna plati za svuj skutecny dedicny hrich, pokud je vam libo. Co ma stagnovat a mozna zahynout ve jmenu vyvoje zivota by melo zahynout, povazujeme se za bohy ze si prisvojujeme pravo rozhodovat o techto vecech? (Ted me skoci po krku nekteri verici socialiste a krestane, takova drzost zpochybnit jejich dobrotu, jsou si tak jisti ve sve prostote.) Zijeme ve svete, kde temer nic cim se ridime a co se o tom rika je skutecne, bez ohledu na to, s jakou politickou orientaci jsme sprizneni, jestli verime v Boha ci ne. Skutecne duvody a pravda jsou asi vseobecne neatraktivni, nepresvedcive, predpokladaji lidskou ochotu se hloubeji zamyslet. Kdo to skutecne chce?

Re: Zavod s casem a zakorenenou blbosti.:
Autor: A. Sedláčková Datum: 19.5.2017 11:21

Výborně, pane Chodure, výborně, pane Frýborte, díky.

Velic dobře napsáno:
Autor: J. Jurax Datum: 17.5.2017 16:52

Souhlas.

Jenom se obávám, že to " ... nicméně bych čekal, že postupem času se řady politiků pročistí. Že budou zvolna a se svěšenýma ušima mizet ti, co tak nekompromisně hájili zájmy přišelců na zájem vlastní země a jejích obyvatel nehledíce, vystřídáni jinými, ..." je příliš optimistické.

Politikové mají povrch teflonový, vše po nich sklouzne, a kvapně změní názor - jen blbec nemění názor, že - a přizpůsobí se novým poměrům; přece se nenechají vyšťouchnout od válu, jde o moc, prachy a kontrolu penězotoků etc., a to přestává být sranda. Voličové naopak v průměru nemají dlouhodobou paměť a nechají se zase oblbnout sliby a profesionální kampaní.

Koneckonců, myslíte, že se svěšenýma ušima zmizí i immigranten mutter Merkel? Nezdá se, že by se k tomu chystala, byť je pravdou, že se již dopustila výroků, za které by ještě před rokem sama sebe tvrdě odsoudila. Wir schaffen das - udržíme si posty!

Souhlas:
Autor: J. Kanioková Datum: 17.5.2017 20:10

Lidský "altruismus" je převlečeným sobectvím: obětujeme něco, protože očekáváme, že dříve nebo později nám tato oběť něco přinese.

Tohle je podstatou politických žvástů..

K té přízni lidu:
Autor: P. Portwyn Datum: 17.5.2017 15:29

Ono stačí ještě pár let verbálně hájit zájmy Západu a v realitě přitom pracovat proti němu... Volby jsou jednou za čtyři roky, takže dvě tři volební období vyhraná s pomocí žvanění a podpory "moudrostí oprávněných"... a pak už bude příliš málo těch, kdo by mohli cokoli zvrátit, protože přišelci ruku v ruce se "silami zítřka" je prostě přečíslí.

No, doufejme, že chalífáty kolem Paříže a Marseille nezesílí za těch pár let natolik, aby pohltily celou Francii, že ostatní oblasti se udrží, aby se mohly zase zvednout.

Prý že někdo nezvolil někoho, ale zvolil někoho :
Autor: P. Harabaska Datum: 17.5.2017 14:02

jiného. Jako bychom nevěděli, že nezáleží na tom, kolik kdo komu odevzdá hlasů, jako spíše na tom, jak ty hlasy někdo spočítá. A když už by někdo ty hlasy počítal správně, tu se někde rozlepují obálky pro korespondenční volbu, tu zas někdo někde volby ovlivňuje zvnějšku. Nebo to aspoň tvrdí. Divný, divný je to svět.

Re: Prý že někdo nezvolil někoho, ale zvolil někoho :
Autor: J. Jurax Datum: 17.5.2017 16:54

No jo, kdyby volby mohly něco změnit, dávno by je zrušili ...

Re: Prý že někdo nezvolil někoho, ale zvolil někoho :
Autor: M. Prokop Datum: 17.5.2017 20:40

Jako hláška pěkný, ale nejsem si jist, kolik lidí si to teď myslí třeba v USA.

Re: Prý že někdo nezvolil někoho, ale zvolil někoho :
Autor: J. Jurax Datum: 17.5.2017 22:23

Výjimka potvrzující pravidlo ... :-)

Téměř alarmistická zpráva zde::
Autor: J. Mrázek Datum: 17.5.2017 13:34

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/3134-po-francouzskych-prezidentskych-volbach-neni-dobojovano-v-praze-promluvil-blizky-spolupracovnik-le-penove-brusel-ted-zvysi-tlak-na-import-migrantu-take-do-cr-macron-jako-posledni-zvoneni-optimisticky-tomio-okamura-nakonec-zvitezime.htm

nádhera:
Autor: M. Krátký Datum: 17.5.2017 13:31

tahle věta se vám taky povedla - kopíruji z vašeho textu : stojí-li volebnímu vítězi co nejtěsněji za zády ten, kdo mu nedá vrátit se k přiospalé praxi včerejška.Fakt dost dobrý - jdu si vás otevřít vedle a sem se pak ještě vrátím - dokončení po přečtení vedle - ještě zde kopíruji vámi zmíněné nálepky : Populista. Rasista. Fašistoidní pravičák. Xenofob. Islamofob. a pokud se novinářské žumpě nehodí ani jedna z těchto nálepek tak použijí alespoň výraz "kontroverzní podnikatel, politik a pod". Hezký den

polovina?:
Autor: J. Lukavsky Datum: 17.5.2017 13:02

"z hlučně ohlašovaných převratných změn se beztak uskuteční sotva polovina" No ale obávám se, že z těch uvážlivě hlásaných velmi mírných změn ši spíše nezměn se tedy uskuteční tak 0,01, čili procento a to ještě "kdoví jestli", čili prakticky 0 (nula). Tož jeden si nevybere.

Brilantní.:
Autor: I. Schlägel Datum: 17.5.2017 12:29

Jako vždy. A srozumitelné.

Situace na západ od našich hranic:
Autor: A. Alda Datum: 17.5.2017 11:50

vyžaduje RADIKÁLNÍ řešení.

A radikální řešení dokáží udělat jen radikálové.

Polořešení vždy jen zhorší situaci. Než vynucené polořešení, to raději nic.

"Připleskávání nálepek":
Autor: S. Netzer Datum: 17.5.2017 9:56

Pravdoláskaři, havloidi, sluníčkáři, zelení blouznivci ...

Na rozdíl od společenskovědních pojmů populista, rasista, xenofob ...

jojo:
Autor: V. Povolný Datum: 17.5.2017 11:02

někdo připleskává nálepky a někdo zase společenskovědní pojmy.

Re: jojo:
Autor: M. Prokop Datum: 17.5.2017 21:32

Navíc ty "společenskovědní" obvykle blbě.

Re: "Připleskávání nálepek":
Autor: P. Harabaska Datum: 17.5.2017 14:05

Někdo holt nálepkuje jako nevědomec, někdo má na to nějakou vhodnou fakultu nebo dokonce celou universitu. Podle toho se taky počítá honorář.

Paní Albrightová:
Autor: L. Severa Datum: 17.5.2017 9:42

prohlásila,jako reakci na Trumpovu nevstřícnost k Muslimům, že se nebojí tohoto náboženství, což může dokázat konvertováním k islámu. (V tomto smyslu.) Protože současně vychvalovala Hillary, Američani asi něčemu unikli.

Re: Paní Albrightová:
Autor: P. Harabaska Datum: 17.5.2017 14:07

A co je na té konverzi tak špatného? Já jsem ochoten přijmout za své i náboženské představy domorodců v Papui Nové Guinei. Hlavně když mě to nebude nic stát.

Re: Paní Albrightová:
Autor: J. Jurax Datum: 17.5.2017 17:01

Pozor! Nevím jak je to u domorodců v Papui Nové Guinei, ale u islámu konverze k němu opravdu nic nestojí. Ale případná dekonverze - tedy odpadnutí od pravé viry moslemínské jednou byť i s čiré blbosti přijaté - se tresce smrtí!

Takže soudím, že pí Albrightová jen pustě žvanila, jakž jest u politiků pravidlem.

To si onehdy říkal i nějaký australský opilec, konvertoval,:
Autor: F. Houžňák Datum: 18.5.2017 8:16

a pak se někde ožral a jeho soumuslimáci přišli a zřezali ho bičem nebo čím tak, že se týden nepostavil na nohy. Protože muslim chlastat nesmí.

Re: To si onehdy říkal i nějaký australský opilec, :
Autor: P. Harabaska Datum: 18.5.2017 13:15

Právě proto nekonvertuji k islámu. Papuánci věří v něco jiného a já jsem v lihu každý den. Ólrajtová taky nechlastá, nesmí, má nemocná játra už z dřívějšího chlastání, tak si konverzi k mohamedánům může dovolit.

soucit a slitovnost:
Autor: V. Povolný Datum: 17.5.2017 9:36

ve skutečnosti slouží jako jakýsi odpustek za minulé hříchy. Ovšem soucit a slitovnost nejsou správná označení - tento způsob chování je totiž jednosměrný, orientovaný jen někam a pro někoho. Velmi ilustrativní je take způsob prosazování této slitovnosti - porušování zákonů a smluv, bezbřehá tolerance, "humanitární" pašování lidí a další věci. Zajímavý je také způsob zacházení s nesouhlasnými názory a jejich nositeli - tady o nějakém soucitu a slitovnosti nemůže být vůbec řeč. S těmito lidmi je otevřeně zacházeno jako s nepřáteli.

:)))))))):
Autor: J. Kanioková Datum: 17.5.2017 20:12

Re: soucit a slitovnost:
Autor: J. Chodur Datum: 17.5.2017 21:39

Pane Povolny, blahopreji, ze jste si vsiml naprosto zrejmeho. Malokdo to dokaze. Soucit a slitovnost se nevztahuje na konservativni politiky a myslenky. Nevztahuje se na skutecne uznavatele zdraveho/selskeho rozumu a skutecnou a moudrou lidskou dobrotu.

Rada lidi ten selsky rozum ma, ale je potlaceny jimi samymi, stydi se ho priznat. Misto toho na nem sedi plnou vahou, aby si ho okoli nevsimlo.

Takze soucit a slitovnost to ani tolik nebude, spis mentalni deformace zpusobena dlouhodobym vlivem socialisticke viry, ktera zamorila za posledni dve stoleti vice mene vsechny politicke strany a ani nabozensky orientovani lide nejsou usetreni. Zodpovednost za svou existenci (vcetne sve rodiny) je cenena men, nez prerozdelovani ciziho ci vyjimecne vlastniho majetku "potrebnym" (a to bez nejmensiho ohledu, jak tem potrebnym nici svou pomoci vlastni prilezitost byt plnohodnotnym clovekem). Fake goodness (falesna dobrota) dominuje, je to jednodussi.

Ma to ale vsechno jeden pozitivni efekt, stari lide umiraji radostneji. Optimista se ve me proste nezapre.

zrusit termin populismus:
Autor: J. Cervenka Datum: 17.5.2017 8:30

ptal jsem se jednoho vzdelance (pofesor atd) co je spatneho na populismu. Je to vlada mas, nevzdelaneho lidu, mi vysvetlil. Ptal jsem se kdo tedy by mel vladnout. Rekl ze politici. Hle popleteni popletenych polointelektualu, kteri soucasne rikaji, ze politici je banda lotru. Tak co nam zbyva?: 1) mame blbe masy. 2) mame blbe politiky. V Singapuru je a byla valida expertu, (kterou si na Zapade neumime predstavit)

Re: zrusit termin populismus:
Autor: M. Prokop Datum: 17.5.2017 8:37

Použití (zneužití) termínu "populismus" je dobrá indikace, stejně jako kdysi fungovalo "neznám špinavé peníze" v souvislosti s Klausem. Jak to někdo užil, bylo jasné, že je blb nebo zaplacený.

Re: zrusit termin populismus:
Autor: J. Vintr Datum: 17.5.2017 12:54

Všeobecné rovné hlasovací právo je populismus ...

Ano, a sám velký Juncker, když byl včera na návštěvě:
Autor: F. Houžňák Datum: 17.5.2017 8:11

v Německu, najednou prohlásil, že centralizace v Evropské Únii je špatná a národní státy jsou důležitým výdobytkem dějin, kterého si máme všichni vážit a který se nesmí nikdy zrušit. Všichni oportunisticky otáčejí a lžou opačným směrem.