24.6.2018 | Svátek má JanDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ZANINY CESTY: Jak jsme nevylezli na KlíčŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 48, poslední: 26.5.2017 20:51, přehled diskusí

Nalákání na výlet:
Autor: M. 056 Datum: 26.5.2017 20:51

Dobrý den,

Váš příspěvek mě nalákal k návštěvě lokality, vůbec to neznám ani v dalekém, natož blízkém okolí a fotky mě přímo navnadily to stihnout ještě letos :)

Milá Zano,:
Autor: Z. Jenny Datum: 17.5.2017 21:11

opět velké díky za bezvadné pocestování po kraji, který neznám. Moc kopce nemusím ale nakonec je vylezu, vždycky si říkám, že se na ten hebl můžu vykašlat, pak zvítězí touha, že jako když už jsem tady tak by byla škoda nevidět tu nádheru shora. Fotky paráda!

Příští týden se už také chystám opět někam vyrazit, trochu přípravy na Zubří nezaškodí. Budu se těšit na další modré botky samochodky.:-)

Re: Milá Zano,:
Autor: T. Zana Datum: 17.5.2017 21:17

Jenny, já to mám opačně - kopce miluju, ale ke konci takovýho pořádnýho taháku (a ještě spíš dolů než nahoru) si říkám, jestli jako třeba náhodou nejsem cvok :D

Pěkná procházka...:
Autor: Z. Jovo Datum: 17.5.2017 21:05

po krajině, kde jsme nikdy nebyli a už také nebudeme. Děkujeme Zano, za fotočlánek. Je radost si to pěkné povídání přečíst a pokoukat se Tvýma očima po naší vlasti.

Re: Pěkná procházka...:
Autor: T. Zana Datum: 17.5.2017 21:14

Díky, JoVo, jsem ráda, když se mnou jdete na výlet :-)

Zano, ty tvoje fotky to je radost koukat !!!:
Autor: M. Crossette Datum: 17.5.2017 17:53

my to vaše nevydařené počasí na nich nevidíme a možná právě proto jsou ty zelené barvy tak krásně syté stejně jako všechny ostatní lesní tony. Pohled z vašeho penzionu je přímo romantický, takový bych brala z vlastního domu. Ráno a večer se posadit ven a koukat, jak zvěř vychází z hloubi lesa (tedy pokud širší okolí už nezahrnovalo rušnou civilizaci.

Neznám místa, kde jste se toulali a jako ostatní, jsem moc ráda, že jsi nám je přiblížila. Teď jsem si najednou vzpomněla na pochodovou písničku "Krásný hled je na ten Boží svět"..jenže už si nepamatuji slova, jen asi tohle "Přes ty háje, přes ty hory,přes údolí, přes ty bory"... a pak ještě "po vlasti, po vlasti"...No a na konci písničky by pak mohlo být v nějakém rýmu "tam hodí Franta se Zanou"..:)

Re: Zano, ty tvoje fotky to je radost koukat !!!:
Autor: T. Zana Datum: 17.5.2017 19:08

Maričko, ten pohled z okna byl opravdu kouzelnej - vlastně ráda fotím pohledy z různých oken, často to bývá zajímavé, někdy krásné střechy starých domů a věže kostelů (obzvlášť pěkný byl tuším Nepomuk), někde takovéhle skoro dojemné zahrádky s vyvěšeným prádlem.

Přesně vzato jsme tentokrát bydleli v Drnovci u Cvikova, pravda kousek od dost rušné silnice, ale dost daleko na to, aby tam byl klid (a že jsem na hluk háklivá). Okolo krásné louky a rozkvetlé meze - třeba ten poslední obrázek na Rajčeti. Do Cvikova to bylo něco maličko přes kilometr.

Zano děkuji..:
Autor: Z. Lída Datum: 17.5.2017 16:52

zavedla jsi mě do kraje mých prázdnin. Jezdívala jsem do Sloupu s babičkou a sestřenicí (někdy i s bratrancem)asi od devíti let. Pravda, s babičkou se moc výletů nekonalo, ale blízké okolí znám. A to koupaliště ve Sloupu bylo naším eldorádem. A později i místem první platonické lásky ( samozřejmě, že to byl plavčík :-)). No a pak se nám začala zapalovat lýtka a babička nás už nechtěla hlídat - dneska se tomu moc nedivím. Po čase strejda s tetou chalupu prodali a od té doby jsem tam nebyla. Až teď s Tebou.

Jo, na Klíč jsme tenkrát s tetou a známými vylezli, jenže už si nepamatuju, jak to tam vypadalo. Je to už strašně moc let!

Re: Zano děkuji..:
Autor: T. Zana Datum: 17.5.2017 17:16

Když čtu, jak tamhle jste - někdo jezdili k babičce, někdo k tetě, tak trošku závidím... já měla obě babičky v Praze :P

Ale zase jsme jezdili na chatu a pak na chalupu, akorát že tam nebylo zvířectvo a prostě jsme byli jen lufťáci. Vlastně jsem celoživotní lufťák :-)

Re: Zano děkuji..:
Autor: Z. Lída Datum: 17.5.2017 18:25

No já měla taky obě babičky v Praze, ale tahle se obětovala a ty prázdniny nám dopřávala. Sláva jí!!! Stěhovaly jsme se tam hned po vysvědčení a domů se vracely až hodně koncem srpna. A babička si to taky užívala, bydlela ve Vršovicích a tak i jí kousek přírody a kafíčko pod jabloní přišlo vhod.

Re: Zano děkuji..:
Autor: T. Zana Datum: 17.5.2017 19:13

Tak to věřím. Ve Vršovicích jsme bydleli rok po svatbě a zeleň jsem tam hodně postrádala, a to jsme bydleli ve SVÉM, což byl úžasný úspěch (o velikosti cca 30 m i se záchodem :-))

díky:
Autor: Z. Jitur Datum: 17.5.2017 14:37

za přiblížení míst, kde jsem nebyla a také za osvěžení paměti k hradu Sloup, který jsem navštívila před lety, netušila jsem, že je zde i rozhledna

Re: díky:
Autor: T. Zana Datum: 17.5.2017 14:59

Ta rozhledna je postavená nedávno - no, před pár lety :-)

Jsem opravdu ráda,:
Autor: Z. Hanča Datum: 17.5.2017 13:04

milá Zano, že se vám v našem kraji líbilo, včetně ubytování v motelu. My jsme tam s celou suitou příbuzných byli velmi spokojeni, to jsem ostatně už psala, a tak je dobré, že si motel stále drží svůj dobrý standard.

V sezóně bývá nejvíc tůristů na Sloupském hradě, ale stačí vyjít kus výš, na sloupské okruhy, a ne že by bylo liduprázdno, ale nepotkáš tam rozhodně davy jako dole. A kolem Cvikova je to stále krajina téměř neobjevená. No a ten Klíč - prostě do třetice to vyjde určitě!

Re: Jsem opravdu ráda,:
Autor: T. Zana Datum: 17.5.2017 13:13

Hančo, vzpomínala jsem, že je to váš kraj - koukala jsem, že Modlivý důl je kousek a tak vůbec... Pravda, my pěší ty kousky měříme trochu jinak ;-)

Ve Sloupu jsme kdysi týden bydleli, tak jsme hlavně chtěli zkontrolovat tu rozhlednu - no, jít tam o den později, byl by aspoň trochu výhled, ale i tak je hezká.

Kolem Cvikova je to vážně krásné a liduprázdné.

Nic si z toho Zano:
Autor: A. Lex Datum: 17.5.2017 12:59

nedělejte, alespoň máte důvod se do těch špidlatých kopců zase vrátit. Klíč je na svém místě už hodně dlouho, on tam na Vás počká ;-) ....

Na ten jsem také nevylezla, dívala jsem se na něj z kopců od Kytlice, kde jsme byli s Jiřím a Klérkou ubytovaní. Považuji tenhle kout naší země za nádherný a pro mne, z JM, naprosto vyjímečný.

Re: Nic si z toho Zano:
Autor: T. Zana Datum: 17.5.2017 13:16

Tak víš, co je to za potvoru, takovej Klíč. On není moc vysokej, ale tak jako dost do kopce ;-)

I když Xerxová povídala, že Ortel, byť o 200 m nižší, je na vylezení ještě horší. No, zase takový ego nemám, abych měla potřebu to porovnávat :DD

Milá Zano,:
Autor: Z. Yga Datum: 17.5.2017 10:24

toulat se s tebou je tak krásné - ty fotky, nádhera. Navíc chodíte do končin, které asi jen tak nenavštívím, přece jenom je to napříč celou naší zemičkou. Ale aspoň vidím, jak je u nás všude krásně. Tak vám oběma děkuju, že se "obětujete" a odchodíte to za nás, lenochy a domasedy (;o)).

Re: Milá Zano,:
Autor: T. Zana Datum: 17.5.2017 11:02

A to my se zase obětujeme rádi :-)

A zároveň oceníme procházky tam od vás, kde to zase známe jen veeelmi povrchně. Jo, krásně je všude!

Beznaděj:
Autor: A. Nikoloki Datum: 17.5.2017 9:42

Jéje, přehrada Naděje a ledová jeskyně - krásný prázdninových pobyt strávený v osadě Naděje v Trávníku, kde měly babiččina sestra a švagrová napůl chalupu - kamenný sklípek proti chaloupce ve stráni s obrovskými černými pavoučicemi hlídajícími si kokony se snůškou vajíček - fujtajtbl - skály za chaloupkou, kde jsem zcela sám coby dvanáctiletý bezrozumec lezl na vrchol - div že jsem nesletěl dolů - a dokonce jsem dokázal i slézt dolů - krásných čtrnáct dnů - v neděli návrat do Prahy - a ve středu dorazili Rusové - a bylo po (N)naději ...

Re: Beznaděj:
Autor: T. Zana Datum: 17.5.2017 11:05

Ach jo. Přesně tohle mám s Mariánskými Lázněmi. Podruhé jsem tam byla až po odchodu dočasně umístěných vojsk...

Pro děti to tam musí být úžasné (a když je člověk otřískanej, tak si moc neudělá, ani když spadne :-) ... teda za mlada, dneska už jsem s tím lezením dost krotká.

Zano, to je paráda!:
Autor: D. Ruščáková Datum: 17.5.2017 8:50

Mě se moc líbí vaše cílení i na "malou krajinu", tedy na ty nenápadnosti, které činí naši zemi tak krásnou. A obdivuju vaši výdrž!

Tenhle kraj vůbec neznám a netuším, jak moc nedostupný je onen Klíč, ale přesto si myslím, že se zase vrátíte a učiníte další pokus. A my si pak přečteme, kam jste došli tentokrát:))

Re: Zano, to je paráda!:
Autor: T. Zana Datum: 17.5.2017 9:03

Víš, Dede, my vlastně malou krajinu máme nejraději. Je spousta krásných mist, která jsou úplně stejně úžasná jako všechny ty Orlíky a Koněprusy - jen se o nich nepíše. A tudíž se tam netlačíme s hromadou dalších lidí.

Jen halt občas neodoláme tomu slavnému - viz minule ten Český Krumlov, že :-)

Re: Zano, to je paráda!:
Autor: A. Lex Datum: 17.5.2017 13:16

Přesně tak zano! Říkám tomu turisticky profláknuté lokality. Ale co dalších zajímavostí v okolí těchle lokalit bývá! Jen je objevit.

moc hezky:
Autor: Z. Vave Datum: 17.5.2017 8:33

jste chodili! Škoda jen, že vám víc nepřálo počasí ... ale však se tam ještě můžete vrátit a Klíč pokořit. .... Ale nevím nevím, jestli to stojí za to, je to fakt děsný krpál. :)

Re: moc hezky:
Autor: T. Zana Datum: 17.5.2017 8:53

Určitě. Takhle na ty borůvky třeba. Nebo na houby :-)

Ty jsi byla nahoře?

Re: moc hezky:
Autor: Z. Vave Datum: 17.5.2017 11:45

Byla myslím dokonce 2x, se školou, ufff.

Re: moc hezky:
Autor: T. Zana Datum: 17.5.2017 13:16

Malá, ale šikovná :-))

Re: moc hezky:
Autor: A. Lex Datum: 17.5.2017 13:17

Tak to jste byla děcka celkem odolná. Je to děsnej krpál i z dálky.

Re: moc hezky:
Autor: Z. Vave Datum: 17.5.2017 13:39

Honili nás jako psy! Všude jsme museli vylézt, na všechny kopce široko daleko. :)