21.11.2018 | Svátek má AlbertDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


MÉDIA: ČT v kauze NP ŠumavaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 21, poslední: 19.4.2017 22:55, přehled diskusí

Souhlas s autorem:
Autor: L. Novák 475 Datum: 19.4.2017 18:27

V době hlasování o brexitu v Británii jsem sledování ČT uťal a od té doby neviděl. Neskrývaná podpora EU-nesmyslů a zelených magorů mě prudila natolik, že jsem si dal "bobříka bez TV". Hodně mi to prospělo a mám i víc času pro užitečnější aktivity. Doporučuji všem! ;-)

Máte úplnou pravdu.:
Autor: A. Alda Datum: 19.4.2017 11:30

Ale PROČ se to děje?

Re: Máte úplnou pravdu.:
Autor: M. Prokop Datum: 19.4.2017 12:45

Někdo z blbosti, jiný za peníze.

Normální průběh.

Je to sociologický problém:
Autor: I. Polák Datum: 19.4.2017 10:19

Celá historie "naivního bezzásahovectví" je 20-tiletá katastrofální zkušenost o tom, že neplatí: "Když přestanu kácet les, vznikne prales."

Samozřejmě podíl medií v čele s ČT je spektakulární.

Nejhorší na tom je ovšem, že stejně nedojde k sebereflexi. My se ženou jsme normální zahrádkáři s celoživotní zkušeností s údržbou jistého druhu přírody. Náš syn, navzdory výchově a pozorování skutečností(42 let), na zahrádce při naší delší nepřítomnoti neseká trávník "aby zesílil" - nezesílí.

Re: Je to sociologický problém:
Autor: J. Schwarz Datum: 19.4.2017 18:18

A není on jenom línej? Já mám dojem, že mnoho t.zv. "progresivistických" názorů je jen výmluvou a omluvou lenosti. "Mladí" uvažují následovně - proč bychom neudělali z republiky "divočinu". Je to tak romantické a potravinydovezeme z "přátelských" zemí výměnou za rady jaqk správně žít aby byli všichni šťastní. A současná reality jim dává zapravdu - laciné výrobky z číny, vepřové a máslo z německa, vajíčka z polska, dřevo z Estonska - všechno levnější než naše produkce. když se k tomu přidá žvást kterak náš sedlák "ničí" přírodu honbou za ziskem... Hned je kdekdo "zelenej" a "alternativní" Já bych byl pro. Vždyť si každej lehne jak si ustele. Jen by měla existovat ta možnost. Ale zelená "progresivní" levice je agresivní, nesnášenlivá a netolerantní, chce všechno. Klidně bych dopřál "progresivistům" sázku na to že arabští muslimští imigranti zachrání jejich důchody, pokud by existovala možnost oblastí bez muslimských imigrantů, jejichž obyvatelé by "vsadili" na sebe.

Televize je jednostranná a nedůvěryhodná... :
Autor: V. Klepetko Datum: 19.4.2017 9:16

Liberální demokracie je slučitelná s pestrou škálou rozmanitých názorů, mezi zastánci techto názorů by měla s pomocí ČT probíhat veřejná diskuse!

Místo toho ale na nás z obrazovek - nejen v cause Šumavy - neustále útočí jednostranná propaganda levicově - liberálních marginálů! Agresivní menšina se naprosto vymkla veřejné kontrole, blokuje dialog a ničí občanskou společnost.

Je to celé už neúnosné, názorová jednostrannost ČT nabývá již téměř severokorejských dimenzí! Po volbách s tím musí parlament něco dělat. Je vidět, ze snaha ochránit TV před politickými vlivy nevedla ke skutečné nezávislosti, ale naopak k ponižující závislosti na jakési jedné jediné názorové sektě, která má nulovou veřejnou podporu, ale zato zcela ovládla finanční toky a nyní se snaží se zabetonovat v ČT navěky!

Výsledkem je nejen poničená Šumava, ale jsou především poničené lidské duše a oslabená demokracie...

Re: Televize je jednostranná a nedůvěryhodná... :
Autor: J. Lukavsky Datum: 19.4.2017 9:51

"Liberální demokracie je slučitelná s pestrou škálou rozmanitých názorů,

mezi zastánci techto názorů by měla s pomocí ČT probíhat veřejná

diskuse!" Jenomže zásadou těchto diskusí je to, že tam NESMÍ být člověk, který ten obor o kterém se hovoří vystudoval a dělá ho xx let. Čili při diskusi o domácích porodech nesmí kazit doktor-porodník co na svět přivedl pár set dětí, při diskusi o lese nesmí být lesník, o elektřině dispečer co denně hlídá půl repbliky.. atd. Ti by titiž do diskuse vnášeli nežádoucí pesimistické názory a hrozí, že by se ukázalo, že jurodiví věrozvěstové o tématu nemají ani páru, akorát odvahu se jít presentovat kamkoli. Howgh.

Re: Televize je jednostranná a nedůvěryhodná... :
Autor: M. Prokop Datum: 19.4.2017 10:12

Porodníci si těžko mohou stěžovat na málo prostoru pro jejich názory, s tím mají spíš problémy "domorodky".

Re: Televize je jednostranná a nedůvěryhodná... :
Autor: V. Klepetko Datum: 19.4.2017 10:39

To je věc názoru, v této věci bych viděl spíše snahu o vyváženost ve prospěch "domorodek". Mám na věc silný názor, který zde ale nehodlám prosazovat, máme jiné téma. Obecně si ale myslím, že ČT je spíše generátorem "bludných balvanů" než vzdělávací institucí. Dobré a kvalitní pořady jsou zastíněny tmárstvím: ČT je rájem různých astrologů, homeopatů, popíračů přínosu geneticky modifikovaných potravin, zelených ekoteroristů a konspiračních teoretiků.

Znehonocuje to celkový dojem, a je to škoda, některé vzdělávací pořady ČT jsou totiž kvalitní a dobré - například Hyde Park civilizace...

Re: Televize je jednostranná a nedůvěryhodná... :
Autor: M. Prokop Datum: 19.4.2017 11:29

Já to řeším tím, že některé pořady nesleduji a jinými se pouze bavím.

Re: Televize je jednostranná a nedůvěryhodná... :
Autor: V. Klepetko Datum: 19.4.2017 13:11

To je v pořádku. Tim se ale nic nevyřeší - problém není v tom, že by nás nekdo nutil sledovat to, co nechceme. Podstata problému je jiná - jsme (jako veřejnost) nuceni financovat činnost, která není pod důslednou veřejnou kontrolou!

Re: Televize je jednostranná a nedůvěryhodná... :
Autor: M. Prokop Datum: 19.4.2017 18:01

Jistěže to není v pořádku.

Problém ovšem je, že výkon té "důsledné veřejné kontroly" si v praxi neumím představit. Kdo a jak by to vykonával. Jako myšlenka to zní dobře, ale je to prakticky nerealizovatelné.

Re: Televize je jednostranná a nedůvěryhodná... :
Autor: L. Novák 475 Datum: 19.4.2017 18:31

No přece demokraticky! Podle zastoupení v Parlamentu! :-D

Re: Televize je jednostranná a nedůvěryhodná... :
Autor: M. Prokop Datum: 19.4.2017 20:57

To je ovšem prakticky současný stav. :-P

Re: Televize je jednostranná a nedůvěryhodná... :
Autor: V. Klepetko Datum: 19.4.2017 22:55

Položil jste dobrou otázku. Nejsem přítelem "přímé demokracie" nad rámec podpory obecného referenda s jasnými omezujícími pravidly. Ale dokážu si velmi dobře představit přímou volbu ředitele ČT platícími koncesionáři! (Dalo by se o provést bez nákladů, variabilním symbolem na složence:-))) ). Rada ČT, volená PSPČR by vygenerovala kandidáty. Tak nějak...

Re: Televize je jednostranná a nedůvěryhodná... :
Autor: J. Schwarz Datum: 19.4.2017 18:24

Vyhmátl to prezidentům mluvčí Ovčáček když osvětlil, jak ČT manipuluje - "progresivisté", kteří tvoří většinu zaměstnanců ČT jsou totiž zastoupeni v každé parlamentní straně či "nevládní organizaci". ČT pak vybere k debatě lidi z různých stran, ale stejného názoru a předstírá seriózní debatu protivníků, zatímco za stolem sedí parta kamarádů co si hrají vzájemně do noty...

Re: Televize je jednostranná a nedůvěryhodná... :
Autor: M. Prokop Datum: 19.4.2017 20:58

Špatné.

Ovšem, nedej pánbůh, kdyby to řešil Zeman, mluvčáček von Halo noviny nebo tak někdo.

ČT vede mediální válku proti koncesionářům a zdravému rozumu:
Autor: F. Navr8til Datum: 19.4.2017 8:59

Proto také tvrdím, že Česká televize by měla fungovat jako placený kanál. Kdo by bez ní nemohl být, zaplatil by si za její sledování. To jsem zvědav, zda by je těch pár tisíc eurohujerů, kavárenských povalečů, neziskovkářů a ekoteroristů uživilo.

Souhlas!:
Autor: A. Alda Datum: 19.4.2017 11:32

Já pořady ČT nesleduji už hodně dlouho. Ale pořád ji platím.

ČT preferuje nejen toto uváděné.:
Autor: V. Kotas Datum: 19.4.2017 5:52

To samé se děje i v případu Klinika, vše kolem dálnic, obchvatů měst, různé neziskovky a mohli bychom pokračovat. Slovo národohospodář je 25let tabu pro ČT, přednost mají aktivisti. Většina společnosti preferuje nestranné zpravodajství a proto je potřeba vyměnit personál ČT. Uvidíme, jak se k tomu politici postaví při volbě ředitele ČT. Podle toho je pak nutné postupovat při volbách.

Re: ČT preferuje nejen toto uváděné.:
Autor: P. Schuster Datum: 19.4.2017 11:46

Máte pravdu, zdá se, že ČT řídí pražská kavárna.