20.6.2018 | Svátek má KvětaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


MIGRACE: Rok s tureckým ultimátemŘazeno podle času vzestupně, seřadit podle času sestupně
počet příspěvků: 31, poslední: 22.3.2017 2:54, přehled diskusí

Podle mého je špatně napsáno, co bylo řečeno. :
Autor: P. Dvořák Datum: 21.3.2017 2:09

Ve větě: „Když chcete, tak urovnáme cestu pro 15 000 migrantů měsíčně." chybí nula. Novináři přece ví, že nula není číslo.

A nebo je číslo správné, ale bylo řečeno: „Když chcete, tak urovnáme cestu pro 15 000 migrantů týdně."

Myslím, že existuje jen jediné rozumné a účinné:
Autor: J. Fridrich Datum: 21.3.2017 6:45

Myslím, že existuje jen jediné rozumné a účinné řešení - tedy že vyspělé, civilizované, tedy Západní země bud' po dobrém, nebo po zlém zajistí regulaci porodnosti-přírůstků populace v rozvojových zemích - hlavně v Africe, Asii a Latinské Americe.. Jinak to PŘELIDNĚNÍ prostě nemá řešení.

Aby tyto Západní, civilizované země zůstali SILNÉ je nutné okamžitě zastavit MÍSENÍ-ŘEDĚNÍ svého pracovitého a výkonného obyvatelstva IMIGRANTY - oni k nám přece v drtivé většině nepřichází pracovat, ale přichází naše země rozvrátit a ovládnout..

:
Autor: R. Tichý Datum: 21.3.2017 7:58

Ano, jedina spravna humanitarni pomoc se sklada z prezervativu a ucitelu, mizna traktoru. Cokoliv jineho pouze zvetsuje utrpeni.

Re: Myslím, že existuje jen jediné rozumné a účinné:
Autor: J. Vintr Datum: 21.3.2017 10:36

Jenže i kdyby se ode dneška v těch zemích nenarodilo jediné dítě, jsou ty země katastrofálně přelidněné a tento stav bude trvat dostatečně dlouho na to, aby to vyvolalo hladomor. V takové situaci chtějí lidé samozřejmě přežít a udělají pro to cokoliv. Už zjistili, kde je dost jídla. Z těchto zemí se dá do Evropy dojít i pěšky nanejvýš za pár týdnů. Cestu suchou nohou z Afriky zahrazuje pouze Izrael a Turecko, z Ázie je to jen Turecko a země bývalého Sovětského svazu. Z těchto zemí se dá spolehnout jen na Izrael, otázka je, jestli takový nápor vydrží. Evropa by místo debilniho politikaření měla urychleně opevňovat vnější hranice. Jinak nás sežerou ...

EU nebude nehumánní! Ať je to Turek a Libye!:
Autor: P. Hlosta Datum: 21.3.2017 7:49

Podstatné je právě ono pokrytecké chování EU vrchnosti, kdy chce delegovat ono "nehumánní" jednání z běženci na neevropské státy, aby oni sami byli páni "Čistí". Totiž nehumánnímu jednání s běženci se nadále nepůjde vyhnout. Možná se bude muset i střílet, takže ať si to odstřílí někde jinde, kde Evropané to nebudou tak humánně vnímat. Nestřílet vůbec, nikomu nebránit v příchodu de EU? Nějak to, jak to vypadá, nepůjde nadále. Takže špínu ať vykonají tam, kde jsou na ni lidi zvyklí. V EU jsou lidi zvyklí akorát na pokrytectví!

Re: EU nebude nehumánní! Ať je to Turek a Libye!:
Autor: Z. Lapil Datum: 21.3.2017 9:43

Berete spolupodpisovatele :-)?

chybí jim vůle a odvaha zabránit příchodu migrantů:
Autor: L. Křivan Datum: 21.3.2017 8:33

Tak takové politiky postavit před soud. Když ale vrána vráně .... pak musí občani sami trestat tyto politiky !

Pokud vím, tak Austrálie nemá ani 1 km pevné:
Autor: J. Chaloupka Datum: 21.3.2017 9:27

hranice, jen tu vodní. A přece dokázala zvládnout tzv. migrační vlnu. Tak proč Řecko, která mimochodem má jednu z největších armád v Evropě, tu vodní hranici hlídat nedokáže? Spíše nechce, protože Evropa za každého "plaváčka" platí denní marži a jim to snižuje nezaměstnanost, protože musí najmout hodně lidí, co se o ty "plaváčky" starají. Totéž je v Itálii.

Mimochodem kdy ostatní země EU tu tzv. smlouvu Merkelová-Turecko schválili? A co její obsah, viděl ho někdo, kromě toho, že Turecku musíme platit miliardy a ještě poslouchat ty jejich výhrůžky?

Re: Pokud vím, tak Austrálie nemá ani 1 km pevné:
Autor: J. Fridrich Datum: 21.3.2017 10:05

Souhlas pane Chaloupka - je to přesně tak....

Re: Pokud vím, tak Austrálie nemá ani 1 km pevné:
Autor: M. Prokop Datum: 21.3.2017 10:50

Ano, souhlas.

Re: Pokud vím, tak Austrálie nemá ani 1 km pevné:
Autor: V. Pavelka 263 Datum: 21.3.2017 13:57

Na strážní službu ve středomoří, lze vyčlenit pár desítek minolovek a meších člunů , pomocí radarů a poblíž afrických břehů . Zavčas zachytit migranty a vracet je zpět . Pomocí medializace A VLASTNÍHO lodstva Visegradu s přístavy v CHorvatsku nebo Polsku , docílit veřejného povědomí že EU už nepřijímá.

Re: Pokud vím, tak Austrálie nemá ani 1 km pevné:
Autor: J. Vintr Datum: 21.3.2017 15:07

Ono by celkem stačilo, kdyby ty lodě "hlídkovaly" u italského a ne u Lybyjského pobřeží - když už musí ty "trosečníky" zachraňovat. Lodí, které by byly schopné doplout tak daleko, tam mají určitě mnohem míň než kdejakých kocábek, schopných doplout jen kousek od břehu ...

Re: Pokud vím, tak Austrálie nemá ani 1 km pevné:
Autor: M. Prokop Datum: 21.3.2017 16:55

Ty vaše minolovky mne přivedly k myšlence, že účinnější by byly minonosky. :-P

Tak jest.:
Autor: A. Alda Datum: 21.3.2017 14:37

I za napoleonských válek dokázali Britové s PLACHETNICEMI isolovat evropské pobřeží tak, že se sem nedostalo žádné zboží z kolonií a bylo nutno vyšlechtit cukrovku a vymyslet výrobu cukru bez třtiny apod.

Je absurdní, lživé a nesmyslné tvrdit, že vodní hranice se nedá uhlídat.

Re: Tak jest.:
Autor: J. Jurax Datum: 22.3.2017 2:54

Když se bruseli nechce, tak nedá ...

Docela mne mrzí:
Autor: M. Drašner Datum: 21.3.2017 10:30

že se p. Robejšek, jehož počítám k seriózním přispěvatelům, neobtěžoval uvést citaci k oné studii, o niž se opírá. Rád bych si ji totiž přečetl.

Smiřme se s tím,:
Autor: F. Kusák Datum: 21.3.2017 12:30

že za pár desítek let bude Evropa zcela jiná. Původní obyvatelstvo bude v menšině a vládnout tady budou lidé, kteří přicházejí z blízkého východu a z Afriky. Těžko se s tím dá něco udělat, zájmy západoevropských států jsou zcela jiné (a jak budou mohutnět tyto menšiny, budou tyto snahy jen posilovat). Barbaři ovládnou naše města a krajinu, zdecimují původní civilizaci a její kulturu. V historii nic zvláštního. Já mám snad jedinou jistotu, že se toho nedožiji, ale co naše děti.

Re: Smiřme se s tím,:
Autor: V. Kain Datum: 21.3.2017 13:08

Zatím ještě asi nedozrál čas aby voliči konečně pochopili,že nemohou volit zrádné Babiše,ale ani zkorumpované Sobotky.To samé platí na západě.Nizozemsko mělo šanci a nevyužilo ji.To samé potká asi Francii.Ještě nedozrál čas.V Německu nedozraje nikdy.Ti to mají spočítané.Merkelová je neschopná,ale Schulz? To není vítězství,ale kontumační prohra.

Re: Smiřme se s tím,:
Autor: V. Pavelka 263 Datum: 21.3.2017 13:21

Menšiny a Muslimská je nejagresivněší v budoucnu budou samozřejmě v armádě, budou obsluhovat jaderné zbraně, atp.

Re: Smiřme se s tím,:
Autor: V. Pavelka 263 Datum: 21.3.2017 15:04

Pětkrát denně se modlící musulmanská posádka Britské jaderné ponorky , to je výživa , vzhůru do světlé budoucnosti .

Re: Smiřme se s tím,:
Autor: J. Vintr Datum: 21.3.2017 15:10

Kvůli těm dětem a jejich potomkům bychom něco dělat měli. Dlužíme to našim předkům, kteří pro nás tu naši krásnou, spořádanou a bohatou zemi vybudovali.

Re: Smiřme se s tím,:
Autor: J. Schwarz Datum: 21.3.2017 17:52

při rozšiřujících se počtech barbarů není možné udržet demokracii pro všechny. Ta zůstane jen pro původní obyvatele, cizinci nebudou mít do směrování země co žvanit.

pane Robejšku:
Autor: V. Povolný Datum: 21.3.2017 13:24

s vaším článkem sice souhlasím, ale je to jen omílání všeobecně známých faktů. Spíš by to chtělo soustředit se na to, proč taková fakta nemají na eurounijní politiku žádný vliv, nepočítáme-li pokračující přitvrzování. A co můžeme udělat proto, aby se to změnilo. A co uděláme, když to bude dál pokračovat. To je to, oč tu běží. Odpočinkový timeout už máme vybraný.

Evropa dokazuje:
Autor: J. Schwarz Datum: 21.3.2017 13:30

jak to vypadá, když se někdo snaží stát se "humanitární velmocí". Čím rychleji z EU vypadneme, tím lépe pro nás. "Poevropštění se" tímto způsobem se nám nemůže vyplatit ani kdyby nám byly "fondy" zvýšeny desetinásobně a k tomu odpuštěna povinnost jejich kofinancování.

:)))))))):
Autor: J. Kanioková Datum: 21.3.2017 19:37

Nechápu, kde je problém.:
Autor: A. Alda Datum: 21.3.2017 14:34

Už Přemyslovci budovali na hranicích zátarasy a záseky, aby nezvaná lidé nemohli do Čech vstoupit.

Nevidím problém v tom střílet na lidi, kteří vstupují i proti zákazu na cizí území.

Elektrický ohradník je běžný nástroj k zabránění tomu, aby dobytek vstupoval na cizí pozemky.

Stejně tak lze obehnat stát plotem a elektrickým ohradníkem a strážnými věžemi a strážemi se samopaly a psy k zaručení nedotknutelnosti našeho území.

Re: Nechápu, kde je problém.:
Autor: M. Prokop Datum: 21.3.2017 15:17

Jistěže to lze, ale obvykle to dopadne špatně.

Re: Nechápu, kde je problém.:
Autor: J. Jurax Datum: 22.3.2017 2:53

No, víte, to, na co narážíte, bylo proti průniku našinců ven. Dnes by to mělo být proti průniku cizinců dovnitř - a tohle zpravidla dopadlo špatně jen tehdy, když se ty hranice nepovedlo ubránit.

Autor má naprostou pravdu, jenže ÚV EU ..... zbaběle...:
Autor: J. Kanioková Datum: 21.3.2017 19:37

Jedině návrat k EHS, jinak to nemá smysl..

Tenhle stav je legislativně neřešitelný:
Autor: J. Kanioková Datum: 21.3.2017 19:42

Na Západě totiž žije příliš mnoho lidí s diametrálně odlišnými hodnotami, ze kterých vyplývá jejich odlišný způsob života. Západ přitom nastolil koncept „právního státu“, kde cokoliv není zakázáno zákonem, je povoleno. Tím redukoval všechny vymahatelné regulativy jen na zákonnost. Zdravé společenské prostředí ovšem vytváří mnohem pestřejší spektrum omezení a povinností než jen to, co může vymáhat policie a soudy – morálka, svědomí, tradice, zdvořilost, bontón, jazyková kultura... Je přirozené, že lidé, kteří je mají odlišné – neříkám lepší nebo horší, prostě jiné, nekompatibilní – v nich chtějí žít, a pokud jejich počet dosáhne jakéhosi „nadkritického množství“, mohou si vytvářet paralelní společnosti a struktury. Zároveň se těší všem občanským právům, ale do jejich vlastních sociálních struktur přitom nemá většinová společnost přístup. Tenhle stav je legislativně neřešitelný, respektive je legislativně neřešitelný, pokud zachováte současnou úroveň lidských práv.

Petr Pelikán: Čeští muslimové jsou radikální, žijí ve vlastní subkultuře - http://www.reflex.cz/clanek/rozhovory/78271/petr-pelikan-cesti-muslimove-jsou-radikalni-ziji-ve-vlastni-subkulture.html