25.5.2018 | Svátek má ViolaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


OBCHOD: Lidl - cosi shnilého...Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 79, poslední: 22.3.2017 8:18, přehled diskusí

Bravo:
Autor: J. Jurax Datum: 22.3.2017 3:10

krásně napsáno.

Jenže - do Lidlu nechodím - náhodou, mám to daleko. Ale nakonec mám na výběr Globus, Kaufland, Albert, Penny - což je Lidl v modrám. Snad jen Hruška je tuzemská a bývalá Jednota, nyní Coop - nevím ... nevyberete si. A malé kšefty mimořetězcové skoro vymizely a ne-li, tak živoří.

Myslím že nemusíme kupovat jen nejlevnější:
Autor: R. Morava Datum: 21.3.2017 20:43

Ale i to co je kvalitnější nebo je to český výrobek nebo výrobek země, nebo obchodní řetězec která/ý je nám sympatický/á. Zas takové ty cenové rozdíly nejsou a naopak hodně zboží si můžeme odpustit a podpořit nám sympatické. Já v Lídlu nakupuji minimálně proto, že má míň českého zboží, neútulné prostory a divné zákazníky, kteří se perou o akční nabídky. Proto mne ani jejich politika výchovy zákazníka k multikulturalismu nepřekvapuje. Stejně tak se snažím vyhýbat čínskému zboží pokud to trochu jde, je ho tu totiž příliš. A rád bych viděl i výrobky made in France, made in Italy, "vyrobeno v Izraelem okupovaných územích" a to nejen jídlo.

Jedno slovo navíc:
Autor: P. Portwyn Datum: 21.3.2017 19:23

"Jako by snad zelení ideologové přímo čerpali z nevyvážné studnice komunistických floskulí."

Eee? Proč "jakoby"?

Samozřejmě že čerpali z toho? Z čeho taky jiného by měl uvědomělý Evropan vyfutrovaný ideologií zplozenou veterány maoistických komun čerpat?

Re: Jedno slovo navíc:
Autor: J. Jurax Datum: 22.3.2017 3:11

:-))) přesně

:
Autor: P. Svoboda 748 Datum: 21.3.2017 18:57

Jednou ty chytroline pri tehle legrackach narazis a ver mi, ze dobre mirena rana pesti te vyleci.

Re: :
Autor: R. Chodovsky Datum: 21.3.2017 19:06

Uvidím jen náznak pokusu řešit slovní legrácku ranou a věř, machýrku, že se z toho dotyčný bude vzpamatovávat hodně dlouho.

:
Autor: P. Svoboda 748 Datum: 21.3.2017 21:42

Pokud je slovni legracka neco co z toho druheho delablbce, pak na rane pesti nevidim nic spatneho.

Re: :
Autor: P. Portwyn Datum: 21.3.2017 19:30

No tak to máme agresi vůči transsexuálovi. Hmm, to bude flastr...

:
Autor: B. Carina Datum: 22.3.2017 8:18

"Jednou ty chytroline pri tehle legrackach narazis a ver mi, ze dobre mirena rana pesti te vyleci."

Ehm, pane Svobodo, nerad bych byl Pithií, ale lidé co se snadno usmívají, neb mají obličej od přírody kulaťoučký, se po dobře mířené ráně pěstí většinou nevyléčí, spíše se pak sami stávají léčiteli. Bacha na to.

Tak autor si chtěl plivnout:
Autor: P. Rudolf Datum: 21.3.2017 18:10

na souromou firmu LIDL a, jak už to tak bývá, udělal blba ze sebe. Pamatuji na pár podobných, rádoby vtipných článků, tepajícïch nešvary doby v Dikobraze. Tam by mu takovýto žvást otiskli zcela jistě. Ale jak vidno i čtenářům Psa udělá radost.

Re: Tak autor si chtěl plivnout:
Autor: P. Burda Datum: 21.3.2017 22:16

Ale houbeles. Autor si střílí z trans... a Lidl mu k tomu dodal munici.

Re: Tak autor si chtěl plivnout:
Autor: J. Jurax Datum: 22.3.2017 3:13

Ehm ... a co myslíte, tehdy nebyly tepatelné nešvary doby? A dnes nejsou tepatelné nešvary doby?

Krásně napsané.:
Autor: K. Loskot Datum: 21.3.2017 17:46

Němci se prostě nemění !

To je sešup !:
Autor: L. Severa Datum: 21.3.2017 17:33

Kdysi ČT zorganizoval průzkum kvality mletého masa. Suveréně to vyhrál produkt od Lídla s výrobkem od české firmy. Asi po týdnu jsme si toto maso koupili, ovšem naposledy od uvedené firmy. Později již Lídl prodával mleté maso výhradně z Polska. Výsledek? Jak zde uvedeno: "Před pár dny opět varoval tisk, že mleté maso obsahuje salmonely – kdo má doma v mrazáku balíček, ať ho raději vyhodí...." Slováci hodnotili párky. Jako nedostatečný a nejhorší byl vyhodnocen výrobek Kosteleckých podniků, pro které pan Babiš kupuje "maso" také z Polska. Takže je to prašť jak uhoď.

Lidl jako kýbl:
Autor: Z. Pešek Datum: 21.3.2017 17:07

Není to jen Lidl, je to nabalující se koule počínaje Bruselem a jeho diktátem, přes diktátora aus Berlin a pak rovnou do finále s všemi multi, genderovou a migrační nepolitikoi konče.Děkuji za článek.

Jiný "zážitek" s multikulti plakátem, tentokrát z Tesca:
Autor: J. Pražák Datum: 21.3.2017 16:59

V Tesco - My na Národní rozestavili spustu plakátů s "mladíkem" s barvou pleti typickou např. pro "Novoevropany". Postavili je i do zúžených prostor u schodišť. Sledoval jsem reakce lidí. Podvědomě (asi z kolektivní zkušenosti většinové české populace) si většina příchozích zkontrolovala zda má zapnutou kabelku a kapsu s doklady a penězi...

Možná to byl hlavní cíl této reklamy :-)

Ale co?:
Autor: I. Mertl Datum: 21.3.2017 16:04

Jak nemám Lidl rád (stejně jako Penny, Kaufland, Tesco, Albert nebo Bilu), tak tam prostě nakupuju, když musím, protože na to mám. Když si chci udělat bene, nekupuju to nejlevnější nebo jdu do lahůdkářství. Vadí mi jejich reklamy, zvláště ty "vlastenecké" - tak se na ně nekoukám. A ceny? Hodně Němců z pohraničí jezdí nakupovat do Čech. A kvalita? Reklamujte a reklamujte nebo choďte jinam, milý autore.

Právo volby.:
Autor: F. Ogáv Datum: 21.3.2017 14:01

Z toho člámku jde hlava kolem. Tam je takovýho populismu, že zvracet.

Ceny jsou takové jaký je trh. Když trh dovolí, jen idiot by zlevňoval. Podniká se za účelem vytváření zisku, ne z dobročinnosti. Když milostpán se může zdržovat buzerací nebohého brigádníka a ještě si v tom libuje, co to je asi za osobu. Nikdo nás chválabohu ještě nenutí abychom nakupovali tam nebo tady. Vašnosta může jít nakupovat k Novákovi do koloniálu, tam pak uvidí zač je toho loket. A když ani to nebude vyhovovat, může přesídlit kamkoliv na světě kde se bude cítit lépe. KLDR? SSSR? Středoafrická republika? Jak je ctěná libost.

Re: Právo volby.:
Autor: P. Zinga Datum: 21.3.2017 15:22

Ano, i Vy si můžete vybrat, místa ve světě je dost. Akorát ve svém okolí bych Vás nerad viděl, jak řekl kdysi Zeman, Češi ještě nebyli postiženi nemocí šílených krav. Kdyby "brigádník" nebyl aktuální blb, ihned by pochopil , vo co gou. Zřejmě čerstvý absolvent, minimálně maturant.

Re: Právo volby.:
Autor: M. Těhanová Datum: 21.3.2017 15:52

Kdoví, jestli to nebyl vysokoškolák humanitního směru, to by spíš odpovídalo.

Re: Právo volby.:
Autor: J. Schwarz Datum: 21.3.2017 17:17

Proč nepřesídlíte vy? Možná jste si nevšiml že "železná opona" už neexistuje a cesta mezi tolerantní, přející a vyspělé lidi je zcela volná!!!

A co říkáte na IKEA ?:
Autor: P. Klíma Datum: 21.3.2017 13:15

Když jsem na podzim našel jejich bichli ve schránce, byli v ní výhradně Švédové arabského vzhledu a baby v hábitech. Křáp s tím do koše!

Má to něco sebe, leč:
Autor: M. Drašner Datum: 21.3.2017 10:50

nemůže bát různost dána i tím, že na tenhle segment máme jiné daně?

Re: Má to něco sebe, leč:
Autor: M. Drašner Datum: 21.3.2017 10:55

Omluva. Napsal jsem to dřív, než jsem se prokousal zbytkem diskuse.

Božínku,:
Autor: B. Rameš Datum: 21.3.2017 10:37

já do Lidlu prostě nechodím a tak si uchovávám duševní klid, tedy v rámci možností...

Re: Božínku,:
Autor: M. Prokop Datum: 21.3.2017 10:53

A když už tam někdy o dovolené zajdu, tak se zajímám co a za kolik mají v regálech, nějaký černoch na letáku nebo rozdávač karafiátů jest mi "na salámu".

Srovnání cen také nemá význam. Ceny jsou takové, jaké dovolí konkurence. V tom žádný úřad ještě nic dobrého neudělal.

Vtipné:
Autor: L. Popovský Datum: 21.3.2017 10:31

Článek se mi líbí, pobavil mě a také mi trochu otevřel oči. Spoustu věcí už člověk nevnímá. Diskuse mě vyprovokovala k tomu, že jsem si udělal průzkum DPH. Teď koukám, že to pan Šejna napsal, jeho příspěvek jsem četl, ale to jeho neustálé útočení je kontraproduktivní... Přehledně je to např. zde: https://www.uctovani.net/clanek.php?t=DPH-v-Evrope-vizualizace-dat-na-mape&idc=186 Uvádím vždy nejdříve základní sazbu DPH, tedy i na průmyslové zboží a sníženou sazbu DPH na potraviny.

ČR 21 % / 15 %

Německo 19 % / 7 %

Rakousko 20 % / 10 %

Itálie 22 % / 4 %

pane Popovský:
Autor: M. Šejna Datum: 21.3.2017 10:42

já nepovažuji za nic vtipného kverulantsky buzerovat před supermarketem brigádníka, který dostal za úkol rozdávat ženám k jejich svátku květinu. A pak o tom nasal rádoby vtipnej článek na Psa.

Stejně tak považuji za dost ujeté, když autor se rozčiluje nad cenami doplňkového zboží, které si může koupit ve specializovaných prodejnách. Jen pitomec si jde do Lidlu koupit hrábě, hadici, kleště a podobný sortiment. Normální člověk považuje Lidl za supermarket s potravinami.

Re: pane Popovský:
Autor: L. Popovský Datum: 21.3.2017 10:51

Trochu nadhledu a pochopení pro ostatní by Vám neuškodilo, pane Šejno. A ta scénka u vchodu - mám pro ni pochopení, ale soudit jen z tohoto textu ji nehodlám. Do Lidlu chodím málo, ale akce "černoch v letáku" mě zasáhla.

pane Popovský:
Autor: M. Šejna Datum: 21.3.2017 12:11

Mám mít nadhled a pochopení pro autora, který sám se zachoval jak totální blb bez špetky tolerance a nadhledu? Mám mít nadhled a pochopení pro tohoto blba, který si svou frustraci z Lidlu vylejvá na nevinném brigádníkovi?