24.6.2019 | Svátek má JanDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


USA: Trump neohrožuje vědu ani klima, právě naopakŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 38, poslední: 17.3. 2017 12:33, přehled diskusí

Ano, racionální je:
Autor: P. Klíma Datum: 17.3.2017 12:33

klimatu se přizpůsobit, ne ho měnit.

Připomíná to ono komunistické "poručíme větru dešti, z husího hovna vypěstujeme zlatý klas".

Ach jo....

Víte, co to je množivý reaktor?:
Autor: P. Vaňura Datum: 16.3.2017 22:41

A v praxi už odzkoušený thoriový palivový cyklus? Já to vím od svých 12 let a to je sakra dávno!

Re: Atomova elektrarna:
Autor: P. Rada Datum: 16.3.2017 22:40

"Zlodějské OZE" jsou asi opravdu výhodné jen pro zloděje. Vypráví o tom causa "fotovoltaický tunel" a ledacos by mohl komentovat dnešní největší vlastník ČEZ který příznačně vlastní i JE.

Re: Tvrzení o EROEI je NESMYSLEM? :
Autor: P. Rada Datum: 16.3.2017 22:33

Pro Vás zřejmě ano. Mě učili, že energie se vyčarovat nedá - jen transformovat a také to, že fyzikální fyzikální principy dají nezávisle na suběktu testovat. Nechcete si to zkusit?

Fantaziím s vykřičníky o budoucnosti nebudu zvláště ve Vašem případě oponovat. Docela mi stačí, že jsem svého času v JE sám hloupě uvěřil na podklladě míry koncentrovanosti této energie a na pozadí přání dostat se takto snadno ke hvězdám.

Výborný článek:
Autor: B. Rybák Datum: 16.3.2017 22:24

Pan Kremlík nezpochybnitelně prokázal, že státem dotovaná klimatologie je zpolitizovaná ve prospěch budovatelů ekologistické politicko-korektní říše.

Méně peněz pro ně je snadno pochopitelným důsledkem toho, že v USA nahradil Donald Trump Huseina Obamu a toho, že ztratili převahu v Kongresu!

Dik autorovi.:
Autor: J. Chodur Datum: 16.3.2017 21:28

Velmi rozumny a umirneny clanek. Skutecnost je daleko horsi a Trump by mel klimatologii financne vyhladovet, 20% snizeni je malo.

Proc levice a jeji vedatori protestuji proti snizeni mnozstvi penez? Levice vzdycky krici o korupcnim vlivu penez, v tomto pripade bych jim dal proti jejich vuli za pravdu, proc s nimi nesouhasit jednou za cas, specielne kdyz je to vyprovokuje k pochodu? Pochod na zdravem vzduchu je parada. Muzou si dat neco legracniho na hlavu, at z toho mame i my neco. Tesim se s cim prijdou. Vedce mam rad, kdo by nemel. je fakt, ze nekteri maji problemy se zazivanim, s etikou, ale jsou to jenom nakonec lidi.

Re: Atomova elektrarna:
Autor: M. Prokop Datum: 16.3.2017 21:13

Jistěže jsou jedním z mnoha řešení, zatím stále výhodnějším, než zlodějské OZE.

Nepřekvapilo Vás, proč už kde kdo chce JE od Rusů?:
Autor: P. Vaňura Datum: 16.3.2017 19:52

Např., nabídka AREVY byla u nás smetena ze stolu hned v první kole, k velké nelibosti Francouzů. Oni jediní totiž nebyli ochotni garantovat cenu, za kterou elektrárnu postaví! Dříve, dokud tam neměli vliv zelení to nebyl vůbec žádný problém.

Uhlíková stope OZE samozřejmě také není nulová, platí:
Autor: P. Vaňura Datum: 16.3.2017 19:41

zde totéž, co pro jaderné elektrárny. A protože OZE o stejné výrobě elektřiny jsou dražší, než jaderná elektrárna, bude jejich uhlíková stopa také větší.

Ostatně soudím, že uhlíková stopa je nesmysl! Už proto, že si na ni hraje jenom Brusel s jeho bandou rudozelených idiotů!

Vaše tvrzení o EROEI je NESMYSLEM! :
Autor: P. Vaňura Datum: 16.3.2017 19:38

Jaderná energetika budoucnosti nebude založena na v současné době běžných reaktorech, takže paliva je na tisíciletí!

Nákladovaost stavby je dána šílenou byrokracií. Nejlepším řešením je dnes nákup elektrárny od Rusů s požadavkem zapojení českých firem což není problém, Škodovka dodala už hodně reaktorů!

Re: Problém je ten, že zelení nechtějí zastavit oteplování,:
Autor: P. Rada Datum: 16.3.2017 18:38

Tu Vaši JE kdy stačí na ní přejít jak jinde přes ulici a vše je vyřešeno - bych bral hned.

Tak už nesedte na dokumentaci k ní a pustte informace do světa aby se o ní vědělo.

Celosvětově má totiž s JE už dlouho a vleklé problémy pro které tato technologie stagnuje:

http://www.worldnuclearreport.org/IMG/pdf/20160713MSC-WNISR2016V2-HR.pdf.

Re: Atomova elektrarna:
Autor: P. Rada Datum: 16.3.2017 18:25

Je dokonce několik zásadních problémů proč JE dneška nejsou řešením.

1. EROEI mají dnešní typy srovnatelné s obnovitelnými zdroji a v některých případech dokonce pod hranicí 5x což ani nestačí na udržení civilizační úrovně.

Běžně se hovoří o vysoké míře nákladovosti která se nově platí za jejich bezpečnější varianty.

2. Na palnetě není dost jaderného paliva. Při setrvalé spotřebě ho dnešní typy mají jen na století.

Atomova elektrarna:
Autor: J. Dobrý Datum: 16.3.2017 17:31

Neni pravda, ze uhlikova stopa atomove elektrarny je "zadna".

Atomova eletrarna je totiz promada betonu, ocele a dalsich "drobnosti", takze uz jeji stavba nemuze mit nulovou uhlikovou stopu.

Dokonce ani provoz nejakou uhlikovou stopu mit musi, napriklad vyroba a doprava paliva, nebo i jen pravidelne startovani zaloznich generatoru.

I kdyz je o spoustu radu mensi, nez u uhelky, nemuzete tvrdit, ze tam "zadna" nuhlikoa stopa neni.

PS: nenapada me jedine hledisko, ve kterem by objektivne nebyla atomova elektrarna lepsi vychodisko. Dokonce vcetne ukladani odpadu. Uhelna elektrarna ma mnozstvi radioaktivniho odpadu vetsi nez atomova. A co hure, cast radioaktivniho popilku z uhli se nezachyti.

Re: Džin z láhve ...:
Autor: K. Drábek Datum: 16.3.2017 17:07

Moc rád bych věděl, proč považujete obsah CO2 v atmosféře za "vysoký". Z hlediska potřeby rostlin je CO2 v atmosféře stále nedostatek.

Problém je ten, že zelení nechtějí zastavit oteplování,:
Autor: P. Vaňura Datum: 16.3.2017 15:00

ale vrátit lidi na stromy. Jinak by totiž nemohli odmítat jadernou energii. Čím horší jsou totiž jimi proklamované důsledky globálního oteplování, tím je tento přístup méně logický.

A dále, i kdyby se celá EU postavila na hlavu, jako že to dělá, nemá ani na to, aby zastavila světový růst emisí CO2. To už jde z větší části mimo ni.

Možná to nevíte, ale u nás hygienické předpisy zakazovaly,:
Autor: P. Vaňura Datum: 16.3.2017 14:55

aby některé práce dělaly "ženy v plodném věku." A dokonce na některých lécích pro muže je napsáno, že s nimi nesmí přijít do styku ženy a děti. Takže opravdu, do některých laboratoří ženy nejen nepatří, ale i nesmějí!

Re: ještě k těm globálním teplotám:
Autor: M. Prokop Datum: 16.3.2017 13:48

"Zastavovat" chtějí jen vyžírkové a "poručíme větru, dešti".

Re: I tak:
Autor: V. Povolný Datum: 16.3.2017 13:29

No jasně. A pokud se to neprokáže, tak se stane co?

Re: I tak:
Autor: R. Morava Datum: 16.3.2017 11:55

Što takoje "Kremlik"? Student sociologie nebo klimatologi? Ono to asi nebude tak jednoduché, jak si představujete. A jeden z důvodů popisuje právě tento článek. Pokud někoho předem nazvete "Kremlíkem" a platí Vás AlGore, těžko už půjde o vědu a logické argumenty. Bude to zase zfušované, zpolitizované, nepravdivé a hlavně bude se to pavěda, ne věda.

Re: Dnešní "klimatologové" připomínají Trofima Denisoviče :
Autor: R. Morava Datum: 16.3.2017 11:48

Do sibiřských táborů až časem, ale vyhodit z university už dokážou teď. A to člověka oceněného Nobelovo cenou (za fyziku či chemii - ne tou trapnou Obamovou). Viz případ s britským vědcem který zavtipkoval, že ženy do laboratoře nepatří. Co se týká homosexualů, naprosto souhlasím. Slušný člověk, pokud je homosexuál, tak nepořádá Prague Pridy, ale nechá si to do soukromí. Heterosexuálové taky nedělají coming-out že to třeba mají rádi s tlustými ženami mezi kozy.

Dnešní mládež je na filozofických fakultách vychována k ignoraci naslouchání, dvoustranné diskuse a argumentování. Nedávno tu byl příspěvek jak to chodí na amerických školách. Pokud se podíváme na některé diskuse kam chodí právě studenti, je to opravdu hrůza. Urážky, urážky, vyblití jednoho světového názoru typu Islám je totéž jako Křesťanství a argumenty nula.

Dnešní "klimatologové" připomínají Trofima Denisoviče :
Autor: P. Vaňura Datum: 16.3.2017 9:49

Lysenka v neblahé paměti. Zatím naštěstí nemají tu moc posílat své názorové oponenty do sibiřských pracovních táborů!

A pokud nejsou menšiny zastoupeny ve vědě, bude to primárně proto, že jsou na to příliš blbé a/nebo příliš líné. Toto neplatí pro homosexuály, což je ale tím, že normální homosexuálové vůbec a ti ve vědě zvláště se nezúčastňují všelijakých organizovaných pochodů, takže je "profesionální homosexuálové" neregistrují.

Re: I tak:
Autor: S. Kneifl Datum: 16.3.2017 9:49

I kdybychom měli v každém krychlovém kilometru atmosféry a moří jednu přesnou meteorologickou sondu, přírodní vlivy od těch lidských v chaotickém systému prostě rozlišit nejdou.

Re: pár poznámek:
Autor: S. Kneifl Datum: 16.3.2017 9:42

Vždyť také jen přeložil zdroje odjinud. K čemu shovívavost?

I tak:
Autor: J. Kavalír Datum: 16.3.2017 9:25

"Spíše bychom měli požadovat, aby se část současných financí přesunula na výzkum přírodních příčin klimatických změn. "

Naprostá pravda. Oteplování je "součtem" přírodních změn a změn vyvolaných člověkem. Pokud se tedy prokáže, že přirozené změny (příkon energie od Slunce, sopečná činnost a pod.) jsou minimální, bude jasné i "Kremlíkům", že za oteplováním je člověk. Pokud tedy "Kremlíci" nezačnou zpochybňovat i matematiku. :-)))

ještě k těm globálním teplotám:
Autor: M. Šejna Datum: 16.3.2017 9:02

V roce 2014 byla překonána rekordní globální teplota z let 2010 (+0,66°C) a 1998 (+0,63°C). Rok 2014 se tehdy zapsal do historie rekordní odchylkou +0,70°C . Následoval rok 2015 s novým rekordem +0,86°C. To ale nestačilo, protože rok 2016 byl ještě teplejší s odchylkou +0,91°C. Loňský rok byl ale výrazně ovlivněn mmořádně silným ElNiňo, takže se dalo předpokladat, že letos půjdou teploty dolů. Nic takového se nekoná. Letos se zatím teploty drží na odchylce +0,95°C, takže je tepleji, než loni.

Takže znovu opakuji: tohle už nezastavíme. Zapomeňte na boj proti oteplování a rychle se připravte na velmi teplé klima.

Re: pár poznámek:
Autor: M. Valenta Datum: 16.3.2017 9:00

Pan Kremlík je prý překladatel, ne chemik ani technik, takže je třeba být k němu shovívavější.

Re: "... globální oteplování se už zastavit nedá ...":
Autor: Š. Hašek Datum: 16.3.2017 8:42

Dobrá poznámka.

Re: Klima:
Autor: M. Prokop Datum: 16.3.2017 8:41

"Jetootom ..." :-P

"... globální oteplování se už zastavit nedá ...":
Autor: M. Prokop Datum: 16.3.2017 8:39

Přesněji řečeno, změny klimatu se zastavit nedají, mění se co Země Zemí jest.

Novum je pouze ekonomické využití k různým dotačním lumpárnám.

Re: Blábol:
Autor: M. Prokop Datum: 16.3.2017 8:37

Profesionální amatér neškodí - mimochodem, jak byste označil jistého Pačaurího?

Škodí profesionálové, strašící ve službách politiků.