26.5.2019 | Svátek má FilipDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ŠVÉDSKO: Třetí cestaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 107, poslední: 10.3. 2017 14:53, přehled diskusí

Re: Jeden přešlap voličů bych chápal,:
Autor: I. Schlägel Datum: 10.3.2017 14:53

Jistoty a prosperita!!! :-)))

Odpověď pro Jaro Plevu ze Švédska:
Autor: M. Pivoda Datum: 10.3.2017 8:06

Naše nedorozumění vyplývá z toho, že já poněkud předbíhám dobu. Moje zásada ale je, že je lepší jednat v předstihu (promyšleně s úvahou) než pod tlakem urgentnosti, až ta situace nastane.

Některé země již začaly experimentovat s "Basic Income", čímž se rozumí ten výše zmíněný minimální a ničím nepodmíněný příjem každého občana toho kterého státu. Což se dá také interpretovat jako hledání třetí cesty mezi socialismem a kapitalismem. Kapitalismus je třeba zachovat, protože je efektivnější než socialismus. Ovšem když některá část polulace určitě práci nenajde (viz přicházející technologická nezaměstnanost), pak se budoucí ideologie smrskává do dvou krajních poloh: nechat ty nezaměstnané žít (například s minimálním nepodmíněným příjmem), nebo je vyhubit.

A když se o těch problémech hovoří už i ve Wikipedii, nejde jen o fantazii Miroslava Pivody, a je vhodné se na to podívat. Doporučuji zde: https://en.wikipedia.org/wiki/Technological_unemployment a také zde: https://en.wikipedia.org/wiki/Basic_income

Já jsem byl vyhozen z univerzity a dodnes mne překabátěné české komunistické ku(r)vy nepustí v Česku ke slovu. Zde jsem začal psát své paměti: https://sites.google.com/site/innovationconsultingbrno/hot-news-1/cast1-svedectviodobeminule-verze1leden2017

Re: ŠVÉDSKO: Třetí cesta:
Autor: V. Plocek Datum: 10.3.2017 1:20

Se vším je možné souhlasit. Ale že je Švédsko v něčem specifické? Ano je, ale základním principem je, že stejně jako Německo a konečně v jiné podobě i my, nejsme schopni pružně a hlavně účinně řešit nové problémy. V případě Švédů je to imigrace, v našem případě problém zákonitostí, kdy jeden zákon na dané téma zásadně odporuje druhému. Princip je stejný, díky "tolerantnosti" a dalším podobným výmyslům demokracie není možné kvalitně a rychle řešit nastalé problémy. A věřte, že bude ještě hůře.

Re: Perfektní :))):
Autor: J. Pleva Datum: 9.3.2017 23:11

Myslim ze by je ani lisky nezraly, jsou to nezkazena divoka zvirata a poznaji svinstvo co by jim zkazilo zaludek...

Re: Upřesnění pro pana Pivodu:
Autor: J. Pleva Datum: 9.3.2017 23:06

Nevim, jestli dobre rozumim pojmu "minimalni nepodmineny prijem pro obcany". Jestli to ma znamenat, ze vsichni dostavaji minimalni obnos bez ohledu na to jestli pracuji a na jine okolnosti, pak podle meho videni:

Minimalni, a nemaly obnos dostavaji predevsim vsichni zadatele o asyl, bez vyjimky, ackoliv nejsou obcani.

Svedsti obcane, jako treba duchodci, takto preferovani nejsou, tam se kouka na to kolik let pracovali, kolik vydelali a kolik si platili na duchod. Takze jsou na tom casto mnohem hur nez nenavistna verbez co lzive zada o asyl. Ti kdo nikdy nepracovali a neplatili dane dostavaji t.zv. garancni duchod, z ktereho by se sotva dalo zit. Podle Orwella jsme si vsichni rovni, ale nekteri jsme si rovnejsi...

Zadne zarucene spravne detaily vam ale nemuzu sdelit, protoze se predpisy casto meni a ja uz to nemusim sledovat, jsa duchodce se stanovenym duchodem.

Re: Minimální nepodmíněný přijem - pro Vladimíra Povolného:
Autor: J. Jurax Datum: 9.3.2017 22:09

Jojo, a bez práce budou koláče ... přečtěte si Limes Inferior (Janusz A. Zajdel, 1982)

Re: Třetí téma? :
Autor: J. Jurax Datum: 9.3.2017 21:57

Že jste očekával diskuzi o třetí cestě mezi socialismem a kapitalismem je Váš problém. Autor za něj nemůže.

Mícháte dohromady hruštičky s jablíčkama, o nichž článek není. Měl jste ve škole množiny? :-)

Re: Přechylování:
Autor: J. Jurax Datum: 9.3.2017 21:53

Švédské feministky co zcela svobodná nezávislá individua - no, Johansson značí syn Johanův, že. Takže by švédskou feministku s tímto příjmením měl psotník popadnout hned dvakrát - jednak že je přičítána nějakému Johanovi, což je s odpuštěním chlap, a navíc že je jeho synem, což je taky chlap. Jak to musí být pro svobodné nezávislé feministické individuum nesnesitelné, ba odpudivé!

Doufám, že švédské feministky neumí česky a nečtou Psa, protože tohle je tak vydatně kraviniózně blbé, že by se toho zaručeně nějaká chytla a iniciovala kampaň proti nechutným, machistickým příjmením ... :-)

Re: Páni, to jsou ale informace,:
Autor: J. Jurax Datum: 9.3.2017 21:43

Raději ne.

Dostal by se do konfliktu svědomí - kdyby napsal pravdu, v bruseli co europoslanec bude mít průser, kdyby psal europolitkorektně, bude mít, jsa lidovec, vážný hřích, protože lhát hřích je. Tedy možná pro politiky vlastně ani ne, ti mají nejspíš generální odpustek ...

Re: :
Autor: J. Jurax Datum: 9.3.2017 21:37

Při troše snahy tomu lze rozumět docela snadno ... oběma způsoby ovšem.

Taky je možnost najít si na netu, kdo koho vlastně porazil :-)

Re: Co dál?:
Autor: J. Jurax Datum: 9.3.2017 21:34

Země brutálně násilněna západní technikou ... a východní néé?

Re: :
Autor: P. Han Datum: 9.3.2017 21:21

No hlavně že obě získaly cizojazyčná příjmení, to se v kavárně nosí. Nic z naší zaprděné kotlinky.

Re: :
Autor: M. Prokop Datum: 9.3.2017 21:03

Jo, fakt vydařené.

Nemýlím-li se obě rozvedené, svedené, rozvedené ...

:-P

"...brutálně násilněna západní technikou...":
Autor: M. Prokop Datum: 9.3.2017 21:02

Předpokládám, že svůj příspěvek ryjete do hliněné destičky ...

Re: .......:
Autor: V. Kain Datum: 9.3.2017 19:40

Vynikající analýza současné situace ve Švédsku.Něco podobného by se v jejich mediích nemohlo objevit ani náhodou.Hlavně by si občané měli pamatovat kdo tu zemi dokázal zprasit takovým hovadským způsobem.Žádný trest není dostatečný pro tu zkorumpovanou pakáž.

.......:
Autor: J. Kanioková Datum: 9.3.2017 19:31

8.3.2017 - Peter Knight / Springare - https://www.facebook.com/peter.springare/posts/10208578723534086

ŠVÉDSKÁ POLICIE BRÁNÍ ŠÍŘENÍ FOTEK HLEDANÝCH OSOB - http://jdem.cz/c3sur3

Moc děkuji!!!:
Autor: P. Šercl Datum: 9.3.2017 18:53

Moc Vám děkuji, pane Plevo, za tento článek.

U nás (nejen) veřejnoprávní média také zamlčují skutečnou situaci v zemích, které jsou zaplavené migranty. Je to otřesné, kam to EU dopracovala!!

Zdravím do Švédska!

P. S.

Znám dobře Vašeho bratra Honzu :-)

Co dál?:
Autor: J. Kraus Datum: 9.3.2017 18:53

Až to bouchne, nejen ve Švédsku, bude záležet na tom, s kým půjde armáda a policie. Nejsou zprávy, že by Pravda a Láska budovala nějaké vlastní Lidové milice. To, že obsazuje velitelská místa svými lidmi, je spíše kontraproduktivní a v případě propuknutí všeobecného násilí je jejich podřízení zřejmě s chutí předhodí davu. Jak píše autor a jak potvrzují i některé zprávy z Francie a Německa, policie stále častěji resignuje na nějaký ostřejší zásah. Dočkala by se leda vyšetřování a trestu a tak jen přijede a za nenávistného řevu migrantů zase rychle odjede. Chování migrantů v cizím a nesrozumitelném prostředí je logické a přirozené, zkoušejí jen, jak je dlouhý řetěz na který je uvázali. Brzy poznají, že žádný řetěz není. Jejich vůdcové to vědí už teď a, odbočím, třeba v Německu jsou výrobní firmy, tedy fabriky, kde nejen logistiku vedou Turci. Je takových dost, ale jsou méně viditelní. Podobně jako kdysi Židé měli Paradegójimy, v současném Německu jako by někteří šéfové byli jakýmisi Paradedeutsche. Turci si asi těžko přejí nějaký sociální výbuch s následným rozpadem infrastruktury, ale nelžou si do kapsy a připravují se. Co je v těch statisících kontejnerech pendlujících Evropou nikdo neví. Jakou šanci by měl proti ideově semknutým tureckým oddílům bundeswehr a policie prolezlé ženskými a změkčilci? A další aspekt: podle zkušeností z Balkánu a Středního východu se ve chvíli osobního ohrožení policie převlékne do civilu a zůstane doma. Pokud ale z kasáren utečou jen ty ženské a změkčilci, nemuselo by být tak úplně zle.

Faraon Achnaton zemřel opuštěn všemi a zoufalý, že svět nepochopil poselství jeho Pravdy a Lásky. Pak přišel vojevůdce Haremheb a aby uspořádal zemi rozvrácenou a zpustošenou Pravdou a Láskou, krev tekla proudy. Egypt už nikdy nebyl takový jako předtím, ale přeživším i mrtvým se dostalo nové zkušenosti, jejich duch se opět trochu protříbil. Dnes, kdy je Země brutálně násilněna západní technikou, je obraz složitější, ale nepřekročme 2000 povolených znaků.

:
Autor: B. Carina Datum: 9.3.2017 18:48

:-)

Re: Ale vzdyt to tam pisu,:
Autor: M. Prokop Datum: 9.3.2017 18:22

Věštkyně pravicového národního socialismu. :-P

Re: Autor má mé uznání:
Autor: J. Kombercová Datum: 9.3.2017 18:21

Pardon, ten druhý Rudolf je pod jiným článkem, jela jsem je postupně a tak jsem to zvojtila. Alespoň jsem udělala někomu radost. Jinak je kyselá jak šťovík.

Re: Autor má mé uznání:
Autor: M. Prokop Datum: 9.3.2017 18:19

B. Rudolf neblbne tolik.

Jestli je P. Rudolf P. Hofman, nebo zda i to je krycí jméno, těžko říci a hlavně, tak moc mne nezajímá, abych o tom meditoval.

Re: :
Autor: P. Han Datum: 9.3.2017 18:18

Nojo, Monika Pajerová a Káča Jau Jau. Ty Pajerovic holky se povedly obě a potomstvo taky.

Re: :
Autor: M. Prokop Datum: 9.3.2017 18:16

Při troše snahy tomu lze rozumět docela snadno. Ten druhý význam je poněkud násilný.

Re: Perfektní :))):
Autor: K. Křivan Datum: 9.3.2017 18:15

Já bych je taky nechal v zemi. Ale alespoň dva metry, aby je lišky nevyhrabaly.

Re: :
Autor: M. Prokop Datum: 9.3.2017 18:14

Jo, s těmi asijskými jmény, tam je to taky jako pěst na oko.

Emma Smetana je myslím narozená někde v cizině, tak tím by se to možná vysvětlovalo. Ať si každá říká jak chce. Jo a kouknul jsem do Googla: Emma Smetana je česká herečka, muzikantka a bývalá moderátorka zpráv. Má dvojí občanství, české a francouzské. V českých dokladech má příjmení „Smetanová“, ve francouzských se jmenuje po otci „Smetana“. Wikipedie Narození: 11. února 1988 (29 let), Praha. Partner: Jordan Háj (2008–)

Dítě: Lennon Marlene Haj Smetana

Rodiče: Monika Mac Donagh Pajerová, Jiří Smetana

Vzdělání: Svobodná univerzita Berlín, Institut d'études politiques de Paris

Re: Autor má mé uznání:
Autor: P. Han Datum: 9.3.2017 18:11

Já to zkusím jednou po vašem, jo? Odlepte se, krávo.

Re: Autor má mé uznání:
Autor: K. Křivan Datum: 9.3.2017 18:11

Ferda Mravenec by byl nejspíš pro pana Rudolfa náročná četba, ale slabikář (My máme maso. Ó my se máme ! " ) to by ještě pochopil ? Buďme k ubožákovi shovívaví !

Re: Dokončení:
Autor: J. Pleva Datum: 9.3.2017 18:03

Třeba s tím budete muset žít, jako já musím žít s českou výslovností švédských jmen - Johansson se totiž nečte jak to vy vidíte, nýbrž "Jůhanson", Gӧteborg se čte "Jӧteborj" atd.

Jazyky mě vždy zajímaly, tak i tato otázka, ale někdy je to těžké.

Re: Přechylování:
Autor: J. Pleva Datum: 9.3.2017 18:03

Pane Carina, děkuji.

S tím přechylováním mám problém. Po letech v "cizině" se mi nečeská jména s českou koncovkou zdají nepřirozená. Někdy jen nepřirozená, někdy až směšná, ona se ta Johansson(ová) jmenuje jen Johansson po celém světě, jen v Čechách/na Slovensku ne. Pardon, možná i v jiných slovanských zemích. Napadá mě, že švédské feministky by jistě protestovaly proti přechylování, jelikož to vyjadřuje jakési vlastnictví mužovo, zatímco ony se považují za zcela svobodná nezávislá individua.

Já sám jsem většinou na to při psaní nemyslel a psal jsem jak se mi to zdálo přirozené.

Abych se přiznal, nevím co s tím mám dělat, proto vám nemůžu nic slíbit. Rád bych především byl sám spokojen s tím co napíšu, a to asi většinou nebude přechýlený tvar.