21.6.2018 | Svátek má AloisDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


GLOSA: Dozenemezapad.czŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 11, poslední: 18.2.2017 1:37, přehled diskusí

Re: Pane Šulci, už mě to vaše moralizování :
Autor: P. Sulc Datum: 18.2.2017 1:37

Pani Kaniokova, ja ziji mezi normalnimi lidmi uz 50 let, nejdrive ve Vidni, potom v NY. Ja ten rozdil vidim, vy ne, jste stale na svem zahumanku, nanejvejs jedete nekam z Cedokem, to ovsem k poznani lidi moc nevede. Nicmene, zkuste si z ulozto.cz stahnout ten nahore zmineny film, je z r. 64 a perfektne ukazuje ceskou naturu. A pak mi napiste, co si o tom filmu myslite., trva jen 20 min, ''pomale stahovani'' take asi tolik. Uvidite tolik zla a netolerance na ''male plose'', ze vas to zarazi.

Pane Šulci, už mě to vaše moralizování :
Autor: J. Kanioková Datum: 17.2.2017 21:23

a paušalizování fakt štve.. Kolik času měla společnost, do které jste se přistěhoval ?

To se tak střelhbitě něco hodnotí, aniž se bere na vědomí, co tomu předcházelo.. a jaké možnosti má leckterý jedinec ve zdejší situaci..

Jste fakt trapný !

Re: No nevím:
Autor: J. Jurax Datum: 17.2.2017 19:04

No, ono nejde ani tak o vydělávající operátory - co myslíte, kam by Vás za socíku státní monopol na internet pustil? Na soukromé operátory zapomeňte ... V době, kdy se rušila i RFE, byste si asi do kapitalistické ciziny nemailoval a na tamní server nepřipojil.

Mimoto na obyčejný telefon se čekalo léta, takže na připojení by se čekalo taky. A je otázka, kolik papírů a potvrzení by jeden potřeboval, aby mu stát umožnil se připojit. A cena by samozřejmě byla odrazující ...

A i kdyby - hypoteticky - byly mobilní sítě, tak furt pod státním monopolem. A z bezpečnostních důvodů nekompatibilní s těmi západními.

Re: CR ''zapad'' muze dohanet jak chce, :
Autor: J. Jurax Datum: 17.2.2017 18:54

Ne, frustrovaný emigrant z ČSSR ...

Re: Už toho mám docela dost !:
Autor: Z. Lapil Datum: 17.2.2017 11:35

Ad 2/ Ač vysokoškolák, nedokážu nepřipomenout, že varianta "VŠ na něm nezanechala žádné stopy" není ta úplně nejhorší :-).

Re: CR ''zapad'' muze dohanet jak chce, :
Autor: R. Langer Datum: 17.2.2017 8:57

A vy jste Mongol?

Re: No nevím:
Autor: R. Langer Datum: 17.2.2017 8:56

Vůbec nejde o to, jestli "internet funguje", on funguje i v Severni Korei, ale jde hlavně o to, co si na něm můžete v praxi dovolit. A i když si dnes ti mladší a naivně hloupější nedokážou představit , že by si něco dovolit nemohli, opak je pravdou. :-P

Už toho mám docela dost !:
Autor: M. Těhanová Datum: 17.2.2017 8:19

Co pořád mele kdejaký "vzdělanec" o nevzdělanosti ostatních, kteří nemají stejný názor jako on - "vzdělanec".

Tak za 1) díky komunistům neměla spousta lidí možnost získat vzdělání, přesto nejsou blbí, aby si neuměli vytvořit na různé situace vlastní názor.

za 2) to, že má někdo vysokoškolské vzdělání neznamená, že má patent na rozum, znám spousty lidí, na kterých vysoká škola nezanechala žádné stopy.

Arogance některých " vzdělanců" je nebetyčná !

Re: CR ''zapad'' muze dohanet jak chce, :
Autor: J. Schwarz Datum: 17.2.2017 8:06

Pořádkumilovní, tolerantní a zákona dbalí Germáni vydělávají víc než "rozhádaní a netolerantní Slované", ale žijí si opravdu líp? Pochybuju. Nakonec se ukáže, že makali, chodili dochvilně do práce a úzkostlivě dodržovali kdejaký idiotský předpis jen proto, aby doma živili miliony přivandrovalců a za Řeky zaplatili jejich dluhy. A kdyby jenom za Řeky, možná i za italy a Portugalce.

No nevím:
Autor: J. Schwarz Datum: 17.2.2017 8:01

jestli by rozvoj internetu až tak záležel na tom co by bylo nebo nebylo za komunismu. Internet zrovna tak jako mobilní sítě operátoři sami zavedli i ve většině států Afriky bez ohledu na režim, internet funguje v Číně i ve všech turistických destinací ve třetím světě. Jde jen o ochotu státu pustit operátory na svoje území a nechat je vydělávat.

CR ''zapad'' muze dohanet jak chce, :
Autor: P. Sulc Datum: 17.2.2017 4:03

ale ten nedozene. Rozhadani, netolerantni, hulvatsti Slovane by se na to dohaneni museli hodne zmenit, take ukazat smysl pro poradek a prcovitost. Na ulozto.cz je nadherny kratky film, veselohra, 20 min. ukazujici perfektne zrudnost ceske povahy, zadny jiny film to tak neumi ; "Dobrodruzstvi s nahym klukem", z r.1964.