11.12.2018 | Svátek má DanaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Falešný pocit bezpečí plodí nebezpečíŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 12, poslední: 14.2.2017 17:51, přehled diskusí

Českým politikům velmi chybí historické vzdělání.:
Autor: A. Alda Datum: 14.2.2017 13:06

I za komunistů se výuka historie po Bílé Hoře omezovala na vztah Čechů a rakouských Němců. O Rakousko-Uherském "vyrovnání" (to je český termín, nikoli rakouský a nikoli maďarský) se učilo jen jako o zradě Čechů. O Polsku se s výjimkou jeho trojkrokého dělení a povstání roku 1830 neučilo vůbec. O jiných polských povstáních, o maďarských povstáních, o rumunských a chorvatských povstáních proti Habsburkům ve Vídni u nás skoro nikdo nic neví. A tak také naši politici neví, které politické kroky, které strategie a taktiky byly úspěšné a které neúspěšné. Jsou vážně zoufale nevzdělaní.

Re: Českým politikům velmi chybí historické vzdělání.:
Autor: P. Han Datum: 14.2.2017 17:51

Ale jděte. Vyrovnání, německy Ausgleich, byl samozřejmě oficiální akt a je to tedy oficiální termín. Maďarštinou nevládnu, takže maďarský odkaz nedávám.

https://de.wikipedia.org/wiki/%C3%96sterreichisch-Ungarischer_Ausgleich

Také jsem:
Autor: P. Lenc Datum: 14.2.2017 10:14

se díval.Prouza se svým úsměvem idiota je opravdu kouzelný.A argumentace opravdu patří k tomuto úsměvu.I já se přidávám k příspěvku pana Dekyského.

Re: Také jsem:
Autor: V. Kain Datum: 14.2.2017 12:08

To se sešli ti praví.Nebyl náhodou ten olysalý komunistický kariérista u přístupových rozhovorů do EU.A to co vyjednal bylo pro naší zem velice špatné.Prouza a Vondra škoda mluvit.Jsou to prachsprostí eurohujeři co za prachy udělají cokoliv.

Je to celý ulítlý:
Autor: K. Frauknecht Datum: 14.2.2017 8:58

Bábiš a Kobra se "rvou" s korupcí seč jim síly stačí :-))) a stát je korumpovanej Unií zcela legálně. A autor je překvapen, že naše vládní (j)elita drží hubu a krok?

O fungující legislativě si myslím své :-.)). Zaplevelení české legislativy unijními implementacemi je úděsný! Např. seznam směrnic (jen označení a název!) upravující ochranu životního prostředí se "vejde" na 70 stran A4!

O "pokroku" ve vzdělání již píše pan Dekyský (u mě za 1).

Re: Je to celý ulítlý:
Autor: Š. Hašek Datum: 14.2.2017 9:09

Možno souhlasit.

Re: Je to celý ulítlý:
Autor: P. Lenc Datum: 14.2.2017 10:10

Ano.

Pokud existuje opravdu zbytečná funkce,:
Autor: I. Schlägel Datum: 14.2.2017 8:10

pak je to ta, kterou snaživě zastává eurosvazák Prouza. Úředník v pravém slova smyslu. Přestane mlejt pantem a má sbalenej vercajk.

Dnešní svět bude muset - a to velmi rychle - dospět:
Autor: J. Fridrich Datum: 14.2.2017 7:23

Dnešní svět bude muset - a to velmi rychle - dospět k zcela zásadní skutečnosti a nekorektně-tedy pravdivě konstatovat, že civilizační úrovně a vyspělost jednotlivých etnik, zemí, států, lokalit - tedy lidí žijících v dnešní době na naší planetě je RŮZNÁ a mnohdy velmi odlišná. Stupnice hodnot, rozvoj společnosti, její kultura, hygiena, tolerantnost, vztah k ženám, k dětem, schopnost akceptovat jiné pohledy na vývoj světa - to vše je velmi ODLIŠNÉ v různých částech světa. Konkrétně země tak zvaného Západu, tedy křest'anské, Euro-Atlantické civilizace jsou nepochybně vyspělejší a to nejen ve vědě, technice, technologiích - ale právě v uspořádání své společnosti, hlavně v její humánní podobě, demokracii, práv a svobod svých občanů. V jiných částech světa jsou zcela jiné hodnoty a je zajímavé, že když přijdou k nám, tak místo spokojenosti a vděku za nový domov přináší až nepochopitelnou NENÁVIST. Raději tedy tyto světy nesměšovat - a když už, tak jim pomoci u nich doma..

Ozaj zvonku to tak vyzerá,:
Autor: A. Bocek Datum: 14.2.2017 6:49

že Globalizace narazila na hranice tohoto světa. Kdo rychle zařadí zpátečku ten stihne vycouvat a přežít.

Zvýšila se vzdělanost?:
Autor: I. Dekyský Datum: 14.2.2017 3:14

Nenechte se vysmát autore, tomuhle blábolu snad nikdo soudný nemůže jedinou vteřinu věřit. Ani dvojnásobný počet až příliš často naprosto bezcenných lejster, diplomů a titulů nezakryje pokračující debi*izaci školství. Gramotnost = mateřský jazyk + přírodní vědy; porovnejte si to se zástupy titulovaných debí*ků a jejich k něčemu užitečnému jakkoli uplatnitelnými vědomostmi. Už jen absence matematiky v maturitě, které z tohoto lejstra udělala bezcenný cár papíru, dokazuje jak vzrostla "vzdělanost"...

Globalizace = ctvrta internacionala:
Autor: T. Pansky Datum: 14.2.2017 2:03

Slovo 'internacionala' ma velmi spatnou konotaci, proto se nepouziva. Ale ve svem dusledku je nahrazeno slovem 'globalizace'. My vnimame globalizaci jako neco nevyhnutelheno, spjateho s relativizovanim vzdalenosti, jako vyvojovy stupen lidstva. Jenze se na vec muzeme podivat zcela jinak: levice lidsky vyvoj a moznosti presunu lidi pouziva ke svemu cili, kdy je ochotna pod hlavickou lidskosti a lidskych idealu dovazet cizince na sva uzemi, kde vladne demokracie. Zde tito dovezeni jedinci, kteri nemaji vztaz k nove 'domovine', budou volit ty, kteri jim neco daji, kteri si je uplati. Budou volit levici. Timto si levice zcela upevni moc v do te doby demokratickych zemich. V Evrope se toto uz deje. Naivni obcane zacinaji ztracet moci ve vlastnich domovinach, ale jeste jim to nedochazi do te miry, aby se teto nove levicove doktriny zbavili. Az jim to dojde, bude pozde !!!