18.7.2018 | Svátek má DrahomíraDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


KLIMA: Wikileaks o pozadí štvanice na jednoho vědceŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 83, poslední: 16.12.2016 8:19, přehled diskusí

Re: I kdyby se oteplovalo.........:
Autor: P. Rada Datum: 16.12.2016 8:19

Teplo samo až tolik nevadí. Letní vlny horka už ano. Ještě horší dopad má změna srážkového chodu až sucha vedoucí k posuvu podnební pásem a tedy k poklesu úživnosti krajiny. atd. Na tom už skončila nejedna místní civilizace a dnes to ale hrozí celé:

https://www.seberizeni.cz/je-s-nami-konec/

Re: hm, to by mě zajímalo ...:
Autor: J. Václavíková Datum: 15.12.2016 22:29

:-)))))))))

Re: hm, to by mě zajímalo ...:
Autor: M. Šejna Datum: 14.12.2016 22:56

plácáte páte přes deváte.

Ovšem největší perlou je vaše sdělení, že CO2 se nazývá skleníkový plyn proto, že se vháněl do skleníků.

To už je na Chocholouška.

pane Hruško:
Autor: M. Šejna Datum: 14.12.2016 22:55

plácáte páte přes deváte. Myslím, že už je to u vás neléčitelné.

Re: ano, pane Hašku, ne, pane Šejno!!:
Autor: J. Hruška Datum: 14.12.2016 21:26

Manipulujete tady vztahy Slunce - Země a tisíci lety s úmyslem zmanipulovat myšlení každého, kdo Vaše smyšlenky ještě čte. Údajná fakta promíchaná spekulativnímy výmysly, vědecký dialektický materialismus.

Slunce - Země pro světlo a teplo je pouhých 8 minut, pro elektrony to je asi 30 minut, protony to stihnou za den až dva, výkyvy, poruchy slunečního větru to stihnou za týden, albedo Země kolísá mezi 30% až 50% během jednoho dne, v parný letní den se bouřka vyvine za čtvrt hodiny, změny klimatu, tropické klima se promění za subtropické, přímořské za pevninské, subpolární za arktidské, u boha je možné všechno. Nazdar.

Re: hm, to by mě zajímalo ...:
Autor: J. Hruška Datum: 14.12.2016 20:55

Tak jako neustále komolíte fakta ve vlastní prospěch, zkomolil jste i smysl fotosyntézy, sakra! (zaměňujete nezbytnost oxidu uhličitého za neexistenci fotosyntézy), sakra, jak snadné.

A ještě nebezpečnější je zkomolení (falešné užívání) pojmu "skleníkový plyn". Tzv. skleníkový plyn, technický oxid uhličitý se vháněl do vytápěných skleníků za účelem zvýšení výnosů pěstovaných plodin, odtud "skleníkový". Ve skleníku pod sklem se uměle zvyšovala koncentrace CO2, nikoli, že by plyn vytvářel skleník, (skleněnou) plynnou izolaci, sakra, ve škole je taky někdy nedýchatelný puch, nazdar, Josef

Jenže to, co jste tady vyjmenoval trvá minimálně 5000 let,:
Autor: P. Vaňura Datum: 14.12.2016 19:45

starší záznamy nejsou. A NIKDO není schopen vysvětlit příčiny klimatických změn, které už tehdy spolupůsobily. Mimochodem, Great Hurricane jsme tu měli za malé doby ledové (1780) a DODNES nebyl překonán.

I kdyby se oteplovalo.........:
Autor: J. Fleiszner Datum: 14.12.2016 19:22

I kdyby se oteplovalo, tak co? Komu to uškodí. Lidi se o kousek šoupnou a jedeme dál.

opět minimální informovanost Chodovského:
Autor: M. Šejna Datum: 14.12.2016 18:55

mě Chodovský o nesmyslnosti "stanovených cílů" opravdu přesvědčovat nemusí. Narozdíl od něho jsem o této nesmyslnosti přesvědčen už dávno. Viz můj článek na Psu zde:

http://neviditelnypes.lidovky.cz/klima-boj-proti-oteplovani-ma-to-smysl-dhu-/p_klima.aspx?c=A151206_210531_p_klima_wag

Re: omlouvám se, pane Chodovský:
Autor: R. Chodovsky Datum: 14.12.2016 18:28

Vás zase těžko přesvědčím o vývoji, který probíhá. Filtry, čističe, úspornější výroba, nové technologie, prostě tlak trhu a potřeb lidí ... nepřesvědčím Vás o nesmyslnosti stanovených cílů, jakýmsi panelem... O vyhozených penězích na záchranu lidstva v podobě solárních elektráren, větrných elektráren. Záchrana v podobě "bio složky".. a jiných.. a dalších konstruktech...

Re: pane Kneifle,:
Autor: S. Kneifl Datum: 14.12.2016 18:08

Lidstvo ale nejede podle scénáře C, ale podle scénáře A.

Re: Aha! Tak pokud:
Autor: Š. Hašek Datum: 14.12.2016 18:05

Dobrá poznámka.

Re: Vystudovat matematiku?:
Autor: Š. Hašek Datum: 14.12.2016 18:04

Též komunisté věděli, co jest správné.

I když uznávám, že moje poznámka jest silně pod vlivem (naštvanosti). Pod vlivem "moudra" zelených "topiček biomasou v kamnech".

Do voleb se to uklidní, ale zelené volit nebudu.

Re: Vystudovat matematiku?:
Autor: M. Prokop Datum: 14.12.2016 17:51

Jistěže máme. První klimatická změna byl vznik Země a od té doby se klimazměnuje neustále.

Jen ekoteroristé ví, které to klima je to "správné".

Re: hm, to by mě zajímalo ...:
Autor: M. Prokop Datum: 14.12.2016 17:49

V té době se ve škole blblo se Sovětským svazem a ne s uhlíkem.

Doufejme i ve stejný konec, že se začne blbnout na nějaké nové téma. Tomuhle už věří jen ti, kdo za to chtějí platit.

ano, pane Hašku:
Autor: M. Šejna Datum: 14.12.2016 17:39

zhruba před 14 tisíci lety začalo výrazné oteplování a odtávání ledovců. Však Vás také upozorňuji už po několikáte, abyste si oživil znalosti ohledně Milankovičova cyklu a s tím spojené orbitální polohy systému Slunce-Země v tehdejší době.

omlouvám se, pane Chodovský:
Autor: M. Šejna Datum: 14.12.2016 17:33

v předindustriální éře se obsah CO2 pohyboval okolo 280 ppm. Aktuálně je to 404 ppm. To je nárůst o 44 procent a já se omlouvám za původní nepřesný údaj 30 procent.

Odkaz je zde:

https://www.esrl.noaa.gov/gmd/ccgg/trends/full.html

ftp://ftp.ncdc.noaa.gov/pub/data/paleo/icecore/antarctica/antarctica2015co2vostok.txt

V návaznosti na to se pak opravdu otepluje, o čemž vás určitě nepřesvědčím, protže podle vás je to lež a i kdyby to byla pravda, tak za to může všechno možné, jenom ne člověk.

Aha! Tak pokud:
Autor: J. Schwarz Datum: 14.12.2016 17:30

by vědci v oblasti medicíny své závěry formulovali " vypadá to, že máslo a vůbec živočišné tuky jsou nebezpečné tím, že zvyšují hladinu LDL cholesterolu a proto doporučujeme nahradit je margarínem a rostlinnými oleji - je ovšem možné že další výzkumy naše závěry budou modifikovat" byli by šarlatány a hadači. Zato pokud by za stejným tvrzením stáli naprosto autoritativně, bez jakéhokoli možného zpochybnění byli by vědci pravými a nefalšovanými. A to tvrdíte bez ohledu na to, kolikrát se během vašeho / i mého / života výživová doporučení "vědců" změnila. Uff!

Re: Pokud nezačnou zelení podporovat jadernou enrgetiku, :
Autor: J. Schwarz Datum: 14.12.2016 17:22

Zajímavé, že před 40-ti lety byla JE nadějnou a levnou technologií - než ji zelení tmáři svými žvásty o "sto tisíc let nebezpečných odpadech" a požadavky na úložiště řádově prodražili. Stejné je to třeba s TTIP - levičáci na ni furt útočili jako musulmani v Mekce na ďábla a teď, když ji Trump označil za "pro USA nevýhodnou" čumějí jako vejr do kosti.

Re: pane Hašku:
Autor: Š. Hašek Datum: 14.12.2016 17:15

O nic se nesnažím.

Klimapanikářům/štelovačům jen jaksi "vypadlo z tabulek", že před pouhými (!!!!) cca14 000 lety začalo na severní polokouli odtávání ledovců. V takové míře, že by ty tabulkáře a plánovače z toho dnes kleplo.

Není to pokus o vtip. Mně jako pokus o vtip připadá současná ideopolitika "poručíme větru dešti", nic víc v tom nehledejte.

Nejsem v "partě napravovačů Země". Snad mohu špitnout, když se po mně chce, abych jim to platil. Mám dospělé děti, vnuci budou užívat Zemi, už jsem leccos zažil a nejsem tedy ve svazáckém věku (vím, že i Vy nejste).

Re: jako obvykle snížená chápavost Chodvského:
Autor: R. Chodovsky Datum: 14.12.2016 17:09

A teď tu o tom, kterak a proti čemu jste naměřili a odvodili třiceti procentní růst. A nešetřete odkazy... V návaznosti přijde příběh o globálním zvýšení teplot, protože s tím jistojistě souvisí (s čím také jiným) a plynule navazuje několik odkazů, které to dokazují...

hm, to by mě zajímalo ...:
Autor: M. Šejna Datum: 14.12.2016 17:00

to by mě zajímalo, koho se tady snažite poučovat o důležitosti fotosyntézy, která by bez přítomnosti CO2 nemohla existovat. To snad sakra vědí všichni, kteří dávali ve škole pozor.

Mě se ale zdá, že plno místních nevěřících chybělo ve škole v době, kdy se vyučovalo o skleníkových vlastnostech plynů, včetně CO2.

pane Hašku:
Autor: M. Šejna Datum: 14.12.2016 16:41

snažite se sice být vtipnej, protože Vám došly argumenty, ale opravdu mě nemusíte vysvětlovat, že CO2 není při vlivu na současné změny klimatu osamocen. Těch vlivů je samozřejmě víc: růst obsahu CH4 a dalších skleníkových plynů, změna albeda zemského povrchu způsobená lidskou činností, rozšiřování městských tepelných ostrovů apod. Samotný systém Slunce/Země je v porovnání s těmito změnami dlouhodobě mimořádně stabilní, protože změny parametrů systému Slunce/Země se mění v intervalech od 26 tisíc do 100 tisíc let (viz parametry Milankovičova cyklu)

pane Kneifle,:
Autor: M. Šejna Datum: 14.12.2016 16:32

data z pozemních stanic nepoklesla s příchodem současné LaNiňa na scénár C, jak tvrdíte Vy. Scénár C předpokládá pro rok 2016 teplotní odchylku okolo 0,65°C. Aktuální odchylka za říjen, kdy došlo opravdu k rapidnímu poklesu, je ale +0,89°C a pro listopad se očekává mírný růst stejně, jako nastal u satelitních měření. Za celý rok 2016 ale odchylka překračuje zatím hodnotu +1,00°C.

Fotosyntéza. Poučení pro nevěřící.:
Autor: J. Hruška Datum: 14.12.2016 16:18

Oxid uhličitý v Zemské atmosféře je jediným zdrojem pro tvorbu ostatních uhlíkatých (organických) sloučenin. Je to látka energeticky chudá, která nemůže být dále oxidována (aerobní buňky CO2 vylučují jako odpad). Pouze organismy obsahující v buňkách chlorofyl jsou schopny na slunečním světle měnit oxid uhličitý na energeticky bohatší sloučeniny (cukry). Oxid uhličitý přitom podléhá hydrogenaci vodíkem vzniklým enzymy katalyzovanou fotolýzou vody.

Veškerý život na Zemi visí na oxidu uhličitém, na fotosyntéze. Sluneční záření (energie) zachycované fotosyntézou poskytovalo donedávna veškerou energii užívanou lidmi, neboť i fosilní suroviny (uhlí a možná i ropa) vznikly přímo nebo nepřímo z rostlinného materiálu. Nazdar, Josef.

Re: Vaše etymologie je stejně pozoruhodná?:
Autor: P. Rada Datum: 14.12.2016 16:15

http://sas.ujc.cas.cz/archiv.php?art=3945

Re: "Útoky" na vědce u nás.:
Autor: P. Rada Datum: 14.12.2016 16:14

Bebude sucho - už JE! a vlekle trvá několik let. Bude dál jen výraznější. Ignorante odkazů = zabedněnče!!!

Re: ale, ale, pane Kneifle:
Autor: S. Kneifl Datum: 14.12.2016 16:13

K vyvrácení Hansenovy teorie by snad měl stačit její nesoulad s realitou po dlouhých 20 let. Graf do roku 2015 byl nabídnut jako argument pro hypotézu, že naměřené teploty začínají Hansenově teorii zase odpovídat. To ale není pravda, protože úzká a výrazná špička let 2015-16 byly způsobeny výrazným jevem El Niño a s jeho odezněním se opět vrátily pod Hansenův scénář C, i když CO2 stoupá podle katastrofického scénáře A. Graf do roku 2015 z této špičky nabídl jen stoupající část a vyvolal tak falešný dojem "bezprecedentního růstu".

Je mi trapné, že tady musím něco tak triviálního vysvětlovat...

Re: pane Hašku:
Autor: Š. Hašek Datum: 14.12.2016 16:06

Pane Hruško,

já bych to šacoval (einschätzen, něm.) tak na "skoro deset" let, ještě v dobách přezdívek. Přijdou asi i otisky palce. Není podstatné.

Snažím se (jde to ztuha), pokud to má hlavu a patu a není to primitivní nadávání (nejsem třeba nazván volksrusákem/čecháčkem fobním), reagovat (třeba dokonce souhlasit) i na opačné reakce ze "zcela jiné společenskonázorové bubliny". Mušíme jít vobčas s dobou i v terminologii! Bublina není jen z mejdla, že.

Příjemný večer.

Re: ale, ale, pane Kneifle:
Autor: V. Braun Datum: 14.12.2016 16:02

Zajímavé, o několik přízpěvků výše se opíráte o graf do roku 2013 a pak polemizujete, že graf do roku 2015 nobsahuje všechna data. Znamená to, že jste neúplný graf prezentoval záměrně, aby podpořil vaše závěry? Tedy něco takového bych od klimaskeptika nečekal, to přece dělají jen alarmisté, ne?