25.5.2019 | Svátek má ViolaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Strany jako podnikatelské klanyŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 8, poslední: 13.3. 2016 18:46, přehled diskusí

???:
Autor: B. Rybák Datum: 13.3.2016 18:46

A o čem by politik rozhodoval, když ne o veřejných penězích a kdo by to místo něho dělal? Jedině "Velký bratr"!!!

Politici a klany:
Autor: J. Řezníček Datum: 12.3.2016 18:31

Trochu by pomohl většinový volební systém. To by se do parlamentu nedostal každý nominant partajního sekretariátu . Každý uchazeč o místo by musel vést kampaň na své jméno. Podívejte se na Británii nebo USA. V české kotlině to mají "zástupci lidu" snažší. Senát vypadá opticky lépe než Poslanecká sněmovna. Naši politici dlouho většinový systém nedovolí. U nás nikdo nemá "svého poslance" ani zastupitele.

Politické strany jsou jediným možným agregátorem:
Autor: K. Janyška Datum: 12.3.2016 18:20

politických názorů voličských skupin a jsou v pořádku. Absolutní chybu však obsahuje používaný model demokracie. To on nutí politiky ke špatnému chování a občany ke korupci nevídaných rozměrů. Vždyť do parlamentů světa posílají své zástupce vykrást v jejich prospěch státní rozpočet. A to bez omezení jak svého, tak právě politických stran, které jsou k tomu jejich nástrojem. Proto musí získat absolutní moc v legistativním procesu Senát, složený ze zástupců negativního mínění o tom, ce je správné, a ne ze zástupců zájmů. Ti jsou ve sněmovně a řádí právě teď a doteď a řádit budou, dokud se lidé nedovzdělají amodel demokracie nezmění. A nedovzdělají se jen tak rychle, nejsou žádní učitelé pro tento tak složitý obor... Dzp.

Re: :
Autor: K. Janyška Datum: 12.3.2016 17:14

Je to nesprávné. Chyba je v modelu demokracie, ne v lidech. To on nesmí připustit zakázané chování a ne lidi dokonce k němu nutit... Dzp.

:
Autor: I. Schlägel Datum: 12.3.2016 14:45

PerfektnĂ­. BohuĹľel, neexistuje nejspíš cesta, jak uÄŤinit politiku nepĹTMitaĹľlivou pro politickĂ© podnikatele. A to je dĹŻvodem postupnĂ© degenerace naší západnĂ­ civilizace.

:
Autor: I. Schlägel Datum: 12.3.2016 14:45

Perfektní. Bohužel, neexistuje nejspíš cesta, jak učinit politiku nepřitažlivou pro politické podnikatele. A to je důvodem postupné degenerace naší západní civilizace.

Politické strany jsou jediným možným agregátorem :
Autor: K. Janyška Datum: 12.3.2016 10:09

politických názorů voličských skupin a jsou v pořádku. Absolutní chybu však obsahuje používaný model demokracie. To on nutí politiky ke špatnému chování a občany ke korupci nevídaných rozměrů. Vždyť do parlamentů světa posílají své zástupce vykrást v jejich prospěch státní rozpočet. A to bez omezení jak svého, tak právě politických stran, které jsou k tomu jejich nástrojem. Proto musí získat absolutní moc v legistativním procesu Senát, složený ze zástupců mínění o tom, ce je správné, a ne ze zástupců zájmů. Ti jsou ve sněmovně a řádí... Dzp.

Základní otázka::
Autor: P. Skřivan Datum: 12.3.2016 4:53

Co bylo dřív: zkorumpovaný politik nebo korumpující podnikatel ? :-)

... hlavně by systém neměl být nastaven tak, že aby se strana udržela v parlamentu, potřebuje nakrást na volby, protože pak krást bude.