26.4.2024 | Svátek má Oto


Diskuse k článku

NĚMECKO: Spasitelka Země a okolí

Správně to řekla. Evropa skutečně není její. Maně si člověk musí vzpomenout na vyprávění Václava Klause o eurounijních setkáních na nejvyšší úrovni: „Hodiny se bezvýsledně diskutovalo, pak se Merkel se Sarkozym (předchůdce nynějšího francouzského prezidenta) vzdálila ze sálu, zanedlouho přišli a předložili řešení.“ To zřejmě byla ta její správná Evropa.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Farda 9.3.2016 21:34

Die Kanzlerin Merkel

pozvavší o své vůli a svévoli bez předchozí konzultace v EU do svého Německa své uprchlíky, a poté začala vydírat zbytek EU poukazem na solidaritu, náležela odpověď Cizinecké Legie na následné nářky do trablů : Demerdes Vous! Ovšem president Hollande ani ostatní potentáti EU v Legii nesloužili .....

D. Švik 9.3.2016 16:58

Je dobré

si to takto chronologicky poskládat, jak to učinil autor. Jen v jednom se mýlí- když píše, že to ještě nikdo nevyslovil...že je Merkelová pravá dcerka nacistického, hitlerovského Německa, tvrdím už spoustu let.

P. Vaňura 9.3.2016 20:47

Nevím, jesti Vaším přirovnáním neurážíte hitlerovský

režim...

P. Čech 9.3.2016 16:07

Přesně tak.

Němci, Francouzi a ev. Italové si myslí, že Evropa je jejich a podle toho se i chovají. Už asi nějak zapoměli, že po druhé světové válce přišli o statut velmoci, které si vytvářejí své sféry zájmů. Je nutno jim důrazně připomenout, že Evropa není sférou zájmu německa, Francie či Itálie. Evropu stále ještě tvoří svobodné a suverénní státy, které ovšem, bohužel, zvůlí jejich politiků (nikoliv občanů, těch se nikdo neptal) o značnou část suverenity přišly. Je nutno mít na paměti, že státy tvoří jejich občané a ne jen jejich politici či politické strany.Státy by si měly uvědomit, že Německo, Francie a Itálie si systémem dotací jejich politiky socialisticky kupují. Politická korupce jako vyšitá. Z různých stran je možno slyšet nehorázné vyhrůžky, že ten či onen přijde o dotace pokud nebude hodný a nebudesouhlasit s diktátem Německa . k tomu lze říci jediné: "Chcípající kobyla kolem sebe kope". Už aby chcípla a byl klid.

V. Petřík 9.3.2016 16:00

Německo - spasitel Evropy

Vážené dámy a pánové, až MY dosáhneme za stejnou dobu toho, co dokázalo totálně rozbité Německo po válce za 20 let, pak si budeme moci vyskakovat a kritizovat. Zatím ale jen každého kritizujeme a doma máme při tom neskutečný nepořádek. Zkusme si opravdu začít zametat před vlastním prahem!

J. Kanioková 9.3.2016 16:05

Ale vždyť my "zametáme",

Islám tu nechceme..

P. Čech 9.3.2016 16:14

Re: Německo - spasitel Evropy

To sice máte dost pravdy, ale . Ale pokud bychom po válce přijali Marshallův plán, pokud by vlastizrádný prezident Beneš nejmenoval Gottwalda premiérem v roce 1946, pokud by tentýž zbabělý prezident nepřijal demisi ministrů a odvolal Gottwalda z funkce a ihned jmenoval jiného premiéra, mohli jsme dokázat mnohem více. Zkuste si někde přečíst, čeho dokázali Čechoslováci za 20 let předválečné ČSR. Mnohem více než poválečné Německo (jedná se o různé války).

J. Lepka 9.3.2016 16:47

Re: Německo - spasitel Evropy

To je žel velmi hypotetická otázka. Nezapomínejme, že bolševici jsem šli velmi dobře připraveni a umetali si cestičku, jak to jen šlo - Košický vládní program, ke kterému se nemohl vyjádřit jediný demokratický politik, návrat většiny západního vojska až v srpnu, až budou mít obsazené všechny posty na místních radnicích, atd. atp. Samozřejmě je na místě otázka, zdali by to tak dopadlo, kdyby Patton nezůstal v Plzni, to by asi komunisti těžko vyhráli volby v 1946. Tím nechci naznačit, že byly cinknuté, bohužel příliš mnoho lidí si myslelo, že je volit musí, když nás jako osvobodili.

Takže, já bych to tak jednoznačně na Beneše neházel.

P. Čech 9.3.2016 17:48

Re: Německo - spasitel Evropy

Opakuji. Podle ústavy z roku 1920, která tehdy platila, nemusel prezident Beneš jmenovat premiérem Kl. Gpottwalda. Mohl jmenovat koho chtěl, byla to jeho výhradní pravomoc, stejně jako u dnešních prezidentů. Jmenování předsedy strany, která vyhrála ve volbách bylo pouhou tradicí, nic více a nic méně. Prezident však tradice ctít nemusel. Kdyby jmenoval do funkce předsedy vlády např. Jana Masaryka, který byl velmi oblíben i u ČSSD, komunisté by se k moci nedostali a o nějakém Košickém vládním programu by se ani nejednalo. Následně by v roce 1948 neměli ministři důvod podávat demisi a situace by se vyvíjela jinak Dále. Nechť minikdo netvrdí, že prezident Beneš nevěděl předem, že se ministři demokratických stran chystají podat demisi. Hned, jakmile se to dověděl, měl kl. Gottwalda odvolat z funkce a jmenovat jiného předsedu vlády. Ten mohl zse ihned poté,navrhnout prezidentovi odvolání např. ministra vnitra a ještě nějakého jiného komunistického ministra a situace by se vyvíjela zcela opačným směrem. Komunističtí ministři by podali demisi, prezident b y ji přijal a jmenoval ministry jiné. Všechno toto, co jsem zde uvedl by byl čistý ústavní postup., stejně jako byl čistý ústavní postup komunistů a kl. Gottwalda za přispění prezidenta Beneše. Jak je vidět, vše záviselo podle ústavy jen na prezidentu Benešovi. Na nikom jiném.

P. Vaňura 9.3.2016 20:46

Teoreticky to mohl Beneš opravdu udělat. Prakticky

to mohlo znamenat občanskou válku a následnou sovětskou invazi (Stalin to Gottwaldovi přímo nabízel!). A poměr komunistů k nějaké ústavě je Vám snad jasný!

Byl to Mao Ce Tung, který prohlásil, že "Vítězný únor" žádnou "pokojnou revolucí" nebyl. Že komunisté byli už předtím Stalinovou Rudou armádou instalováni do pozic, ze kterých mohli urvat absolutní moc.

Např., Gottwald si mohl dovolit na jaře 1945 říci Benešovi, že pokud svou exilovou vládu předem nerozpustí, tak ho do Košic (ovládnutých Rudou armádou) vůbec nepustí...

P. Čech 9.3.2016 17:58

Re: Německo - spasitel Evropy

Pokud se týká generála Pattona, ten jisté kroky učinil. Již 6. května, v době, kdy za povstání umírali naši lidé, byli v Praze jeho vyjednávači. Pokud by tehdejší Česká národní rada požádala gen. Pattona o pomoc, mohl být za dvě hodiny v Praze a zbytečnému umírání by odzvonilo. Z vlastní iniciativy do Prahy nemohl, měl to zakázáno od gen Eisenhovera. ČNR, ústy Josefa Smrkovského tuto pomoc odmítla, protože komunisté chtěli, aby Prahu osvobodila sovětská armáda, třeba až za tři dny, během nichž zbytečně zemřelo mnoho lidí.. Toto se málo ví, ve školách se to neučí, protože to "bývalým" komunistům nehraje do noty. Vina za osvobození Prahy tak jednoznačně leží na našich komunistech.

A. Richter 9.3.2016 18:18

Re: Německo - spasitel Evropy

Ano, Muž 68 Smrkovský (předtím ministr lesů, vod a strání) odmítl jako předseda ČNR nabídku gen. Pattona, že by Ušáci osvobodili Prahu (a Čechy). Spolehlivý komunista odmítl, počkáme na Rusáky. A v tom 1968-mém si bral na ÚV (KSČ) od kafe cukr, když je brali do Moskvy "Že to zná". Bodejť by ne, když tomu velel, hajzl.

.... *8-(

P. Vaňura 9.3.2016 20:55

Doporučují knihu Václav Kopecký, ČSR a KSČ

Komunisté nakonec Smrkovského zavřeli a kladli mu za vinu to, že 8 května, když už Němci kapitulovali, přijal německou nabídku na zastavení bojů a povolil jim odjezd z města. Cílem Rudé armády totiž primárně nebylo osvobodit Prahu, ale znemožnit Němcům dostat se do amerického zajetí!

P. Čech 9.3.2016 18:26

Re: Německo - spasitel Evropy

Komunisté v roce 1946 "vyhráli" volby jen díky Praze a Čech. Ne Moravě získali také jen 34,5% hlasů.Na Slovensku nezískali ani hlas.A kdo že nás osvobodil? Sovětská a americká armáda. Nikoliv čeští komunisté. Volit je nikdo nemusel

P. Vaňura 9.3.2016 20:50

Nezapomeňte ovšem, že nejméně polovinu těch 20 let

tam vládli Američané a ti také Německu pomohli v rámci Marshallova plánu, kde přímo řídili tok peněz.

J. Kanioková 9.3.2016 15:59

Naprosto souzním..

Ona v podstatě každá válka začíná nebráněním – či přinejmenším neubráněním – hranic. Zbabělost a ústupky se nevyplácí, s jídlem roste chuť, např. WWII - Porýní, Rakousko, my.. a už to jelo dál..

Andělka svou hrou na Ghándího to po...

Merkelová v r.2011 napsala Banášovi poděkování za jeho román Zóna nadšení o situaci v NDR. Na sklonku r. 2015 píše Banáš Merkelové řadu otázek, které trápí Slováky i Evropany.

Milá paní Angelo, to jste to dopracovali. Lidé vám už nevěří. - http://jdem.cz/bu52m3

K. Janyška 9.3.2016 15:33

Ale je ! EU patří Německu a ono se vždy, kdy se nedaří,

od ní odtáhne z taktických důvodů. Ústup do předem připravených pozic jim vždy šel... Dzp.

D. Nowodny 9.3.2016 12:54

Angela

má svuj vzor v Adovi, toho také nikdo včas "nezastavil" a Evropa mu fandila. A pak se všechno podělalo !

Je libo repeté ?

L. Křivan 9.3.2016 11:42

Doufám, že Landtagswahlen v neděli

dopadnou tak, že Merklovou opustí i poslední její lokajové. Že ji CDU vykope z partaje a otočí kurs.

J. Kanioková 9.3.2016 15:26

Kéž by..

protože Německo je pro mě obrovským zklamáním..

A. Alda 9.3.2016 10:16

Německo je nutno zase rozdělit.

Ale ne tak hloupě, jako v Postupimi.

Je třeba vrátit Německo před rok 1871 a rozdělit je podle historických zemí. Samostatné Bavorsko, Samostatné Sasko, ze zbytků Pruska udělat samostatné Braniborsko...

B. Graf 9.3.2016 10:48

Re: Německo je nutno zase rozdělit.

To by bylo dobré řešení.

V. Kain 9.3.2016 10:59

Re: Německo je nutno zase rozdělit.

Jak správně řekl pan Frýbort,že za 37 let co žije v Německu neviděl ješitnějšího politika než je bába Merkelová.

L. Křivan 9.3.2016 11:44

Re: Německo je nutno zase rozdělit.

NE ! Německo se probouzí a Merklová je jako chcípající kobyla. Kope kolem sebe.

S. Netzer 9.3.2016 10:02

Hloupý článek

("Merkel je diktátorka nejhrubšího zrna"), ale svou funkci žlabu na diskusní zvratky plní dokonale.

P. Manda 9.3.2016 10:12

Re: Hloupý článek

a to víte, že jó.

V. Novák 9.3.2016 11:23

Re: Hloupý článek

K věci jako obvykle nic...

S. Netzer 9.3.2016 11:26

Re: Hloupý článek

K jaké "věci"?

Ta hloupá nařčení pokládáte za hodné diskuse?

L. Křivan 9.3.2016 11:44

Re: Hloupý článek

Fakta nejsou nařčení.

S. Netzer 9.3.2016 11:55

Re: Hloupý článek

Překroucená fakta a nedoložená tvrzení jsou lživá nařčení.