19.7.2019 | Svátek má ČeněkDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PRÁVO: Není těch exekucí moc?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 33, poslední: 14.5.2015 18:20, přehled diskusí

No jo,:
Autor: J. Jurax Datum: 12.5.2015 19:54

ale za znamenitou částí exekucí jsou neuvážené dluhy. I ta nejvýhodnější půjčka je dluh a zaplatí se při ní víc, než když se spotřeba odloží, dokud není ušetřeno; když nedokážu ušetřit, tuplen nedokážu ani splácet půjčku.

Přitom v privátu (nemluvím o podnikání) rozumný člověk dluhy nedělá, a to tak, že vůbec nikdy. Na co nemám, to nepotřebuju.

Jedinou ospravedlnitelnou výjimkou je dluh na opatření si vlastního bydlení. Ten je ovšem zpravidla dnes řešen hypotékou, kde musíte něčím ručit, takže z toho exekuce nekouká.

To nic nemění na tom, že zákon o exekucích je zmrvený. Chtělo by to, aby se pár zákonodárců dostalo do spárů exekutorů - ledy by se jistě hnuly.

Souhlas s autorem. ČR je král zlodějských států:
Autor: L. Novák 475 Datum: 12.5.2015 16:32

Nehorázná výše penále, za kterou by se nemusel stydět žádný šmejd nebo cikánský lichvář.

A u českého státu to začíná. Když může on, proč ne ostatní?

Odkdy tato praxe trvá? Už od dob Klausových vlád v 90. letech.

Cikánský lichvář je lidumil, požadující úrok mezi 50 a:
Autor: P. Vaňura Datum: 12.5.2015 18:18

100%. Exekutorská mafie chce třeba 10x-100x tolik!!!!!

Někteří lidé,:
Autor: O. Kadlec Datum: 12.5.2015 13:54

ti, kteří si problém s exekucemi zjednodušují na blbé dlužníky, celou věc zřejmě příliš osekávají, až na dřeň.

Jenže podle mnoha indicií - některé jsou uvedeny v tomto článku - máme všichni problém: exekutorské "mafie" zneužívají zákon, který je špatný, a okrádají nejen dlužníky, ale i věřitele! A zákonodárci je to jedno - a to je náš problém.

Velký počet lidí ožebračených tak, že jsou bez životní perspektivy, je taky náš problém. I proto se možná probudíte vy, kteří nedlužíte a nejste věřiteli, třeba bez okapů.

Vzhledem k tomu, že u nás nebyl:
Autor: P. Vaňura Datum: 12.5.2015 13:49

dosud zastřelen ŽÁDNÝ exekutor, pouze jedna advokátka a jeden dělník, který neprozřetelně přijal práci na rozebírání skleníku, zabaveného v exekuci, je to celé patrněDAŇ ZA ZBABĚLOST!

Pane Drápale.....:
Autor: S. Rehulka Datum: 12.5.2015 12:07

....cítím z Vašich příspěvků, že jste slušný a asi i věřící člověk.

Mně život naučil, nazývat věci a osoby patřičnými jmeny. Ano vím, že mnoho zla, škody a šizení je zaviněno špatnými lidmi, kteří si vyhlédnou svoji obět a bez výčitek svědomí ji stáhnou do pětáku. Ale faktem zůstává, že většina těchto "obětí",je si vina sama ! Největší vinu má lidská hloupost a nezodpovědnost ! Jak může utrácet na kredit kartu tisíce člověk, který vydělává jenom sta ? Když už si někdo půjčí v bance, nebo soukromě, jeho první starostí MUSÍ být, dluh splatit. Když zapomene, nebo na to kašle, at si potom stěžuje "na lampovně", ale ne novinám, nebo televizi, či lidem, kteří se živí sestavováním statistik !

Problém je v tom, že dotyčný:
Autor: P. Vaňura Datum: 12.5.2015 13:58

nemusí o existenci dluhu ANI VĚDĚT. Fikce doručení na adresu, na které člověk bydlí už deset let ale ŽÁDNÁ korespondence kolem dluhu mu nedojde, soud, který rozhoduje aniž vyslechne druhou stranu, což římské právo požadovalo už před více, než 2000 lety svědčí jen pro to, že naši zákonodárci a soudci patří pod guilottinu!

Revoluce toto DOKÁŽE, říká to historická zkušenost. Pak se dotyční nestačí divit.

Re: Pane Drápale.....:
Autor: I. Hil Datum: 12.5.2015 22:02

Ano, dluh ano! Ale k 1000,- dluhu se nakonec přifaří desetitisíce pro advokáty a exekutory. Trestat má soud, ne stát podivnými zákony.

Spontánní řád lidské interakce:
Autor: B. Rameš Datum: 12.5.2015 11:55

(copyright panu Janyškovi) byl jest a bude, že ti chytřejší, silnější a bezohlednější se vždy snaží využít a obrat ty méně chytré, slabší a slušnější. Úkolem toho kterého společenství (státu, chcete-li) je (mimo jiné) ochránit jedny před druhými pomocí zákonných mezí. O což se většina společenství snaží již nějakých pět tisíc let se střídavým, povětšinou nevalným úspěchem (připusťme, kdyby se nesnažila, bylo by to ještě o dost horší), a jak to vypadá, lepší už to nebude. Jinak exekuce, tak jak jsou postaveny, jsou pěkné svinstvo, resp. jako obvykle se původně dobře myšlená věc díky nedokonalému provedení a selhavší roli společenství stala nástrojem v rukou bezohledných.

Re: Spontánní řád lidské interakce:
Autor: P. Švejnoch Datum: 12.5.2015 12:19

Je velkou otázkou, zda by to bylo o dost horší, jak píšete...

Příliš urputná snaha státu ochraňovat ty domněle "slabší" totiž vede k tomu, že tito (pod dojmem "stát se o nás postará") ztrácejí pud sebezáchovy - a to jak přeneseně (v tomto případě) tak doslova - jen si vzpomeňte na nárůst mrtvých chodců pod dojmem "absolutní přednosti chodců na přechodu".

Pokud by nebylo paternalistického přístupu státu v pokud možno všech oblastech, lidé by byli řádově obezřetnější a nehazardovali by se svými souhlasy, podpisy a podobnými typy závazků.

Re: Spontánní řád lidské interakce:
Autor: B. Rameš Datum: 14.5.2015 18:20

Určitě nejsem příznivcem paternalistického státu. Jde jen o to jasně vytyčit kvalitní zákony a důsledně je dodržovat. A když už člověk je opravdu na dně, zkusit mu dát ještě jednu (nikoli celoživotní) šanci, aby se o sebe dokázal postarat. A nejsou to podle mne "domněle" slabší, hloupější atd - to je prostě fakt, že někomu je dáno víc a někomu méně, ale to by snad neměla být automaticky poukázka na to, aby měl jeden právo obrat druhého. Rozhodně ale neobhajuji celoživotní parazitismus, v jaký se mnohdy sociální systém zvrhává.

Protože těch chudých obíraných hlupáků je MNOHEM:
Autor: P. Vaňura Datum: 12.5.2015 23:06

VÍCE, než těch chytrých, úspěšných a bohatých, mohou si ti chudí prostě říci, že těm bohatým (RELATIVNĚ !!!) majetek seberou a je samé případně pro jistotu vyvraždí. Takový postup má mnoho variant a pak se to bere šmahem. Často je výsledek horší, než bývalý stav, ale NĚKDO si při tom hodně pomůže. Dotyčný stát může dokonce zkolabovat a poddaní dají přednost cizí nadvládě před vlastní vládou.

Exekucí je tolik, kolik je dlužníků. Velmi je :
Autor: K. Janyška Datum: 12.5.2015 10:53

podporuji. Pořádek je pořádek. Možná dílčí úpravy ano, ale to je vše.. Dzp.

Nejvhodnější osoba k zavedení :
Autor: P. Vaňura Datum: 12.5.2015 14:43

pořádku je Adolf Hitler. Možná ho ti dlužníci nakonec zvolí pod heslem Unsere letzte Hoffnung...

Lichvářský stát.:
Autor: A. Alda Datum: 12.5.2015 10:42

Lichva je u nás státem podporována a vláda dělá vše pro to, aby se banky měly dobře.

Re: Lichvářský stát.:
Autor: S. Rehulka Datum: 12.5.2015 12:15

Pane Aldo, můžete mi prosím vysvětlit svá slova : "Vláda dělá vše pro to, aby se banky měly dobře." - Tím chcete říci, že vždy na konci finančního roku se "bankovní lichváři" sejdou s "vládními podporovateli" a šábnou se o mrzkou měnu vydřenou z pracovitého lidu ? Za mého mládí to soudruzi tvrdili pouze o supech z Wall Streetu, ted se k tomu přidává přízvisko "oligarchové"! Nenyslíte, že lidé, kteří si vypůjčují víc, nežli stačí splácet, nejsou "oběti", ale blbci ?

Podával jste někdy daňové přiznání?:
Autor: A. Alda Datum: 12.5.2015 13:18

Kdyby ano, zjistil byste jak stát podporuje banky.

Re: Podával jste někdy daňové přiznání?:
Autor: P. Švejnoch Datum: 12.5.2015 13:46

A Vy jste lichvář? Nebo jak souvisí (Vaše) daňové přiznání se státem podporovanou lichvou?

Já ročně podávám dvě daňová přiznání, ale že bych z nich nějak vydedukoval, že stát podporuje banky, to si nejsem jist...?

Re: Lichvářský stát.:
Autor: K. Pavlik Datum: 12.5.2015 16:42

Nevidim jak to souvisi s timto clankem. Banky se na exekucich moc nenabali. Exekuce z pohledu banky znamena ze se neco nepovedlo.

Osobní bankroty se začínají i zneužívat.:
Autor: D. Polanský Datum: 12.5.2015 7:24

Úmyslně se zadlužím a pak vyhlásím osobní bankrot.

Nájemné. Bydlím v obecném bytě již 38 let, takže jsem nájemník. V našem vchodě byl případ, že nájemník obci dlužil na nájmu 560 000 Kč. Zkuste si spočíst kolik let neplatil nájem. Je to normální? A stále v bytě bydlel. Vše v pohodě. Pak dluh zatáhl nájemník, co se tam po něm nastěhoval. Pochopitelně dluh by byl ještě větší kdyby obec dala opravit byt před nastěhováním nového nájemníka, ale ten si raději opravil byt sám, vyšlo ho to o něho levněji.

Re: Osobní bankroty se začínají i zneužívat.:
Autor: I. Schlägel Datum: 12.5.2015 8:02

Nový nájemník zatáhl dluh předchozího nájemníka? no nepovídejte... A na základě čeho?

Re: Osobní bankroty se začínají i zneužívat.:
Autor: R. Langer Datum: 12.5.2015 13:46

Hm, to je snad nějaká blbost.

Re: Osobní bankroty se začínají i zneužívat.:
Autor: R. Langer Datum: 12.5.2015 13:47

Počkat, už vím - že byl ten nájemník cigán?

podle starého OZ:
Autor: P. Boublíková Datum: 12.5.2015 5:39

mohl majitel bytu dát výpověď nájemníkům až po třech měsících neplacení nájmu a ti měli ještě další tři měsíce čas na vystěhování, tudíž celkem půl roku nemuseli platit nájem, vodu, energie. Nový OZ lhůty sice zkrátil, ale i tak mohou dluhy dosahovat desetitisicovych částek, zejména pokud nájemník navíc v bytě něco zničí.

Tak poradte, jak takové dluhy vymoci, ne-li prostřednictvím soudu a exekutora?

Re: podle starého OZ:
Autor: K. Pavlik Datum: 12.5.2015 5:43

S pronajmem je problem i v jinych zemich nejen v Cesku.

Re: podle starého OZ:
Autor: D. Polanský Datum: 12.5.2015 7:26

Omyl v obecních bytech i statisíce. Je to běžné.

Re: podle starého OZ:
Autor: R. Langer Datum: 12.5.2015 13:48

To je ovšem chyba obce...

Re: podle starého OZ:
Autor: P. Švejnoch Datum: 12.5.2015 10:54

Paní Boublíková, pan Drápal ale nebrojí proti institutu exekutora, on především brojí proti tomu, že nejprve jsou uspokojovány pohledávky vzniklé vymáháním a teprve potom původní dluh - což, mimochodem, považuji za nespravedlivé nejen vůči dlužníkovi ale i vůči původnímu věřiteli (o nelogičnosti z hlediska chronologie snad ani netřeba hovořit).

Ten systém je skutečně celý (tedy nejen v tomto bodě) navržen a nastaven mimořádně špatně (a jen mé jemné francouzské vychování mi brání, abych napsal, že je úplně na hovno a vymyslela ho a schválila banda úplných debilů).

Re: podle starého OZ:
Autor: R. Langer Datum: 12.5.2015 13:48

Máte pravdu.

Re: podle starého OZ:
Autor: J. Jurax Datum: 12.5.2015 19:41

"vymyslela ho a schválila banda úplných debilů" - jestli to není tím, že exekutoři jsou vesměs právníci a mezi zákonodárci je jich taky dost; lobbingu se meze nekladou a o (cizí) lidi jde zákonodárcům až v poslední řadě ...