23.1.2019 | Svátek má ZdeněkDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ÚVAHA: PokrokŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 27, poslední: 26.11.2014 13:19, přehled diskusí

ano:
Autor: V. Glover Datum: 26.11.2014 13:19

georgi, souhlasím s většinou, ale ne s tím, že lidé jsou posedlí politickou korektností a je jim všechno jedno. z toho definitivně viním politiky. politiku ovládají silné mezinárodní společnosti penězi, a politici nemluví a nejednají za lidi kteří je zvolili. kdybys viděl v anglii opatření a zákony a zákroky, které se dělají proti terroristům, a jak často už se jim nějaký útok povedl nebo naopak nepovedl, ale nikdo si nedovolí říct, že veškeré tyto útoky pochází od muslimů. jenom se jich sem stěhuje víc a víc, všechno je uráží, naprostý nezájem se začlenit do společnosti a tak nám politici stále vytváří nové zákony jak lidi umlčet a zkriminalizovat naprosto relevantní námitky. a pokud se vyskytne politická strana, která tvrdí, že tyto problémy bude adresovat, tak jsou to zase blázni nacisti, co berou veškeré imigranty na stejnou váhu.

Re: OT - umřel Petr Hapka:
Autor: Z. Yga Datum: 25.11.2014 22:54

To je smutná zpráva, že tenhle frajer tady končí - nechť je ti lehká zem ...

Re: OT - umřel Petr Hapka:
Autor: Z. Vave Datum: 25.11.2014 22:01

https://www.youtube.com/watch?v=meJVC4v1d3I

OT - umřel Petr Hapka:
Autor: Z. Vave Datum: 25.11.2014 20:57

Dočítám se, že umřel Petr Hapka. Čarodějná osobnost, skvělý skladatel. R.I.P.

Re: Zcela OT k dnešnímu tématu:
Autor: Z. Vave Datum: 25.11.2014 20:55

To je moc smutné, Alex. Ani nevím, co napsat.

Doporučuji knihu:
Autor: Z. Lika Datum: 25.11.2014 19:46

Evoluce svým vlastním tvůrcem od Miroslava Veverky. Zlepší se vám nálada.

Když podobné úvahy čtu:
Autor: Z. Lika Datum: 25.11.2014 18:31

tak si říkám, jestli si mám hodit mašli hned nebo až za chvíli. Čiší z toho relativismus nebo existencialismus a že je vlastně jedno, co uděláme, protože "ta vyrážka" to má stejně spočítané.

Jsou tu ovšem celé kontinenty, které jsou západního ražení a přitom ještě mladé, tak to snad po unavené Evropě převezmou.

Re: POZOR, POZOR, HLÁSÁNÍ!!!:
Autor: M. Beda Datum: 25.11.2014 18:07

Kačírku, všechno nej nej nej :-)))))))))

Re: v Dánsku - to není tak daleko:
Autor: M. Beda Datum: 25.11.2014 18:07

ech, to jsem nějak rychle odeslala... chtěla jsem ještě připodotknout, že já si teda (možná naivně) myslí, že mně to ještě nijak extra zajímat "nemusí" - no ale mám např. dítko, žejo....

v Dánsku - to není tak daleko:
Autor: M. Beda Datum: 25.11.2014 18:05

https://www.facebook.com/video.php?v=732045643554829

Re: Zcela OT k dnešnímu tématu:
Autor: Z. Xerxová Datum: 25.11.2014 17:47

chudák feňule. Chudák panička...

Re: Nikdy není tak zle, aby nemohlo být hůře:
Autor: P. Pů Datum: 25.11.2014 16:04

Obě dve bohužel porovnáváte neporovnatelné. Běžné "hudrání na poměry" je něco zcela jiného než uvědomění si velmi konkrétních a ... jak bych to řekl...terminálních hrozeb, které nad námi visí. Jistě, nejsou první v dějinách. Ale ještě nikdy nebyla tak malá vůle jim čelit a současně tak velká chuť jim napomáhat.  A pokud vzpomínáte starý Řím, tak k tomu jen tolik, že je dostatečně známo jak dopadl.

Re: Zcela OT k dnešnímu tématu:
Autor: Ž. Eva Datum: 25.11.2014 14:46

Lidská blbost je děsná. Kolik lidí si pořídí psa, kerého nezvládne. A chovatel? Asi to nebylo od zodpovědného chovatele. Dávám si pozor, komu psa prodám. Chudinka Isabel. Aspoň ten krátký řivot měla krásný.

OT. Ještě jsem reagovala pod článek AP o Cuprumce. Sláva, další ženská, která ze sebe dělá blázna psovi pro radost.

Re: Zcela OT k dnešnímu tématu:
Autor: T. Zana Datum: 25.11.2014 14:43

To je děs...

Re: Nikdy není tak zle, aby nemohlo být hůře:
Autor: Ž. Eva Datum: 25.11.2014 14:41

Milá Míšo, mluvíš mi z duše. O katastrofách a kam se svět řítí se opravdy mluví (nejméně) od strého Říma.

Před pár desítkami let se říkalo, že svět převálcují Japonci. No teď to momentáně nevypadá... Tak Číňani.

Předpovídat budoucnost je nejisté, ostatně to v Delfách věděli a jejich předpovědi byly vždy dvoj nebo víceznačné. Pro sichr.

Já už zažila dvě generace (babičky a rodičů) , teří hudrali, kam ten svět spěje a jak je vše špatně a za jejich madých let... Tak s obavami čekám, kdy dojde na mě. Už polodůchodce, měla bych začít. Ale nějak mi to nejde. Nemám čas. Musím jít vyvenčit smečku, nakrmit a tak. Na pesimistické řeči mám moc opatimistické psy.

Zcela OT k dnešnímu tématu:
Autor: A. Lex Datum: 25.11.2014 13:48

Právě jsem skončila telefonický hovor se svou chovatelkou. Ajvinčina sestra Isabel, ta kterou jsme si původně chtěli odvézt, je po smrti. Konec byl děsivý. Ještě děsivější je to co se stalo. Před půl rokem, v únoru Isinku napadl co by roční štěně a navíc fenku, naprosto nezvládnutý ridgeback, ta mu ve strachu utekla pryč. Chovatelka ji běžela najít a najednou proti ní ji vedla kamarádka, že ji našla už pod stojícím kamionem, pod nějž asi (to nikdo neví a řidič, cizinec hned odjel) vběhla v hrůze z obrovského psa. Kamarádka ji odchytla, fenečka byla veselá, radostí skákala, že se shledala s paničkou. Půl roku baštila, blbnula, hárala, cvičilo se s ní a prospívala. Chovatelka dokonce tenkrát upozornila článkem v místním plátku, co je to za majitelku, která nezvládá svého obrovského psa. Isi nebyla první koho napadl. A já, mám dojem, že jsem o tomhle  psala sem do diskuse. Takže utekl půl rok a najednou Isi upadla do strašlivých křečí, (samozřejmě v noci), byla odvezena okamžitě na kliniku, tam padlo první podezření na intoxikaci, ale to se nepodařilo zvládnout a pejsek odcházel. Chovatelka ji nechala uspat, ale pitvat! Pitvou se zjistilo, že Isi měla starý úraz hlavy, kdy docházelo k mikroskopickému krvácení do mozku, ale nyní už z toho byly obrovské sraženiny, které ji vlastně dostaly.  Vlastně v prvopočátku bylo napadení nezvládnutým psem. Nic už se nedokáže, život jde dál. Ale musela jsem to sem, do Zvířetníku, napsat. I tohle se může stát.

Nikdy není tak zle, aby nemohlo být hůře:
Autor: M. Sedláková Datum: 25.11.2014 13:02

Už staří Římané, říkali že za jejich mládí bylo lépe.

Já myslím, že to nebude snad tak zlé.

S Bohem nad námi a s láskou v duši, snad vše zlé překonáme.

Míša z Plzně

Re: POZOR, POZOR, HLÁSÁNÍ!!!:
Autor: Z. Lída Datum: 25.11.2014 12:34

Milá Kačer, všechno nejlepší k svátku, máš krásné jméno, tak si to dnes užij!

Re: ...:
Autor: P. Pů Datum: 25.11.2014 11:49

Já nevím Alex o kolik jsi starší, ale vyloučeno to bohužel není. Ty malé, dílčí změny, ty již probíhají nějakou dobu. Prostě je čas za minutu dvanáct na to abychom se začali taky za sebe trošku rvát. Ale to se nestane, protože ti kdo by k tomu byli ochotní budou ostatními, jak jsem už napsal, ukřičeni a v případě potřeby i kriminalizováni. Takže naše civilizace západního typu prostě zanikne, s tím je nutno počítat jako s faktem. Jejích možných nástupců vidím několik možných, jeden horší než druhý, bohužel. Tebou popisovaný případ z vaší vesnice je symptomatický.

Re: POZOR, POZOR, HLÁSÁNÍ!!!:
Autor: T. Zana Datum: 25.11.2014 10:12

Milá Kačer, přeju všechno nejlepší, ať se ti daří!!!

Re: ...:
Autor: A. Lex Datum: 25.11.2014 9:54

S oběma s vámi souhlasím, k bravurně napsanému článku Jiřího není opravdu co dodat. A ke Tvé připomínce Pů, jenom to, že ač jsem o dost starší než Ty, pokud mne neskolí nějaká rychlá choroba, tak se obávám, že se těch změn dožije ještě i má generace.

P.S. To mi připomělo, že na kastastru naší vísky byl koupen od původních majitelů dost velký pozemek - les, jedním Jihočechem. Během pár týdnů bleskurychle vykácen a ještě rychleji prodán. Kupec je Číňan, žijící v Holandsku. Po roce se totéž opakovalo s dalším pozemkem o kus dál. Ten stejný kupec. Příslušná úřední místa (lesní inspekce, půdní fondy a nevím kdo co ještě) určitě nic nevědí. Tak nevím.

Re: POZOR, POZOR, HLÁSÁNÍ!!!:
Autor: Z. Rpuťová Datum: 25.11.2014 9:40

Kačere, všechno nejlepčejší!

>>>>>((O))<<<<<

POZOR, POZOR, HLÁSÁNÍ!!!:
Autor: Z. Jovo Datum: 25.11.2014 8:51

Dnes má svátek Kačer, přejeme všechno nej, nej a posíláme kytičku.

http://jovo.rajce.idnes.cz/Pranicka_23_2014#Kacer_sv_2014.jpg

...:
Autor: P. Pů Datum: 25.11.2014 8:44

Souhlasím, je to tak. Obecně vzato, ještě stále není pozdě s tím vším něco dělat. Ale nestane se nic, protože není dost vůle. Těch kdo by vůli měli je málo a budou ukřičeni těmi ostatními lumíky. Civilizace západního typu zanikne. Co bude po ní, to se ještě uvidí, možností je víc. A obávám se že prvních větších změn se ještě moje generace dožije. :o((

tak aby to nebylo tak neveselé:
Autor: Z. Rpuťová Datum: 25.11.2014 7:02

https://www.youtube.com/watch?v=E2VCwBzGdPM

hezký den:
Autor: Z. Xerxová Datum: 25.11.2014 6:54

hezké úterý všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej. A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp.

Když já tady raději odpočívám, než filozofuji. Vím, že nejde lehká a těžká témata oddělit, ale raději u snídaně chodím s cíplotinou kachnou, čí hladím virtuální kožuch či cestuji po celém světě...

Tak tohle opravdu není optimistické téma!:
Autor: Z. Rpuťová Datum: 25.11.2014 6:37

Ztráta základních životních instinktů, včetně pudu sebezáchovy u části populace vede k úhynu, toť zákon přírody.

Dovolím si doporučit článek V.Cílka:

http://echo24.cz/a/igHPc/digitalni-demence-zranitelne-deti-chudi-i-nejisti