12.5.2024 | Svátek má Pankrác


Diskuse k článku

IZRAEL: Přízrak demografie

Jestliže se konflikt mezi Izraelci a Palestinci brzy nevyřeší cestou dvoustátí, bude to pro židovský charakter státu znamenat vážné ohrožení. Představitelé celého spektra židovských politiků už léta malují na zeď hrozivý scénář.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 25.7.2014 0:03

Velmi zajímavý článek

Ve světové hospodářské válce, které eufemisticky říkáme globalizace, se děti staly příliš nákladným "luxusem". Trestuhodné je to především u morálně relativistické západní civilizace, která své děti "prožírá" v neolevicovém, očividně konkurence neschopném "hyper-sociálním" státu, jehož "darů" se rostoucí zástupy státních "parazitů" (voličů levice) nehodlají vzdát.

Obávám se, že pro západními státy bohatě dotované muslimské imigranty, kteří "bojují dělohami svých žen" za budoucí muslimský stát, žádná demografická omezení neplatí !

Skutečnost, že demografický nárůst nastal ve vědecko technicky vyspělé, demokratické, izraelské společnosti je jedna z mála velmi dobrých zpráv z dnešního světa. Mohla by to být naděje i pro nás.

J. Dlouhy 24.7.2014 23:56

Re: dvoustátní řešení a apartheid

Jen me je divne, ze se mluvi o apartheidu jen v souvislosti s Israelem, ktery k tomu ma existencni duvody. Zidu je malo a Arabove by je rychle zahltili. Arabu je naproti tomu spousta, ale nesnesou mezi sebou jedineho Zida. Arabske staty jsou de facto judenfrei. Palestinsky stat si nedokaze predstavit, ze by v nem mohly byt zidovske osady. Proc? To neni apartheid?

B. Rybák 24.7.2014 22:56

Re: Ja by som videl tieto dôvody

Souhlasím s Vámi. Terčem posměchu jsou všechny křesťanské hodnoty, protože z nich vyrůstá novou levicí nenáviděný demokratický kapitalismus. Její "potápějící" se, konkurence neschopný přebujelý sociální stát se dočasně zachraňuje ženskou prací na úkor počtu dětí, což je to smrtící forma jeho zadlužování. Nelogická souvislost rodinných příspěvků a počtu dětí je nejspíš důsledkem toho, že příspěvky se zvyšují, až když vzniká vážný demografický problém (takže čím větší problém, tím větší jsou příspěvky).

J. Klepal 24.7.2014 21:43

dvoustátní řešení a apartheid

Dvoustátní řešení je již v současné situaci s obrovským množstvím přistěhovalců do tzv. osad téměř vyloučeno, nehledě na to, že Arabové svůj vlastní stát od jednostranného vyhlášení Státu Izrael odmítají a Izaelci jej evidentně vzhledem ke své praktické politice rovněž nechtějí. Výsledkem je již nyní apartheid, který bude nutno v zájmu míru potřeba řešit stejnou metodou jako jihoafrický apartheid, tedy jednostátně a demokraticky.

B. Rybák 24.7.2014 20:08

Re: Mnoho povyku pro nic.

Daleko větší vypovídací hodnotu pro posouzení demografického vývoje má počet dětí připadajících na jednu ženu (jeho porovnání s hodnotou 2,1). Na ženu a ne tedy na rodinu jak uvádí autor. Jeho závěry jsou ale správné, potvrzené i z jiných pramenů!

http://eretz.cz/2011/12/demografie-zidovska-porodnost-izraeli-vzrostla-20-arabska-klesla/

A. Hrbek 24.7.2014 16:01

Mnoho povyku pro nic.

1. Mezinárodně sledovaná a oficiálně vykazovaná je hrubá míra porodnosti, tj. počet narozených dětí na 1000 obyvatel. Používat jednu publikaci a statistiku CIA je velmi úsměvné. Nehledě na to, že ve vyspělých státech se velké množství dětí rodí mimo rodinu.

V Izraeli je HMP cca 10,4 a zvyšuje se jen mírně. V muslimských zemích (Pakistán, Jemen, Saudská Arábie,Sýrie, Irák) je cca 20 až 28, tedy více než dvojnásobná. Na jednoho Izraelce se rodí dva Arabové. I když je úmrtnost novorozeňat v těchto zemích poněkud větší, tak být Izraelcem bych příliš nejásal. Vyšší HMP má i civilizované Turecko (cca 16,8)a dokonce i katolické Irsko (cca 15,7).

Mnohem "nebezpečnější" je HMP v afrických zemích (např. Nigérie, Mali, Somálsko,Libye, Maroko, Tunis, Egypt, atd cca 25 až 35) odkud bude trvalý imigrační tlak.

A pro české země je významná vysoká HMP u jedné skupiny obyvatelstva. K tomu je, kupodivu, na rozdíl od problému Izraele, ticho.

V. Podracký 24.7.2014 12:00

Rodinné přídavky jsou problém

který není tak jednoznačný. Na jedné straně podporují porodnost vyloučeného obyvatelstva, které z přídavků žije, o děti jim nejde a posílají na ulici krást. Na druhé straně jsou potřebné alespoň pro mladé rodiny, kterým dovolují mít děti dříve a tím pádem i více.

Izrael zřejmě dokazuje, že materialismus je nesmysl a že vlastenectví je potřebné. U nás se stalo vlastenectví sprostým slovem a proto to tak vypadá nejenom v oblasti rodiny.

R. Gramblička 24.7.2014 10:51

Re: Tak to je príma

taky mně to potěšilo

J. Kanioková 24.7.2014 10:38

Tak to je príma

optimistická informace, díky. Moc držím Izraeli palce..

M. Hoblík 24.7.2014 10:18

Jejda!

Opět někdo bude chtít regulovat porodnost? Pozor na ně!

R. Brzák 24.7.2014 8:31

Re: Budoucnost národa je v jeho dětech.

Ano, Izraelci myslí na budoucnost. A tak je to vždy, když jsou lidé pod tlakem reality nuceni dělat skutečná rozhodnutí. Navíc je Izrael ve válečném stavu - i to prospívá plození dětí, neboť člověk si uvědomuje svou smrtelnost ne jen na smrtelném loži.

V tomto ohledu je děsivý kontrast s Evropským trendem - vyplývá z něj všeobecná nezodpovědnost a dalo by se říci nedospělost..

A. Bocek 24.7.2014 7:23

Budoucnost národa je v jeho dětech.

Bohatý člověk nemá dvě auta ale má tři děti. Více rodiny - méně státu.

J. Kostelanský 24.7.2014 6:41

Ja by som videl tieto dôvody

Pre vzrast obyvateľstva v Izraeli mám svoje dôvody.

1. Náboženstvo je v Izraeli prítomné ako vo verejnom živote, tak v politike, a nikto si z neho nedovolí robiť posmech. Izrael má niečo v zmysle štátneho náboženstva, ktoré preferuje. Ostatné náboženstvá len nezakazuje.

2. Spoločenské naladenie. Aj z dôvodu filmov je v západnej civilizácii rodina s 3 a viac deťmi skôr terčom posmechu ako uznania. Znamená väčšinou asi to, že si rodičia "nevedia dávať pozor".

3. Prieskumy ukazujú, že čím sú väčšie rodinné prídavky, tým menej detí majú rodičia - a naopak. Znie to síce nelogicky, ale je to tak. U drvivej väčšiny ľudí dôvodom mať viac detí nie sú rodinné prídavky.