17.11.2018 | Den boje za svobodu a demokraciiDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Mnoho povyku pro nic?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 31, poslední: 4.7.2014 22:35, přehled diskusí

Komu to vyšlo ?:
Autor: J. Kyselková Datum: 4.7.2014 22:35

Byla to dlouhodobá perfektní konstrukce. Nečas neměl šanci.

Když vidím ten "dobrácký, téměř dětský" :
Autor: J. Kanioková Datum: 4.7.2014 21:28

Ištvánův ksicht, nedělá se mi volno ..!

a druhý problém je...:
Autor: K. Krbálek Datum: 4.7.2014 16:08

že tahle policejní akce nepřinesla absolutně žádné zlepšení. A dovedla tuhle zemi za hranu ústavy, kdy moc si na 3/4 roku uzurpovali absolutně nekompetentní lidé bez jakéhokoliv mandátu a kdy si pan prezident vykládal ústavu naprosto po svém a za hranicí ústavnosti.

A výsledná vláda je opticky absolutně jiná ale vnitřně stejná jak ta Nečasova padlá. Nevidím žádné zlepšení, spíš velké zhoršení i proti té špatné Nečasově.

Problém je spíš v poltické kultuře:
Autor: P. Urban Datum: 4.7.2014 15:27

Jsou země, kde politici odstupují i z důvodů, které nejsou trestně stíhatelné. Buď dobrovolně nebo je k tomu donutí jejich vlastní lidi.

U nás platí, že dokud nebyl porušen zákon, tak je všechno v pořádku. Pak se ovšem nelze divit, že lidé očekávají od zákona i řešení věcí, které by měla řešit správně řešit politika. Jenže ta toho při výše uvedené logice jaksi není schopna.

Nějak si pamatuji,:
Autor: Š. Hašek Datum: 4.7.2014 12:21

že vláda opravdu padla tehdy, kdy poslankyně Peaková se naštvala, že jí nikdo z mužů nic nedaroval (odlehčeno).

Jinak měla koaliční vláda stále 101. Poslankyně Peaková v mezidobí nedostala kabelku, ale byla na audienci u presidenta republiky. Proběhlo tiskem.

A potom to už jelo, dále se překotně rychle přidal Kalousek, který ostatně v reálném boji vždy cukne (jako bratr lidovec, že).

No buďte hrdí popravovači Nagyové, že máte tolik srdnatosti v těle, že na jednu sekretářku potřebujete výsadkové komando. A té "slávy", co pak nastalo!

Re: Nějak si pamatuji,:
Autor: J. Kombercová Datum: 4.7.2014 14:43

Zapomněl jste na dva poslance ODS, kteří hodili ručník do ringu stojedničky... teprve poté se Kalousek naštval (do té chvíle koalici držel)... rychle se zapomínají fakta nehodící se.

Re: Nějak si pamatuji,:
Autor: J. Boleslav Datum: 4.7.2014 14:49

Máte pravdu. Nejedlý zřejmě Rittiga přeplatil.

Opravdu musela padnout vláda?:
Autor: P. Čech Datum: 4.7.2014 7:49

Tuto otázku si kladou novináři a ovčané ODS. Musela.  Pokud totiž měla ve svém čele naprostého diletanta (asi nikoho lepšího ODS neměla a nemá), člověka, který nikdy v životě smysluplně nepracovala a živil se pouze, slušně řečeno, plácáním ústy, absolventa přírodních věd, který ve svém článku z doby, kdy byl ministrem práce a sociálních věcí, prokázal, že neumí počítat s procenty, člověka, který sex povýšil nad jiné lidské hodnoty, nemohlo to ani jinak dopadnout. Rozsudek z procesu, který autor zmiňuje není pravomocný, tedy ani ona podmínka či osvobození. Je to všechno jen voda na mlýn senzacíchtivých novinářů, kteří vyvolávání nežádoucích emocí povýšili nad hodnoty právního státu. Tak je to.

Re: Opravdu musela padnout vláda?:
Autor: F. Vokurka Datum: 4.7.2014 8:46

tak to nyni musite slintat blahem zaslouzileho levicaka nad sobotkou, jeho mnohaleta praxe od nekvalifikovanych praci obycejneho delnika az po budovani a rizeni vlastni prosperujici firmy vam musi doslova imponovat :)))

Re: Opravdu musela padnout vláda?:
Autor: P. Khail Datum: 4.7.2014 10:01

Máte v tom logickou chybu. Když se vám nelíbí, že krade Venca neznamená to, že se vám líbí zloděj Fanda.

Re: Opravdu musela padnout vláda?:
Autor: Z. Bureš Datum: 4.7.2014 10:12

Logickou chybu v tom máte Vy: Můžete nám všem "nechápavým a nelogickým" .....říci, komu bylo pravomocným soudním rozhodnutím v tzv. "kauze Nagyová-Nečas".....dokázáno, že kradl ?!?!?

Re: Opravdu musela padnout vláda?:
Autor: P. Khail Datum: 4.7.2014 15:24

1)nic takového jsem netvrdil, to byl jen příklad pro vás abyste to snáze pochopil, zdá se, že se minul účinkem, snad příště

2)pravomocné soudní rozhodnutí zatím nepadlo, vaše otázka je tudíž nesmyslná

3) nic o všech nechápavých atd., jsem nenapsal

4) vy máte všechna zdejší vaše tvrzení podepřena pravomocným soudním rozhodnutím?

Re: Opravdu musela padnout vláda?:
Autor: P. Čech Datum: 4.7.2014 11:30

Pan Sobotka B. je téměř totéž co Petr Nečas, snad až na ten sex. Taktéž nikdy smysluplně nepracoval a živí se púlácáním ústy.  A takových "expertů" je mezi politiky velmi mnoho.

Re: Opravdu musela padnout vláda?:
Autor: Š. Hašek Datum: 4.7.2014 12:30

Kdyby koalici neopustila Karolina Peakeová, vláda by nepadla. Měla stále 101.

Jen se ihned nepokakat a nereagovat na ječení Sobotky (a jeho komunistů, asi 65 % mezi jeho poslanci), který ostatně nic jiného než ječení neumí.

Předpokládám, že vlády nepadají na základě drbů.

No teď se relativně konsolidované hospodaření Nečase a Kalouska dost hodí. Je z čeho rozhazovat.

Re: Opravdu musela padnout vláda?:
Autor: K. Krbálek Datum: 4.7.2014 16:11

zato teď máme premiéra-génia. V čem se pan Sobotka, naprostý diletant (asi nikoho lepšího ČSSD neměla a nemá), člověk, který nikdy v životě smysluplně nepracoval a živil se pouze, slušně řečeno, plácáním ústy, liší od pana Nečase?

Re: Opravdu musela padnout vláda?:
Autor: P. Čech Datum: 4.7.2014 20:50

Ničím. je to téměř totéž, jak jsem psal výše.

Je to zvláštní,:
Autor: A. Bocek Datum: 4.7.2014 7:28

osůbka neoprávněně úkolující nejtajnější a nejvyšší vojenské zpravodaje vyfasuje podmínku a vojenští zpravodajci, kteří to museli odmítnout  - nic. Chyby v tajných službách se řeší ,kulkou, jedem, cepínem nabo změnou identity a u nás - nic.

Re: Je to zvláštní,:
Autor: P. Čech Datum: 4.7.2014 7:52

Ano, u nás nic. U nás totiž nic není tajné, všechno je veřejné a i to co není, brzy se veřejným stává. Není to nic jiného než důsledek socialismu s naroubovanými prvky anarchie, který u nás stále vládne. Žádná demokracie. Ta se řídí jistými principy, které u nás jaksi chybí.

Jak to ... nic ?:
Autor: J. Kanioková Datum: 4.7.2014 21:26

Vést ženskou v medvědovi... HNUS !

Tak.....tak - pane Žantovský..............:
Autor: Z. Bureš Datum: 4.7.2014 7:27

S ohledem na skutečnost, že jediným výsledkem monstrózní akce v režii Ištván - Šlachta.....že byl pád vlády.....a podmínka "z nutnosti" pro Janu Nagyovou - tak s ohledem na tyto skutečnosti by měli být oba aktéři stíháni za zneužití pravomoci úřední osoby podle paragrafu 329 trestního zákoníku !!!

A už vůbec nechápu, co ještě nyní pohledává Ištvan na státním zastupitelství - když měl být už dávno evidovaný na úřadu práce, coby nezaměstnaný !!!

Výsledek soudního jednání s Nagyovou de facto potvrzuje moji domněnku o celé akci, že šlo o promyšlený státní převrat !!!

A kdo za tímto převratem stál - tak to musíme hledat tam, kdo měl z toho státního převratu největší prospěch .....

Re: Tak.....tak - pane Žantovský..............:
Autor: P. Čech Datum: 4.7.2014 7:56

Soudní jednání s paní Nagyovou nemá žádný výsledek, pane Bureši. Byla totiž odsouzena nepravomocně. Ovšem to Vám asi nic neříká, stejně jako pojmy "právní stát" a "demokracie". Žádný státní převrat se nekonal, pouze jeden z diletantů ODS dostal, co si zasloužil.

Re: Tak.....tak - pane Žantovský..............:
Autor: Z. Bureš Datum: 4.7.2014 8:10

Jestliže státní zástupce má tak ukrutně chabé argumenty - resp. žádné argumenty.....a na základě těchto pseudo-argumentů padne vláda....a hlavní aktérka dostane "nepravomocně podmínku" - přičemž ti, kteří ji neměli ani poslechnout.....a kteří údajně zneužili zpravodajské služby - ti jsou zproštěni viny - pak je to pane Čechu státní převrat, jako vyšitý !!!

To, že jste zvyklý na státní převraty pomocí tanků a samopalů - to už je Váš problém.......

Re: Tak.....tak - pane Žantovský..............:
Autor: P. Khail Datum: 4.7.2014 9:58

Pokud se pamatuji, tak vláda padla protože premiér usoudil, že už nebude premiérem. Mohu si zaspekulovat: pokud by měl čisté svědomí, ustál by to.

Re: Tak.....tak - pane Žantovský..............:
Autor: Z. Bureš Datum: 4.7.2014 10:04

Ano - to sedí - ale s tím vším scénář převratu počítal.

Vzhledem ke skutečnosti, že měl Nečas mysl zatemněnou tmou z rozkroku Nagyové (a tudíž ohromné "máslo" na hlavě) - tak se jeho rezignace dala z 99,999 % předvídat !!!

Re: Tak.....tak - pane Žantovský..............:
Autor: P. Čech Datum: 4.7.2014 11:44

Vláda nepadla na základě žádných "pseudoargumentů".  Argumenty a pseudoargumenty totiž nejspou příčinou pádů vlád. Vláda padla pro svou naprostou nekompetentnost, pro neschopnost předáků politických stran, tvořících koalici, k domluvě na smysluplném řešení sporů, proto, že jí poslanecká sněmovna vyslovila nedůvěru. Nedůvěra nebyla důsledkem žádných "pseudoargumentů", to by bylo příliš jednoduché řešení. Byla důsledkem naprosto diletantského řízení státu a ještě výroby t.zv. reforem, které ve svém důsledku žádnými reformami nebyly. Co můžete očekávat od novináře na postu ministra vnitra, chemika na postu ministra financí, vystudovaného doktora přírodních věd (který nota bene neumí počítat s procenty) na postu premiéra a od dalších ministrů, kteří vesměs ničemu pořádně nerozumějí?Pokud podle Vás takovíto diletanti mají řídit stát, potom potěš pánbůh.

Re: Tak.....tak - pane Žantovský..............:
Autor: Z. Bureš Datum: 4.7.2014 12:03

....a co tedy očekáváte od celoživotního nemakačenka - povoláním Papaláš, který - zcela odtržen z reality běžného života.....dělal (coby právník) ministra financí - a prošustroval, co se dalo......který nám nyní dělá premiéra ?!?!

A aby toho nebylo málo, tak si za ministra financí vzal starou bolševicko-STBáckou Kreaturu, která je v těžkém střetu zájmů.....a která se dopracovala svých miliard pomocí důstojníků STB a bývalých nomenklaturních bolševiků !!!

A aby toho nebylo ještě víc málo - tak si za ministra války vybral komedianta !!!!

To není diletantství.....to není "potěš" Pánbůh ???

Jste ještě větší Blb.....než jsme všichni doufali.......a ještě k tomu bolševickej !!!

Re: Tak.....tak - pane Žantovský..............:
Autor: P. Čech Datum: 4.7.2014 21:03

Pane Bureši, na Vaše příspěvky již nebudu nadále reagovat. Názory vycházející z Blesku a podobných tiskovin, jakými se zde prezentujete nepovažuji za argumenty. Přestože byl pan Babiš členem zločinecké organizace ( a proto jej také nikdy nemohu volit), dokázal toho mnohem více než kdokoliv z nás, Vás nevyjímaje. Dokázal, že umí řídit. Je jedno zda firmy a nebo stát. Všichni dosavadní politici a to napříč politickým spektrem dokázali pouze to, že řídit cokoliv, stát nevyjímaje, neumí a nikdy neuměli. Proto také jsme zadlužení až po uši. A na tom se podepsali politici všech parlamentních politických stran, jedni více, jiní méně, ale všichni. Všechno toto jen a pouze díky existenci čl. 5 naší ústavy. Abych nezapoměl, ještě díky čl. 18, odst.1 téže ústavy.

Bohudík za Šlachtu s Ištvánem:
Autor: P. Maleček Datum: 4.7.2014 6:30

Bohudík za Šlachtu s Ištvánem a i za ten podezřelý smrádeček nad dosavadním výstupem jejich práce, jehož původ zřetelně poodkrylo bleskové vykopnutí Marvanové z min. prý spravedlnosti, přikryté prý hlavním bojovníkem proti rozkrádání státu Babišem.

Pořád ale lepší než společná vláda sosanů s komouši, kterou jsme tu měli, přes krvelačný vztek voličstva už nezakrytě okrádaného ODS s Kalouskem, téměř jistou.

Teprve pak by jsem se nestačili divit.

Re: Bohudík za Šlachtu s Ištvánem:
Autor: P. Lenc Datum: 4.7.2014 7:20

Maleček, vy jste neuvěřitelný srandista.

Re: Bohudík za Šlachtu s Ištvánem:
Autor: Z. Bureš Datum: 4.7.2014 7:35

.....já bych spíše řekl - neuvěřitelný Bulík !!!