27.5.2019 | Svátek má ValdemarDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLEMIKA: Profesní selhání filmové kritičky Aleny P.Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 4, poslední: 23.4. 2014 19:51, přehled diskusí

Třesky:
Autor: P. Papež Datum: 23.4.2014 19:51

Třesky plesky. Zhodnocení článku.

No, čekal jsem něco lepšího, paní recenzentko.:
Autor: V. Novák Datum: 23.4.2014 9:40

Třeba to, že podobně podrobně, až hnidopišsky jako pan Kolář rozebral film, rozeberete (a znectíte - ovšem na základě něčeho reálného) jeho text.

A vy jste kromě pár citátů předvedla jen bahnité plác plác...

Nemám slov:
Autor: I. Dekyský Datum: 23.4.2014 4:18

:-)

Potrefené ptactvo:
Autor: D. Kolben-Kolář Datum: 23.4.2014 1:07

Váš komentář jsem četl: věcné námitky proti mému textu nevznášíte žádné. Píšete, že můj pohled na film je ovlivněn vírou a asi i vyšším věkem a antisemitismem (hle, ultima ratio, když si nevím s oponentem rady - je to antisemita!), proto ho pokládám za špatný. Ale sama jste uvedla, že jste film recensovala nikoli bez potěšení. Takže: není to třeba naopak? Není možné, že se Vám průměrný snímek zdál výtečný, poněvadž vyzněl ve shodě s Vašimi předsudky?

A se zásadou "nekaz příběh pravdou" mohu samozřejmě bez problémů souhlasit (co bychom si počali bez něčeho tak úžasného, jako je autorská imaginace), jenže opakovaně dodávám "ale netvrď, že to, co sis vymyslel, abys zostudil jiného, je pravda".

Drobná ukázka stylu Vaší práce. Píšete "Kolář pak odsuzuje komentáře k filmu na csfd.cz a nakonec i mne. Dovolte, abych citovala..." načež citujete téměř celý odstavec, který jsem Vám věnoval. Téměř celý. Vynecháváte z něj první dvě věty: "Vybranými citáty [ohlasů z CSFD] jsem nechtěl diváky pranýřovat, chtěl jsem jenom ukázat, jak na nezasvěceného člověka film působí. Obyčejný divák nemusí znát nic z toho, co jsem zde napsal. Musím však upozornit..." Kde tedy vidíte to odsuzování diváků? A nepředstírejte ani, prosím, že z Vás dělám nějakého satanáše - z 50 odstavců se Vás týká jeden jediný. To je na satana opravdu málo, trochu se přeceňujete.

Jako zahrádkář a příležitostný konsument chřestu (škoda, že čerstvý se špatně shání) Vám přeji na tomto doslovném poli mnoho úspěchů a na tom obrazném kritickém více píle a poctivosti.