21.7.2019 | Svátek má VítězslavDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Rusáci, Ukrajinci a myŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 144, poslední: 6.3. 2014 17:20, přehled diskusí

A co řeknete synovi:
Autor: B. Rybák Datum: 6.3.2014 17:20

Když si na Dány udělá názor podle těch ochlastů, kteří nedávno zaplavili Prahu, na Němce podle "hákových křížů", které jejich výpravy občas zapomenou v Terezíně nebo v Lidicích...

Nebylo by lepší ho vést k přemýšlení. To ale budete muset přestat dávat svůj krk za jevy, které už dokonce nastaly: Myslíte, že provládní poslanci utekli z Kyjevského parlamentu dobrovolně? Že zákon jazykově dikriminující rusky mluvící obyvatelstvo se netýkal východu Ukrajiny a Krymu? A čím chcete svůj postoj, že "rabijáti z Majdanu", kteří zpacifikovali i policejní a vojenské stanice a ovládli i atomovou elektrárnu, by se zastavili na hranicích Krymu?

Buďte rád, že máte hlavu na krku a učte se používat rozum!

Re: Otázka?:
Autor: J. Jukl Datum: 4.3.2014 23:34

Nicméně to je trochu v rozporu s tou zkostnatělostí, že?

Pravoslavná mystika je vám cizí? Ptal jsem se spíš co o ní víte? Není vám cizí prostě proto, že o ní víte málo nebo nic?

Ovšem chápu, že většině středoevropanů a západoevropanů pak obzvlášť je bližší francouzská revoluce než pravoslavná mystika. Problém je ale v tom, že si plno "Evropanů" myslí, že je to dobře.

Re: Ten článek je čirá paranoia:
Autor: P. Sulc Datum: 4.3.2014 23:08

Inu, ti obrozenci toho maji vice na svedomi, jejich "dilo"je, ze ted Ceci brblaji cesky, misto reci velkeho, kulturniho naroda, a ze se za hranicemi uz nedomluvi, mohou si sice precist Jiraska, ale pristup ke svetove beletrii i vzdelavaci literature maji znacne omezeny.. A take ze se rozpadla staleta rise, takze ted Cesi maji starosti, jak se eventuelne branit smesne malou armadou, 12 letadly a 20 tanky a svejkovskou filosofii.

Tak tak. Asi před dvěma lety jsem - trochu:
Autor: J. Urban Datum: 4.3.2014 22:38

neprozřetelně navštívil Karlovy Vary. Asi tři čtvrtiny návštěvníků Vřídla byli rusáci. I kdyby drželi huby (což samozřejmě nedrželi), tak je poznáte - podle tepláků. Ne ledajakých, pochopitelně těch "nejznačkovějších", ale přece jen tepláků. Národ nepředěláš. A přitom čtu tak rád Gogola...

Re: Naprosto:
Autor: M. Balázsová Datum: 4.3.2014 22:05

A není to snad pravda?!?!A co dělají  v Syrii atd? To se Vám líbí?

Re: Rusaci jsou svine!:
Autor: J. Jurax Datum: 4.3.2014 22:02

Asi tak ...

Re: Ja vim, co jste mel synovi odpovedet:
Autor: P. Papež Datum: 4.3.2014 21:27

Proč by měl autor říkat svému synovi, že jste blbej? To přeci vědí všichni.

Re: Naprosto:
Autor: B. Brousková Datum: 4.3.2014 19:23

Dnes se hlásí k indiánskému původu asi šest milonů Američanů. V roce 1800 měly celé Spojené státy i s vyvražďovanými indiány čtyři milony obyvatel.

Re: Ten článek je čirá paranoia:
Autor: V. Chrastina Datum: 4.3.2014 17:39

Ano, pane Sulci, Evropa si neuvědomuje nebezpečí nového ataku na bývalé vazaly Kremlu. Začalo to okupací Krymu a mohlo by to skončit 3. světovou válkou. Nabízí se totiž srovnání s tím, co nastalo po okupaci Sudet - to datum prakticky nastartovalo Hitlerovu rozpínavost a 2. světovou válku.

Re: Dotaz na správce těchto internetových novin:
Autor: V. Chrastina Datum: 4.3.2014 17:26

Víte, pane Sevráte, je to slabý protiargument. Když byla zmínka o okupaci Krymu, napadá mne progóza: Modleme se, aby to nebylo jako po okupaci Sudet Hitlerem. Po ní Hitler začal obsazovat takřka bez odporu skoro celou Evropu, ale co je na tom to nejhorší, že vlastně tím zahájil 2. světovou válku. Jde o to, aby okupace Krymu nebyla přezvěstí 3. světové války.

Re: Je tragické:
Autor: S. Netzer Datum: 4.3.2014 17:15

http://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0picberky

Re: Existuje cesta, pane autore, cesta účinná. :
Autor: V. Chrastina Datum: 4.3.2014 17:11

Ano, paní Heidlerová, na bolševiky platil Regan a taky Kennedy. Jde o to, zda na Putina bude platit Obama. Jen se musíme obávat, kdyby se napodařilo zastavit rozpínavost Putina, aby to nedopadlo jako s Hitlerem, když okupoval Sudety. Po Mnichovu a tedy po okupci Sudet prakticky začala 2. světová válka, aby okupace Krymu nezahájila 3. světovou válku.

Pane Šafránku,:
Autor: A. Hrbek Datum: 4.3.2014 17:01

máte sice zcela pravdu, ale stejná situace je například s americkými turisty, nebo nedej Pánbůh s turisty německými, zejména Osissáky. A českým turistům jsem se v cizině pečlivě vyhýbal.

Jinak moje generace prožila tři nacionální nenávisti - k Rakušákům, k Němcům a k Rusům. Všechny byly na bázi kolektivní viny. A všichni hodně nenávidějící z toho chtěli něco vytlouct.

Re: Kdo používá výraz rusák je asi:
Autor: V. Chrastina Datum: 4.3.2014 16:52

Paní Heidlerová, jsem rovněž pamětníkem rusáků z 45. Nesmíme navíc zapomínat na to, co nám rusáci, nebo chceteli bolševici naordinovali přes své agenty Gottwalda a spol v nešťastné roce 1948. Ten tak zvaný Vítězný únor nás uvrhl do 40ti letého područí Kremlu. Škody, které nám tím rusáci způsobili se nedají srovnat ani s hrůzami Protektorátu a tím Mnichovem.

Re: Info:
Autor: V. Heidlerová Datum: 4.3.2014 16:36

Byli to vrazi z Wallstreetu a Bílého domu a velel jim Strýček Sam.

Re: Nemusím nic "nastudovat":
Autor: V. Chrastina Datum: 4.3.2014 16:33

Ach, pane Beránku (nebo spíše soudruhu), v tom zanícení proti USA a BRD jste cudně pozapomněl na tak zvaný Vítězný únor 1948, který nám ochotně naordinovali rusáci, i když by bylo vhodnější mluvit o bolševicích. Škody, které nám tím napáchali, se nedají srovnat ani s okupací nacisty. Nesmíte se pak divit, že pamětníci 40 let trvající okupace bolševiky jaksi zastínila všechny ostatní škody našeho národa. Na tom žádným argumentem bohudíky, nebo chceteli bohudíky, naprosto nic nezměníte.

Re: Naprosto:
Autor: V. Heidlerová Datum: 4.3.2014 16:33

Ševčíku, Váš příspěvek je jak z Rádia Jerevan - háááááááááááááááááááááááááááNikdo jiný než  Rusáci  nepřeválcovai tolik etnik, malých národů a státečků, původních obyvatel, nikdo jiný než Rusák je nedeportoval a nepřemisťoval - inu - mistři genocidy. Kam se hrabou "bílí otcové" v Americe. Kolik etnik vymírá na území RSFSR díky nemocem, hladu a alkoholismu, kteým "rudý otec"  vyvezl do jejich původních zemiček - a Rusák je v alkoholu přeborník.

Posuzovat:
Autor: J. Www Datum: 4.3.2014 16:32

národ podle skupiny turistů,je velmi ošemetné. Nejsem si jist, že Češi by v této soutěži, dosáhli dobrého umístění !

Re: Kdo používá výraz rusák je asi:
Autor: V. Heidlerová Datum: 4.3.2014 16:26

Já si rusáky-hnusáky pamatuju už z r. 1945, pak z r. 1968, tak vím své. Kdyby tento asiatský pronárod vymřel (snad se uchlastá), většina světových problémů by byla vyřešena.

Re: Nemusím nic "nastudovat":
Autor: E. Sevrát Datum: 4.3.2014 15:57

Byli jsme bombardováni v době kdy válka již končila a nebyl k tomu žádný vojenský důvod.Důvod byl,že již bylo ČR začlěněno do budoucího východního bloku a spojenci nechtěli,aby padl český průmysl do ruských rukou. A spojenci Německa jsme byli,ano asi tak jako je dnes Ukrajina spojencem Ruska.

Re: Dotaz na správce těchto internetových novin:
Autor: E. Sevrát Datum: 4.3.2014 15:49

Když tak německý nacista a italský fašista,aby byla taky vidět národnost našich dnešních přátel.

Ten závěr je přímo bombasticky, slibuje:
Autor: D. Polanský Datum: 4.3.2014 15:14

tolik zajímavého a napínavého dění. Ach ta naše evoluční nuda. Vidět, že autor má z Ruska přímo panický strach.  Ukrajinci ti jsou podle něho jiní, ušlechtilejší. To mě uklidňuje, určitě zde časem nezačnou operovat ve velikém jejich gangy a mafie.

Kdo mu vladne si Rus zatim nevybira...:
Autor: M. Horsky Datum: 4.3.2014 14:56

Dobry clanek - jsem z generace co v ulicich ruske tanky v r. 68 videla. Jen bych dodal ze prvni agresi post-sovetskeho rezimu neni Krym, ale byla to Cecna. A pak Gruzie. Slepit zpatky Sajuz se Putinovi nepodari, ale bude zkouset - a spousta lidi na to zase doplati.

Re: Dotaz na správce těchto internetových novin:
Autor: V. Chrastina Datum: 4.3.2014 14:53

Tohle je ten pravý argument. Srovnávali všichni nesrovnatelné. Židé si právě od rusáků užili dostatek pogromů, a od Hitlera genocidy, aby se spíše dalo skloňovat stejným způsobem slovo rusák a nacista, respetive fašista.

Ja vim, co jste mel synovi odpovedet:
Autor: J. Tachovský Datum: 4.3.2014 14:04

Z Ruska mam strach protoze jsem uplne blbej

Re: Naprosto:
Autor: P. Kmoníček Datum: 4.3.2014 13:57

Možná,že se Putin narodil v New Yorku,vyrůstal v Manhattanu a dospěl na Wall Streetu.Soudruhu,asi to tak bude.

Re: Naprosto:
Autor: M. Urban Datum: 4.3.2014 13:57

Každý i málo vzdělaný člověk ví, že nejvíce indiánů zabili španělé a nejvíc otroků 70% bylo odvezeno do Brazílie. Soudružská pomoc pod dohledem atomových zbraní, to je jiná kapitola. My také víme jak končí bratrská bolševická pomoc.

Re: Ten článek je čirá paranoia:
Autor: J. Lukavsky Datum: 4.3.2014 13:56

No kdesi jsem četl, že Brežněv sám v Polibdíru hlasoval proti Internacionální Pomoci Československu. Ale nebyl jsem při tom, ruku do ohně za to nedám. Rok 1968 i 2014 mají jedno nesporné plus, Rusko ukázalo, že se nezměnilo a duch SSSR žije dále (jako Lenin). I ty krásné detaily: nejdříve manévry, pak rozbíjení, pak zvací dopis... mají to nacvičené jako parádní marš při přehlídce na Krásné ploščadi. Na druhou stranu ale Ukrajina dělala vše pro to, aby jim to usnadnila. Navrhnout zrušit zákon o druhém úředním jazyku - je kravina, slabomyslná blbost a zbytečná šikana spoluobčanů, navíc místy většinových. Stejně tam mohla opozice počkat do voleb a pak převzít moc civilizovaně. Jenomže někteří se rádi perou.

Re: Pane autore,:
Autor: P. Kmoníček Datum: 4.3.2014 13:53

A i tak to je pro Heusingery,Sevráty,Sládečky a podobné naprosto zbytečné.

Re: Kdyby "Rusáci" neosvobodili Evropu, tak bys zde,:
Autor: B. Hudzieczek Datum: 4.3.2014 13:51

Oni ji neosvobozovali, oni ji dobývali. To jsem pochopil po invazi v roce 1968.