24.4.2018 | Svátek má JiříDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PRÁVO: Svět podle HegeraŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 30, poslední: 29.4.2013 18:08, přehled diskusí

Proč jen kuřáci?:
Autor: J. Tomčáková Datum: 29.4.2013 12:19

A proč by si kuřáci měli připlácet ,,zdravko"?Stát na kouření vydělává nehorázné prachy,jen těch milion daní které jsou zahrnuty v ceně jedné krabičky,peníze se z kuřáků do státní kasičky jen sypou.Tak ať z nich odsype do zdravotnictví.Stát na tom rýžuje a ještě bude všechny kriminalizovat.V Ostravě tady dýchám takové svinstvo že to ani průduškama neproleze ale zapálím si na chodníku a hned bude někdo buzerovat a pokuty vyžadovat.Když někomu vadí kouření ať neleze do hospody ale do cukrárny.(No,ty by ale podle stejné logiky měli zakázat asi taky,přece nebudu připlácet cukrovkářům na jejich inzulin že?) 

Re: Proč jen kuřáci?:
Autor: V. Kain Datum: 29.4.2013 16:03

Panu Hegerovi jde o naše zdraví.Že by ale snížili DPH na potraviny aby si velká síla lidí mohla koupit kvalitnější potraviny to je ani nenapadne.Oni jsou v té své omezenosti schopni úplně všeho.

No jo, Hegr je takovej Eichmann.:
Autor: Š. Šafránek Datum: 29.4.2013 11:27

"Nejsem Žid, ale vadí mi holocaust. Nejsem kuřák, ale vadí mi tenhle antikuřácký džihád."

Vaše srovnání řečeno eufemisticky poněkud drhnou. Až bude stratifikace zdravotního pojištění a kuřáci budou must být připojištěni, bude všechno OK. Ale zatím jim léčbu platíme my. Hůře na tom jsou pasivní kuřáci, ti volbu nemají.

Re: No jo, Hegr je takovej Eichmann.:
Autor: R. Langer Datum: 29.4.2013 12:24

A co kafe, pijete?

Re: No jo, Hegr je takovej Eichmann.:
Autor: Š. Šafránek Datum: 29.4.2013 12:46

Piju a hodně. Podle studií brání káva rozvoji jaterní fibrózy a oddaluje nástup demence. Kávu by neměli pít pacienti trpící žaludečními a duodenálním vředy, protože zvyšuje sekreci žaludeční kyseliny, jiný negativní účinek nebyl v žádné studii nikdy prokázán. To se o cigaretách říct nedá, nemyslíte?

Re: No jo, Hegr je takovej Eichmann.:
Autor: R. Langer Datum: 29.4.2013 12:51

Nevím, ale každopádně je to droga. ;-)

Re: No jo, Hegr je takovej Eichmann.:
Autor: Š. Šafránek Datum: 29.4.2013 13:28

Jo, to souhlasím, když si nedám, nelze se mnou vydržet. Ale vůně kávy nikoho neohrožuje, ne?

Re: No jo, Hegr je takovej Eichmann.:
Autor: R. Langer Datum: 29.4.2013 14:08

Pasivní kouření taky nikoho neohrožuje, je to jenom nafouknutá bublina.

Re: No jo, Hegr je takovej Eichmann.:
Autor: R. Langer Datum: 29.4.2013 14:10

A kromě toho, třeba se teprve přijde na to, že je káva škodlivá.

Re: No jo, Hegr je takovej Eichmann.:
Autor: Š. Šafránek Datum: 29.4.2013 18:08

Jo, a že mobily jsou škodlivý a mlíko je škodlivý...

Re: No jo, Hegr je takovej Eichmann.:
Autor: M. Krutý Datum: 29.4.2013 13:23

jenom faktická poznámka, již Kalousek přiznal, že částka vybraná na spotřební dani z cigaret několikanásobně překračuje sumu vynaložeou na veškerou léčbu všech nemocí, které jsou uváděny jako možný důsledek kouření a to bez zohlednění nekuřáků. Tzn. léčba všech "kuřáckých" nemocí i nekuřáků, stojí cca třetinu výběru spotřební daně z tabákových výrobků. Léčba za "naše nekuřácké peníze" tedy neexistuje, naopak.

Pasívní kouření je rovněž nesmysl. Kouření je dnes ve všech veřejných prostorách zakázáno, prakticky na všech pracovištích rovněž, s pasívním kouřením se tedy můžeme setkat pouze tam, kde do kuřáckého prostředí nekuřák dobrovolně přijde. Tzn. i tvrzení o nemožnosti volby pasívního kuřáka je rovněž chabé.

Re: No jo, Hegr je takovej Eichmann.:
Autor: P. Lenc Datum: 29.4.2013 14:01

Ale panu Šafránkovi to těžko vysvětlíte.ON VÍ!

Re: No jo, Hegr je takovej Eichmann.:
Autor: J. Václavíková Datum: 29.4.2013 14:11

Zato u vás je přání otcem myšlenky. Mimochodem, zkuste tady uvést nějakou hodnověrnou studii o škodách způsobených kouřením a porovnejme si je potom s vybranou daní. Asi se pobavíme. Ovšem to je pro vás moc, co, radši budete plácat tu svou dojmologii.

Re: No jo, Hegr je takovej Eichmann.:
Autor: J. Jurax Datum: 29.4.2013 14:35

Ano, vskutku, zkuste tady uvést nějakou hodnověrnou studii o škodách způsobených kouřením a porovnejte ji potom s vybranou daní. Ovšem to je pro vás moc, co, radši budete plácat tu svou dojmologii.

Re: No jo, Hegr je takovej Eichmann.:
Autor: J. Václavíková Datum: 29.4.2013 14:46

Nebojte, až já uvedu nějaké tvrzení, doložím je. Zatím by to měl udělat autor např. tohoto výroku:

,,léčba všech "kuřáckých" nemocí i nekuřáků, stojí cca třetinu výběru spotřební daně z tabákových výrobků."

Re: No jo, Hegr je takovej Eichmann.:
Autor: J. Jurax Datum: 29.4.2013 15:25

Vaše tvrzení je, že tvrzení někoho jiného je pouhá dojmologie. Takže když se dožadujete důkazů, tak jsem si dovolil Vás požádat, abyste doložila tvrzení své. Toť vše.

Re: No jo, Hegr je takovej Eichmann.:
Autor: Š. Šafránek Datum: 29.4.2013 18:07

Vidím, že tady jsou samí znalci financování zdravotnictví a odborníci na nemoci z kouření. Tedy za prvé: je naprosto jedno, kolik vybere Kalousek na spotřební dani na cigarety, protože jestli o tom nevíte, léčba nemocí včetně těch z kouření je placena ze solidárního zdravotního pojištění, nikoli z daní. Za druhé: pasivní kouření není žádný mýtus, ale daty podložený fakt. Samozřejmě souhlasím s tím, že nekuřák do kuřáckých prostor lézt nemusí. Horší je to v domácnostech, kde dospělí hulí a děti inhalují.

A aby bylo jasno: já osobně nezpochybňuji právo na existenci kuřáckých hospod či koutků, pouze mne pobouřila dikce autora článku, který srovnává boj proti kouření s holokaustem a džihádem.

Pan ministr Heger:
Autor: P. Lenc Datum: 29.4.2013 8:47

za své působení ve funkci dokázal sprasit kde co.Myslím si, že by mohl být příkladným EUkomisařem, předpoklady i výsledky má.A to je členem údajně pravicové strany.

Boj o cígo:
Autor: D. Stejskal 387 Datum: 29.4.2013 7:17

Omlouvám se panu šéfredaktorovi za vytržení pouze dvou vět z jeho poemy. Věta č.1: "Nechápu, proč bychom my ostatní měli trpět kvůli tomu, že nějaký pražský intelektuál se rozhodl, že jakékoliv kouření škodí zdraví - což je očividný nesmysl." Pokud míní dr Hegera, tak se jedná o hradeckého rentgenologa a bývalého ředitele fakultní nemocnice, který pravděpodobně viděl spoustu snímků plic a možná i přečetl něco z haldy odborné literatury. Mohl se (on nebo jeho lidé) také dočíst, že ekonomické ztráty způsobené nemocemi kuřáků mnohonásobně převyšují erární zisky z prodeje tabáku a že kuřáci a jejich choroby spotřebují velkou část kapacit zdravotní péče, která se pak nedostane dětem, těhotným a seniorům.

Věta č. "Pokud se mi nelíbí, jak svou hospodu vede, jdu jinam" . Já vím kam: domů k televiznímu proudu reklam přerušovanému dementními seriály a krvavými zprávami. Nesmrdící a nechrlající občan si tak ani nemůže kolektivně zanadávat na režim natož si s dětmi zahrát v obecní hospodě člověče nezlob se.

Re: Boj o cígo:
Autor: J. Schwarz Datum: 29.4.2013 9:11

Jako nekuřák a takřka abstinent prohlašuju, že mne militantní nekuřáci a abstinenti značně se..rou.  pročpak, pane D. Stejskale, si milovníci nadávání na režim a her s dětmi po hospodách nezřídí vlastní podniky? to se nenajde mezi nekuřáky a abstinenty nikdo, kdo by provozoval hospodu, pokud je o ni zájem? Pak  to jen dokazuje, co jsou ti lidé za ksindl. nedokáží nic vybudovat, jen ukrást nebo "znárodnit" - což je jen jiný název pro totéž. Pokud  je zde takový odpor proti dementním televizním pořadům a taková touha po čistém vzduchu, proč nevznikne jediná "inteligentní" televize či hospoda s prolejzačkami pro děti a šipkami s terčem ve formě podobenek politiků? Nejsou ti nadávající ve své většině taky neschopní a neměli by tedy nadávat  hlavně sobě samotným?

Re: Boj o cígo:
Autor: R. Jonák Datum: 29.4.2013 9:39

a jinak jste zdravý? Upozorňuji, že jsem nekuřák, ale použít jako argument, že byste si chtěl zahrát s dětmi v hospodě člověče nezlob, se je výrok přímo dementní. Nevíte náhodou proč by ten "hospodský" vás měl ve svoji hospodě obsluhovat, když si tam s těmi dětmi zřejmě nedáte ani pivo (nebo snad podle vás se ten zákaz vztahuje jen na cigarety a ne na pivo?). A nadávat na režim můžete kdekoliv, jak je vidět i na NP.

Re: Boj o cígo:
Autor: D. Stejskal 387 Datum: 29.4.2013 10:28

Milí diskutující. S tím nadáváním na režim a člověčem nezlob se a televizí jsem se ve zkratce pokusil popsat hospodu jako místo setkávání a komunikace, které je dostupné všem.   

Re: Boj o cígo:
Autor: R. Langer Datum: 29.4.2013 12:20

A ona teď snad dostupná není? Někdo vás z ní vyhazuje?

Re: Boj o cígo:
Autor: J. Václavíková Datum: 29.4.2013 14:13

Sami jste si odpověděli, ale asi vám to uniklo.

Re: Boj o cígo:
Autor: R. Langer Datum: 29.4.2013 12:19

A co si tak nějakou hospodu, kam si budou děti chodit hrát Člověče, nezlob se, zřídit sám? Určitě by měla velký úspěch, je vidět, že o tom absolutně nepochybujete. Tak s chutí do toho! :-)

Re: Boj o cígo:
Autor: J. Jurax Datum: 29.4.2013 14:39

No, děti do hospody nepatří, ani když tam hrají člověče nezlob se.

A doma se nemusíte čumět na televizi, nýbrž si můžete číst hodnotnou literaturu.

Zákazy v článku uvedené jsou celkem pitomé:
Autor: J. Jurax Datum: 29.4.2013 2:34

leč dobro musí být pácháno ať to stojí co to stojí.

O kouření v restauracích se tu už diskutovalo hojně. Ale třeba zákaz elektronických cigaret v restaurantech svou blbostí opravdu bije o mříže. Povolí ministr v putyce aspoň žvýkačku Nicorette? A což náplast Nicorette, cudně nalepenou na hýždi?

Pokuta za prodej cigaret a alkoholu dětem ke i dnes - a na gymplu, kde učí má známá, je pevná taxa zakoupení cigaret oktavánem, jenž jest plnoletý (někdy již septimánem), pro spolužáky v nižších ročnících cca 10% až 15% ceny škatulky. Obdobně u alkoholu. Funguje k obapolné spokojenosti.

V restauracích bude v nabídce vždy alespoň jeden nealkoholický nápoj stejného objemu jako nejlevnější alkoholický nápoj - takže půllitr piva za řekněme 25, půllitr nealkoholické vody z vodovodního kohoutku natočené 24. Zákon bude naplněn.

Re: Zákazy v článku uvedené jsou celkem pitomé:
Autor: R. Langer Datum: 29.4.2013 12:16

Hm, hygiena vám zakáže prodávat rozlévané nápoje... ;-)

Re: Zákazy v článku uvedené jsou celkem pitomé:
Autor: J. Jurax Datum: 29.4.2013 14:32

Hm ... tak se najde jiný trik ... mimochodem točené pivo není rozlévaný nápoj?

A co by se stalo, kdyby panu ministrovy:
Autor: P. Sulc Datum: 29.4.2013 1:27

 rvalo dva, tri dny deset ci dvacet tisic lidi pod okny. Ono se zkousi, jak se z lidmi da ''''orat'''', kdy se zacno vzpouzet. Jenze u Cechu to vzpouzeni nefunguje, neni to dovoleno. A tak jsme tam, kde jsme byli. U piva a remcani, bouchanoi do stolu. Tak jak vzfycky a ne jinak.