26.5.2019 | Svátek má FilipDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EKONOMIKA: Mléčný armagedonŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 3, poslední: 24.9. 2012 9:45, přehled diskusí

Re: Hm,:
Autor: P. Lenc Datum: 24.9.2012 9:45

Před pár lety jsem diskutoval s jedním šéfem velkého kolchozu, pardon Akciovky, který plakal jak je špatný odbyt mléka a vepřového a jak se stát "nestará" atd.Tehdy jsem zeptal, proč zemědělci nezakládají, tak jako jinde v Evropě zpracovatelská, případně prodejní družstva.Díval se na mne jako na blbce a nakonec se mne zeptal proč by to dělali, od toho je přece stát.Socialismus je v hlavách těchto "předsedů" opravdu pevně zakotven.

Hm,:
Autor: I. Schlägel Datum: 24.9.2012 8:16

"Tuzemský potravinářský průmysl má jednu z nejnižších produktivit práce v celé evropské sedmadvacítce." Kde čeští soudruzi během 23 let po revoluci udělali chybu?

Ať se propadnu:
Autor: H. Grúbr Datum: 24.9.2012 5:33

jestli se v tom poplašném článku píše něco o narovnání výše zemědělských subvencí v jednotlivých státech, nebo o jejich úplném odstranění - jaksi v rámci spravedlnosti. Jestli se nemýlím, kvóty obecně patří k ochranářským opatřením, mimo jiné i proti subvencovaným potravinám, řekne-li EU A(zrušíme kvóty), musí říci také B - zrušíme zemědělské subvence, alternativou by bylo dotovat všechny zemědělce v EU naprosto stejně. Pokud by subvence byly zrušeny, ceny produktů by se staly tržními a nikdo by nemohl tvrdit, že si z nás velké původní státy EU, udělaly opět toaletní papír.