26.5.2018 | Svátek má FilipDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Iluze růstové politikyŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 22, poslední: 26.5.2012 7:43, přehled diskusí

Eurobond je to samé jako Státní (národní) bond:
Autor: P. Fiala Datum: 24.5.2012 14:11

Zárukou EU (eurobondu) nemůže být nic jiného nežli těch 27 národních suverenních států, které konají v rámci a duchu Lisabonské Smlouvy.

Je evidentní, že levičáci v EU dělali (viz pana Paroubka destrukce řídících orgánů EU v době vlády ODS v ČR s premiérem panem Topolánkem), a dělají dnes levičáci v Řecku (test destrukce Eurozony, jsou neplatiči Euro , které jim půjčili euroobčané z Francie, Německa i česka viz Komerčí banka - ta již vkladatelům Eura "odepsala"), a levičáci z principu jejich ideologie budou dusno dělat stále. 

Kolik %GDP vytváří ekonomiky státního sektoru Řecko? A kolik %GDP vytváří ekonomiky soukromého sektoru Řecko? Když toto nevíme, nemáme dost informací k hodnocení toho, zda může reálně splácení vládních státních zahraničních Eurodluhů vláda zajist.

Tak jako v Česku není vláda schopna zajistit splácení vládních dluhů vygenerovaných levicovými vládami od dob vládnutí pana Zemana (pan Klaus předal stát s dluhem 17 miliard), Špidly, Grose, paroubka, Fišera, který předal vládu panu Nečasovi s dluhem 1500 miliard Kč. Stát dluží v podstatě střádalům ve všelikých finančních institucích národních - teď v nich leží jen barevné papírky s nápisem státní dluhopis a Kč vložené byly nehospodárně vládami používány (neb se nesplácí jistina dluhu, pouze úrok). 

Ani my v Česku nevíme kolik % GDP generují lidé v ekonomikách státních a kolik % je generováno v ekonomikách soukromých. Ani jeden guru ekonom toto neví? Vdyť je to základ pro řízení tvorby GDP státu, či pro řízení společnosti - směrování občanů státu jako celku k budoucím cílům.

Zkušenosti a praxe ?:
Autor: P. Schuh Datum: 24.5.2012 13:39

Pružný zákoník práce ? Zrušit odstupné a výpověď na hodinu bez udání důvodu ? Byl pan autor někdy zaměstnán třeba u soukromníka (do 60 zaměstnanců) ?

Z osobní zkušenosti vím, že tomu opravdu zákoník práce v  zaměstnávání lidí nepřekáží, nepřekážel a překážet nebude.....Prostě vás vykopne bez odstupného a vy jste ještě vděčný, že to muže být pouze dohodou....Nedovedu si představit, kdyby se uvolnila stavidla a zákoník práce by se v podstatě opravdu zrušil....

Re: Zkušenosti a praxe ?:
Autor: L. Písařík Datum: 24.5.2012 15:55

To jste musel něco strašlivého provést. Přece normální podnikatel nevyhodí pracovitého a zručného řemeslníka. To by musel být padlý na hlavu, při dnešním přebytku nefachčenků a  a neumětelů.

Re: Zkušenosti a praxe ?:
Autor: V. Vlach Datum: 26.5.2012 7:43

Zkuste si to v pohostinství"jste mladý vyučený kuchař(co skutečně umí a zvládá požadované úkony)a jděte se poptat k soukromníkům.Zaměstnají Vás na černo,za mizernou almužnu(nebo za slib,že peníze nějak dostanete)a nakonec Vás vyrazí a zaměstnají jiného za stejných podmínek a se stejným osudem.A pan vedoucí si jezdí v novém mercedesu a střídá jednoho kuchaře za druhým.....

prorůstová politika:
Autor: M. Kosejk Datum: 24.5.2012 11:24

Je to pár hodin, co nes řecký premiér nechal slyšet, že Řecko bude potřebovat nějaké peníze na podoru růstu ekonomiky. A zdá se, že to v EU nikdo důležitý neoznačil za blbost.  A blbost to je, protože:

Řecký HDP byl (a je) založen zejména evropských dotacích a půjčkách a na armádě státních zaměstnanců, která si za státní platy pořizuje služby, výrobky atd. Prostě řecký HDP je ireálným ukazatelem, protože celý řecký HDP stojí na nesmyslných a neudržitelných základech. A Francie, Španělsko, Itálie... na to nejsou o moc lépe.

? %GDP vytváří ekonomiky státního sektoru Řecko?:
Autor: P. Fiala Datum: 24.5.2012 13:24

A kolik %GDP vytváří ekonomiky soukromého sektoru Řecko?

Když toto nevíme, nemáme dost informací k hodnocení toho, zda může splácení vládních státních dluhů vláda zajist.

Tak jako v Česku není vláda schopna  zajistit splácení vládních dluhů vygenerovaných levicovými vládami od dob vládnutí pana Zemana (pan Klaus předal stát s dluhem 17 miliard), Špidly, Grose, paroubka, Fišera, který předal vládu panu Nečasovi s dluhem 1500 miliard Kč.

Ani my v Česku nevíme kolik % GDP generují lidé v ekonomikách státních a kolik % je generováno v ekonomikách soukromých. Ani jeden guru ekonom toto neví? Vdyť je to základ pro řízení tvorby GDP státu, či pro řízení společnosti - státu jako celku vůbec.

Re: ? %GDP vytváří ekonomiky státního sektoru Řecko?:
Autor: L. Písařík Datum: 24.5.2012 15:59

Včera pravili v TV, že sice Řekové zkrátili siestu ze 4 h na 2 h, ale hoteliéři na ostrovech se stále spokojeně usmívají, přece v krizi je stát a ne oni. Jinak řecká ekonomika je 2,7% EU.

Není to trochu jinak?:
Autor: P. Čech Datum: 24.5.2012 9:17

Nejsem ekonom a věci posuzuji zdravým selským rozumem.Ekonomika států, úspěch či neúspěch je v současné době posuzován podle "hospodářského růstu". Nějak se ovšem (možná úmyslně) zapomíná na jednu známou, zásadní věc. Nic a to nikde, nemůže růst donekonečna. Kde je však ta mez, za kterou již hospodářství nemůže růst, nikdo neví a nikoho (žádného ekonoma) to nezajímá. To je ovšem chyba. Zdalipak potom současná celosvětová recese nepramení z toho, že jsme onu mez již překročili????

Poznámka k Růstu do nekonečna:
Autor: P. Fiala Datum: 24.5.2012 13:47

Reálné děje ekonomické a jejich výsledky se "počítají" v jednotkách, matematických číslech. Počítají se Kč, tuny, m3, ks, a jiné.

A matematika má paradoxní číslo "nekonečno". Třeba počet lidí je 7 000 000 000 ks. Denní množství vypité vody těmi 7 mlr. lidí je YYY m3. Snědených volů, bravů, atp je XXX tun, počet automobilů je CCC ks a ty "vypijou" VVV litrů nafty a benzínu,atd., atp. A mezi těmito lidmi a věcmi "obíhá" BBB ks USD, NNN ks Euro, MMM ks Yuanů, atd.atp. A k těm věcem v kvantitě se připočítává kvalita věcí, která v kvantitě USD, Euro, Yuan, atd. staré věci zahazuje (už začínáme některé recyklovat) a potřebujeme (i požadujeme) nové, obecně se pak v ekonomikách hovoří o růstu. Dle mne je růst dán všemi těmi různými potřebami lidí, jak citují nejstarší lidé zabývyjící se spolužitím lidských bytostí na planetě Zemi (filosofové, sociologové, národohospodáři, ekonomové, atp.) a hodnotící děje, konání mezi nimi.

K pojmu nekonečno (matematickému paradoxu) mne napadá, zda "nekonečno" bylo i před "velkým třeskem". Též se někdy kladly kněžím katolickým otázky: Kolik andělů se vejde na špičku jehly?

Nemůžete chtít po evropské levici,:
Autor: I. Schlägel Datum: 24.5.2012 7:34

aby chápala standardní principy kapitalismu. Od toho ji tu opravdu, ale opravdu nemáme.

Re: Nemůžete chtít po evropské levici,:
Autor: P. Lenc Datum: 24.5.2012 7:52

Ano,levice je zde opravdu pro to,aby pro "lid"dělala vše.A to do opravdu,ale opravdu vítězného konce.A že ten konec bude pořádná rána.

Re: Nemůžete chtít po evropské levici,:
Autor: I. Schlägel Datum: 24.5.2012 8:20

Obávám se, že máte pravdu. Co s tím?

Re: Nemůžete chtít po evropské levici,:
Autor: P. Lenc Datum: 24.5.2012 8:43

Bohužel,je to dějinný kolotoč.Cléb a hry a pak katastrofa.Po ní to,co se vždy znovu objeví.Diktatura.

Re: Nemůžete chtít po evropské levici,:
Autor: P. Lenc Datum: 24.5.2012 8:44

Oprava,chléb.

Re: Nemůžete chtít po evropské levici,:
Autor: L. Písařík Datum: 24.5.2012 16:02

A po diktatuře přijde diktatura proletariátu. To je teprve cvrkot, kdo nezažil, neuvěří. Viděl jste film Všichni dobří rodáci?

Naprostý souhlas - Eurobondy i Euro jsou ZHŮVĚŘILOST !!!:
Autor: J. Kanioková Datum: 24.5.2012 3:14

.."Problém je, že k oživení bude docházet v různých zemích unie v různou dobu a bude velmi odlišný hospodářský cyklus "...!!! Nejen cyklus, ale i odlišné zájmy, preference v jednotlivých regionech!

Přitom už včera, předběžně, EP eurobondy schválil!! To je šílené, takové zvrácenosti by měly procházet JEDINĚ REFERENDY v jednotlivých zemích! To NESMÍ projít! EU je třeba říct, že jsme jim ušetřili spoustu peněz za nerealizované projekty a proto přestáváme přispívat do spousty agentur, začínáme od těch, které nám nic nepřináší a stojí nás JEN vyvolané náklady. Jejich servis naším státem placených lidí potřebuje zrušit. Je to čím dál podobnější době před sametem, jen z jiné světové strany - "Soudruzi, demokratické principy spočívají v tom, že MY něco rozhodnem a vy to vykonáte!" JE to EuroSajuz, a který zlodějnu přejmenoval na granty a dotace....

Pokud chce mít EU vůbec nějakou budoucnost, jsou nutné mnohem radikálnější SYSTÉMOVÉ změny, než je drtivá většina lidí ochotna si dnes vůbec připustit !!!

1. Rušit v legislativě VŠE, co ztěžuje podnikání a snižuje konkurenceschopnost, především neproduktivní paskvily ve jménu ochranářství, preferování čehokoliv, hlavně výhodností pro "vybrané" oteplovací projekty. Skončit se sociálním inženýrstvím ! Prorůstová opatření = PROMARNĚNÉ investice, budou to jen "hladové zdi", které nic nepřinesou, nejvýš krátkodobé oživení. Co chybí, je výrobní, inovační struktura, v čemž se ale projeví výsledky až tak za 5-10 let... / 2. REDUKCE stát. výdajů, zvyšování či zajištění příjmů řešit zvyšováním daní JEDINĚ v naprosto nezbytné situaci... / 3. Odstranit z legislativy podmínky směřující centralizaci, harmonizaci v EU. Omezit na obsolutně nezbytné minimum dotační programy

Re: Naprostý souhlas - Eurobondy i Euro jsou ZHŮVĚŘILOST !!!:
Autor: J. Kanioková Datum: 24.5.2012 3:21

4. Vytvořit legislativu k umožnění odchodu od eura. Euro je jen přidaná hodnota k EU, ale teď už je to Ztracená hodnota!

5. UKONČIT snahy o Fiskálni unii

6. Eurobondy - NE ! ESM - NE ! Omezit na nezbytné minimum "zachraňovádí", které se provádí NA ÚKOR "zachránců" !

Nakonec si dovolím otázku - Geuro - to je něco jako tuzexové bony? Blbost... čím se liší od drachmy?

Re: Naprostý souhlas - Eurobondy i Euro jsou ZHŮVĚŘILOST !!!:
Autor: V. Kain Datum: 24.5.2012 10:07

Oni nám to socialisté až vyhrají volby a zřejmě na delší dobu se usalaší ve strakovce ukáží jak budou snižovat vliv státu a nebo omezovat sociální inženýrství.Stačilo poslouchat jejich kandidáta na úřad prezidenta na Hydeparku.Toho blafouna jsem poslouchal 5 min.a bylo mě zle.Je vidět, že jablko od stromu daleko nepadlo.Jeho fotr byl taky pěkný žvanil.Vždycky se nachomítl tam kde se něco dělo,ale práce za ním nikdy žádná vidět nebyla mimo toho že chlastal extraligu.

ajajaj, lapsus...:
Autor: J. Kanioková Datum: 24.5.2012 5:05

EP schválil daň z finančních transakcí, ne eurobondy... uff..

Re: Naprostý souhlas - Eurobondy i Euro jsou ZHŮVĚŘILOST !!!:
Autor: J. Ryba Datum: 24.5.2012 10:17

Já bych to s těmi cykly nepřeháněl, resp. nepřeceňoval

je to vidět zde http://www.finance.cz/makrodata-eu/eu-svet/svetove-makroukazatele/hdp/

v zásadě to sleduje v zemích EU vývoj čísel pro EU27. Růst, růst, růst, v roce 2008 zastavení a v roce 2009 pokles.

je to dáno tím, že ekonomiky jsou provázané a export, import se v převážné míře uskutečňuje uvnitř EU.

V současných podmínkách prorůstová politika:
Autor: M. Stuchlik Datum: 24.5.2012 1:10

povede jen k dalšímu nákupu čínských šmejdů nebo zateplování budov provedené ukrajinskými dělníky. Ani jedno průmysl nerozhýbe. Chce to chránit místní pracovní místa a cla na čínské/indické/filipínské/... šmejdy.

Ale to soudruzi managéři zblblí libertianistickou ideologií nepochopí. Základem ideologie je volný přesun zboží, financí a pracovní síly. Jenže ona se ta pracovní síla nepřemístí kliknutím miší jak prachy na bankovním účtu. Proto tato forma částečně volného trhu fungovat nemůže

 stejně jako nemůže fungovat €.

To bude zas klausjugend ječet :-)

"Pokus federalizovat veřejné finance zavedením společného rozpočtu a evropského ministerstva financí skončí buď fiaskem, nebo odchodem podstatné části zemí z eurozóny.":
Autor: J. Ryba Datum: 24.5.2012 0:48

kde je o tom ministerstvu nějaká zmínka? Míní se tím další zdroj financování stávajícího rozpočtu EU - nová daň?