19.6.2018 | Svátek má LeošDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Sen o německé dojné krávěŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 10, poslední: 24.5.2012 21:29, přehled diskusí

Co to je za blbost!:
Autor: D. Streit Datum: 24.5.2012 13:42

Sen o německé dojné krávě? Proboha, právě Německo nejvíce vydělávalo na euru a od jeho zavedení znásobovalo svou aktivní obchodní bilanci vůči ostatním členům eurozóny! Tím vznikalo ono vražedné zadlužování.

Ale máte pravdu, pokud by měla existovat společná měna mezi ekonomikami s různou výkonností, bez solidarity, tedy podpory zaostalejších států, by se to neobešlo. Bez toho se celé státy dostávají do dluhové pasti, podkopávající euro.

Viz Řecko (ale i Irsko, Španělsko, Itálie, Portugalsko....Francie):

http://streit.blog.idnes.cz/c/268693/Kdy-uz-veritele-Recka-pochopi-ze-jejich-pohledavky-zkrachovaly.html

Problémy jsou minimálně dva.:
Autor: J. Urban Datum: 24.5.2012 12:17

Tím jedním je samo Řecko - jeho obyvatelstvo, mentalita atd. Snad by bylo i udržitelné v eurozoně, kdyby ovšem bylo jediným problémem eorozony. Řecko bude muset odejít z eurozony, to říkají ekonomičtí odborníci už dávno. Čím později odejde, tím dražší to bude pro zbytek EU a bolestnější pro Řecko (které nakonec může nastoupit i cestu k diktatuře). Druhý problém EU je právě ten, že Řecko zdaleka není v EU jediné se svými "specifiky". Vyvolá-li odchod Řecka dominový efekt, zbyde nám eurozona tak o 3-4 členech. Nu, ode dna se dá konečně odrazit vzhůru.

Hlavně že všichni špiní Sarrazina!:
Autor: V. Kusý Datum: 24.5.2012 9:01

A on měl pravdu od začátku, (skoro jako pan profesor:-))

Přesně....!:
Autor: J. Kanioková Datum: 24.5.2012 21:29

Překážky jsou tu od toho,:
Autor: P. Rajman Datum: 24.5.2012 8:53

aby se překonávaly. Že evropská integrace není jen jízda po německé Autobahn, ale i kodrcání se po křivolakých balkánských stezkách je jasné každému, kdo měl jen trochu možnost se po Evropě porozhlédnout. Že je Balkán pochopitelně pro EU mnohem větší problém než nečlenské Norsko nebo Švýcarsko je také snad nad slunce zřejmé. Co však není zřejmé je kam čeští euroskeptici chtějí tento stále ještě podprůměrný evropský stát dostat, zdali na úroveň prvních dvou zemí- což jim ochotně uvěří všichni čeští náckové a možná i nějaký popletený bolševik - nebo na onen Balkán, čehož se obávají všichni, kteří chtějí v evropské integraci spolu s drtivou většinou dalších evropských států ( včetně všech sousedních ) pokračovet. Jediné na čem je možné se tak shodnout je skutečnost, že EU ( včetně Německa ) přivírala oči nad balkánským charakterem nebolševického Řecka a dovolila mu vstup za mírnějších podmínek než které si sama stanovila. To že za to nyní platí  je pro ni lekcedo budoucna. Pro Česko z toho plyne úplně totéž - t.j. dodržovat dohody - tedy ano ano - ne ne a vyjímky nechtat koňovi.

Re: Překážky jsou tu od toho,:
Autor: V. Vlach Datum: 24.5.2012 9:12

Váš příspěvek je apriori škodlivý.Hádejte proč.

Re: Překážky jsou tu od toho,:
Autor: P. Rajman Datum: 24.5.2012 12:51

Že by proto, že je zřejmé, kdo je myšlen tím koněm ?

Řecko JE černá díra.... a nejen ono, ta fronta se prodlužuje...:
Autor: J. Kanioková Datum: 24.5.2012 2:30

a fascinuje mě, když šmejdím po diskuzích a narážím na dojemné komentáře řeckých lidiček. Zoufale nechtějí z EU, absolutně se nechtějí vzdát eura, ale zároveň fanaticky obhajují své volební levicové preference. Argumentují, jak nutně v Řecku potřebují zvýšit mzdy, jak ty reformy jsou nespravedlivé a nepřijatelné...!!! Vždy je to u článků jako tento a většina komentátorů nemilosrdně souhlasí, že Řecko do EU nepatří a musí ven a k drachmě. A ti Řekové tam se slzou v oku oponují a žalují, jak je to vše nespravedlivé.

Přitom zrovna včera tady byl Sulíkův výčet, kolik už toho z EU dostali. Kdo ví, jestli měl podchyceny všechny ty dotace. Taky včera jsem četla pojednání E. Komise - Nezaměstnanost mladých lidí  -  Řešení: využití evropských STRUKTURÁLNÍ FONDŮ na pomoc mladým lidem - kterým ohromoval Barroso na summitu, představil 8 základních programů EU na snížení nezaměstnanosti. Hned první z nich je naprosto fascinující - v originálu z Daily Telegraph:

In Greece, they''ve got an 11bn pot to play with, and they''re using it to create 100,000 jobs, mainly in the construction sector.

Překlad - V Řecku dostali na hraní hrnec s 11 miliardami euro a používají jej k vytvoření 100.000 pracovních míst, zejména ve stavebním sektoru.  /  Prostým výpočtem to je 2.750.000 Kč na každé z těch 100.000 pracovních míst. A to je pořád cosi.. nekonečné... a ABSOLUTNĚ nevratné!  Zachraňování kohosi, kdo se nechce uskrovnit... ale hlavně -  na  ÚKOR  ZACHRÁNCŮ, kteří jsou všichni zadluženi!  A sami mají podobné problémy... To neni FÉR !

http://goo.gl/ZJ8k6  . http://goo.gl/dVbI7  

Re: Řecko JE černá díra.... a nejen ono, ta fronta se prodlužuje...:
Autor: P. Lenc Datum: 24.5.2012 8:31

Chtít po socialistech,trockistech,zelených a jiných sociálních inženýrech být fér?To z vola uděláte spíše znovu býka.A nedej pánbůh pro Evropu,až to vezmu dřív nebo později do svých rukou slušně řečeno naštvaný německý volič.

Re: Řecko JE černá díra.... a nejen ono, ta fronta se prodlužuje...:
Autor: V. Kain Datum: 24.5.2012 11:07

Je to všechno vina E.K.Co můžeme očekávat od takových Barrosů,Van Rompuyů dalších? Tihleti vyžírkové pokoj nedají dokud nedostanou Evropu do kolen.S půl miliardou lidí si akorát vytírají prodloužená záda.Referenda nepřípustná.V těch by shořeli jako otep slámy.Nechápu proč jsou politici zemí EU tak pitomý a nevypoví tomuto nikým nevoleném spolku poslušnost.Jaký to má smysl někoho oškubat a druhému to s fanfárami jako dotace předat? Vždyť to co vyleze za hovadiny z těch od reality odtržených mozků je fakt neskutečné.