21.4.2018 | Svátek má AlexandraDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


JUSTICE: Milovaný ministrŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 3, poslední: 12.5.2012 9:57, přehled diskusí

Jenom dotaz.:
Autor: M. Martin Datum: 12.5.2012 9:57

Když tady čtu články pana Jemelíka  tak se nemohu ubránit dojmu že ministr Pospíšil je jediný koho z vlády zná.Ještě jsem od něho snad nečetl článek o někom jiném.Jemelíku jestliže máte na někoho alergii tak s tím jděte otravovat někam jinam.

Nestranný komentátor?:
Autor: P. Pavlovský Datum: 11.5.2012 4:16

Pan Jemelík je všechno, jenom tohle ne. Bezostyšně láme kopí za populistický spolek Šalamoun a kverulantsky se snaží popudit čtenáře proti vládě a jejímu ministrovi. "...stížnost pro porušení zákona ve prospěch Romana Smetany, vandala, velkou částí médií považovaného přinejmenším za disidenta a bojovníka za svobodu projevu, ne-li přímo za národního hrdinu", píše.

Z mého, zdůrazňuji, že konzervativního pohledu, jsou v této kauze vandalské - vůči mému životnímu prostředí - politické strany, které je zamořují odpornými bilboardy, ať už na nich je cokoli. Jsou-li ale na nich darebáci jako Íčko a spol. - voličové moc dobře věděli, co činí, když je vykroužkovali - mohu jen konstatovat, že R. Smetana se jejich zesměšněním zasloužil o obecné dobré. Když už za to musel zaplatit pokutu, a to musel, je, alespoň z mého hlediska, jeho kriminalizace v rozporu s dobrými mravy. Proto panu ministrovi v jeho stížnosti držím palce.

R. Smetana rozhodně není nějaký samoúčelný či recesistický "vandal", který svévolně niči cizí (popř. veřejný) majetek typu světelné signalizace na přechodech. Bilboardy, které "poničil", jsou samy útokem na životní prostředí, a proto se jeho čin jeví mnohým oprávněně jako výraz oprávněné občanské obrany.

Re: Nestranný komentátor?:
Autor: V. Váňa Datum: 11.5.2012 14:30

Nejsem si jist, že jde o útok na životní prostředí, ale vím zcela jistě, že jde o útok na občany.

Zajímavé je, že ze svého okolí neznám nikoho, kdo by se stavěl za politické bilboardy nebo za politické letáky vhazované do poštovních schránek.

Jsem rovněž toho názoru, že není vandal jako vandal. Ptám se, jak se má normální člověk bránit útokům všech možných politických subjektů před volbami. Je to obtěžující, musím-li při dálnicích, při silnicích i v MHD koukat stále na tytéž tváře. Kdyby mi to nepřišlo dětinské, také bych občas nějaká tykadýlka přimaloval.

Nedělal bych z pana Svobody národního hrdinu, nýbrž člověka, který razantnějším způsobem upozornil na mezeru v legislativě, která by také, alespoň trochu, mohla chránit nás, obyčejné lidi. Nebo ne?