24.4.2018 | Svátek má JiříDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ŠAMANOVO DOUPĚ: RozezleníŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 7, poslední: 9.5.2012 22:38, přehled diskusí

no navzdory...:
Autor: O. Mayer Datum: 9.5.2012 22:38

.. tomu, jakou dostal sudeťák morální ťafku, jsme to asi spíše my, kdo je v té věci za burany

Celý problém je v tom, že:
Autor: J. Krejčí Datum: 9.5.2012 18:10

autoři projektu vědí o době Protektorátu Čechy a Morava a životě v něm kulový. Nás pamětníků té doby rychle ubývá. Mně bylo v roce 1945 patnáct let a dnes je mi osmdesát dva, což znamená, že jsem byl v té době kluk. Těch, kteří byli v té době dospělí už mnoho není. Proto mohou dnes ti, kteří dostávají o Sudetoněmeckého landsmanšaftu různé granty na svoji činnost oblbovat ta, kteří tuto dobu nezažili na vlastní kůži. A bude to rok od roku horší, protože i nás, tehdejších kluků, ubývá. Proto děkuji autorovi za jeho článek. Farář Halík i pan Kolář tu dobu zřejmě nezažili.

Většinou mívám výhrady:
Autor: P. Kolář Datum: 9.5.2012 7:03

k panu Halíkovi ale tentokrát má moji bezvýhradnou podporu.Proboha už přestaňme hledat nepřátele tam,kde nejsou.Lidice jsou vzpomínkou na děsivou tragedii,která ovšem patří do období,kdy takových tragedií byly statisíce.Svět se za těch sedmdesát let změnil.Je správné nezapomínat ale není možno pořád hledat důvody pro nepřátelství.Věřím tomu,že Sudetoněmecká kancelář svůj dar myslela upřímně a že tím nesledovala žádné revanšistické cíle.Tak to pochopil jak pan Stránský tak pan Halík a po mých zkušenostech s Němci,kteří jsou po celou dobu od války vychováváni k toleranci a k pocitu viny za utrpení,které nacismus způsobil,i já.

Re: Většinou mívám výhrady:
Autor: R. Jonák Datum: 9.5.2012 9:14

Není třeba hledat nepřátele, ale na druhou stranu není možné přepisovat historii, tak jak se to některým zrovna hodí do kšeftu. Přitom myslím, že Halík je zrovna jeden z těch, kteří by tu historii rádi přepisovali.

Re: Většinou mívám výhrady:
Autor: D. Nowodny Datum: 9.5.2012 11:46

Pane Kolář, vy musíte být hluchý a slepý. Nejraději bz jste přepsal fakta a vyprávěl ty pohádky, abychom " nepohoršili" sousedy, nejlépe vymazat 1938 1945 z učebnic. Jak "navrhuje" EU a jak se to uči v NSR, pod zaminkou zabránit  "nežadoucím vztahům" mezi národy..

Nejhorším "služebnikem " pro smír a porozumění mezi národy je opět lživá propaganda a disinformace !

Re: Většinou mívám výhrady:
Autor: P. Kolář Datum: 9.5.2012 17:23

Já histori i určitě nepřepisuji,řekl jsem jenom svůj názor.Kam až dochází nenávist vidíme nejlépe na vztazích Izraele s araby.A rozhodně nechci nic zapomínat.Vysvětlete mi tu lživou propagandu:zajímalo by mě,v čem ji vidíte.Já vidím řešení spíše ve vztazích jak USA a Japonsko.Američané měli tisíce důvodů pro nenávist ale měli dost rozumu aby ji jako řešení zamítli.Předhazujete mi slova,která jsem neřekl a na jejich základě mi připisujete hluchotu a slepotu.

nevím kdo je tady hluchý a slepý:
Autor: O. Mayer Datum: 9.5.2012 21:50

máte nějaké důkazy o tom, že by se v SRN vymazalo z učebnic období 1938-1945, (resp. , že by něco takového navrhovala EU)?  Možná je vám ta lživá propaganda a desinformace bližší, než si sám připouštíte.