23.9.2017 | Svátek má BertaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Justice a jedinecŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 13, poslední: 26.4.2012 22:44, přehled diskusí

Přesná analýza.:
Autor: I. Schlägel Datum: 25.4.2012 16:23

Justice, která potřebuje reformu jako sůl, a která se reformě brání díky tomu, že dělá služebníčka politikům, kteří by jí reformovat měli, ale nechtějí, protože by to pro ně nebylo tak výhodné. Další kruh se uzavřel. Proč ty boží mlýny melou tak pomalu, ptám se?

Bylo by asi:
Autor: F. Pavlis Datum: 25.4.2012 9:31

velmi zajímavé studium příčin, které vedly k tomu, že socialismus a komunismus se ve svých neodpovědných podobách  zabydlely především v tradičně katolických zemích. Mocenská dominance a odpustky evidentních hříchů - korupce - za peníze, se tam staly běžné a "spravedlivé". Celé jižní křídlo Evropy pod svatým svícném to postihlo jako mor. Hrozná chapadla skutečné mafie v Itálii jsou tam dodnes. Země je výrazně komunistická i katolická  s biskupem v každém větším městě. Nechci se tím dotknout víry katolicky vyznávajících křesťanů, ale fenomen je tak výrazný, že by se mnohým ulevilo, kdyby ho někdo - 600 let po české reformaci -znovu otevřel. 

:))))))))))))))))))))))):
Autor: V. Ondys Datum: 25.4.2012 8:35

Zasadil jste mi drtivý úder, pane Hvížďalo, asi to je poprvé, co bych se podepsal pod Váš názor, i když u nás musím stále myslet na příslovečnou vlašťovku v souvislosti s jarem.

Ráj na zemi:
Autor: P. Pavlovský Datum: 25.4.2012 4:44

Tak si představuji stát, kde by toto všeobecně platilo. Utopie Thomase Moora.

Re: Ráj na zemi:
Autor: I. Schlägel Datum: 25.4.2012 16:26

Stačilo by, kdyby to platilo na podobné úrovni, jako v té Anglii, Holandsku nebo Švédsku. Ideální stav nepožaduji, neb ho nelze prakticky dosáhnout. Zásadní potíž je v tom, že nám chybí ty několika set leté tradice. Tak dlouho bych opravdu čekat nechtěl.

A co vlastní elita?:
Autor: V. Ondys Datum: 25.4.2012 20:20

Bez ní se ohneme pod každým náporem jako záludná holota, pokud nenajde jistou převahu v bezpečně největší tlupě.

Re: A co vlastní elita?:
Autor: I. Schlägel Datum: 25.4.2012 20:33

Vlastní elita již vzniká, bohužel jsme stále na počátku evoluce. Já jsem zatím optimista. Problém je to, že mezitím nám ta západní elita tak trochu degeneruje a blbne, tak že nevím, od koho se za pár let budeme učit, když z vlastní historie se poučit neumíme.

Fakt je, že v tomhle vězí náš nejbolavější problém:
Autor: V. Ondys Datum: 25.4.2012 22:11

a občas se musím krotit z hodně hluboké nechuti k většinovému fandění nejpokleslejších sešupů za pohodlnějším životem...

Ano, článek dokonale vystihuje podstatu věci.:
Autor: J. Štrobl Datum: 25.4.2012 3:26

Že by politikové a volení zastupiči:
Autor: J. Jurax Datum: 25.4.2012 2:53

museli vystačit jen se svým nuzným platem a žebráckými náhradami? To by byl konec politiky v této zemi ...

Re: Že by politikové a volení zastupiči:
Autor: V. Chrastina Datum: 26.4.2012 15:43

Pochopitelně, byl by to konec politiky, jako tu zavedl Klaus a jeho ODS. Dochází k radikalizaci prostých občanů, možná se dočkáme defenestrací jako ve středověku. Dnes by ovšem Klaus nemohl spoléhat na to, co zachránilo podvodné úředníky, když je vyházeli z oken pražského hradu ...

Re: Že by politikové a volení zastupiči:
Autor: J. Jurax Datum: 26.4.2012 17:57

Nikoliv, to by byl u nás konec politiky jakékoliv ... uznejte, kdo by tu politiku dělal, když si na stejné a lepší prachy může přijít poctivou prací, je-li schopný a pracovitý? No a když není, tak by do té politiky sice šel, ale o neschopné a líné politiky není co stát ...:-)

Re: Že by politikové a volení zastupiči:
Autor: V. Chrastina Datum: 26.4.2012 22:44

Zakopaný pes vězí v tom, že právě o tento druh lidí stojí naše profláknuté politické partaje, dokonce by se dalo říci, čím neschopnější a bezcharekternější politik, tím déle si ho partaje hýčkají, zastávají se ho před útoky veřejného mínění, když si o něco víc a očividněji hrábne do státní kasy, než co snese trpělivost daňových poplatníků, do jejichž kapes to ve skutečnosti tak neomaleně hrábnul. Voličům to zřejmě připadá normální, jestliže mnohým z těchto parazitů znovu a znovu poskytují ve volbách své hlasy. Někdo by mohl namítnout, inu taková je holt demokracie. Já bych řekl, že to, co se u nás děje na politické scéně, už dávno nemá s demokracií nic společného.