27.4.2024 | Svátek má Jaroslav


Diskuse k článku

POLITIKA: Sociální stát a ´pravicová´ vláda

Povinností státu není zajistit rovnost všech občanů v příjmech a v majetku. Povinností státu je zajistit rovnost příležitostí a zajistit, aby stejná pravidla platila pro všechny. Za svůj blahobyt je primárně odpovědný každý z nás.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Čech 28.3.2012 8:22

Re: Máte pravdu, jenže problém je v tom,

 Žádná koaliční vláda není a nebude schopná řešit problémy reformy veřejných financí, pokud nenastoupí k řešení skutečné reformy státní správy. Státní správy jakožto hydry, která zpětně onen stát dusí. Státní správy, v níž jou zastoupeni politici, kteří vždy nadělají více škody než užitku. Neznám jediný případ, kdy by nějaký politik na světě, jako člen politické strany, učinil a prosadil proti vůli své strany a zároveň ve prospěch většinové vůle občanů nějaké obecné řešení jakéhokoliv problému. Aby systém fungoval, ono to ani není možné. Mluvím o systému vlády a moci politických stran, jako vždy menšinových spolků občanů, který vždy byl, je a bude nedemokratický.

J. Boleslav 28.3.2012 11:30

Re: Máte pravdu, jenže problém je v tom,

Tato vláda se o nápravu veřejných financí snaží, byť možná pomaleji, než by bylo potřeba. I tak se lidé začínají bouřit, nechtějí pochopit, že mejdan s korumpováním voličů jejich vlastními penězi a tím i zadlužováním státu skončil. Stačí se podívat na Slovač, kde vyhrál Fico se slibem rozvoje sociálního státu.

I. Schlägel 28.3.2012 6:05

Všeuměl stát

toho v podstatě moc neumí. Co umí, je plýtvat penězi svých občanů. Odboráři to ovšem vidí zásadně jinak.

T. Pansky 28.3.2012 0:45

Pane Haasi, bravo, velmi dobre napsano. Kde je ...

... rozdil mezi Evropou a Severni Amerikou: Kanadane a Americane (vetsi cast spolecnosti) vidi podstatu zivota lidi ve svobode a zodpovednosti sama za sebe. Socialni Evropane to takhle ale nevidi. Cesi a jejich vztah ke spolecnosti se ridi temer vylucne heslem: Ja nemusim mit nic, ale pohlidam si, aby soused nemel vice. K udrzeni socialismu u prevazne vetsiny ceske spolecnosti pomohla i doba velke privatizace v Cechach, kdy se vetsina lidi utvrdila v tom, ze kapitalismus je spatny, nebot se v nem krade ve velkem. Chyba je v tom, ze nove nastoleny cesky kapitalismus stale dodnes stoji na velmi vratkych nohach, nebot system kradeni a podvadeni je prezivajici rudiment ze socialismu, ktery se nedari vymytit. Je to zacarovany kruh, ze ktereho nevidim cestu ven. V soucasnosti tu nemame tak silnou osobnost schopnou nastinit cestu ven. Ted se Vam pane Haasi omlouvam, nebot vim, ze jste byl poradcem prezidenta Klause. Osobne vidim prave jeho osobu a jeho nechteni videt tento rodici se pseudo-kapitalismus jako spoluautora soucasneho Vami popsaneho stavu. S pozdravem, top0625top@live.com

P. Čech 28.3.2012 8:32

Re: Pane Haasi, bravo, velmi dobre napsano. Kde je ...

Velice dobře. Václav Klaus a lidé kolem něj v devadesátých letech (Ježek, Klas, Kočárník a pod) se zasloužili o základ toho marasmu, ve kterém se dnes pohybujeme. Základ k tomu ovšem položil již Václav Havel. Pokud je mi známo, tak před vytvořením ústavy se dotázal renomovaného profesora na Pařížské Sorboně, jaký volební systém by mu radil. Onen profesor (jméno si nemohu vybavit) mu poradil většinový volební systém, který jako jediný může v ČSFR nastartovat demokratické změny. Václav Havel to ovšem neprosazoval (nevím proč, pouze se domnívám) a komunisté ve spolupráci s "bývalými" komunisty z disentu i mimo něj, prosadili , navrhli a schválili svou většinou ve sněmovně nedemokratický volební systém poměrný. A odtud pramení všechny následující, neřešitelné či neřešené problémy ve všech oblastech státní správy.