20.10.2018 | Svátek má VendelínDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


VĚDA: Dýchejme městský vzduch. Uklidňuje!Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 5, poslední: 14.11.2011 23:51, přehled diskusí

Tak nevím.:
Autor: J. Václavíková Datum: 14.11.2011 23:51

Je snad popisovaný účinek CO vyvolán následkem vazby na Hemoblobin? V tom případě by to uklidnění mohlo být stejného rázu, jako když vás někdo tak trošičku přiškrtí :-)))

Velmi zajímavý článek:
Autor: B. Rybák Datum: 14.11.2011 21:49

Je potěšující, že jsou stále ještě vědci, kteří se neživí pouze potvrzováním "zelených" či jiných takových "věčných" pravd. Je potěšující číst články pana J. Petra.

Výzkumníci by ušetřili...:
Autor: P. Hlosta Datum: 14.11.2011 9:47

...kdyby se odebrali do davů poptat jak se cítí. Kuřáci jednoznačně by konstatovali, že pokud si zakouří, že s nimi nic nehne. Proto se kouří, že bez cigarety jste nervózní. S cigaretou už se dá překonat kdejaký stres a hluk, to je to nejmenší stresující, na co působí cigaretový dým.

Vemte si, kolik lidí v hospodě kouří. Je to proto, že ten dav lidí a hluk se dá vydržet jedině s cigaretou v hubě. Zakažte v hospodě kouřit a logicky ubude hostů. Protože jen v poloprázdné místnosti se dá vydržet bez nerváku a cigarety. Právem tedy naši hostinští hořekují nad hrozbou zákazu kouření v hospodách. Ubude citelně tržeb.

Smrad má ale ještě další nezastupitelnou hodnotu. Je to možnost na něm státu vydělat obrovské masy peněz ročně a pokrýt tak deficity způsobené špatným hospodařením a tolerováním rozkrádání společného majetku a jmění. Kuřákům se podraží kuřivo, spalujícím občanům topivo, pohonné hmoty se zdraží s pomocí přídavných látek, které do nich nepatří, firmám s kouřícími komíny se dá daň z produkce zplodin a donutí se z dýmu odstranit velké částice a ponechají se mikročástice, které dusí spolehlivěji děcka i starce s nemocnými, takže poumírají spolehlivěji a dříve.

Normální je nekouřit! Normální je se pořádně vzteknout a skončí to revoltou :-))

Článek velmi zajímavý, poučný...prima.:
Autor: B. Volarik Datum: 14.11.2011 5:33

Jenom mě krapet zmátly ty oxidy. Mám takový dojem, že jsme jim ve škole říkali kysličníky. To už se ani neříká kyslík alébrž oxygen? Jak se to vyslovuje? "OXYDŽEN"? Respirativním onemocněním se tehdy říkalo onemocnění dýchacích cest...a víte co? Každý tomu rozuměl!

S těmi oxidy jste setsakra zaspal dobu.:
Autor: M. Koutný Datum: 14.11.2011 10:51

Dělal jsem gympl na začátku 80. let a už tehdy jsme se to učili takhle (myslím, že k přejmenování došlo krátce předtím). Nemění to samozřejmě nic na tom, že staré dobré kysličníky byly české a výstižné; proč upadly v nemilost, netuším.