21.10.2018 | Svátek má BrigitaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


HISTORIE: Když je zlo líčeno jako dobro a dobro jako zloŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 94, poslední: 11.11.2011 7:06, přehled diskusí

zajimalo by mne:
Autor: V. Stejskal Datum: 9.11.2011 18:45

Pi Lukesova se zda byt velkou odbornici na problematiku zidu, arabu, palestincu, sionistu, antisemitu atd. a svou literarni cinnosti haji zajmy statu Izrael a jeho zidovskych obyvatel, u kterych vidi jenom ty nejlepsi umysly a vlastnosti. Maji zide take nejake spatne vlastnosti? Mohla-li by se pi. Lukesova k tomu vyjadrit? To by urcite pomohlo veci.

Re: zajimalo by mne:
Autor: H. Lukešová Datum: 9.11.2011 18:50

Milý pane Stejskale, ale Vy jste mi zakázal na Vaše příspšvky reagovat, tak co s tím. :-)

Re: zajimalo by mne:
Autor: H. Lukešová Datum: 9.11.2011 18:56

Přesto Vám odpovím, i když jste mi zakázal na Vaše příspěvk reagovat.

Neexistují dobré či zlé národy, špatní jsou jednotlivci, jistě i mezi Židy se najdou zločinci, tak jako ostatní lidé. Záě je, že se Arabové musí smířis s existencí Izraele, pokud to neudělají, celá oblast bude žít nadále v eklidu. Tož tak

A omlouvám se Vám, že jsem na Vás reagovala, když jste mi to zakázal. :-)

Re: zajimalo by mne:
Autor: V. Stejskal Datum: 9.11.2011 19:04

Moc jste tomu nedala. Nemusi to byt ale odpoved na muj prizpevek, nybrz radne a pokud mozno vycerpavajici pojednani o spatnych vlastnostech zidu v historii, (Cechy, Nemecko, Rusko), ne o jednotlivcich ale o zidech jako o celku. A take by bylo zajimave vedet proc ruzne narody chovaji zast vuci zidum. Vzdyt jsme vlastne v zajeti polopravd a predsudku.

Re: zajimalo by mne:
Autor: H. Lukešová Datum: 9.11.2011 19:11

Já nevěřím, že mají Židé jako národ nějaké kolektivní špatné vlastnosti, jestli se mě ptáte na tuto problematiku. Židé to měli vždycky těžké, pro křesťany byli Židé "vrazi Krista", pro radikální pravici "židobolševici" a pro radikální levici "sionfašisti, židovští plutokrati". Takže má odpověď je, nevěřím v nějaké kolektivní špatné vlastnosti židovského národa, nevěřím. Ale média zejména levicová média šíří lži, polopravdy a nenávist a proti tomu musím vystupovat, je to má povinnost.

Je dobře, Kopretino, že tu občas tahle fakta připomínáš..:
Autor: J. Kanioková Datum: 9.11.2011 18:42

a že zdejší antisemity nepřesvědčíš... co s tím naděláš.. když někdo nechce, je to horší než když nemůže.. jsou předpojatí a melou jako kolovrátek bez ohledu na faktická data.

Re: Je dobře, Kopretino, že tu občas tahle fakta připomínáš..:
Autor: V. Stejskal Datum: 9.11.2011 19:06

Copak to vlastne je ten "antisemita"? Co je jeho protejsek? Samozrejme vse s ohledem na fakticka data.

Re: Je dobře, Kopretino, že tu občas tahle fakta připomínáš..:
Autor: J. Honců Datum: 9.11.2011 21:39

Jeho protějškem je, zcela logicky, semita. To Vás nenapadlo?

Re: Je dobře, Kopretino, že tu občas tahle fakta připomínáš..:
Autor: V. Stejskal Datum: 9.11.2011 21:53

Myslite tim araby, ci palestince, to jsou prece semite? Panstvo, jako celek jste slabomyslna nuda.

Re: Je dobře, Kopretino, že tu občas tahle fakta připomínáš..:
Autor: S. Netzer Datum: 9.11.2011 21:50

Melete, želbohu Vy, paní Kanioková.

Antisemité / antisionisté se nerekrutují pouze z levice, jak se to zde paušálně a jednostranně snaží sdělit Kopretina.

Antisemitismus má mnoho podob, a jeho původ nelze redukovat na "levici".

Poděkování:
Autor: R. Fleischhans Datum: 9.11.2011 18:27

Děkuji. Moc hezký článek.

Citát:
Autor: E. Heusinger Datum: 9.11.2011 15:23

Proč by Arabové měli přistoupit na mír?Já být arabským vůdcem, nikdy bych se s Izraelem nesmířil. Je to přirozené. Vzali jsme jim zemi. Jistě, Bůh ji slíbil nám, ale proč by to mělo zajímat Araby. Náš Bůh není jejich. My jsme z Izraele vzešli, ale už je to dva tisíce let. Tak co jim po tom má být? Je tu antisemitismus, zažili jsme nacisty, Hitlera, Osvětim - ale copak je to chyba Arabů? Oni vidí, že jsme přišli a ukradli jejich zemi. Proč by se s tím měli smiřovat?

David Ben-Gurion

Re: Citát:
Autor: H. Lukešová Datum: 9.11.2011 15:28

Jo pane Heusingere, ono by chtělo poukázat na autenticitu výroku, ze kterého zdroje ráčíte vycházet...Tento výrok už zde pastovalo tolik tzv. antisionistů odnevidím, donevidím. Znám ho skoro nazpamět. Kdoví z jakých stránek, z jaké literatury vycházíte. Velmi by mě to zajímalo.

Já vycházím ze zdrojů, Paul Johnson-Dějiny židovského národa, Martin Gilbert-Izrael dějiny a Židé ve 20. století, Michael L. Brown-Máme ruce od krve, Ludwig Schneider-Stokrát o Izraeli a Vámi napastovaný citát jsem nenašla.

Zkuste myslet hlavou, Ben Gurion chtěl mít stát, bojoval za svou nezávislost, vždyť by těmito slovy byl proti sobě, byl by sebevrah. Gurion v OSN ohnivě bojoval za vznik Izraele a těmito slovy by svůj postoj pošlapal. Tož asi tak.

Re: Citát:
Autor: K. Dvořák Datum: 9.11.2011 15:37

Ale on ten vyrok ma sve racio, at uz je autenticky nebo ne. Napad obnovovat po nekolika tisicitelich v "zaslibene zemi" stat, to mi prijde dost fantasmagoricke. A za to, ze se to povedlo, "vdeci" Zide hlavne spatnemu svedomi prevazne evropskych narodu.

Na druhe strane, existence Izraele je fakt, se kterym by se Arabove a hlavne jejich vudci meli smirit a najit s nim nejaky rozumny zpusob souziti ... Jenze on soucasny stav muze leckomu vyhovovat (hlavne, ale nejen, na arabske strane).

Re: Citát:
Autor: J. Bořický Datum: 9.11.2011 15:50

Pane Dvořák,jak se díváte na Trinonskou dohodu ? Slovensko patřilo pod Uhry 10.stol. Považujete jí také za neplatnou? Pokud jde o mne,tak ji považuji za neměnnou.A propos, Palestinci na území žili společně s Židy.Palestinci jsou Arabové a Palestincema a zemi takto nazvali Římané.Palestinci neměli nikdy svůj stát.Takže se dělilo společné úzamí.Podobných států vzniklo v historii několik.

Re: Citát:
Autor: J. Bořický Datum: 9.11.2011 15:54

Pane Dvořák,omlouvám se. Můj příspěvek byl na p.Heusingera.

Když už jste zabrousil na Trianon,:
Autor: E. Heusinger Datum: 9.11.2011 16:00

víte jak vznikla současná hranice mezi Slovenskem a Maďarskem? Mohu předeslat že je nespravedlivá. Ale Maďary nikdo z republiky nevyháněl z jejich domovů, nebral jim jejich půdu. Až v roce 1945, ale brzy se s tím přestalo.

Re: Když už jste zabrousil na Trianon,:
Autor: H. Lukešová Datum: 9.11.2011 16:06

Arabské obyvatelstvo ve Svaté zemi nebylo vyhnáno Židy, ale svými pokrevními bratry Araby z okolních zemí, které je k odchodu vyzývaly, slibovaly Palestincům, že se do země navrátí, až bude židovské obyvatelstvo zabito a nebo vyhnáno. Leč vyhráli Židé a návrat Arabů do svého státu z pochopitelných důvodů nedovolili a problém se táhne už desetiletí...a nikdo si neví rady. Válka je zlá, zlá pro obě strany. Tím neříkám, že jsou Izraelci jenom svatí, jistě i oni se dopoustili zločinů vůči arabskému obyvatelstvu, ale prvotní příčina byla válka, kterou rozpoutali arabští sousedé.

Židovští osadníci:
Autor: E. Heusinger Datum: 9.11.2011 16:17

zacházejí s Araby krutě a nepřátelsky, bez dostatečných důvodů je nestoudně bijí a dokonce jsou na to pyšní.

Achad Ha´am v roce 1891

Re: Židovští osadníci:
Autor: H. Lukešová Datum: 9.11.2011 16:28

OK, ale jednalo se o individuální případy, ale Arabové nejednali vůbec o nic lépe, ne-li hůře. Roku 1921 Arabové spáchali pogrom proti židovskému obyvatelstvu v Hebronu, kolem stovky zabili, zbývající Židy vyhnali. Mezi roky 1936-1938 Arabové vyhlásili generální stávky, začali přepadat Židy, demolovat jejich obchody (jako Křišťálová noc), tentokrát bylo ubito stovky Židů. Nic není tak jednoduché, viz...

http://neviditelnypes.lidovky.cz/historie-vztahy-mezi-zidy-a-araby-v-palestine-do-r-1947-f9b-/p_zahranici.asp?c=A100819_202153_p_zahranici_wag

Re: Když už jste zabrousil na Trianon,:
Autor: J. Bořický Datum: 9.11.2011 16:07

Tady přeci nešlo pouze o hranici,ale o celé území.

Re: Citát:
Autor: H. Lukešová Datum: 9.11.2011 15:57

Pane Dvořáku, ten výrok žádné racio nemá. Kdo dal právo Arabům na Zemi Izraelskou? Kdo jím ho dal? Alláh? Za stát Izrael si Židé vděčí plílí, pracovitosti a ctižádosti. Židé byli v Izraeli dříve než 1000 let př. Kr. Kde byli arabští muslimové? Masový exodus Arabů do této země započal spolu s novodobou židovskou imigrací v 19. století. Izrael byl pustou, prokletou a zastracenou semí plnou bahna, písku a malarických komárů. Židé z této pustiny udělali nádhernou a vyspělou zemi na nejvyšší úrovni, klenost Blízkého východu. Tož tak.

Ten vyrok je chladne racionalni a vecny:
Autor: K. Dvořák Datum: 9.11.2011 17:24

Zadny s odpustenim kecy. Autenticitu nejsem schopen posoudit, nebyl jsem u toho, ale proste a jednoduse popsal politiku izraelskeho statu:

I don''t understand your optimism. Why should the Arabs make peace? If I were an Arab leader I would never make terms with Israel. That is natural: we have taken their country. Sure, God promised it to us, but what does that matter to them? Our God is not theirs. We come from Israel, it''s true, but two thousand years ago, and what is that to them? There has been antisemitism, the Nazis, Hitler, Auschwitz, but was that their fault? They only see one thing: we have come here and stolen their country. Why should they accept that? They may perhaps forget in one or two generations'' time, but for the moment there is no chance. So, it''s simple: we have to stay strong and maintain a powerful army. Our whole policy is there. Otherwise the Arabs will wipe us out.

In The Jewish Paradox : A Personal Memoir (1978) by Nahum Goldmann, as translated by Steve Cox, p. 99 ISBN 0-448-15166-9

Re: Citát:
Autor: L. Orlita Datum: 9.11.2011 22:06

zkuste se zamyslet na velmi, velmi problematickým vznikem Československa. My nemáme ani to nejmenší právo posuzovat vznik Izraele. A jen tak mimochodem- dejme tomu za 1000 let - se historici nijak nebudou pozastavovat nad vznikem Izraele. Je to stále stejné. Ten kdo má sílu, vůli, případně morálni motivaci, ten tvoří státy. Tak tomu bylo a bude vždycky. Jen my zrovna žijeme teď a něco řešíme. A nenávistní antisemité budou svou slabomyslnou mozkovou kůru donekonečna zaplňovat hloupostmi- Měli by se hlavně zamyslet sami nad sebou- copak se jim to v životě tak pos.ralo, že si musejí hledat úlevu v antisemitismu. Je to opravdu velmi smutný a směšně trapný pohled na ty chudáčky.

Berete to po bolševicku, slečno:
Autor: E. Heusinger Datum: 9.11.2011 15:55

Nezajímá Vás smysl citátu, ale odkud je, kde je, kde není, a když není tady a tady tak neexistuje.

Nelze zavírat oči před informacemi, které se nehodí. To je typický bolševický postup.

Re: Z teroristy OOP milovníkem Sionu, zde Vám dám link:
Autor: H. Lukešová Datum: 9.11.2011 16:00

ne, smysl citátu mě nezajímá, protože je to citát vylhaný, pokud ho neumíte doložit. Ten výrok je totiž totožný s palestinským postojem. 

"Nedříme, nespí ten, kdo ostříhá Izrael"...

http://pinc.blog.idnes.cz/c/170885/Z-teroristy-OOP-milovnikem-Sionu.html

Musíte svá tvrzení umět doložit.

Re: Z teroristy OOP milovníkem Sionu, zde Vám dám link:
Autor: E. Heusinger Datum: 9.11.2011 16:03

Nejsme ve škole abych něco dokládal. Pokud jej popíráte, měla byste to doložit Vy.

Re: Z teroristy OOP milovníkem Sionu, zde Vám dám link:
Autor: E. Heusinger Datum: 9.11.2011 16:05

Ale mohu Vám pomoci. Zajímejte se o Nachuma Goldmanna.

Re: Z teroristy OOP milovníkem Sionu, zde Vám dám link:
Autor: H. Lukešová Datum: 9.11.2011 16:09

Právě, že je nutné dokládat, u soudu, v odborných pracech, já svá tvrzení dokládám. Nemůžete si vycucávat z prstu. Kdyby nikdo nemusel nic dokládat, tak by to špatně dopadlo. Představte, že bych řekla "Pan Heusinger znásilnil paní Novákovou" a paní Nováková by nemusela nic dokládat, šel byste do vězení nejméně na 5 let. Chcete-li s něčím vystoupit, musíte dokládat, předložit důkazy.

Re: Z teroristy OOP milovníkem Sionu, zde Vám dám link:
Autor: E. Heusinger Datum: 9.11.2011 16:20

S těmi důkazy jsem Vám trochu pomohl abyste hledala a přemýšlela.

Mohu se k Vám chovat obdobně. Zpochybńovat co tvrdíte, protože jsem to "nikde nenašel"