18.7.2018 | Svátek má DrahomíraDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Neprobuzená veřejnostŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 35, poslední: 1.8.2011 21:35, přehled diskusí

Nepřipomíná vám to něco ?:
Autor: S. Ševeček Datum: 1.8.2011 21:35

Není divu - občané "probuzení" budují euroismus a lidi na to se*ou.

Re: Korupce je nesmrtelná:
Autor: Z. Rychlý Datum: 1.8.2011 19:31

Začnu informační bombou, větou nabitou informacemi. Pane Kadleci, já vím, internet...ve skutečném světě jde o blbost očividnou, o něco, co je v rozporu se skutečností, fakta svědčí o něčem úplně jiném... ale na internetu . na internetu z toho uděláte NÁZOR, Názor jako názor, vsjo ravno.

Stačí Vám taková odpověď ?

PS. Přesvědčovat mě o chudobě afrických států nemusíte, ale ani o tom, jak neuvěřitelně bohatí jsou jejich představitelé.

Re: Korupce je nesmrtelná:
Autor: O. Kadlec Datum: 1.8.2011 19:19

Tak si to po sobě přečtěte!

Já vím, internet...ve skutečném světě jde o blbost očividnou, o něco, co je v rozporu se skutečností, fakta svědčí o něčem úplně jiném....ale na internetu - na internetu je z toho NÁZOR. Názor jako názor, vsjo rovno.

Tak tohle já nerespektuji pane Rychlý. Nebudu vám sem nosit důkazy o tom, že africké státy jsou chudé, a že brát úplatky coby zaměstnanec nestátního subjektu je stejný projev korupce jako kdybyste byl zaměstnanec státního úřadu. Zkontrolujte si to podle skutečného světa sám. Nazdar.

Re: Korupce je nesmrtelná:
Autor: Z. Rychlý Datum: 1.8.2011 18:52

Ouu ! Zase ty nevyvratitelné pádné argumenty ! Na závěr Vám chybí Dzp !

Plácám blbosti ? Když to říkáte Vy, mám jistotu, že je to správně.

Re: Korupce je nesmrtelná:
Autor: O. Kadlec Datum: 1.8.2011 18:27

Ouu! To je zmatek to je zmatek... Vždyť vy nemáte obecně srozumitelný pojem "korupce". To se pak s vámi nedá mluvit. A ten "bohatý stát v Africe" - vůči svým občanům...jste marťan? Plácáte blbosti.

Re: Korupce je nesmrtelná:
Autor: Z. Rychlý Datum: 1.8.2011 15:21

Máte komunismus hluboko pod kůží. Začnu tou Afrikou. Chudý stát - vůči nám sice ano, ale vůči svým občanům je jejich nuzný stát nesmírně, přenesmírně bohatý. Výsledek - korupce.

Další - už na začátku nadepsala titulek svého příspěvku paní Kanioková, že korupce je nesmrtelná a já jsem o tom taky přesvědčen. Boj s korupcí je nekonečný, stejně jako s blbostí. Takže všichni rozumní diskutující předpokládají, že vítězství nad korupcí spočívá v potlačení její HODNOTY procentuální, či absolutní. Víme, že absolutní vítězství nad korupcí je fikce, nedosažitelný ideál. Pokud např. budou naši úředníci všichni do jednoho 100% korumpovaní výrobci propisek, je to sice zlé, je to nemorální, ale nebude to finanční katastrofa pro stát. A pokud by existoval zákon o státní službě, tak si rozmyslí i tuhle hloupou korupci.

Fotbal skutečně se státem nesouvisí, teda pokud zrovna někde nestaví náš stát stadion pro nějaký klub za veřejné peníze. V tu chvíli je možno uvažovat o korupci - bohatý stát je podojen o peníze a stadion měl stát jinde.

Korupce mezi právnickými osobami ? Jakože jedna a.s. uplácí druhou, aby neprodávala/prodávala své produkty třetí a.s.? Nebo jak jste to myslel s tou korupcí mezi právnickými osobami ? Ano, jsou  schopny se protiprávně domlouvat, ale to pak není korupce, ale pletichy a jiné trestné činy proti trhu. Vážený pane, o korupci lze hovořit jen u té sorty lidí, která má moc o něčem rozhodovat a ta druhá tu pravomoc nemá a na rozhodnutí té první je odkázaná. Dvě a více právnických osob mají stejné možnosti a tudíž mezi nimi o korupci těžko hovořit - tam jsou jiné praktiky konkurenčního boje, pravda neméně podpásové. Ale řešíme tu korupci a v tom máte pane pěkný hokej. Podle příspěvků soudím, že se z toho jen tak nevyhrabete a jestli jste opravdu "ten vlivný" (jak jinde píšete), tak potěš pánbůh Vaše okolí. Ze zmatku se řád nezrodí.

Re: Korupce je nesmrtelná:
Autor: O. Kadlec Datum: 1.8.2011 14:32

To je komunistická realita. V Africe mají jinou: chudý stát, chudá většina občanů, šílená korupce.

Podstatné je, že korupce neubývá, když stát zeštíhlí. Když korupčník něco potřebuje tak "to" zkorumpuje. Jestli tu službu poskytuje stát nebo jiná právnická osoba, privátní - to je jedno. Když zkorumpovaný úředník něco poskytuje a "bere", je rovněž jedno, zda-li ho zaměstnává stát nebo nějaká a.s. Kdyby tomu tak nebylo - kde by se brali zkorumpovaní fotbaloví rozhodčí a korumpující bossové? Fotbal nesouvisí se státem, že?

Omlouvám se, musím zmizet.

Re: Korupce je nesmrtelná:
Autor: Z. Rychlý Datum: 1.8.2011 14:15

Mimochodem "hubený stát" neznamená, že jsou jeho občané hubení. Bývá to právě naopak. Bohatý stát, chudí občané, korupce všude kolem - to bývá realita.

Re: Jsem pesimista...řešení není v dohlednu:
Autor: Z. Rychlý Datum: 1.8.2011 14:09

Kdybyste tohle napsal hned na začátku, tak necítím sebemenší potřebu to komentovat.

Příště si odpusťte ty jednověté šplechy, na to jsou tu jiní experti Dzp.

Re: Korupce je nesmrtelná:
Autor: Z. Rychlý Datum: 1.8.2011 14:02

Jako, že nějaký tamnější hubený úředník hubenéyho státu prolezlý korupcí ukradl jednu státní kopku sena z celkových deseti, určených pro jedinou státní kozu (dodává mléko do kafe prezidentovi alergikovi), a korupčně ji pak prodal bohatému sedlákovi, aby ta tisícovka jeho krav krmená obilím a výběrovou pastvou měla taky nějakou exotiku v potravě ?

Ale máte pravdu, jsem pro, aby tato strašlivá korupce byla exemplárně potrestána.

Re: Jsem pesimista...řešení není v dohlednu:
Autor: O. Kadlec Datum: 1.8.2011 13:57

Ale vy přece o to nestojíte! Ve své aroganci muže, co už je moc starej na to aby ještě měnil názory se jen chcete bavit. Ne něco dělat.

V tom "bezobsažně zaplkal" byla otázka, kterou jste povýšeně přehlédl. Vy přece nebudete odpovídat na otázky, že?

A odpověď jsem vám už napsal, hned na začátku, těmito slovy: "Návod? Pan Příhoda je vzhůru. Já taky. Co vy?" Jak dlouho budete natvrdlý? S pasivitou OBECNĚ se nedělá nic. Obecně se myslí. Pokud jde o dílo, musí to být konkrétní. Tam kde máte vliv. Já ho mám, protože jsem "veřejný činitel". Sice jsem malinkej šéfiček, s vlivem na pár desítek lidí nebo dětí, ale mám ho a taky ho používám. Pan Příhoda má větší vliv. Ne obecně, konkrétně. A používá ho a má výsledky. Já mám taky nějaké ty výsledky. Na jednotlivcích. Když nás bude deset tisíc, změníme národ. Za dlouhý čas ovšem. Když nás bude deset, změníme osud několika lidí. Národ zůstane mimo náš vliv. Kdo to může vědět předem? O tom nespekuluji a prostě jedu.

Re: Jsem pesimista...řešení není v dohlednu:
Autor: Z. Rychlý Datum: 1.8.2011 13:49

Tak to NEČTĚTE !

Re: Jsem pesimista...řešení není v dohlednu:
Autor: Z. Rychlý Datum: 1.8.2011 13:48

Teď jste si přesně (jak u autora pranýřujete), sám zcela bezobsažně zaplkal. Na mě osobně se vykašlete a popište návod, jak zatočit s pasivitou obecně, neb o tom je článek. Ať se pobavíme.

Re: je to pravda,:
Autor: Z. Rychlý Datum: 1.8.2011 13:39

Poslechl jsem - a je to nádhera. Bach byl jeden z těch géniů jako Da Vinci, Shakespeare... Někde si seženu český překlad textu. Ale "probuzení" ve smyslu článku se nějak nekonalo.

Re: Jsem pesimista...řešení není v dohlednu:
Autor: O. Kadlec Datum: 1.8.2011 13:20

Jděte se s vumlem bodnout! Vy NEVIDÍTE, že kecá?

Re: Jsem pesimista...řešení není v dohlednu:
Autor: Z. Rychlý Datum: 1.8.2011 13:17

No tohle jsou přímo vytříbené argumenty ! Tento způsob argumentace jste se naučil kde ? Na VUMLu ?

Re: Jsem pesimista...řešení není v dohlednu:
Autor: O. Kadlec Datum: 1.8.2011 13:17

A v čem byste potřeboval poradit? Já přece žiji v jiném městě.

Prostě jsem přesvědčen, že to co jste popsal je vaše zkušenost, ne skutečnost. Moudrý člověk si ze zkušeností vyvádí pozitivní závěry. Nestačí li k poznání jedna zkušenost, je třeba shromažďovat další, dokud nezjistíme jak na to. A porážky se nepočítají, jen vítězství.

Re: je to pravda,:
Autor: O. Kadlec Datum: 1.8.2011 13:15

Už se stalo. Výše jste svoji rezignaci popsal.

Re: Jsem pesimista...řešení není v dohlednu:
Autor: Z. Rychlý Datum: 1.8.2011 13:14

Tak povídejte, těším se na vaše rady. Nebo jenom tak "vyrábíte diskusi" ?

Re: Jsem pesimista...řešení není v dohlednu:
Autor: O. Kadlec Datum: 1.8.2011 13:11

Proč si prostě nepřiznáte že na to nestačíte? není vůbec pravda že se nedá nic dělat. Prostě jste jenom neobstál.

Re: je to pravda,:
Autor: Z. Rychlý Datum: 1.8.2011 13:11

Tož já si půjdu dát šlofíka. Když vidím, že vstali noví bojovníci.

Re: Jsem pesimista...řešení není v dohlednu:
Autor: O. Kadlec Datum: 1.8.2011 13:10

Pane, jste naprosto nedůvěryhodný. Buď o tom nic nevíte nebo lžete.

Re: Korupce je nesmrtelná:
Autor: O. Kadlec Datum: 1.8.2011 13:03

Pověra pane. Je prokázáno, že hubený stát může být daleko zkorumpovanější než náš.

Re: Stát jsem Já !:
Autor: Z. Rychlý Datum: 1.8.2011 12:37

Dobrý den, nějak si nejsem jist, jak jste to myslel to .. v krvi bohatých a mocných...

Myslíte jako, že my obyčejní budeme podřezávat mocné a bohaté ? Nebo naopak mocní a bohatí budou podřezávat nás ? Pokud je to gramaticky správně, tak jste myslel to první. Tak vážený pane, z toho bych případně prosil vynechat. Nejsem Breivik, zabít živého tvora (kromě slimáků) mi činí potíže. Taky by to znamenalo vládu chudých a nemocných, a to už tady bylo a stálo to za kulové. Bohatí a mocní nás podřezávat v úmyslu nemají - bez nás by se stali chudými a nemocnými.

Cinkání klíči mě taky zklamalo. Myslel jsem, že soused cinká: "Komunisté táhněte a uvolněte místo pro svobodné občany, kteří se budou k nám nekomunistům chovat slušně". A on soused cinkal: "Komunisté, uvolněte místo pro mě. Budu se chovat stejně jako vy, ale vy už jste tam dlouho".

To jsem podcenil.

Re: Jsem pesimista...řešení není v dohlednu:
Autor: Z. Rychlý Datum: 1.8.2011 12:24

Pane Ráži, mám podobnou zkušenost. Sice ne s úplatky a korupcí, ale jakmile máte v zastupitelstvu pověst člověka, který je pro úplatkáře nebezpečným, pak se vám každý korupčník vyhne. V podstatě se nic nedozvíte.

Sice jsou vám některá rozhodnutí a hlasování podezřelá svou nelogičností na jedné straně a jednostrannou výhodností pro vítěznou firmu na straně druhé - zaznamenáte, jak na vás některý kolega shlíží s pobaveným úsměvem, když požadujete vysvětlení; ale to je tak vše, co zmůžete. Jste tam takoví dva nebo tři podobní, se stejnými pocity kůlu v plotě, proti pěti nebo šesti důležitým "hochům co spolu mluví", nic moc nezmůžete, jelikož spolu s nimi je proti vám i ta zbývající skupina, mlčící, manipulovatelná, okázalá, marnivá, či lehce populistická, hlavně většinou bez vlastního názoru.

Do dalšího období už nejdete, vzdáte to. Tak to chodí na malém městě s malými částkami a zastupiteli, které občané osobně znají. Čím větší město, tím větší částky, neznámí zastupitelé .....

Nevím, co s tím. Sám sebe utěšuji tím, že já jsem si svou osobní občanskou povinnost splnil. Ale taky se to dá vysvětlit jako zbabělý útěk vyděšence po nahlédnutí do útrob malé komunity, s úděsnou představou, jak to musí vypadat vejš.

Generální stávka začíná 18.listopadu 2011:
Autor: I. Pujman Datum: 1.8.2011 10:20

Této zemi vládnou mafiáni. Pokud se jich nezbavíme,

úplně nás zničí.

http://www.youtube.com/watch?v=l8eZ0bTs0bk

Re: Korupce je nesmrtelná:
Autor: K. Kužel Datum: 1.8.2011 9:04

Mluvíte mi z duše. Korupci vymýtit zcela nelze, ale je možné ji výrazně potlačit "odtučněním" státu. To však není trendem ani u nás, natožpak v EU.

Praxe ?::
Autor: P. Schuh Datum: 1.8.2011 9:03

A co jako proti tomu asi tak můžeme dělat ? Chtělo by to navrhnout konkrétní kroky, jinak to jsou jenom plky pane autore.

Jsem pesimista...řešení není v dohlednu:
Autor: J. Ráž Datum: 1.8.2011 7:14

Má vlastní zkušenost: Byl jsem "zvolen" do zastupitelstva městské části o velikosti většího okresního města. Už termín"zvolen" je zavádějící, protože to neznamená být zvolen voliči, ale spíše "vyvolen" vlivnými spolupartajníky k vyzkoušení o další "použitelnosti" zařazením na přední místo volební kandidátky. Pak je tak zvané zvolení občany zcela automatické. Dostal jsem vlivnou funkci v komisích Rady, ale odmítl jsem se zapojit do obvyklé dělby "sponzorských darů". Takže jsem se neosvědčil a v příštích volbách jsem byl zařazen na nevolitelné místo. Tím skončil pokus naivního hlupáka být čestný v politice.

Volební systém nedovolí vymýtit korupci, to je můj nezvratný názor po deseti letech aktivního členství v jedné ze dvou našich největších stran.A zásahy policie jen odstraní z funkce veřejně viditelné ty nejvíce mlaskající...někdy,to když je soud ochoten přijmout v potaz důkazy! Ale to, že má někdo pověst korupčníka je uvnitř strany zásluha (!!!) a důkaz, že v politice umí dotyčný chodit a tak když je někdo náhodou pro podezření z korupce nuceně "odejit" z Parlamentu, či zastupitelstva tak dostane funkci na některém ministerstvu nebo je uklizen do správní rady některého státního podniku a po nějakém čase je v tichosti opět zařazen do režimu volebního kolotoče. A tak to chodí dokola a dokola...Stačí s jen pozorně dívat a pozorovat dění kolem nás.

podívejte,:
Autor: J. Bakulová Datum: 1.8.2011 7:07

obyčejnému člověku stačí jedna srážka s mocným tohoto světa. Pak pochopí, že nikomu a ničemu neprospěl a sebe poškodil. Snad až nás půjdou miliony, všichni proti větru...