20.5.2019 | Svátek má ZbyšekDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


VĚDA: Další spor o kojeníŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 23, poslední: 2.2.2011 13:09, přehled diskusí

bez ohledu na odborniky:
Autor: M. Bomar Datum: 2.2.2011 13:09

jsme dali nasemu 4-mesicnimu diteti veprovy rizek po kojeni, kdyz si o to revem zadal.....byl kojen dalsich 20 mesicu, vzdy v kombinaci s pevnou stravou. on to tak chtel. jsem biolog.

Hlavně zrušit všechna pracoviště,:
Autor: F. Eliáš Datum: 31.1.2011 15:41

kde se za peníze daňových poplatníků mudruje o tom, co je zdravé a co ne. Zrušit všechny pedagogické ústavy, kde se mudruje, jak učit, aniž by pracovníci odučili aspoň hodinu na škole. Prostě, není možné platit týmy, které existují jen proto, že tvrdí, že až dosud bylo něco děláno blbě a najednou budeme spaseni, když přistoupíme na jejich víru.

Manželka nekojila naše potomky . . .:
Autor: J. Pašek Datum: 31.1.2011 14:49

a naše dcery nekojily jejich potomky . . . .  Z flašky formule od narození až do času pevné stravy . . .  Brácha se narodil v 1936 a já v 1946 a neptal jsem se matky zda nás kojila a jak se to praktikovalo, když matka byla "suchá"  a tak nevím . . . . .  Také nevím jak se krmilo mimino když matka při porodu zemřela . . . Byly časy a móda, kdy bohaté matky které buťo "neměly mléko =byly suché" či nechtěly,  najmuly si tzv. kojné chůvy kojit jejich mimino . . .   Podle mě, dnes na tom nezáleží a je to na matce jak se rozhodne, kojit či krmit z flašky . . . Ta která se rozhodne kojit vyhledává argumentz, že se dobře rozhodla a matka, která se rozhodla krmit z flašky hledá argumenty které neodsuzuje její rozhodnutí . . .    

Asi jen další nesmysl:
Autor: J. Václavíková Datum: 31.1.2011 12:41

Kde by se v příkrmu vzalo železo, pokud nezačnu takto zavčasu krmit masem?! Spíš v tom budou ti duchové. Z vlastní zkušenosti- když vám dítě kojené brečí a chce přidat, přidáte mu. Jiné odmítá cokoliv jiného, tak ho kojíte. Na to netřeba výzkum. Co tak radši zjistit, kdy je trávicí systém kojence zralý natolik, aby trávil třeba škrob?

Re: Asi jen další nesmysl:
Autor: J. Anděl Datum: 31.1.2011 13:49

To, že přikrmovat má smysl, když se dítě začne dožadovat jiné stravy, nám doma také připadalo logické. A také mi připadá logické, že to bude u každého dítěte jiné.

Poděkování:
Autor: J. Anděl Datum: 31.1.2011 10:45

Hezký článek. Děkuji za připomenutí duchů a toho, že jakkoliv a v čemkoliv spoléhat na doporučení vědců či lékařů znamená odevzdávat se do moci neznámých (!!!) sil více, než se tomu děje v kostele. U pána Boha mám totiž alespoň silnější dojem, že ho znám. A ohledně usnadnění rozhodování si můžu házet korunou.

Re: Poděkování:
Autor: J. Anděl Datum: 31.1.2011 10:50

Dobře, ne za všech okolností, ale co se týče stravovacích doporučení a toho, co je zdravé, tam to platí výrazně víc.

Re: Poděkování:
Autor: J. Tachovský Datum: 31.1.2011 10:59

Toho Vaseho pana Boha bych radeji poslouchal jen velmi opatrne. Po jednom chlapkovi chtel, aby podriznul sveho syna. Nastesti si vcas uvedomil, ze to neni zadna prdel a rekl mu, ze to byl jen for, at nikoho nepodrezava.

Re: Poděkování:
Autor: J. Anděl Datum: 31.1.2011 11:02

To posloucháte nějaký text, ne pána Boha. Vás nikdo k podříznutí svého syna nevybízí.

I když v něčem lékaři... ehm... :-)

Re: Poděkování:
Autor: J. Tachovský Datum: 31.1.2011 11:20

Ten text je pry bozi slovo.

Re: Poděkování:
Autor: J. Anděl Datum: 31.1.2011 11:25

viz níže v druhém vlákně...

Re: Poděkování:
Autor: J. Anděl Datum: 31.1.2011 11:24

Ale že jste to Vy, doplním k tomu - poslouchat nějakého kněze, kazatele či vykladače Bible může být stejně ošidné, jako poslouchat lékaře. Člověk se musí vždy řídit zároveň vlastním nosem (citem, intuicí, tzv. selským rozumem) a také sledovat ovoce oněch kazatelů, ať už lékařů nebo kněžích.

Rozpoznat v těch zprávách hlas Boží, pokud tedy o to někdo stojí, k tomu je právě potřeba ten nos. A ano, ten nefunguje vždycky.

Pořád jste na tom ale maximálně stejně, jako když důvěřujete lékařům - třeba v doporučeních ohledně kojení. Máte tak padesátiprocentní pravděpodobnost, že cokoliv se od nich dozvíte, je to pravé pro Vaše dítě.

Re: Poděkování:
Autor: J. Tachovský Datum: 31.1.2011 12:00

zadnyho vykaldace, ci kneze poslouchat nemusim. Umim cist a v Bibli to je jasne napsane. abraham mel jit zapichnout sveho syna a rekl mu to ten vas buh. a pokud vim, tak treba Budha nebo Satan po nikom nic podobneho nechtel

Re: Poděkování:
Autor: J. Anděl Datum: 31.1.2011 12:34

Budha šel cestou, na jejímž konci se naprosto vzdal veškerého lpění. Tedy i na synech, když na tom přijde. On položil všechny své syny, touhy a chtíče také na oltář. Odevzdal.

Satan vyzývá k rebelii proti Bohu (nedospělost, puberta) a k uspokojování vlastních tužeb. Je v protikladu nejen k Bohu, jak ho vnímají křesťané, ale i proti učení Budhovu.

Co se týče prevence celiakie:
Autor: P. Boublíková Datum: 31.1.2011 8:23

tak z toho aby byl člověk jelen: pediatři z pražské LF jsou toho názoru, že lepek (tedy nějaký příkrm obsahující mouku) by se měl do kojenecké stravy zařadit nejpozději do konce 6. měsíce, kdežto pediatři z brněnské LF prosazují názor staršího data (tzn. to, co platilo cca před 15 - 20 lety), že lepek nejříve v 7. měsíci věku.

Kdyby to někoho zajímalo, můžu vyhrabat odkazy...

Takže na zmatení maminek není třeba WHO ani světově proslulých učenců, úplně stačí pražská vs. brněnská pediatrie:-)

Re: Co se týče prevence celiakie:
Autor: J. Anděl Datum: 31.1.2011 10:42

Znám názory, že lepek ideálně tak nejdříve ve třetím roce života. To ovšem do lékařských studií nepustí rohlíkářská lobby :-D

Re: Co se týče prevence celiakie:
Autor: J. Václavíková Datum: 31.1.2011 12:30

Nevloudila se tam chybička a nemělo být správně nejdříve od 6. měsíce? To bych považovala spíš za logické, jinak by to odporovalo evoluci!

Re: Co se týče prevence celiakie:
Autor: P. Boublíková Datum: 31.1.2011 16:06

"lepek nejpozději do začátku 7. měsíce" - toť současné doporučení

http://www.zdn.cz/clanek/priloha-lekarske-listy/celiakie-u-deti-mysli-se-na-ni-dostatecne-445458

kdežto když jsem měla mimina, tak naopak platilo "lepek do začátku 7. měsíce rozhodně ne" a totéž stále učí pedatři na brněnské LF, jak mi potvrdilo několik studentek.

Naštěstí to v naší rodině nyní není aktuální, jinak bych z toho byla jelen.

Re: Co se týče prevence celiakie:
Autor: J. Václavíková Datum: 31.1.2011 16:41

No, nevím, nakolik jsou jejich data statisticky průkazná, chtělo by to zřejmě odstínit další vlivy, např. gen. predispozice. Jinak potvrzují zlatou střední cestu a všeho moc škodí :-))) Chybí mi vysvětlení, jakým mechanismem dojde k desenzibilizaci vůči alergenu při expozici v nižším věku. Doufám, že Vaše dcera netrpí i celiakií.

Re: Co se týče prevence celiakie:
Autor: P. Boublíková Datum: 31.1.2011 17:44

Ne, celiakii naštestí zatím nemá - ale co není, může být, dost se toho bojím.

Maxima debetur puero reverentia:
Autor: J. Kilian Datum: 31.1.2011 7:50

Toto píše kolem roku 150 Gellius :

Když se Favorinus dověděl, že manželka jednoho z jeho žáků  nechce sama kojit svého syna a chce k tomu kojnou, prohlásil :

"Porodit a svůj plod od sebe odvrhnout, to je proti přírodě. Živit svou krví ve svém těle něco, co nevidíš, a neživit mlékem to, co vidíš, co už je člověkem, co žije, co s pláčem volá po matčiných službách - která tohle dokáže, není opravdová matka, to je matka jen napůl " 

To je ale PíáR blaf,jen to z něk kape.:
Autor: K. Pořická Datum: 31.1.2011 1:03

Čistě kojením,byste dnešní půlroční cvalíky utrápil hlady.Až na opravdu vzácné vyjímky musíte běžně dokrmovat, jinak by děcko trpělo podvýživou.

Re: To je ale PíáR blaf,jen to z něk kape.:
Autor: J. Kilian Datum: 31.1.2011 8:01

Půlroční možná. Do té doby není žádný příkrm či dokrm nutný.  A ve druhém půlroce jsou na místě spíše příkrmy než dokrmy.