20.6.2019 | Svátek má KvětaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Ke spekulacím o Drobilově případu ...Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 14, poslední: 28.12.2010 23:17, přehled diskusí

Dobrý článek.:
Autor: J. Urban Datum: 28.12.2010 23:14

Je vidět dobrá informovanost a znalost celého toho modrého podhoubí. Proto tu modří svazáci tak ječí :-))))

Tomáš Haas představuje v jedné osobě:
Autor: J. Matuška Datum: 27.12.2010 12:54

policajta, státního zástupce, soudce a navíc publicistu, který skutečně pracnou analýzou i dedukcí, přednese skvělou závěrečnou řeč i bezchybné rozhodnutí soudu. Naštěstí v právním státě, existuje ještě institut obhájce. Už staří Římané znali zásadu: vyslechni i druhou stranu... Za bolševiků soudy používaly obhajobu pouze jako stafáž. Rozsudek byl napsán "stranou" předem.

Podobně postupuje pan Tomáš Haas. Položí sice pár řečnických otázek, ale vina mnohých obžalovaných je popsána tak mistrovsky, že k souhlasným peticím, tak jak to fungovalo dříve, chybí jenom krůček. Soud lidu bývá rychlý a tak to má být. Proč se zdržovat věcmi, které jsou poněkud složitější, že, jaksi. Pravda přeci jako olej se "sama"  objevuje na povrchu. Ach, jo.

Re: Tomáš Haas představuje v jedné osobě:
Autor: J. Kulheim Datum: 27.12.2010 13:33

Patra Nečase do funkce premiéra  prezident jmenoval 13. července 2010. Jeho vláda získala důvěru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR 10. srpna 2010. ...

Ještě v létě t.j. do 2. září měl pan Michálek podezření z korupce a předražených zakázkách.

Pan Fibinger....zakázku na přestavbu pražské čističky ovlivnilo minulé vedení nebo ministerstva pro životní prostředí, protože byl projekt schválen již v listopadu před rokem pod jiným vedením institucí.

...Jakmile Drobil zjistil, že si Michálek rozhovory nahrával, řekl: "Pokud máte něco, co dokazuje nějakou trestněprávní zodpovědnost, tak buď s tím zajděte na policii, anebo to zničte. V opačném případě to zničí vás. To říkám úplně otevřeně." Pan Kroupa byl nejdůvěryhodnější.

Pan Kroupa byl nejdůvěryhodnější.

Re: Tomáš Haas představuje v jedné osobě:
Autor: K. Janyška Datum: 27.12.2010 17:55

Haas úplně zkverulovatěl ! Dzp.

Re: Tomáš Haas představuje v jedné osobě:
Autor: J. Matuška Datum: 27.12.2010 18:05

Kajane, není to tím, že se cítí být "zneuznanej"? Rád bych se mýlil. Dušek si "koupil" vodní elektrárnu a už je hodnější...

SKVĚLÉ:
Autor: P. Hofman Datum: 27.12.2010 11:37

Téměř brilantní novinářská práce. Takové články má smysl číst a přemýšlet nad nimi.

Kdo se ale závěrům pana Haase diví, či je překvapen ať na začátku svého příspěvku do diskuse sdělí, na které planetě strávil minulých 20 let.

Re: SKVĚLÉ:
Autor: J. Matuška Datum: 27.12.2010 12:58

Pane Hofmane, jsem ročník 1936. I když jsem mnohdy stále ještě naivní, snažím si zachovat kritický postoj právě ve věcech, které vypadají tak samozřejmě.

Mimo mísu: legrace je, že Z. Tůma jde radit do KPMG, ale možná, že se v těch zkratkách mýlím. V tom případě, jako bych nic neřekl.

Právo a svobody - konkurence k soukromým mediím:
Autor: P. Fiala Datum: 27.12.2010 9:48

Pokud budou na trhu médií existovat pouze soukromé subjekty, vlastněné jedním zahraničním majitelem, nebudou mít naši volení zástupci klid na práci .

Odpovězme si na otázku: Jakou mají možnost vyjádřit se autenticky naši volení zástupci v médiích?

Prakticky žádnou! Nevytvořili si státní prezentační integrované medium k aktuálním děním ve státě. Vnímám to jako obrovský nedostatek DEMOKRACIE v ČR.

Uvědomme si, veřejné mínění ovlivňuje několik soukromých médií! Předkládá "mediální důkazy" a vytváří takové veřejné mínění, že hospodářství přešlapuje na místě, jsme vnímání jako rozvraceči EU, odmítáme vstup do Eurozóny, děláme dluhy, vytváříme chaos, není na nás spolehnutí, jsme neschopní si vládnout. Dokonce ústy pana Lišky bychom měli vyznávat "presumpci viny".

Musíme směřovat k osvojování si "západních" hodnot (svobod všeho druhu a odpovědností s nimi souvisejícími) a vyžadovat je podle práva, ne se vracet na "východ" ke komunistickému pojetí práva.To zde bylo od r.1948 a doufám, že skončilo tak někdy po r. 2004, kdy jsme si v květnu odvolili, že budeme členy EU a začneme přebírat "západní" právní řády.

Re: Právo a svobody - konkurence k soukromým mediím:
Autor: M. Prokop Datum: 27.12.2010 13:34

A kdo tedy má media ovládat? Podívejte se na "veřejnoprávní" ČT a ČRO .......

Pakliže Drobila podporoval Topolánek, věřím, že se dopustili nebo se pokusili dopustit se svým poradcem levárny ! Dzp.:
Autor: K. Janyška Datum: 27.12.2010 9:36

Re: Pakliže Drobila podporoval Topolánek, věřím, že se dopustili nebo se pokusili dopustit se svým poradcem levárny ! Dzp.:
Autor: J. Urban Datum: 28.12.2010 23:17

ale Drobila podporuje i KlKlNA!

Ke spekulacím o Drobilově případu:
Autor: A. Nováček Datum: 27.12.2010 9:29

Soudný člověk musí dostat po přečtení tohoto příspěvku husí kůži. Z postojů aktérů kauzy je velmi zřejmé jak děsivý je současný stav rozkrádání veřejných prostředků a že dosud není vidět na konec, protože je jasné, že věc nebude vyšetřena stejně tak jako v předešlých případech.  

Ke zmínce o panu Janečkovi - konečně se snad začínají aktivizovat ti, kteří tu veřejnou finanční banku ze svých daní vytvářejí a je jenom dobře, že jim to začíná nebýt jedno.  

Poprvé s p. Haasem:
Autor: M. Kašík Datum: 27.12.2010 0:21

souhlasím do posledního písmene.

Re: Poprvé s p. Haasem:
Autor: P. Brodský Datum: 27.12.2010 2:26

Jde o neobvykle důkladný rozbor celé záležitosti. Díky za něj.Dost se divím, že to sem "admin" pustil.