27.5.2019 | Svátek má ValdemarDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


VOLBY: Jáchyme, hoď ho do urnyŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 4, poslední: 18.5.2010 18:20, přehled diskusí

Průzkumy v ČR musí vyhovět zadavateli:
Autor: P. Kolář Datum: 18.5.2010 15:33

nebo mocipánovi, to je známá věc. Proto jim raději nevěřím.

Autor článku má pravdu:
Autor: A. Reček Datum: 18.5.2010 12:44

Napsal to tak, jaké to je. Chyba je, že podle svého rozumu a přesvědčení volí cca třetina voličů. Ostatní se nechávají řídit jak průzkumy, tak sdělovacími prostředky všeho druhu (ten údaj mám také z průzkumu).  A samozřejmě výsledky průzkumu jsou dost relativní. Nejhorší je, že agentury za peníze umí vylepšit  výsledek průzkumu, byť jen o jedno procento. A pokud takový mírně upravený výsledek ještě okomentují (opět buď kladně nebo záporně) média, pak ta nebo ona partaj,  hned v očích občanů vypadá buď dobře nebo špatně.

No co, občané,:
Autor: J. Urban Datum: 18.5.2010 8:10

dá se ten nicneříkající článek shrnout do jedné věty: nevolte podle průzkumů, volte podle svého rozumu a přesvědčení. Kdyby toto voliči dělali, měli by mediány a stemy po chlebíčku - a škoda by to nebyla.

Re: pane Urbane (8:10):
Autor: M. Bílý Datum: 18.5.2010 18:20

Jak může někdo volit podle rozumu, když ho nemá. A je takových hodně. Na př. složenkoví hlupáci nebo zájemci o operaci u Ladislava Chudíka. Případně i tací, kteří si nepřečetli, případně přečetli a nepochopili, zásady kuponové privatizace, "naletěli" Viktoru Koženému a teď pláčou, případně soptí. Byli za svou hloupost oprávněně potrestáni.