27.5.2018 | Svátek má ValdemarDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


VZPOMÍNKA: Experiment profesora RohovskéhoŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 29, poslední: 25.12.2008 0:08, přehled diskusí

Kdyz ctu tyhle vzpominky,:
Autor: pedro Datum: 25.12.2008 0:08

jsem asi po milionte rad, ze jsem v 1968 vzal roha.  Stastne Vanoce z Puerto Vallarta.

Re: jezis to je blbost:
Autor: loula Datum: 24.12.2008 19:30

Ano, takové soušky a souzi existovali, a pokud se dožili sametové revoluce, tak se z nich během noci stali protagonisté budování kapitalismu.

Re: jezis to je blbost:
Autor: R Datum: 24.12.2008 17:47

No, vedle lidí, co toto dělali vědomě existují i lidi, co nemají vůbec buňky k pochopení takových jemných souvislotí. Přitom jinak to mohou být lidi chytří, ve škole třeba i premianti, ve fabride dobří dělníci ale toto prostě nechápou. Tito lidé byli tehdy komunisty vyhledáváni jako poměrně snadné oběti, dali se jen s trochou obratnosti snadno ovlivnit a stali se poslušnými nástroji.

Re: Já jsem starší pamětník:
Autor: R Datum: 24.12.2008 17:39

Záleželo jak kradl  a co kradl. Obecně jestli kradl soudružsky, to znamená že zachraňoval materiál, co by byl jinak při socialistických výstavbách zničen  a doma ho beze zbytku využil. Nebo jestli kradl jako prase, to znamená i matroš, co potom při výstavbě chyběl a doma měl stejný nepořádek jako na té socialistické stavbě.  Potom záleželo kdo na to přišel a komu tou zlodějnou šlápl na kuří oko. Obvykle ale když kradl jako prase, tak byl od soudruhů vyhozen směrem dolů a často i velice veřejně jako odstrašující příklad. Když kradl soudružsky, tak ho kolikrát vykopli i nahoru. Fakt je ale, že u elektřiny to bylo dost jednoznačné a okecat se tam dalo velice málo.

Re: Já jsem starší pamětník:
Autor: František I. Datum: 24.12.2008 17:23

Ha, ha,. Ti byli většinou vykopnuti na vyšší funkce. Ke zdi šli trochu jiní.

Za mě se krytou mluvou říkalo o tak nebezpečných, horoucně a věrně rudých . . .:
Autor: J.G. Pašek Datum: 24.12.2008 17:16

JEZDÍ NA KOLE . . .  =  Nahoře se hrbí a dole šlape . . .

Re: jezis to je blbost:
Autor: Jura Jurax Datum: 24.12.2008 14:23

Milé pošetilé cca, asi jste to nezažil. Ale jak tak figura ukazuje, ještě byste to zažít mohl ...

Nihil novum sub sole.:
Autor: Yarda Datum: 24.12.2008 14:17

Na jednu nejmenovanou střední školu byl krátce po sametu dosazen ředitel jehož jedinou kvalifikací na to místo bylo že byl čtyřicet let ukřivděný a stačil tam doorat to co nestihli ani komunisti před ním.

Co se výchovy k vlastenectví týká, vzpomněl jsem si na román "Na západní frontě klid" kde je popsáno jak třídní profesor přesvědčil všechny chlapce ze třídy aby jako jeden muž napochodovali na vojenské velitelství přihlásit se do (1.ww) jako dobrovolníci.

Nevím jaké je to teď v našem školství (ale asi nijak zvláštní - viz třeba výsledky srovnávacích testů co byly nedavno zveřejněny (BTW: Rozdělení vysokoškolských studií na bakalářskou a magisterskou část IMHO nemohl vymyslet žádný malý bl_bec)) ale mimo školství je takových "inspektorů" plná (_!_), například kolik různých auditů, certifikátů a ISO dnes běhá po světě.

Dnes je soudružka Ptáčníková:
Autor: gog Datum: 24.12.2008 13:42

s největší pravděpodobností kovaný eurokádr který v souladu s oficiální bruselskou linií ( a za bruselské peníze)  káže multikulti,gender ,zelené neobolševické zhovadilosti (Y)

Re: Já jsem starší pamětník:
Autor: franta tyčka Datum: 24.12.2008 12:47

oprava: takoví zloději by šli ke zdi.

Re: Já jsem starší pamětník:
Autor: franta tyčka Datum: 24.12.2008 12:44

I já jsem starší pamětník. Zaujala mě poslední věta,že to že kradl mu soudruzi neodpustili. To je pravda ovšem v naší nové demokracii mají vše "odloženo" nebo nedokázáno nebo promlčeno včetně miliardových krádeží. Přesně tak to by soudruzi nedopustili a šli by ke zdi.

No no.:
Autor: Marat Datum: 24.12.2008 12:09

Kantoři nejsou zvláštní ušlechtilé bytosti.Budou žáky učit všemu, co si od ních momentální moc bude přát.Mě učili kantoři kteří už byli kantoři za Rakouska,.Vždy učili tomu správnému vlastenectví,které právě nosilo.Nic proti tomu,byli to také jen lidi a chtěli žít.Jen prosím z nich nedělejte nějaké obětavce a ušlechtité lidi.Jistě i mezi kantory se našli slušní lidé,ale jinak většina z ních byla to co všichni lidé třebas za komunismu.Také se pokakávali se děsem,aby náhodou neklesli mezi dělnický plebs a proto se dokázali kroutit jako škrkavky.

Ano dámy a pánové,byl to hnusný a to zvláště hnusný réžím.Jenže ten réžím dělali  lidé. Nebylo to žádné neviditelné zvíře.A nebylo to jen pár desítek lidí.Byly to miliony.

Re: jezis to je blbost:
Autor: m.l. Datum: 24.12.2008 11:52

Jak kdo. Vzdycky kdyz si na to vzpomenu, na tu ponizujici vladu blbu, otresu se hruzou jeste ted. A v posledni dobe na to vzpominam cim dal casteji, zejmena kdyz vidim soucasne volebni preference.

Re: A co dělá soudružka Ptáčková dnes?:
Autor: janoryna Datum: 24.12.2008 11:32

určitě zkládala OF.

Re: jezis to je blbost:
Autor: cca Datum: 24.12.2008 11:23

spíš to "hrdinství" po 30 letech máme u p...e milá pamětnice

A co dělá soudružka Ptáčková dnes?:
Autor: LOJR Datum: 24.12.2008 11:21

Neposlancuje někde na místní úrovni za stranu soudruha Paroubka, jako mnoho jiných zasloužilých soudruhů? Politruky mají v socdem rádi, třeba soudruha Šlajse v Plzeňském kraji. (Y)

Já jsem starší pamětník:
Autor: F..A.Kekule Datum: 24.12.2008 11:18

Něco podobného jsem zažil v roce 1953, kdy přišel do školy nový dělnický ředitel. Jmenoval se Přikryl, my mu ovšem říkali Pikin.  Byl to zámečník, který absolvoval roční švindlkurs a nahradil starého ředitele, který mu měl dělat tak zvaného pedagogického poradce a pochopitelně ho měl rád jako pověstnou osinu v... Sudruh ředitel měl totiž svérázné metody učení. Vešel do třídy ve vrzavých poschoďových "maďarách" a na povel primusky třídy jsme začali recitovat nějakou zadanou ruskou básničku, on procházel mezi námi a poslouchal, jak to kdo umí. A kdo uměl špatně, dostal číslo, které určovalo, kolikrát ji musí za trest opsat. Potom zasedl ke stolu a zavelel: strana dvacet, čte Štoplová. A ta četla z učebnice. Když už se mu toho zdálo dost, zavelel: podtrhněte si, a pro změnu zase četl on a my podtrhovali. Nakonec řekl: příště zkouším a my museli při zkoušení odříkat podtržený text doslova a do písmene, jinak bylo zle. Takhle nás učil dějepis a občanskou nauku. Naštěstí jen půl roku, bývalý ředitel totiž zjistil, že ten švindlkurs nedokončil a sám si padělal výstupní vysvědčení a tak v tichosti zmizel ze školy jako pára. Byl to samozřejmě člen strany a tak šel dělat úředníka na MNV. Pointa ovšem byla později, kdy mi jedna bývalá spolužačka s neskrývanou radostí sdělila, že má obrovský průšvih, protože kradl elektřinu a přišlo se na to. A to mu už soudruzi neodpustili.

Re: Doře vymyšleno:
Autor: ps Datum: 24.12.2008 11:05

Ty sloužíš pořád těm stejnejm, tak nekritizuj.

Re: jezis to je blbost:
Autor: pamětnice pekla Datum: 24.12.2008 10:02

Opravdu jen ten, kdo nepamatuje, může takovéto líčení pokládat za blbost. Je to ovšem spíše úsměvná vzpomínka proti tomu, co prováděla Ing.Věra Zbitovská, Ruska, provdaná za polského experta ve Škodovce, na Střední průmyslové škole stavební v Plzni. ejen že nikdy neukázala inženýrský diplom, absolvovala jakýsi institut, z jejích učebních výroků proslul nejvíce - nakreslete čtvereček, jako krabička od sirek- ,neměla ponětí, co žáci rýsují, ale zato promyšleně odstranila ze školy během normalizace jednadvacet lidí, dusila je předtím tak, že před prázdninami byli přesvědčeni, že budou muset odejít, po prázdninách se zdánlivě polevilo, aby se celý cyklus opakoval. Nebylo nutno testovat močový měchýř, chlastala při jakékoli příležitosti, až se pomočila. A nic se jí nestalo, kdesi tady s námi žije, pobírá pěkný důchod a zajisté trpělivě čeká, až bude opět vítat osvoboditele. Museli by to být ovšem etnicky čistí Rusové, protože v osmašedesátém odmítla jednat s armádní delegací, řkouc, že s žádnými Kalmyky mluvit nebude. A teď se můžete chechtat, mladí Komsomolci !

Re: Pitomci bez fantazie:
Autor: Jenda Datum: 24.12.2008 9:32

A nestalo by se nic. Vzhledem k tomu, ze byla "s óbrkomunistickým manželem z bolševického landrátu".

Doře vymyšleno:
Autor: franta tyčka Datum: 24.12.2008 9:24

Agitátoři Ptáčková i Bláha jedno jsou. Jenom ti kterým slouží jsou jiní.

Re: Nesedí mi dvě věci:
Autor: Karlsberg Datum: 24.12.2008 7:53

ne padesátá, ale sedmdesátá léta. Normalizace...

Nesedí mi dvě věci:
Autor: Houmr Datum: 24.12.2008 7:44

Počet knih pro  občanskou nauku a hlavně fixka. Fixka v padesátých letech?

Re: V Rusku mají Dědu Mráze a ne Santa Klause . . ..:
Autor: DrX Datum: 24.12.2008 7:23

No, on taky píše : RUDÝ S. Claus. Nejspíš jsou to, podle obleku, dvojčata...

Pitomci bez fantazie:
Autor: I-Worm Datum: 24.12.2008 5:54

normální člověk by ji udal, že manifestačné odešla, když se zpívala Internacionála...

V Rusku mají Dědu Mráze a ne Santa Klause . . ..:
Autor: J.G. Pašek Datum: 24.12.2008 5:45

Děduška Maróz, jolky nam priňós. Lůče jolky njet, što priňos nam Děd . . . .

Re: jezis to je blbost:
Autor: NobodyWasHere Datum: 24.12.2008 3:53

jenom pokud to nepamatujete.

Re: jezis to je blbost:
Autor: Pamětník RAJe Datum: 24.12.2008 3:38

Tupý vepři, takové soužky skutečně existovaly - oběti normalizačních orgií na Děčínské stavební průmyslovce po roce 1970 by ti to potvrdili.

jezis to je blbost:
Autor: fesne selatko Datum: 24.12.2008 1:03

k neucteni