17.6.2019 | Svátek má AdolfDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PSI: Jak jsme skládaly všestranné zkouškyŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 110, poslední: 20.11. 2008 8:37, přehled diskusí

Re: Zase ty kočky!!!:
Autor: zana Datum: 20.11.2008 8:37

Louk, to je jeden z nejlepších sportů!!

Re: KRUCIŠ TO JE PROPRACOVANÝ DŮKLADNÝ NÁROČNÝ POSTUP.:
Autor: LEBNKA S Datum: 20.11.2008 0:03

JAKUBE, ALE NEJDE  JEN O ZPĚV. JDE  SPÍŠ  BRUMENDO. A MUSÍ  SE  DEJCHAT DO   BRÁNICE. JESTLI  DEJCHÁŠ SPRÁVNĚ, TO  SE  POZNÁ, KDYŽ  SI  RUKU  POLOŽÍŠ NA BŘICHO, PRÁVĚ TAM, KDE  BRÁNICE JE. DEJCHÁ  SE VLASTNĚ OPAČNĚ A NESMÍŠ PŘITOM POUŽÍT NÁRAZ  NA HLASIVKY. JESTLI  VÍŠ, CO JE HLAVOVÁ  REZONANCE  A   BRÁNIČNÍ  DECH, BUDEŠ  TO DĚLAT  SPRÁV¨NĚ. MUSLA BYCH TO JEDINĚ NÁZORNĚ  UKÁZAT, TAKHLE PO NETU  SE  TO  VYSVĚTLUJE  OC  TĚŽKO. ZKRÁTKA  TÓNY  TOHO  BRUMENDA  SE  TVOŘEJ V "BŘIŠE "A V  HLAVĚ. TO  VÍŠ, MMĚLA JSEM JAKO   PRCEK OBROVSKÁÉ PROBLÉMY  S HLASIVKAMI. ZMIZELY  TEHDY, KDYŽ  SI MNE  VZALA  DO PARÁDY  UČITELKA ZPĚVU A NAUČILA  4 LETÉHO  SVIŠTĚ   DEJCHAT  SPRÁVNĚ  A  TVOŘIT  HLAS V  DUTINÁCH  HLAVY MÍSTO   VŠE  RVÁT  PŘES  HLASIVKY

Re: Evo, tvé popisy zkoušek jsou:
Autor: Petr Datum: 20.11.2008 0:03

No my jsme "handling" cvičili tak, že se písklo na píšťalku (krátký hvizd - upozornění na povel) ukázalo se adekvátní pohyb jako že něco odhazuju (levý "hod", pravý "hod" nebo hod dopředu). Samozřejmě je dopředu nutné mít spolehlvě nacvičené zastavení na dálku, pokud jde pes špatně. Naše fena GR velmi rychle pochopila, že jí pomáhám a nebyl s ovládáním větší problém. Ve vodě jí to pak šlo samo. Tak moc to chtěla najít :-D.

Co se ještě vody týče, tak naše kamarádka měla problémy s MOK, že jí nechtěl pes poslouchat (vyloženě se jí smál, že do vody za ním nemůže a může si dělat co chce). Jednou se takhle před cvičení převlékla do plavek. Když milý pes začal neposlouchat, vlítla na něj a trochu ho potopila. Příště si to rozmyslel :-D.

Mimochodem GR taky "U" fena. VZ na téměř plný počet bodů - akorát handling za 3 (to se nemám co poučovat, když to pokazila, že :-D).

Re: Teda holky - klobouk dolů:
Autor: Jakub S. Datum: 19.11.2008 23:25

Já bych chtěl vidět norovat Betynku - to by byl závrt - !

Chrochtu!:
Autor: Jakub S. Datum: 19.11.2008 23:24

Tak don Pedro Netopýr je najednou Chrochta. Jó, kampak u nás s aristokracií... Das sind dý koncn.

KRUCIŠ TO JE PROPRACOVANÝ DŮKLADNÝ NÁROČNÝ POSTUP.:
Autor: Jakub S. Datum: 19.11.2008 23:22

ESLI TO PLATÍ TAKY PRO POSTARŠÍ GENTLEMANY, MOHL BYCH PŘI PŘEPADU BACILŮ JEDNOU ZKUSIT. DOBŘE NEZPÍVÁM ANI NORMÁLNĚ, V TAKOVÉM STAVU TO NA BACILY BUDE PŮSOBIT ÚPLNĚ ŠÍLENĚ A UTEČOU. UVIDÍME!

Re: Zase ty kočky!!!:
Autor: Louk Datum: 19.11.2008 23:00

Nojo, milá Baty V, když ono je to nadšení EvyŽ a jejích báječných holek nakažlivé. Děvčata fletí mají krásný psí život...

Monsieur ;-D holt zaplul do plebejských vod a spíš než švihák lázeňský z něj bude zdatný trampík - to je skoro taky sport, ne? ;-D

HONZO, JESLI JE VŠAK LARYNGITIDA- COŽ JE SELHÁNÍ HLASIVEK NEJVÍC, KOMBINOVANÁ S RÝMOU A KAŠLEM, JE TO NUTNÝ VYZKOUŠET OBOJÍ.:
Autor: LENKA S Datum: 19.11.2008 22:54

BLBĚ JSEM TO NAPSALA, TAKŽE  SE OMLOUVÁM A DÍKY , JINÝ HONZO.  NEJDE  O LARYNGITIDU, ALE  O  CHRAPOT  A  SELHÁNÍ  HLASIVEK, COŽ  SE  TÝKÝ   HLAVNĚ  XERXOVÝ A  VERAM. A JEŠTĚ JEDNO UPOPZORNĚNÍ, NA  NĚJŽE  SE  DOCELA  SNADNO ZAPOMENE. BACHA NA ULOŽENÍ  ÚPOUŽÍVANÝCH  ZUBNÍCH KARTÁČKŮ!! TAM  SE  MIKROBI A  DALŠÍ POTVORY  DRŽEJ JAK  BLECHY V KOŽIŠE A VELICE  SNADNO  SDE PŘENESOU A PŘESKOČEJ NA KARTÁČEK   ZDRAVÉHO JEDINCE. I TZAK  SE   SNADNO NÁKAZA PMNOŽÍ A  ROZDĚLÍ  SE KAŽDÉMU  ČLENU  DOMÁCNOSTI.

Re: Mám šílené resty!:
Autor: jiný Honza Datum: 19.11.2008 22:49

Kačí, nic si z toho nedělej, podle celé famílie (včetně naší pubošky) protežujeme Sherry (příšeru) a Fila je chudinka. Vsvětli jim, že seřvat slabšího psa, že nemá rýpat do toho silnějšího, je pro jeho dobro.:-/

LIDI, KDO CHCE DĚLAT ZE SUŠENÉHO, MUSÍ POUŽÍT JEN NA ŠPIČKU NOŽE, NEJVÍC /4 LŽIČKY:
Autor: LENKA S Datum: 19.11.2008 22:47

JINAK  TEN  ČAJ  ZE  SUŠENÉHO  STRAŠNĚ  PÁLÍ V KRKU!

Re: DĚVČATA SCÍPLÝ A NASTYDLÝ,ZKUSTE SEHNAT NĚKDE V ZELENINCE KOUSEK OBYČEJNÉHO ZÁZVOROVÉHO KOŘENE.:
Autor: jiný Honza Datum: 19.11.2008 22:42

LENKO, BACHA, MLP VARUJE: PŘI LARYNGITIDĚ ZÁSADNĚ NE HORKÉ NA KRK A DO KRKU, NAOPAK! TO, CO PÍŠEŠ JE DOBRÉ NA NACHLAZENÍ OBECNĚ, ALE LARYNGITIDA SE PROJEVÍ SPÍŠ V NOCI, DÍTĚ NEMŮŽE DÝCHAT A PAK BY TEPLÉ BYLO TO NEJHORŠÍ!!

NA LARYNGITIDU JE TŘEBA DÝCHAT CO NEJSTUDENĚJŠÍ VZDUCH. TAKŽE BUĎ OTEVŘÍT OKNO NEBO TŘEBA LEDNIČKU, JEŠTĚ LÉPE MRAZÁK. NEBO DÁT LÍZAT, KOUSAT ZMRZLINU. JEN NE TEPLÉ!!

Re: DĚVČATA SCÍPLÝ A NASTYDLÝ,ZKUSTE SEHNAT NĚKDE V ZELENINCE KOUSEK OBYČEJNÉHO ZÁZVOROVÉHO KOŘENE.:
Autor: veram Datum: 19.11.2008 22:26

LENKO, DÍKY, TAKOVÝHLE PŘEHLED ANTIRÝMOVÉHO A ANTINACHLADLÉHO CHOVÁNÍ JE SKVĚLÝ! JÁ UŽ JSEM SKORO FIT, ALE TEN ZÁZVOROVÝ ČAJÍČEK SI HNED ZÍTRA UDĚLÁM, AŽ SI HO V ALBERTU KOUPÍM - VLASTNĚ NĚKDE MÁM SUŠENÝ ZÁZVOR JAKO KOŘENÍ - SICE TO NEBUDE ÚPLNĚ ONO, ALE UDĚLÁM SI HO HNED!

Re: Dede, včera jsem posílala:
Autor: Dede Datum: 19.11.2008 22:24

Došlo, odpověď už letěla zpět :-)V

Dede, včera jsem posílala:
Autor: ri Datum: 19.11.2008 22:15

mailem textík a obrázky, došlo ?

Perfektní,:
Autor: ri Datum: 19.11.2008 22:14

mám chytré psy, ale než by takovou složitost vysvětlili mě . . . jste úžasné.

Pudlík je lepší. Asi. Odpoledne jí páník vezl na kontrolu (nemohla jsem chybět). Všem se zdála lepší, jenomže prý doma nic nežere ani nepije, tak aby zase nepadla. V ordinaci demonstrativně sbaštila půl konzervy Hillsu a dostala pích do kožichu a zítra zase ukázat. Tak je teď na nás, že psisku nedáme nažrat ;-) no je to veselejší, jen aby to vydrželo. Strašili mě, že se to pořád ještě může vyvrbit do něčeko konkrétního a třeba i nebezpečného. zatím trvají na viróze nepo houseru.

Re: Zase ty kočky!!!:
Autor: baty Datum: 19.11.2008 21:47

já teda rozumím psům jako koza petrželi, ale přesto mám dojem, že monsieur francouzský buldoček je tak spíš na ty promenády a lesní partie, než na bůhvíjaké sporty, fi donc!

DĚVČATA SCÍPLÝ A NASTYDLÝ,ZKUSTE SEHNAT NĚKDE V ZELENINCE KOUSEK OBYČEJNÉHO ZÁZVOROVÉHO KOŘENE.:
Autor: LENKA S Datum: 19.11.2008 21:31

MALÝ KOUSEK OLOUPEJTE   A  NAJEMNO   NASTROUHEJTĚ.  DEJTE   1 ČAJOVOU LŽIČKU DO    OBYČEJNÉHO HRNKU, PŘELIJTE 250 ML VROUCÍ  VODY, PŘIKRYJTE A NECHTE  CCA 10 MINUT VYLOUHOVAT. PAK  OSLAĎTE  MEDÍKAM A OKYSELTE  CITRÓNEM.

 VYPIJTE  CO  NEJTEPLEJŠÍ. PAK   PĚKNĚ  POD OSUŠKU  ČI PROSTĚRADLO NAD  HRNEC  S VAŘÍCÍ   SE  VINCENTKOU. INHALUJTE, AŽ  SE BUDE  Z  PRŮDUŠEK KOUŘIT. PAK ALE  ZAHALTE KRČEK ÚPRIESNITZEM(  VLAŽNÝ  MOKRÝ  A VŽDÍMANÝ OBKLAD,  PŘIKRÝT   IGELITEM A  POTÉ   OMOTAT  POŘÁDNOU  FLEESOVOU    ŠÁLU  NAHORU.  PĚKNĚ  DO  TEPLÍČKA POSTELE  A ZAKRYJTE  ČELO   ČELENKOU. AŽ  SE VYPOTÍTE, NAPUSŤTE  SI   NA  DNO VANY CO  NEJTEPLEJŠÍ  VODU,  DO NÍŽ VHODÍTĚ   2 VELKÉ  HRSTI OBYČEJNÉ SOLI. TAM PĚKNĚ  , ALE  OBLEČENÉ A  ZABABUŠENÉ    PRIESNITZEM A  ČELENKOU PŘEŠLAPUJTE.  ÚPOTÉ   A NOŽKY   TEPLOUČKÉ PONOŽKY  A ZAS POD PĚŘINU. TOHLE ZABERE  I NA  TU  NEJOTRLEJŠÍ LARYNGYTIGU. MÁM  ODZKOUŠENO   MOCKRÁT.  HLASIVKY  MNE  ŽIVILY VŽDY,.VŠAK  VÍTE, ŽE  JSEM   BÝVALA  UČITELKA PRCKŮ NA  ZÁKLADCE  A TAM   ČLOVĚK HUBOU MLEL  STÁLE  DOKOLA. AŽ  SE PŘESTANE  KUCKAT, ZKUSTE  TROŠKU A VELICE  LEHCE  ZPÍVAT, SPÍŠE  POBRUKOVAT BRUMENDEM.  NIKOLI  PŘES  KRK A HLASIVKY , ALE  BŘICHEM- VLASTNĚ   BRÁNICÍ A TAKY  HLAVOU . POMÁHÁ TOM  SKVĚLE.  POKUD  CHCETE  KONTROLU, ZDA  ZPÍVÁTE   DOBŘE, DEJTE  SI  RUKU NA   BRÁNICI  A  SPÍŠE   TALČTE   PŘI  TOM  BROUKÁNÍ  DO  TÉ  RUKY, NIKOLI  DO  KRKU. A VŠUDE   V DOMA  ROZVĚŠUJTE   MOKRÉ   PRÁDLO  , TŘEBA MOKRÉ  PROSTĚRADLO  ČI FROTÉ OSUŠKY. NESMÍ  VZDUCH   VYSCHNOUT.  JE TAKY  DOBŘE  VYVĚTRAT  INTENZIVNĚ TĚSNĚ PŘED  SPANÍM A RADĚJI VYPNOUT NA   NOC    TĚLESO TOPENÍ V LOŽNICI.

Re: Mám šílené resty!:
Autor: Jakub S. Datum: 19.11.2008 21:21

Hele, ale domácí úkoly nám sem nezaváděj, buď tak nesnesiteně hodná. To bysem nerad. Od toho abstrouhej!

Že?:
Autor: Jakub S. Datum: 19.11.2008 21:19

Re: Evo:
Autor: Clea Datum: 19.11.2008 20:16

Evo, mojí příšerce už je 7 let, a znáš to, "staršího" psa už novým kouskům nenaučíš ;-) marking po tom, co jsme se učili přinášení jinak, nevím nevím, jestli by to šlo. Asi si smlsnu na synátorovi, který má teď čerstvě jozefčíka drsňáka trpaslíka (příbuzný od Beďule ;-)) , chce s ním dělat lovečinu, tak budu radit, vozit na výcvik, zkoušky, výstavy a tak, a počkám si na mou další goldeničku... Budem se učit od začátku spolu. Ach jo.

Re: smekám!:
Autor: Pitrýsek Datum: 19.11.2008 20:12

 Jako vždy Ti  plně dávám za pravdu. Dokonce to jde tak daleko, že Tvá hlášení považuji za vrcholnou provokačku.  CO KDYBYCH???

Zase ty kočky!!!:
Autor: Louk Datum: 19.11.2008 20:11

Chtěla jsem napsat, že jsem článek přečetla jedním dechem a je to fakt poutavá exkurze do pro mě úplně neznámým světů. Díky R^. Ale umím si představit, jak společná práce stmeluje a vztah mezi člověkem a psinou dostává další dimenzi.

Marně přemítám, do čeho bych uvrtala toho mého chrochtu ;-D,ale v jeho případě možná budě úspěch i turistika a přeměna na lesního mužíka...

Milá EvoŽ:
Autor: Louk Datum: 19.11.2008 20:08

Re: Teda holky - klobouk dolů:
Autor: Pája Datum: 19.11.2008 19:59

Jasně, chtěla bych s Terrym zkusit barvářskou zkoušku.... do nory se halt nevleze ;-D

držímR^ k dalším výkonům;-D

Re: smekám!:
Autor: EvaŽ Datum: 19.11.2008 19:48

Blaňule s Beďulí už taky dělaly a udělaly zkoušky. Jednou dokonce tady psaly, jak slavně zvítězily. Šikulky.

Pitrýsku, taky jsi se psy cvičila, tak naprosto chápeš, jak člověku je. Je úplně jedno, jestli jde o služební, lovecký, agility, záchranařinu nebo cokoliv. Nejkrásnějšá je pocit, že jste to dokázali SPOLUV se svým psem.

Re: Teda holky - klobouk dolů:
Autor: EvaŽ Datum: 19.11.2008 19:41

Holky, je jedno, co cvičíte. Hlavně že se pes baví a nelajdá jen po kanapi. (Ne že by kanape bylo něco špatného;-) i pro psa). Každý má jiné možnosti. Hlavně že vás to baví. ZdravímV

Re: A+E, tohle je pro mě úplně neznámý světadíl,:
Autor: EvaŽ Datum: 19.11.2008 19:38

Ale tady rozdává alternativní vesmíry nebo "aspoň" pohlazení každý. To je na Zvířetníku to pěkné. Něco dostaneš a musíš něco dát.

Teda holky - klobouk dolů:
Autor: Pája Datum: 19.11.2008 19:29

to jste fakt holky šikovné a velmi velmi všestraně danané, já jsem se byla dívat na zkouškách retrívrů a fakt mazec, taky jsem byla s kamarádkou na výcviku, taky jsme si s Terrym vyzkoušeli barvu - docela mu to šlo, ale fakt superR^;-D jen tak dál

ale ovšem náš sportovní a agilitácký výcvik je fajn a baví nás;-):-P

Re: Je to trochu OT:
Autor: zana Datum: 19.11.2008 18:36

děkuju:-)

OT - pro všechny:
Autor: Lucka Datum: 19.11.2008 18:35

Prosím po včerejší zkušenosti s dotazem od Li všechny, kdo na mě budou mít dotaz s veterinární tématikou, nepište ho (jen) do diskuze.. Nechodím sem pravidelně, nečtu všechno a když čtu z práce, tak snadno něco přehlédnu.. Pište mi na mail a do předmětu dejte Veterinární dotaz nebo něco s obsahem slova "veterinární" - zkusím nastavit mail, aby mi takové maily barevně odlišoval. Nechci tu nic tajit před ostatními a klidně sem pak odpověď zkopíruju, ale nechci to prošvihnout jako včera..