23.4.2019 | Svátek má VojtěchDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Co jsme to za rasu?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 93, poslední: 23.6. 2007 1:11, přehled diskusí

Re: Taková pitomost !:
Autor: Eraser Datum: 20.6.2007 9:22

No však Johannesburg je v jižní Africe a ne na rovníku :-P

Re: Re: Češi jsou rasisti:
Autor: No Datum: 20.6.2007 9:14

Jaka je vase cena? Jake hodnoty jste vytvoril pro tuto zemi? A myslim ZEMI, ne spolecnost- co naleznou vase deti, az odevzdate pribor?

Re: Autore, z odborného hlediska máte možná pravdu:
Autor: jarda Datum: 20.6.2007 9:12

Zadny stat na vyssi urovni nez feudalismus nevzikl, protoze nic na vyssi urovni zatim neni.

Opravdu originalni:
Autor: No Datum: 20.6.2007 9:07

Na zaklade genu dokazat, ze Cesi nejsou rasisti a Cunek ma pravdu je opravdu originalni! To se bude hned jinak nadavat na cigose, cerne huby, rakosniky atd. Vzdyt vlastne mluvime o sobe- a vsichni jsme Cunek! ( Musim se jit podivat na konto, jestli mi tam nepribilo pul melounu... hned se vratim, moment... sakra, nic- no jo; tak jdu do rachoty...)

Re: Autore, z odborného hlediska máte možná pravdu:
Autor: Historik Datum: 20.6.2007 9:04

Proč černoši na Haiti, kteří se zbavili koloniální nadvlády je pár let po USA nejsou na jejich úrovni???

Pane Reinisch:
Autor: Hnyk Datum: 20.6.2007 8:53

Odvozujete pojem genocida od genů ačkoliv je původní slovní základ odvozený o řeckého gen či genea, což znamená rod nebo tlupu (klan) . Ve skutečnosti ale jde o to, že v češtině neexistuje výraz pro "Völkermord", což znamená vyvražďování národa, či vraždit určitou národnost a proto se tento pojem překládá slovem genocida. 

Re: Re: Češi jsou rasisti:
Autor: RZ Datum: 20.6.2007 8:45

Ale tam přece vůbec nejde o náboženství. Jejich problém je vztah k UK. Ty názvy (katolíci vs. protestanti) se používají pro jednoduchost.

Nev´m co je větší zázrak:
Autor: Charlie Datum: 20.6.2007 8:32

zda černoch který vynalezne převratný vynález, nebo pracovitý  cikán.

Teď již chápu:
Autor: Antonín Hrbek Datum: 20.6.2007 8:29

proč má pan Reiniš 95% genomu totožný se šimpanzem.

Taková pitomost !:
Autor: Charlie Datum: 20.6.2007 8:29

"Barva pleti záleží na tom, kde skupina žije, zda blízko rovníku nebo dál na sever. Podle pleti není možné určit rasovou příbuznost."   

Mí kamarádi žijí už 3. generaci  Johanesburku a mají stejnou pleť jako já, Evropan. Pitomost zůstane pitomostí, i když je pokrokově politicky korektní.

Re: Češi jsou rasisti:
Autor: vladimír314 Datum: 20.6.2007 8:03

Podobné nesnášenlivosti se bohužel najdou i mezi lidmi vyznávajícími různá náboženství, protože si myslí, že to jejich je "jedině správné" a že příslušnost k němu je opravňuje se na ostatní dívat z piedestalu této nadřazenosti, viz trapní "křesťané" (katolíci a protestanti) v severním Irsku.

Každej, nebo většina, pardon, nějakou tu mentální berličku holt potřebuje, ne?

Čunek je rasista:
Autor: MOON Datum: 20.6.2007 7:29

Nejsem žádný genetický odborník a proto se vším v tomto článku mohu teoreticky souhlasit, s vyjímkou 4.věty od konce, kdy autor praví ,:"a to platí i pro Romy, s kterými Jiří Čunek zachází jako s ostatními skupinami občanů." což neni pravda jelikož Jiří Čunek tu skupinu občanů zvýhodňuje na úkor skupiny druhé.Proto neplatí ani poslední věta autora.;-)Hezký den MOON

Re: hloupost:
Autor: P.P. Datum: 20.6.2007 7:28

Vy  znáte JEDINÉHO černocha v historii, který vynalezl převratný vynález? Sem s ním.

Re: Re: Re: Češi jsou rasisti:
Autor: zk Datum: 20.6.2007 7:23

To je "objev " na Nobelovu cenuRv Na to jste přišel sám? Takže kdyby nebylo alkoholu nebyli by Cikáni příživníci a paraziti společnosti?

Re: Píšete: "Já znám daleko větší spoustu pijavic bílé pleti, než romů.":
Autor: Netřeba Datum: 20.6.2007 7:15

Pokud to vezmu na absolutní počet, nelze než souhlasit. Ale když to vyjádříte v procentech pijavic v rasově stejné populaci, pohled se poněkud upraví.

Píšete:  "Na vině je alkoholismus!"  To by bylo velice zjednodušené a hned by byl problém spláchnutý pod stůl. Oni přece nic, oni muzikanti, to nen nepřítel alkoholismus! Ale budiž. Když budu souhlasit, jak je možné, že alkoholismus postihuje pouze jejich pracovní stránku? Protože ve vymýšlení podrazů už rozhodně alkoholismem postižení nejsou. Co se týká fyzické stránky, tak mladí cikáni jsou kluci jako buci a holky jsou většinou také pěkné a urostlé. Že se někdo po třiceti letech pobírání sociálky, chlastání a válení se na divanu dopracuje do tvaru hrušky, je celkem normální, to není nic genetického.

Re: Češi jsou rasisti:
Autor: honzak Datum: 20.6.2007 6:38

ano, jsem rasista. Úplně nejvíc mi vadí rasa Viktorů. Díky jim jsou cikáni všech barev pleti tam, kde jsou. Jdi se vycpat, krasomluvný teoretiku!

Re: Re: Češi jsou rasisti:
Autor: Claudio Datum: 20.6.2007 6:28

 Tohle silně pokulhává. Já znám daleko větší spoustu pijavic bílé pleti, než romů.

 Fakt je ale ten, že alkoholikům se rodí děti značně poškozené a vezou si v genech dispozice k pokračování ve šlépějích rodičů. Pokud se etnikum není schopné mísit - křížit s majoritní společností, pak genetické poškození působené alkoholem je předávané po generace, bez možnosti naředění zdravými jedinci. To je podle mně důvod, proč Romové vykazují neustálou nepřizpůsobivost majoritní společnosti.

 Alkoholici majoritní společnosti také předávají poškozenou genovou výbavu svým potomkům, ale mají výhodu, že v majoritě dochází k ředění těchto genových skladeb zdravějšími jedinci.

 Není vinou barvy pleti, či etnika neustálá nepřizpůsobivost. Na vině je alkoholismus!

Včerejší ostravský dení tisk:
Autor: X Datum: 20.6.2007 6:22

Před Kauflandem v Porubě nabízel Rom na prodej hodinky, byl odmítnutý, což mělo za následek napadení občana sekáčkem na maso, kterému přeťal na hlavě tepnu, čímž mu způsobil těžké zranění. Policie tuší kdo za napadením stojí. Jde o romskou skupinu pohybující se ve vozidle s opavskou značkou.

Re: Snad 80 % nositelů Nobelových cen jsou Židé, takže rozdíly mezi rasami jsou opravdu výrazné.:
Autor: Claudio Datum: 20.6.2007 6:07

 Vy máte nějaký problém, protože nedokážete porozumět psanému textu. Nebo nechcete porozumět?

Snad 80 % nositelů Nobelových cen jsou Židé, takže rozdíly mezi rasami jsou opravdu výrazné.:
Autor: Mejla Datum: 20.6.2007 5:43

.

Černoši mají fyzickou převahu jen zdánlivě - např. v posledních letech boxeři ruského a ukrajinského původu:
Autor: Mejla Datum: 20.6.2007 5:42

smetli všechny černé borce těžké váhy. Tuším že právě jedna černá sprinterka řekla, že běloši nejsou ochotni tak tvrdě trénovat. Nelze to však zjednodušovat - převaha ras se liší podle druhu sportů a velkou roli hraje i tradice. Zajímavé je, že např. při testech v americkém fotbalu ve sprintech byli lepší černoši a v bench-pressu běloši.

Re: hloupost:
Autor: MILA Datum: 20.6.2007 5:30

to je prave ono, je to dano okolim, az cikany nebudou zadara zivit nebo davat prachy na deti, casem zacnou delat. Cernosi makaj, ale v Africe, v Evrope nemusi, tak jen pobiraji prispevky ktere se jim zdaji kralovske, doma si drinou tolik nevydelali

Re: Češi jsou rasisti:
Autor: me1 Datum: 20.6.2007 4:40

No a Vám ti rómové nepřipadají poněkud méněcení? Zatímco normální občan se snaží hodnoty tvořit, róm pouze hodnoty opotřebovává, to prostě není plnohodnotný občan, to je obyčejná pijavice.

hloupost:
Autor: Milaz Datum: 20.6.2007 4:33

Rasy jsou a je třeba si uvědomit, že jsme odlišní. Černoši vynikají v jedněch disciplínách, běloši v jiných atd.. Rasa má některé znaky, ale to neznamená, že nějaký jedinec se nemůže odchýlit od svých soukmenovců (např. běloch bude excelovat v běhu na 100m, čerňoch vynalezne převratný vynález, cikán bude pracovitý apod.). Důležité ale je, aby všichni měli rovné právní podmínky a nikdo nebyl negativně ani positivně diskriminován.

Češi jsou rasisti:
Autor: Viktor Datum: 20.6.2007 3:36

to není nic nového. Tvrdit, že jsou lidé různé pleti, dobrá,to nikdo nepopírá, jenže rasismus některé z nich považuje za méněcenné, podřadné atd. Kdo tohle nechápe, ať se nad sebou zamyslí, chuděra..

Re: Re: Re: Albíni:
Autor: Cartouche Datum: 20.6.2007 2:15

Jak

vypadali tehdejší východoasijští europoidi před touto "mongoloidizací",

o tom si můžeme nejlépe udělat obrázek na Ainech a Polynésanech, kteří

tomuto míšení z větší části ušli.

Re: Re: Albíni:
Autor: Cartouche Datum: 20.6.2007 2:15

Skutečnými Mongoloidy jsou fakticky pouze Mongolové, Burjati a jiné

altajské národy, u nichž jsou patrné nejextrémnější mongoloidní znaky;

Číňané, Vietnamci a spol. jsou našimi vzdálenými bratranci. 

Re: Albíni:
Autor: Cartouche Datum: 20.6.2007 2:14

Mimochodem, výrazné lidské fenotypy je možné velmi dobře spojit s určitými haploskupinami (otcovskými a mateřskými liniemi). To není překvapivé, protože během poslední doby ledové byly značné masy vody vázány v ledovcích a na Zemi dominovaly tundry nebo rozsáhlé pouště, které izolovaly lidské skupiny do geograficky omezených "glaciálních refugií" (útočíšť). Uvnitř nich potom došlo k intenzívnímu genetickému toku, který "sjednotil" haploskupiny zdejších lidských tlup.

Kupříkladu Khoisanové (Křováci a Hotentoti) jsou nejstarším odštěpkem od linie Homo sapiens a vyznačují se specifickou Y-haploskupinou (otcovskou linií) A a mtDNA haploskupinami (mateřskými liniemi) L0k a L0d. Ačkoli dnes jsou už jejich haploskupiny značně promíchány s haploskupinami sousedních Bantuů, tyto specifické haploskupiny se u žádného okolního etnika nevyskytují v tak vysoké míře a byly proto zjevně jejich původními liniemi. Také Pygmejové, kteří se v této "lidské genealogii" oddělili jako druzí, mají specifické Y-haploskupiny B1 a B2 a mtDNA haploskupiny L1 a L2.

Také europoidní rasa není žádným "sociálním konstruktem" a vychází z oddělené mužské (F) a ženské (N) linie, které před nějakými 50 000 lety vznikly na Středním Východě a poté mohutně expandovaly do Evropy, severní Afriky, střední a jihovýchodní Asie, a dokonce až do Austrálie. Stejně tak australoidi (indičtí veddoidi, jihoasijští negriti, Aboriginálové) mají své specifické linie (C+M).

Mongoloidi jsou trochu větším oříškem; technicky řečeno vznikli smíšením "australoidních" a "europoidních" linií na sklonku doby ledové mezi Mongolskem a jv. Čínou. Jádro mongoloidního fenotypu je přitom nutno hledat u "australoidní" populace, která dlela kolem jezera Bajkal. Její ženské geny potom intenzívně tekly do "europoidních" skupin v Číně, charakterizovaných Y-haploskupinami N a O. Ty se tedy k mongoloidům de facto pouze "přiženily".

Albíni:
Autor: Cartouche Datum: 20.6.2007 1:51

Pro pokrokáře, kteří se domnívají, že barva pleti je nejdůležitějším faktorem pro definici rasy:

http://www.thephora.net/forum/showthread.php?t=15317

A pozor, moc příjemný pohled to není!

Re: Černoši mají fyzickou převahu - podívejte se na vrcholové sporty a atletiku, tam již dnes běloši ..:
Autor: Borek@exil Datum: 20.6.2007 0:54

Máte asi na mysli černochy americké. Ti jsou fyzicky na výši. Jenom nejsilnější přežili strastiplniu cestu z Afriky do Ameriky. Jenom nejsilnější přežili otroctví. Takže jsou fyzicky vyspělí. Inteligence ?.......Záleží na rodině a vzdělání. Mnozí černoši, příšlí v současnosti z Afriky jsou velmi inteligentní a vzdělaní lidé, vlastně..všichni, kteé já znám a s kterými jsem kdy pracoval. Vyvinutí rasových znaků trvá poměrně krátkou dobu..nějakýcj deset tisíc let. Černoši mají sklon k tzv. sickle cell anemia, když některé krvinky namísto tvaru kulatého mají tvar srpu. Je to pravděpodobně podružný efekt získané imunity proti malarii. Mnozí Afričané jsou proti malarii imunní, vedlejším produktem však je ona sickle cell anemie. Za pár tisíc let sklon k této anemii u amerických černochů zmizí.