26.5.2019 | Svátek má FilipDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POSTŘEHY: Okamžiky uplynulého týdneŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 27, poslední: 22.1. 2007 23:03, přehled diskusí

Re: Re: Nedivte se:
Autor: vládík Datum: 22.1.2007 23:03

Já nemíním podlehnout představě darebáků, kteří (protože jsou o tom přesvědčeni - soudí podle sebe) tvrdí že jsme darebáci všichni. Proto nepovažuji slušné lidi za výjimku. Naopak, myslím, že je nás většina.

Re: Nedivte se:
Autor: Robin Datum: 22.1.2007 22:57

Vládíku, Ty si opravdu myslíš, že pánové Pohanka a Melčák jsou sparavedliví a neúplatní? Proč by zrovna tihle měli být výjimkou. To mi vysvětli.

Je tu také možnost, že tomu sám nevěříš, ale hodí se Ti to do krámu, tak to tvrdíš.

Je tu ovšem ječtě verze další, že jsi tak naivní, ale ta není ověřená. Řečeno slovy klasika.

Re: Re: Re: Matematická chyba:
Autor: Robin Datum: 22.1.2007 22:51

Pana Knížáka nemusím, ale asi by ses divil, kolik sponzorů pro NG sehnal. Tady jsi vedle, jak ta jedle.

Existují i další trapné výrazy::
Autor: Rolen Datum: 22.1.2007 16:42

konstruktivní přeběhlík, poslanec s vlastní ctí, rebel...jaké jsou další?

Re: Re: Re: Nedivte se:
Autor: loula Datum: 22.1.2007 16:24

To mě ani ve snu nenapadlo. napsal jsem pouze tolik, že Paroubek se dopustil naprosto stejné špinavosti jako Topolánek půl roku před ním. Nic víc, nic mín. A myslím, že špinavost je třeba pojmenovat špinavostí, ne se k ní stavět podle toho, kdo ji provede.

Re: Re:...vládík:
Autor: bab Datum: 22.1.2007 15:43

 Není pro mne úplatnost samozřejmostí i proto, že pro ni nemám důvod. Důchodci většinou úplatnost nepotřebují. K lékařům, zatím, nechodím.

 A připojuji se k názoru, že soudný člověk musí za chováním poslanců Melčáka a Pohanky vidět přinejmenším taškařici. Je jedno zda finanční, morální, "odpustkovou" či jsou jen obyčejní srabi, co nedokázali přímo říci: Z těch a těch důvodů odcházím. A odejít. 

 Odejít z  poslanecké sněmovny. Vyhli by se podezření.

 Řekla bych, že pokud některým politiků takové chování není cizí, u jiných jim nevadí, tak těm normální a soudným lidem jakéhokoliv "vyznání" by vadit mělo.

Re: Re: Matematická chyba:
Autor: vládík Datum: 22.1.2007 14:56

S těmi sponzory souhlasím. Jenže to by museli tyto instituce řídit manageři, ne např. pan Knížák.

Re: Re: Nedivte se:
Autor: vládík Datum: 22.1.2007 14:55

To můj příspěvek vypadá jako obhajoba Paroubka?

Re: Socani,tak nám napište jak jste to měli připravené!:
Autor: SÍLA ODSUDU Datum: 22.1.2007 13:50

 Jiřyk z Raje je KUJON, jen s tím bojem s panskou JEDNOTOU to přepísknul....I když kluci z RaJe a Jednoty se nikdy neměli moc rádi....

Socani,tak nám napište jak jste to měli připravené!:
Autor: Malý Aston Datum: 22.1.2007 13:11

ČSSD+KSČM dohromady  100 poslanců.Pro vládnutí Vám chyběl 1 nebo 2 poslanci.Instalovat Filipa a Grebeníčka do vlády? To jste měli v plánu?KDU se málem rozpadla,když se rozneslo o možné spolupráci ČSSD+KSČM+KDU. Zelení drží pořád stejné heslo,s komanči ani ránu.Takže jak jste to měli připravené?Jirka samozřejmě jinou funkci než premiér nebo prezident České republiky nebo Evropské unie nebere.On je geniální a funkce nějakého poslance je funkce podřadná,která není hodna jeho schopnostem.Takže vláda ODS+ČSSD? Ale to Jirka odmítl.Vláda ODS,kdy bude Paroubek jmenovat ministry a napíše program za ODS taky byla velká volovina. Takže jak jste to připravovali?Mám dojem,že jste v zajetí nějakých snů pak se probudíte a zjistíte,že máte ruce v nočníku.:-D

Re: Nedivte se:
Autor: loula Datum: 22.1.2007 12:47

Aby bylo jasno, já tady vůbec neobhajuji Paroubka. Já tady reaguji na názor autora, totiž že vyslovení podezření bez důkazu je mimořádně ohavná věc. S tím plně souhlasím, a od Paroubka to byla ohavnost. Stejná, jako vyslovení podezření z druhé strany. Ona totiž ohavnost zůstává ohavností, a´t se ji dopouští kdokoliv. Proti čemu brojím, je to, že některé vyjádření z úst Paroubka je ohavnost, ale totéž vyjádření z úst Topolánka je pravda a nic než pravda. Viz níže, o korupcí mezi přeběhlíky hovořil před půl rokem Topolánek, a hovořil tvrději, hovořil o pistoli přiložené ke spánku. Ano, vyjádření Paroubka je ohavnost, stejně jako půl roku předtím vyjádření Topolánka.  Pokud se z uvedených důvodů bojíte Paroubka - souhlasím, je třeba se bát-, potom naprosto stejné důvody vedou k tomu bát se Topolánka.

Re: Matematická chyba:
Autor: ZF Datum: 22.1.2007 12:17

A na to jste přišel jak? Proč bychom měli platit víc na daních? Nikde jsem nic takového nepsal. Pro mě za mě, ať si najdou instituce nějaké další sponzory, ale z daní je i tak už platíme všichni, tak proč se pak nemůžeme podívat, k čemu ty instituce jsou? tedy navštívit sbírky, poučit se atd.? Navíc, furt mají možnost (a třeba národní muzeum to tak i dělá) pořádat výstavy s placeným vstupným. Když to funguje v civilizovaných zemích, tak přece nemusíéme vymýšlet ameriku.

Re::
Autor: vládík Datum: 22.1.2007 11:42

Člověk soudný? Nebo člověk, pro nějž úplatnost je samozřejmostí?

Nedivte se:
Autor: vládík Datum: 22.1.2007 11:40

Každý soudí podle své planety. A Paroubek (o Rathovi nemluvě) si vůbec neumí představit, že někdo něco udělá, aniž by z toho měl prospěch. Podobně někteří nevěří, že lidé mohou dělat dobročinnost z přesvědčení (případně je mají za hlupáky).  Takových lidí se nesmírně bojím. Jejich obvinění tryskají z přesvědčení jejich hnusné, nemravné a egoistické duše. Jde z nich strach.

Re: Paroubkova klika v ČSSD, to je parta naivních, ukřivděných a zákeřných spratků.:
Autor: vládík Datum: 22.1.2007 11:36

 Zejmína platí poslední přívlastek, pad předposlední. Ta naivita se mě nezdá.

Matematická chyba:
Autor: vládík Datum: 22.1.2007 11:35

Podle přispěvatele: Obyvatelé (tedy všichni, i ti, kteří ji nechtějí navštívit) již instituci jednou platí.  Pokud se vybírá vstupné ( .... a to docela vysoké - podle autora příspěvku; s čím porovnává neuvádí), tedy pokud se vstupné vybírá, znamená to, že obyvatelé platí jen část provozu instituce. Takže pokud se vybírat nebude, budeme na daních platit víc. Pokud by o službu stáli všichni, bylo by jedno, jak platíme. Pokud o ni všichni zájem nemají, proč by zájemci neměli nést alespoň část nákladů?

chyby:
Autor: ZF Datum: 22.1.2007 11:27

Pardon, mě to nezobrazuje poslední řádky a tak jsem si nevšim několika chyb. Především - výstavy se platí.

Vstup zdarma:
Autor: ZF Datum: 22.1.2007 11:26

do státních institucí, jako národní muzeum, národní galerie atd. je v civilizovaných zemích (Velká Británie, Austrálie, vlastne i Mexiko, ale zde to platí jen pro místní) obvyklý a má docela logické opodstatnění - obyvatelé si tyto instituce již jednou platí ze svých daní, tak proč by měli platit ještě jednou, a to docela vysoké vstupné? Navíc to má ještě jednu výhodu - když si musíte zaplatit poměrně vysoké vstupné, tak máte tendenci stihnout "prolítnout vše" a navštívíte danou instituci jen málokdy. Když je vstup zdarma, tak ji navštívíte vícekrát. Výpadek ve výběru vstupného se pak kompenzuje tím, že se zde pořádají různé výstavy, na které se již vstupné nevybírá. Kdo nechce vidět nemusí, ale pořád má nárok na prohlídku základních sbírek.

Paroubkova klika v ČSSD, to je parta naivních, ukřivděných a zákeřných spratků.:
Autor: dada Datum: 22.1.2007 10:30

Re: Re: Re: Re: a jake byly vyroky o pistoli u hlavy ?:
Autor: loula Datum: 22.1.2007 10:00

Díky, že jste si dal tu práci, a rád bych znal názor autora tohoto článku k tomuto obvinění, tentokrát Topolánka vůči Paroubkovi. Ale jistě se dozvíme, že to je něco opravdu, ale opravdu, jiného.

Už Vás povýšej?:
Autor: jerry Datum: 22.1.2007 10:00

budete dělat Tlučhořovi asistenta? Hodilo by se to k Vám. Můžete si pak povídat v parlamentu s Melčákem o Leninovi. To víte, stará láska , nerazaví.;-D;-D;-D

Re: Re: Re: a jake byly vyroky o pistoli u hlavy ?:
Autor: xxx Datum: 22.1.2007 9:56

Tady to je: ,,Topolánek již v pondělí na Frekvenci 1 uvedl, že ví o poslancích, kteří jsou buď vydíráni nebo korumpováni proto, aby podpořili svým hlasem vládu Jiřího Paroubka. Na otázku, co říká zvěstem, že Paroubek má tři lidovce, které využije při hlasování o důvěře své vládě, premiér řekl: "Tak, to jsou ti, o kterých já říkám, že mají tu osmatřicítku na spánku a jsou buď vydíráni, nebo korumpováni". Premiér poté dodal, že neví, kolik údajně vydíraných poslanců je a z jaké jsou strany. "Jiří Paroubek každopádně nemá sto jedna. A pokud by je náhodou měl, tak to bude ten případ, tak, jak jsem ho pojmenoval," řekl v rozhlase předseda ODS.

Re: Re: a jake byly vyroky o pistoli u hlavy ?:
Autor: loula Datum: 22.1.2007 9:31

nejsem schopen tyto výroky upřesnit, ale skutečně Topolánek v souvislosti s diskutovanou možností, že by Paroubek nějaké přeběhlíky pro svoji vládu získal, skutečně mluvil o pistolích přiložených k hlavě. Určitě by se to dalo najít hledáním tak půl roku zpátky. Ale podle mě to nemá smysl, byla by to ztráta času.

Souhlasím, obvinění :
Autor: loula Datum: 22.1.2007 9:28

tech dvou poslanců z korupce bez nejmenšího důkazu je trapné atd atd, přesně jak píšete. Je to skoro tak trapné, jako obvinění Paroubka z pedofilie, organizování vraždy Mrázka, také bez nejmenšího důkazu.

Tak pana Paroubka zrovna nemusím,:
Autor: F.A.Kekule Datum: 22.1.2007 8:00

ale považovat jednání těch pánů za ideový obrat je patrně poněkud naivní. Soudný člověk tuší...

Re: a jake byly vyroky o pistoli u hlavy ?:
Autor: ted Datum: 22.1.2007 6:20

Co to meleš? Upřesni svoje výplody, jinak jsi obyčejný žvanil!

a jake byly vyroky o pistoli u hlavy ?:
Autor: Martin Datum: 22.1.2007 0:19

padaly z ust pana topolanka a nejak neviditelny pes nestekal o hysterii a trapnosti