26.4.2024 | Svátek má Oto


Diskuse k článku

BTW: Přece jen sváteční

Tak jsem přece jen podlehla. Původně jsem si říkala, že k 17. listopadu nenapíšu nic - mateřský (otcovský?) Pes toho bude jistě plný. Ale přece jen spáchám pár řádek.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
jiný Honza 19.11.2006 21:39

Karolíno, vítám zpět

No super, ani nevíš, jak jsem rád, že je vše v pořádku. Další zracená ovečka zpátky ve stádu. Ať to pokračuje co nejlépe!!!

Jaryna 19.11.2006 8:17

Přednáška bez vady.....

A konečně můj dlouholetý názor na celé dění okolo naší republiky padl na úrodnou půdu....Základy  podle všeho byly dány už za za TGM,i když dnes je to mýtus a kdekdo se na něj odvolává....Moje maminka vždycky říkávala, za TGM se střílelo do dělníků, tak jakýpak mýtus.....?Inu, jak zase říkávám já, politika není svinstvo, ale svinstvo z ní dělají nesprávní lidé na těchto postech a tak se nedivme, že všechno dopadalo tak ,jak dopadalo..............Politik by měl především myslet na občana a to je stará vesta.............Proč ji neodhodit do popelnice?????

Finrod Felagund 19.11.2006 1:13

No nic, jdu taky spát

Děkuji Vám všem za velmi zajímavou diskusi, zítra budu rád pokračovat :-) ale už se mi klíží oči a potřebuji spát... Dobrou noc Vám všem, milí Zvířetníci!

WWW: Děkuji za skvělou diskusi!

aida 19.11.2006 1:03

Pánové,

moc pěkně a zajímavě se s Váma povídá, ale omlouvám se, už spím v sedě. Dobrou noc. A zítra se (snad, jestli mě synek pustí k PC) mrknu, co jste napovídali. Mějte se! 

Finrod Felagund 19.11.2006 1:05

Re: Pánové,

Mějte se také! Dobrou noc :-)

Zuzka 19.11.2006 0:50

Dějiny

Hovořila jsem nedávno s kamarádkou, jinak učitelkou dějepisu na základní škole a zjistila jsem, že v otázce II. sv. války jsou žáci odkázáni takřka sami na sebe, neboť toto není učivo, které by se probíralo do hloubky. Přijde mi to nebezpečné, neboť jejich pohled na události tohoto období pak mohou být ovlivněny skupinami, jejichž úmysly nejsou vždy čisté. O to víc mě těší dnešní příspěvky FF. Děkuji.

Finrod Felagund 19.11.2006 0:53

Re: Dějiny

Jsem rád, že Vás to potěšilo, ale předem upozorňuji, že už jsem se svým poněkud skeptickým pohledem k dějinám několikrát narazil a jednou mě to stálo návštěvu opravného termínu na zkoušku ;-) takže ono sice to je velmi zajímavé, ale velké množství lidí to nerado slyší :-)

jinak pro takové nakouknutí pod pokličku geopolitiky doporučuji Huntingtonův Střet civilizací a Smrt západu od Pata Buchnana :-) (nicméně nedoporučuji se tím chlubit u přijímaček na FF UK, tam jsou hodně rudí a neradi tato díla v přečtené literatuře vidí)

Zuzka 19.11.2006 1:06

Re: Re: Dějiny

Díky za tip. Je pravda, že u přijímaček na FF UK jsem svého času shořela jako papír (a ve světle vaší poznámky za to možná nese vinu můj seznam literatury;-(nebo že by dutá lebka8-o)Ale to už je veeelmi dávno, takže teď studuji podobnou literaturu z čistě osobních důvodů, abych trénovala mozek a nestala se pouhým konzumentem TV zpravodajství.

Finrod Felagund 19.11.2006 1:12

Re: Re: Re: Dějiny

Obávám se, Zuzko, že na FF UK by Vám asi nejvíce pomohl Lenin, Marx, Engels, Hegel, Rousseau, Fukuyama..... z toho si nic nedělejte... FF je děsně rudá a hlavně tamní politologie...

 když si vezmu, co je na čestném místě mého seznamu politologické literatury, tak by mě z FF vyrazili ani bych nevešel na tu zkoušku... Niccolo Machiavelli, Aristotelés, Marsillius z Padovy, Samuel Huntington, Pat Buchnan, Martin Heidegger, Roman Joch, Zbigniew Brzeziński, Henry Kissinger, Margaret Thatcherová.... :-)

Zuzka 19.11.2006 1:19

Re: Re: Dějiny

Ještě k vaší poznámce, že některé věci lidé neradi slyší - čím více se blížíte k pravdě, tím více se ježí ti, které by pravda mohla demaskovat.

K seznamu literatury lze jen gratulovat a do dalšího studia popřát pevné nervyR^. A pro dnešek přeji dobrou noc.

LENKA S. 19.11.2006 0:25

FINFORDE, DÍKY MOC ZA VYSVĚTLENÍ.SAMA JSEM UŽ OMNOHÉM VĚDĚLA, ALE PŘECE JJEN TAKOVÉ MOŽNOSTI JAKO VY NEMÁM. UVAŽUJU, POZORUJU ,

PŘEMÝŠLÍM A SHÁNÍM INFORMACE,KDE SE DÁ. TAKOVÉ OBSAŽNÉ APŘEHLEDNĚ  UCELENÉ JAKO VY, JE ALE NEMÁM. JSEM HODNĚ OMEZOVÁNA SVÝM ZRAKOVÝM HANDICAPEM A NEMOHU ČÍSTTOLIK.TO, ŽE   VŠE SOUVISELO  S   ATOMEM, TO JSEM SI DOMYSLILA UŽ DŘÍV. ALE NEBYLA JSEM SI TÍM JISTA TAK DOCELA. ALE S  NA TÉ  ŠPATNÉ A  LIKNAVÉ PRÁCI  NAŠICH PŘEDSTAVITELŮ A  VLÁDCŮ STÁLE TRVÁM. KORUPCE TU   BUJÍ KOLEM VŠUDE , ZÁKONY  SOU DĚRAVÉ JAK ŘEŠETO A NĚKTERÝMI SE VLASTNĚ  POSLANCI  PŘÍMO VYSMÍVAJÍ. SNAŽÍM  SE , ABYCH POCHOPILA,ALE  NEJDE MI TO SNADNO. VY  JSTE MLADÝ,PLNÝ ELÁNU  ODHODLÁNÍ POZNÁVAT,  A MĚNIT, ALE JÁ UŽ JSEM TAKY  ČÁSTEČNĚ  REZIGNOVALA. JAK  UŽ ŘÍKALI MÍ PŘEDŘEČNÍCI. PRO MNE TA ZMĚNA PŘIŠLA POZDĚ.A LE PRO  SVOU     NEMOCNOU DCERU   BYCH UŽ CHTĚLA JEN TO NEJLEPŠÍ. ONA SI SVÉ POSTIŽENÍ NEZAVINILA, PROTO NECHÁPU, ZAČ VLASTNĚ MUSÍ PYKAT.

Finrod Felagund 19.11.2006 0:39

Re: FINFORDE, DÍKY MOC ZA VYSVĚTLENÍ.SAMA JSEM UŽ OMNOHÉM VĚDĚLA, ALE PŘECE JJEN TAKOVÉ MOŽNOSTI JAKO VY NEMÁM. UVAŽUJU, POZORUJU ,

Lenko, to je naprosto správné, že si sháníte informace, kde se dá; to znamená, že nebudete manipulovatelná - a to je poklad nad mnohé :-) jinak pokud Vám mohu poradit, aby se Vám četlo lépe - Národní knihovna má mnoho naskenovaných knížek a ty se dají zvětšit... stačí se tam jen poptat; a myslím, že podobně to má i Městská knihovna v Praze na Mariánském náměstí... to by Vám mohlo pomoct :-) jinak s tou korupcí máte pravdu, je všude okolo, nicméně pořád jsme na tom lépe, než mnohé jiné evropské země, a to jak na západ, tak na východ od nás; tím spíš, že kdybyste viděla, jaká je bída v bývalé NDR, tak byste nad tím zaplakala - mně je těch lidí tam také hodně líto... a zase i třeba tam, kde není tolik korupce, ale jsou nezodpovědnější a horší politici (Švédsko, Belgie, Francie, Holandsko..... - naštěstí ve Švédsku a v Holandsku se situace pomalu mění k lepšímu), vznikají velmi špatné situace, které omezují šťastný život místních obyvatel... jinak určitě nerezignujte, stojí za to bojovat, už jen proto, aby Vaše dcera nebyla jednou v kriminále za něco, co neudělala... a že tady takoví lidi jsou, kteří by si to přáli (stačilo se kouknout letos na 1. máje na Křižíkově fontáně....)

Ale i tak, pozdravujte ode mě dceru a řekněte jí, že jí přeji všechno nejlepší.... a Vám ostatně také :-)

LENKA S. 19.11.2006 2:35

FINFORDE, VÁŠ POZDRAV RÁDA VYŘÍDÍM. MÁ DCERA ALE NA PC NECHODÍ.Z MIHOTÁNÍ SVĚTLA MONITORU MÁ EPILEPTICKÉ ZÁCHVATY.

PROTO TAKÉ NEMŮŽE VŮBEC PRACOVAT V OBORU Z NĚHOŽ I ODMATUROVALA .MUSÍ SE NYNÍ ŽIVIT  MANUENÍ PRACÍ. JE ALE VELICE RÁDA ZA TUTO PRÁCI. DLOUHO PRACOVAT NEMOHLA ,BYLA PLN Ě ZÁVISLÁ NA NÁS,RODIČÍCH A JEN ŽIVOŘILA. JELIKOŽ NA PC  PRACOVAT  NESMÍ ,NEMĚLA NA SOUČASNÉM TRHU PRÁCE VŮBEC ŽÁDNOU HODNOTU. JAKO BY NIC JINÉHO, NEŽ TY PROKLTÉ POČÍTAČE ANI  NEEXISTOVALO.

Finrod Felagund 18.11.2006 19:52

Lenko, ptáte se, proč nás svět hodil přes palubu?

Je to trochu složitější. V roce 1939 to bylo proto, že západ byl vedený naprosto neschopnými politiky, kteří vyznávali politiku appeasementu, o níž se Winston Churchill poměrně trefně vyjádřil jako o "předhazování svých spoluobčanů dravé šelmě a doufání, že se šelma nasytí, než na mě přijde řada". Také jsme si vybrali špatné spojence. Pokud by se budovaly už od začátku první republiky silné vazby na USA, UK a zejména na sousední země, tak se nic takového stát nemuselo, nebo ty následky mohly být výrazně zmírněny. Spoléhat se na Francii, která po celou dobu své existence nevyhrála takřka jedinou válku (za výjimku se dá považovat Jana z Arku a Napoleon; v prvním případě spíš šlo o to, že Anglie už to nemohla financovat a ve druhém to bylo vítězství jen dočasné + válku vedl Korsičan pro Francii zcela netypickými prostředky), dále na Rumunsko (to bychom jeho armádu museli nejdřív obout, aby nám byla co platná) a Království SHS, které bylo roztříštěno nacionalismem všech v názvu zmíněných (tzn. Srbů, Chorvatů i Slovinců) bylo krajně nerozumné. Beneš udělal několik zásadních chyb: 1) V Locarnu podepsal dohodu o arbitráži v případě sporu o hranice ČSR místo garančního paktu, jako byl na Rýnu, což vůbec udělat nemusel - a to právně umožnilo Mnichov; 2) neuměl se dohodnout s Rakouskem, které vzdorovalo Hitlerovi de facto až do roku 1938 (u nás se moc o Dollfussovi a Schuschniggovi nemluví, není totiž košer, aby lidi věděli, že stáli proti Hitlerovi a Dollfuss byl dokonce příslušníky NSDAP na přímý příkaz Adolfa Hitlera zavražděn) - a které nám mohlo být velmi užitečným spojencem. Místo toho se zahraniční politika ČSR neuměla odpoutat od předválečné myšlenky, že Rakousko je náš přirozený nepřítel. To byla druhá velká chyba, které se Beneš dopustil. Další chybou bylo ignorování Polska a vojenský zábor Těšínska až po Bielsko v roce 1920, jen proto, že se tamní polští obyvatelé dopustili toho zločinu, že se zúčastnili voleb do Sejmu.

Finrod Felagund 18.11.2006 20:03

Re: Lenko, ptáte se, proč nás svět hodil přes palubu?

ČSR tak velmi nesprávně spoléhala místo na spojenectví s Polskem, které nám je blízké a mohlo utvořit blok proti Hitlerovi (údajně z Pilsudského fašistických tendencí), na spojenectví se Sovětským svazem, proti kterému byl Pilsudski se všemi jeho podřízenými hotový beránek. Nutno podotknout, že komunisté měli už v době výbírání "přátel", tzn. v první polovině 20. let, v Rusku na kontě minimálně 1,5 milionu zavražděných. Je s podivem, že o tom Beneš nevěděl, nebo že to netušil. Další chybou bylo nejen důsledné trvání na okleštění Maďarska Trianonskou dohodou, ale i její překračování - v roce 1919 vojska ČSR a Rumunska vstoupila na území okleštěného Maďarska a ČSR obsadila pás území Maďarska odpovídající vzdálenosti slovenské hranice - Miskolc. Rumunská vojska tehdy došla téměř až k Budapešti. Jenže tehdy se stala věc velmi nečekaná, navzdory politické krizi se Maďarům povedlo vytvořit bleskově armádu, která vojska ČSR i Rumunska zahnala za hranice. Tento incident samozřejmě znemožnil jakékoliv vazby na Maďarsko. Podle mého názoru by bylo lepší přenechat z dobré vůle (samozřejmě výměnou za spojenectví) některá slovenská území s čistě maďarským obyvatelstvem Maďarsku, za což by nám byli Maďaři velmi pravděpodobně vděčni natolik, že by to přijali - nezapomeňme, že okleštění se Maďarsko nevyhnulo dokonce ani ze strany Rakouska a za jeho hranicemi zůstalo 3,5 mil. Maďarů. Tyhle všechny aspekty zahraniční politiky zapříčinily Mnichov a okleštění ČSR, po kterém jsme se opravdu bránit nemohli, neboť veškeré naše vybavení zůstalo v Sudetech. Nicméně stále ještě to nemuselo dopadnout tak zle, protože dost hřebíků do rakve ČSR zatloukl sám TGM, který ač slíbil Slovákům federativní uspořádání v Clevelandu, respektive autonomii v Pittsburghu, nikdy to nedodržel - proto vzrostly nacionalistické tendence na Slovensku do té míry, že mohl vzniknout Slovenský štát. A ten zbyteček, který se změnil v Protektorát BuM opravdu už bránit nešlo...

Finrod Felagund 18.11.2006 20:10

Re: Re: Lenko, ptáte se, proč nás svět hodil přes palubu?

Jenže i takto nastoupená politika ČSR se dala udržet - a sice za předpokladu vybudování hraničních pevností o hodně dříve, než na konci 30. let, a to po celé délce hranic ČSR, nikoliv pouze na hranicích německých. Protože pak přišel anschluss a Němci k nám mohli bez problémů z Rakouska. Navíc mohlo hodně pomoct spojenectví s UK a USA, jenže to se vylučovalo s benešovskými vazbami na Paříž - takže to bylo nerealizovatelné. Nicméně budiž, válka přišla a skončila - bez našeho přičinění demarkační linií v západních Čechách. Komunisty jsme si zvolili sami (otázka je, jak moc by nám to pomohlo, kdybychom si je nezvolili, velmi pravděpodobně by sem byli dosazeni tak či tak) v roce 1946 a co se týče brutality režimu, tak za tu jsme si mohli také z velké části sami. Rudá armáda tu až do roku 1968 nebyla (byla stažena výměnou za uranové naleziště v Jáchymově) jako v jiných zemích Varšavské smlouvy a opravdu naše komunisty nikdo do ničeho nenutil. Je zajímavé, že komunisté v Polsku, Maďarsku i NDR nebyli zdaleka tak brutální, jako v ČS(S)R, přestože u nich vojska SSSR byla. Co se týče roku 1968 - Západ reagovat nemohl. Vzpomeňte si na dobové souvislosti - bylo krátce po kubánské krizi, hořela válka ve Vietnamu a otevření fronty v Čechách by znamenalo celkem jistě třetí světovou válku, dost možná s použitím jaderných zbraní. Nezapomeňte, že v Koreji a ve Vietnamu Američané bránili jižní části obou zemí, které byly v jejich sféře vlivu a přesto byly napadeny - a rozhořely se kvůli tomu kruté války. Jaký mandát by měli k obsazení země, která byla členem Varšavské smlouvy? Žádný. Z pohledu mezinárodního práva by šlo o agresi, přestože "lidsky" se to samozřejmě chápe jinak.... Takže asi tolik k tomu, jak se na nás Západ vykašlal nebo nevykašlal...

JoVo 18.11.2006 20:51

Re: Re: Re: Lenko, ptáte se, proč nás svět hodil přes palubu?

:-/Milý F.F, myslím si, že jste správně vystihl danou situaci úplně přesně.Díky.R^

Finrod Felagund 18.11.2006 21:17

Re: Re: Re: Re: Lenko, ptáte se, proč nás svět hodil přes palubu?

Milý JoVo, není zač... bohužel ona ta situace je ještě trpčí, protože mezi lety 1945-1989 bylo Československo opravdu pouhou loutkou v geopolitickém divadle - to mohu říct zcela odpovědně... ani "oteplování" v šedesátých letech, ani sametová revoluce nebyly tak úplně naší zásluhou a co se týče vpádu sovětských vojsk... ono to nebylo tak úplně kvůli "pozvání proti kontrarevoluci", to je divadýlko pro média... fakticky šlo o rozmístění jaderných raket v pohraničním pásmu u hranice s NSR a Rakouskem. O nic jiného. Sověti tady neměli žádné jednotky svého vojska - ta odešla a spolu s uznáním rakouské neutrality sloužil jejich odchod jako výměna za západní Čechy, které byly osvobozeny armádou gen. Pattona, pro Sovětský svaz bohužel i s Jáchymovem. O ten se celou dobu hrálo, protože tady byla chronologie poměrně jasná: demarkačka byla dohodnutá v únoru 1945 a až do srpna 1945 (svržení atomových bomb na Nagasaki a Hirošimu) měl Jáchymov asi takový geostrategický význam, jako jakékoliv jiné lázeňské městečko. Sověti proto, aby ho dostali, udělali něco, co neudělali nikde jinde, a sice stáhli svá vojska z celého území ČSR + uznali neutralitu Rakouska. Jenže pak přišly dohody o nešíření jaderných zbraní a součástí nich byla tato opatření: satelitní země SSSR nesměly jaderné zbraně vlastnit + nesměly se používat rakety dlouhého doletu (proto se začaly používat rakety SS-20 na sovětské straně a Pershing na straně americké; rozmístěny v NSR). Sovětský svaz potřeboval SS-20 rozmístit tak, aby doletěly na západ, proto je rozmísťoval na hranice satelitních zemí se západem, nicméně nikoliv v rozporu se smlouvami o nešíření jaderných zbraní: jednoduše říkali, že to není armáda NDR, která má jaderné zbraně, to je armáda SSSR umístěná v NDR, kdo má jaderné zbraně, a to je právně v pořádku. Totéž chtěli udělat v ČSR, ale nevím z jakého důvodu jak Gottwald, tak Zápotocký, Novotný i Svoboda to soustavně odmítali. Proto Moskva rozehrála tu hru s "liberalizací"...

Finrod Felagund 18.11.2006 21:24

Re: Re: Re: Re: Re: Lenko, ptáte se, proč nás svět hodil přes palubu?

aby sem pak následně mohla vpadnout se svými vojsky a rozmístit tu jaderné zbraně.. samozřejmě to chtělo zakamuflovat to tak, aby to bylo společensky přijatelné a aby faktická stránka věci (ty zbraně) unikla pozornosti. To přesně se jim povedlo, protože lidi jim skočili na špek a opravdu si mysleli, že se mohlo něco změnit, kdyby tam Moskva nezakročila. Myslím si, že nelze se domnívat, že v SSSR nevěděli, co se tu děje a dost pochybuji, že mohla být v Brežněvově době jakákoliv neplánovaná neposlušnost možná. No a tak sem vpadli a ty zbraně byly rozmístěny na hranicích s NSR a s Rakouskem. Pro Západ to byl problém, protože ten dohody dodržoval o něco lépe, a tak nerozmístil Pershingy v Rakousku, které se deklarovalo jako neutrální, ale jen v NSR. Nicméně tenhle krok stál SSSR poměrně dost výdajů (vydržování Rudé Armády ve všech zemích střední Evropy nebyla žádná legrace) a spolu s Reaganovým tlakem, který dělal SSSR dost vážné ekonomické potíže tu sehrála velmi důležitou roli Čína. Ta se totiž začala tlačit na sovětské hranice (koncem 80. let) a SSSR tam potřeboval přesunout vojsko, aby dal najevo svou nelibost s tím. Jenže ve střední Evropě měl 55 divizí a na nové prostě neměl (důsledek Reaganovy politiky). Proto jejich přesunutí tam bylo velmi nutné a vzhledem k nepředstavitelným důsledkům možné ztráty Sibiře (která nebyla skoro vůbec chráněna) ve prospěch Číny byla střední Evropa opravdu nedůležitá. No a Honecker, Jakeš, Kádár, Jaruzelski a další prostě nemohli poskytnout takovou protislužbu, aby je sovětská vojska udržela u moci... A tak skončili. A dopadlo to tak, že u nás nejsou komunisti a na hranicích s Čínou je cca 30 divizí ruské armády (zbytek se přesunul na Kavkaz)....

aida 18.11.2006 22:18

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Lenko, ptáte se, proč nás svět hodil přes palubu?

Milý FF, máte to docela dobře srovnané.R^ Jestli to není moc neslušné, můžu se zeptat, kolik asi zhruba Vám je a co vlastně študujete? (Pokud je tahle otátka pro Vás nějak moc osobní nebo nepříjemná, tak samozřejmě neodpovídejte - a za zvědavost se moc omlouvám předem.)

Finrod Felagund 18.11.2006 22:21

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Lenko, ptáte se, proč nás svět hodil přes palubu?

Nebojte se, není ani osobní ani nepříjemná, je mi 21 a studuji politologii na FSV UK :-)

aida 18.11.2006 22:51

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Lenko, ptáte se, proč nás svět hodil přes palubu?

Ahá, tak odtud vítr fouká.;-) Dík za info a ještě jednou se omlouvá,m jsem vážně strašlivě zvědavá.

Finrod Felagund 18.11.2006 22:53

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Lenko, ptáte se, proč nás svět hodil přes palubu?

Není zač a opravdu není proč se omlouvat, zvědavost je skvělá vlastnost - a velmi si vážím každého, kdo jí navzdory deformaci českým školstvím oplývá ;-):-)

Hana Williamson 19.11.2006 0:06

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Lenko, ptáte se, proč nás svět hodil přes palubu?

Na ta mlada leta jste velmi rozvazny - F.F.

Finrod Felagund 19.11.2006 0:12

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Lenko, ptáte se, proč nás svět hodil přes palubu?

no... děkuji... ještě se budu červenat :-) ale jinak je pravda, že jsou mi velmi blízké konzervativní hodnoty a postoje, takže je možné, že to může působit tímto dojmem...

aida 19.11.2006 0:15

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Lenko, ptáte se, proč nás svět hodil přes palubu?

Už chápu, proč jste se na Psím poplkání ptal na ten film. Neúčinkujete tam náhodou, že ne?;-)

aida 19.11.2006 0:15

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Lenko, ptáte se, proč nás svět hodil přes palubu?

...podrbání, samozřejmě...

Finrod Felagund 19.11.2006 0:17

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Lenko, ptáte se, proč nás svět hodil přes palubu?

Neúčinkuji tam přímo, ale vyskytoval jsem se velmi blízko natáčení - jak byla před volbami ta akce "Hlídka svobody" na Staroměstském náměstí, tak jsem byl u toho stánku dekomunizace, když zrovna mluvili s Markem Nemethem... jinak na ten film nemám zrovna pozitivní názor, protože představuje KSM jako společnost vlastně neškodných snílků, kteří si dělají "svůj vlastní ostrůvek ve světě, který je nemá rád", zatímco MK se tam podle mě zbytečně démonizuje... ale je to jen můj subjektivní pohled, nic víc... navíc ovlivněný tím, jak potom odpovídala ta režisérka v rozhovoru pro iDNES...

Finrod Felagund 19.11.2006 0:18

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Lenko, ptáte se, proč nás svět hodil přes palubu?

Ale jinak členem MK jsem...

aida 19.11.2006 0:21

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Lenko, ptáte se, proč nás svět hodil přes palubu?

Já ten film neviděla, jen jsem četla kritiky.