20.5.2019 | Svátek má ZbyšekDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ROZHOVOR: Prezident Klaus pro týdeník EuroŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 23, poslední: 4.8. 2006 13:06, přehled diskusí

Re: Stojí za poznámku,:
Autor: JM Datum: 4.8.2006 13:06

;-O Pan profesorisimus prezident Klaus je velmistr panských rad.  Kdo například smyslel a použil poprvé například "volební mobilzační vyhlášku"? Opravdu myšlenkově plnokrevné! Dehonestace každého a všech, kteří mají jiný názor než pan profesorisimus právě u něho začíná!

Stojí za poznámku,:
Autor: Jogín Datum: 30.5.2006 21:23

že zhrubnutí politiky bylo zahájeno nulovou tolerancí. Když to Paroubek okopíroval, získal dočasně výhodu a eskalece poračuje, mlátit konkurenty do hlavy je už normální. Já teda ani jednu z obou partají podporovat nemíním a kdyby mě na Národní nezmlátili, tak bych snad volil komunisty.

Mám pocit, že nejsem v problému:
Autor: strejda Datum: 30.5.2006 21:08

Jestliže Evropané mohou pořád ještě jezdit na Kypr, Mallorku a Kanárské ostrovy se opalovat, tak pořád nemají pocit, že jsou v problému.

Jezdím často na Mallorcu a Kanárké ostrovy a nemám pocit, že jsem v problému. Bude mi lépe, když tam nebudu jezdit? Pomohu tím Evropě nebo republice? Mém si to vysvětlit tak, že až bude opravdu dobře, na Mallorcu se již nepodívám? O takové dobře nestojím. Asi mám na dobře jiný názor.

Muj urcite ne:
Autor: Cizinka Datum: 30.5.2006 18:58

Chci skutecneho statnika, ne polemizatora. Moralni kredit a integrita Havla mu evidentne schazi. Co provede na svych zahranicnich cestach, jez  za penize ceskych poplatniku zneuziva pro svou osobni kampan proti EU a dalsim mezinarodnim sdruzenim, ktera se mu zrejme nelibi, je uz nechutny. Ve vetsine evropskych zemich se mu uz smejou.

Ctete a premyslete:
Autor: Cizinka Datum: 30.5.2006 18:51

Klaus evidentne necetl velmi konkretni program Strany Zelenych. Jinak nelze vysvetlit, proc je tak plosne a prazdne odsuzuje.

Re: Klaus si protireci...:
Autor: ginANDtonix Datum: 30.5.2006 12:07

Cetl jste vubec ten rozhovor? O Zelenych se tam tvrdi neco uplne jineho, mozna ze by se to dalo jednoduse popsat jako ze za nimi neni zadna pevna ideologie.

Re: Opět mi nezbývá než souhlasit.:
Autor: Malý Aston Datum: 30.5.2006 11:30

Můj taky R^

Opět mi nezbývá než souhlasit.:
Autor: Sch. glosátor Datum: 30.5.2006 11:12

I můj hlas by měl.

Re: Re: Re: Jen by me zajimalo jestli alespon jednomu z tech 66 podepsanych vedcu te "petice" doslo o cem se zde mluvi...:
Autor: J. Mach Datum: 30.5.2006 10:58

Josefe, pokud nemáte jiný argument, než že něco nazvete pitomostí, tak by snad bylo lepší se neztrapňovat. Klaus celkem velmi jasně a i kultivovaně vyjádřil obavy, které cítí nejenom on a které jsou velmi reálné. To, že vy ty obavy nesdílíte, neznamená, že neexistují. A o těch vašich vědcích nikdo nepochybuje, že to jsou špičky ve svém oboru, ale asi proto se vyjádřili neuměle k problematice, ve které evidentně špičky nejsou a je to znát.

Re: Osobností:
Autor: tony Datum: 30.5.2006 9:59

Ovšem, V.K. se nikdy nemýlí.

Moc hezký rozhovor.:
Autor: Saša Datum: 30.5.2006 9:40

Ne se všemi stanovisky pana Klause se ztotožňuji, ale jako celek to ukazuje stejným směrem jako výslednice mých názorů a postojů.

Kdyby byla přímá volba presidenta, pan Klaus by můj hlas měl zcela jistý.

Opět jenom náhoda ?:
Autor: franta Datum: 30.5.2006 9:20

Pan prezident: "Druhou tezí je, že se společnost dostala přece jenom dál a ideový boj z počátku devadesátých let se nevede a mnoho lidí může mít pocit, že už to není zapotřebí. To je podle mého názoru velký omyl". 

Komunistě před 50 lety: Je velkým omylem, myslet si, že po vítězství dělnické třídy již není třeba pokračovat v třídním boji. Stalin nás učí, že po tomto vítězství že třídní boj naopak zostřuje. 

Re: typický Klaus:
Autor: jirka m. Datum: 30.5.2006 9:15

Od Bílé Hory se tady tolik nekradlo jako za vlád ODS ..... to máte od Paroubka, že?

Úpadek morálního a právního vědomí může nastat jen tam, kde to co bylo před tím bylo lepší. A nezlobte se na mě, i celý ten slavný Kožený, který bude možná (a možná poprávu) odsouzen,  je pro mě lepší než komunistická ideologie. Kožený možná porušil možná nedokonalé zákony, v době která tomu byla příznivá. Před touto dobou však byla jiná doba, ve které vládla lůza prostřednictvím komunistické ideologie.  A to je pro mě mnohem horší.

Re: Skvělý Klaus,doma blbci nechápaný a urážený:
Autor: jirka m. Datum: 30.5.2006 8:58

Máte pravdu, už dlouho se mi žádný rozhovor s Klausem tak nelíbil. A nic na tom nemění, že na dvě věci mám stále odlišný názor než on, a to je opoziční smlouva a vstup do EU. Myslím, že plusy vstupu převážily nad mínusy, aspoň pro nás s naší hospodářskou úrovní a historickými souvislostmi. Ovšem to, kam Evropa ve své současné podobě směřuje, je třeba vidět a připomínat .... třeba si to více lidí uvědomí, dřív než bude pozdě.

Klaus si protireci...:
Autor: ok Datum: 30.5.2006 8:47

Klaus si protireci... Na jednu stranu ma starosti s tim, ze v pozadi za politickymi stranami jsou mocne (pro volice neviditelne) skupiny, ktere politiku manipuluji ve prospech financniho zisku. Na druhe strane ma starosti s tim, ze Zeleni jsou nepredvidatelni, protoze za nimi neni zadny pevny (ekonomicky) zajem.

Vychazi mi z toho jedine: Klaus dela bu bu bu, a svoje skutecne zajmy a nazory nechava v pozadi, nevyslovuje je.

Skvělý Klaus,doma blbci nechápaný a urážený:
Autor: No,... Datum: 30.5.2006 7:14

Tanec na palubě titaniku, kousek od kry ekonomické a energetické krize s pátou kolonou islámsky laděných přistěhovalců a nekonečným proudem uprchlíků z jihu. Tohle nemůže dobře dopadnout, když se budeme pořád dívat jinam a nosit růžové brýle. Jenže tohle nějakej blb z páté cenové nepochopí a už vůbec nebude alespoň přemýšlet nad variantami řešení, natož aby ještě navíc jednal racionálně a nehnal zemi do katastrofického scénáře . RaJ tady ale určitě nebude, díky zaslepenosti účetního u kasy....

On o tom třebas píše :
Autor: dvd Datum: 30.5.2006 7:14

- a to docela zajímavě - prof. von Arnim, ovšem při Vašem rozhledu byste ty jeho práce asi hodnoti stejně hloupě, jako jste to již předvedl.

Osobností:
Autor: dvd Datum: 30.5.2006 7:12

co se zatraceně zmýlili jsme už zažili nemálo.

tyyy brdo...:
Autor: Jarda Datum: 30.5.2006 6:18

Ten clovek si plete dojmy s pojmy, vazne a bez legrace. Zelenym ze jde o anarchii? Evropska unie ze predstavuje nebezpeci a ze je diktatem skupin, ktere se na vsem snazi vydelat? No to je vazne sila...

Re: Re: Jen by me zajimalo jestli alespon jednomu z tech 66 podepsanych vedcu te "petice" doslo o cem se zde mluvi...:
Autor: Josef Datum: 30.5.2006 4:19

Taková pitomost se hned tak nenajde - a\utor nesahá vědcům ani po podrážky bot - ví vůbec, jaké jsou to osobnosti?;-O

typický Klaus:
Autor: Josef Datum: 30.5.2006 4:15

kdopak u nás prosadil ty materiální zájmy: kdo považoval za prvořadý ekomomický růst spoléhaje na neviditelnou ruku trhu? Přece vÁCLAV kLAUS! Tudíž má sám na svědomí úpadek morálního a právního vědomí atd. "Více takových Kožených:" prohlásil. A umožnil podvodnou privatizaci, tunelování, pustil k lizu grázly - kolikpak máme komuni:-/stů milionářů?! Kdo má paměť a úsudek, ví, jak to bylo.:-P;-€..

Re: Jen by me zajimalo jestli alespon jednomu z tech 66 podepsanych vedcu te "petice" doslo o cem se zde mluvi...:
Autor: spaldings Datum: 30.5.2006 2:31

já myslím že nevědí, ani vědět nechtějí. Jejich slint neměl účel něco napravit či k něčemu se vyjádřit pro diskuzi. Dva tři to sesmolili na Hrádečku nebo někde jinde s dramatikem a ostatní to podepsali. Proto, aby si zase kopli do Klause. Rozkopané bábovičky jménem OF někteří skřeti nezapomínají.

Jen by me zajimalo jestli alespon jednomu z tech 66 podepsanych vedcu te "petice" doslo o cem se zde mluvi...:
Autor: zalozak Datum: 30.5.2006 1:39

Ale spise ne, krome snahy zalibit se vladnouci strane (zrejme princip ktery v nich byl dobre vybudovan v dobach minulych) jsou asi oni vedci mezi tem kteri tanci aniz si vsimli ze steward prave prinesl mokry ubrousek neb se do skladu zacala dostavat voda.