20.5.2019 | Svátek má ZbyšekDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Zelená se zelená...Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 87, poslední: 22.5. 2006 11:12, přehled diskusí

Prosím Vás, co pořád blbnete s těmi:
Autor: M. Zima Datum: 20.5.2006 20:04

německými zelenými. Oni ztratili kredit ne kvůli ekologické politice, ať již energie, odpady, nebo zemědělství, ale proto, že se příliš přizpůsobili etablovaným poměrům a nechali se vtáhnout do "Schroedrovské reálné politiky" . (Fischer, ta Eu komisařka se zelenou hedvábnou šálou, ...)

Re: Je vidět, že Havel je pořád osobnost:
Autor: divana Datum: 20.5.2006 19:59

neříkal stranu, ale jména. je to velký rozdíl?

Povídáte nesmysly, :
Autor: M. Zima Datum: 20.5.2006 19:56

jak o německých Zelených, tak o Černobylu, atd.

Na to, proč Němci importují el. energii se zeptejte ČEZu. Jejich dumping je ta kLausovská neviditelná ruka trhu, která na úkor českého životního prostředí v důsledku měnového a mzdového spádu umožňuje ČEZu kšefty socialistického charakteru se silovou elektřinou . 

Panu Havlovi jistě nebude vadit kWh elektřiny za 10 a kubík plynu za 30 Kč:
Autor: Pavel Datum: 20.5.2006 18:12

Nevím jestli si to ale uvědomují nezámožní potenciální voliči Zelených. Kdyby se všichni jejich zastánci namáhali zjistit si aktuální dopady činosti německých Zelených (odborná stanoviska jsou k dispozici na netu) možná by se jim trochu rozsvítilo.

bylo dobre, ze dal laskapravda nahnedlym melounum polibek smrti:
Autor: auauau Datum: 20.5.2006 17:02

Je vidět, že Havel je pořád osobnost:
Autor: franta Datum: 20.5.2006 15:59

jinak nechápu, proč tolik řečí kolem toho, když občan tohoto státu, který nemá žádnou funkci, řekne koho bude volit. Je to přece jeho právo. A mimochodem, všimli jste si toho, že když ve funkci prezidenta byl, tak nikdy neřekl koho bude volit ? Asi byl málo "nadstranický". Kam se hrabe na našeho dnešního skutečně, ale skutečně nadstranického kašpárka.  

Re: Autore:
Autor: Mladý Datum: 20.5.2006 14:58

Ty vidíš zy vším svého proroka Klause, modrohnědý magore.

Re: Re: Zelení:
Autor: Jenda Datum: 20.5.2006 14:48

Obavam se, ze nemate pravdu. Melouni to sice nepriznaj ale v podstate jsou jeste vic vlevo nez komanci.

Věřím ne Havlovi, ale voličům - Brusinka a UHL - 4,5 % !!!:
Autor: Eda Datum: 20.5.2006 14:35

Volte uvážlivě !!!: :

Nevolte parlamentní strany  -  pokud chcete změnit systém vlády Vyvolených. ČT 1 zdarma provádí reklamu parlamentním stranám a zeleným, na základě fiktivních "výzkumů" , porušuje ústavu - rovné právo politických stran. Vedení zelených jsou umělým slepencem a strana je trojským koněm pro voliče, kteří nechtějí volit soc. dem. - s uměle vyzdvihovaným % preferencí. Volebním zákonem (5 % vstup) a mediální masáží je záměrně bráněno menším stranám vstoupit do politiky. Parlamentní strany mají na čele kandidátek servilní politické loutky, závislé na vedení stran. Tato jsou spojena s velkými firmami, které prostřednictvím obdržených státních zakázek  "sponzorují"  svoji  stranu.( Státní zakázky se prodávají, je -li tato 100mil, cena díla je 60mil, ostatní jsou "provize", "zisk", sponzoring a ...zlodějina.) Tito "volení odborníci" potom vyrábějí zákony na běžícím páse - ale legislativní zmetky (živnostenský 85 novel !!!) Méně státu, zákony srozumitelné, jednoznačné a vymahatelné. Odstranit korupci lze jen změnou rozpočtového určení daní, decentralizací , snížit přerozdělování. Odvolatelnost politiků. Postupné zavedení přímé demokracie - přímá volba starosty, hejtmana, prezidenta ale i soudce, policejního ředitele, st. zástupce a dalších vyšších úředníků. Politika musí být věc veřejná, ne výdělek pro Vyvolené ! Kapři si rybník nevypustí, Vyvolení si změnu systému nepřejí. Proto volte Pravý Blok , č. 14 - viz www.cibulka.net  !!!                              ;-D;-D;-D

Re: Re: Re: Re: Re: Re: autor v omylu:
Autor: jonáš Datum: 20.5.2006 14:19

Plnou (Y) ? :-D

Re: Pane Janouch, tak úplně ty Vaše starosti :
Autor: damian.frach@atlas.cz Datum: 20.5.2006 14:01

Zimo, prestan s temi svymi demagogiemi. Cernobylsky reaktor patri k tem mene bezpecnym, ale presto bylo nutne k havarii vypnout 6 bezpecnostnich systemu, jeden dokonce kombinackama. Kdyby jim to tehdy ten idiot nenaridil, tak by k nicemu nedoslo. Bohuzel diky uzitecnym idiotum jako ty tady budem dalsich 50 let palit uhli, ropu, zemni plyn a biomasu ...

Jinak proc Nemci soustavne dovazeji elektrinu z okolnich zemich??? Ze by zrovna nefoukalo? nebo fouka prilis hodne???

Re: Re: Re: Re: Re: autor v omylu:
Autor: Nika Datum: 20.5.2006 13:18

no , plnou.. no

Re: Re: Re: Re: autor v omylu:
Autor: Nika Datum: 20.5.2006 13:17

Je to jen Tlustý, který byl řadovým členem. Je charakteristické, že ČSSD plná bývalých funkcionářů KSČ a STBáků nezmiňujete !!!!(Y)

Pochopitelně bych mohl vyhledat, ale :
Autor: M. Zima Datum: 20.5.2006 11:50

zeptejte se přeci pana Janoucha, ten má lobování za AE jako hlavní činnost, jistě si vzpomene, jak to je s tím samoodstavením. Ono na tom také něco je, ale nesmí se dělat pochybné pokusy.

Re: Pane Janouch, tak úplně ty Vaše starosti :
Autor: Milan Datum: 20.5.2006 10:56

Můžete uvést zdroj informace o odborných vyjádřeních o absolutní bezpečnosti reaktorů  černobylského typu? Jinak, hybaj do s Bursíkem a Pávkem do Švédska, přesvědčte ty "technokratické zabedněnce", aby ty "proklaté, nebezpečné a drahé" atomky stihli do toku 2010 odstavit a nahradit spolehlivými a levnými OZE (nebo jim to tam postavte). A pozor, velké vodní elektrárny jsou taky "fuj" ...

 

Re: Kotkův hrádek:
Autor: Ladislav N. Datum: 20.5.2006 10:50

Kdysi dávno jsme byli (se základní školou) na výletě - i v Českém Krumlově. Ten šílený smrad si dodnes pamatuju. Podobný byl (řadu let později) např. na Váhu v Ružomberku na Slovensku....

Autore:
Autor: Starý J. Datum: 20.5.2006 10:44

….Chápu Havlovo znechucení současnou politickou scénou….

A to je pravý důvod, proč Havel podporuje Zelené. Je vidět, že si s Havlem zřejmě dopisujete již méně a neznáte jeho dnešní pohnutky, které ho k podpoře Zelených vedou. Očekávat, že Havel bude uvažovat racionálně směrem k rozvaze o potřebě jakékoli energie, je více než zbytečné. Havel uvažuje jen a jen účelově a politicky, a to již nejméně deset let! Každý pokus o likvidaci Klause a ODS stojí na prvním místě. Očekávaná inklinace Zelených směrem k Proubkovi (toto má jistit především kamarád – anarchista a věčný bolševik Uhl, který již organizoval první z pokusů Bursíka z vedení odstranit), uspokojí Havla, jeho pomstichtivost. Racionálníuvažování směrem k negativnímu působení Zelených v parlamentu proto nelze očekávat.

Pane Janouch, tak úplně ty Vaše starosti :
Autor: M. Zima Datum: 20.5.2006 10:41

se Zelenými nechápu. Že by to bylo zcela chybným odhadem a také až nesmyslným tvrzením :

"Podobně destruktivní přínos německých zelených k energetice SRN je známý a jeho katastrofické dimenze se stanou ještě zřetelnějšími v nejbližších letech. "

Bohužel tím předvádíte kvalitu srovnatelnou s vyjádřeními o absolutní bezpečnosti reaktoru černobylského typu (vzpomínáte si ještě?). Na závěr bych se Vás rád zeptal, neznáte poměry, nebo děláte politiku ve stylu NP?

A dodateček.:
Autor: Anděla Datum: 20.5.2006 10:31

Mimoto byl Barsebäck uzavřen taky na základě neustálého tlaku dánské vlády, která měla Barsebäck 20 km od Kodaně.

Re: poděkujte Havlovi:
Autor: Plzák Datum: 20.5.2006 10:30

Stydím se, že jsem s Havlem sdílel stejný internát. Havel, Kuchtová, Bursík - skutečně trio k pomilování.

Máte pravdu medvídku.:
Autor: Jiří K. Datum: 20.5.2006 10:28

Díky Temelínem vyvolaným investicím by dnes to vymáchání ve Vltavě bylo spíše odměnou než trestem.

Jinak já jsem v Krumlově od roku 1972, takže ten příšerný původní stav ještě pamatuju a jestli mne něco zarazilo, tak to byla ta neuvěřitelná rychlost, s jakou se z mrtvé páchnoucí stoky stala normální čistá a živá řeka. To skutečně málokdo čekal.

Prakticky pár měsíců po otevření tunelu (kterým se papírenské splašky z počátku pouze odváděly pod Krumlov - ČOV se do toho zapojila až o mnoho let později) jste při pohledu z mostu vlastně nepoznali, co tu dříve bylo za hrůzu a mohli jste pozorovat hejna ryb včetně těch pstruhovitých. Příroda si naštěstí pomohla velice rychle - ten první krok k nápravě ovšem musel udělat člověk a stál, pokud si dobře vzpomínám, miliardu v tehdejších cenách.

Svým způsobem ovšem docela opimistická zkušenost, nemyslíte?

Re: Re: Re: autor v omylu:
Autor: Anděla Datum: 20.5.2006 10:25

A proč BY NEMOHL? Hlavně, že nebyl u komoušů, jako někteří vysocí představitelé ODS. Jinak takhle na dálku mě přijde (až na ty jaderný elektrárny), že mezi švédskými a českými zelenými je diametrální rozdíl.

Re: Re: autor v omylu:
Autor: huhu Datum: 20.5.2006 10:25

kariera a prosazování zájmů svých (které jsou podpořeny voliči se stejným nebo podobným zájmem) je vlastně podstatou politiky. Ale "pánové v ODS či KSČM nebo KDU" mají nějaký program či přesvědčení, které je identifikovatelné. Havel a jeho parta takový program nemají, ani přesvědčení - jde jim jen o "osobnost" neboli vlastní koryto. Proto jim nedělá problém se přicucnout k jakékoliv straně, která jim to koryto zaručí - Pithart, Rychteský, Ruml, Pilip atd. Je bohužel údělem každé moci, že se na ni takoví vyžírkové nabalují....

Re: Re: Nebraňte Havlovi v podpoře zelených.:
Autor: im Datum: 20.5.2006 10:23

Bohužel. ;-€ Havla jsem si v době revoluce vážil, ale dnes to po všech jeho pochybných počinech už neplatí.  :-/

Re: Re: autor v omylu:
Autor: im Datum: 20.5.2006 10:20

Jinak byl ale Bursík snad ve všech stranách, co existují. :-/ A program zelených se od programu KSČ skutečně moc neliší, tak dohání i tohle.

Re: velmi zajímavé informace!:
Autor: Anděla Datum: 20.5.2006 10:18

Blahoslavení chudí duchem ti, kteří si myslí, že větrníky jsou samospasitelné.

Re: autor v omylu:
Autor: Anděla Datum: 20.5.2006 10:16

ale to je snad povolené, ne? Pánové v ODS a jiných stranách byli přeci kdysi v KSČ hlavně proto, že chtěli dělat kariéru. Tak proč to vyčítat Zeleným, že ji chtějí dělat taky.

Bursík aspoň nebyl komunistou.

Barsebäck byl zavřen:
Autor: Anděla Datum: 20.5.2006 10:14

hlavně z důvodů výsledků referenda někdy v 70. letech a tlačila na to daleko víc Centerpartiet - strana sedláků, kteří si dělají naděje že budou místo toho pěstovat tzv. energetické lesy.

Jen tak pro pořádek

Re: Kotkův hrádek:
Autor: Taraszátaras Datum: 20.5.2006 9:36

Chlupáči zablešený vzácný, Ty také pamatuješ doby, kdy po Vltavě "plavaly koláče" a přejít dřevěný most pod náměstím v Krumlově šlo jenom se zadrženým dechem? Nostalgicky slzím a posílám Ti Frontline.

Re: Proti jádru nic nemám,:
Autor: Taraszátaras Datum: 20.5.2006 9:31

Bohužel se, milý Voliči, mýlíte: zelení opravdu svým zarytým jakobínstvím napáchali v energetické politice řady států vážné škody. Přičemž jim ovšem patří dík (a nikdo jim neupírá zásluhy) za otevření a etablování ekologických témat. Pamatuji, jak je v sedmdesátých létech přední politik německé CDU obvinil v televizní debatě za propagaci komunismu doby kamenné.