30.5.2024 | Svátek má Ferdinand


ZVLÁŠTNÍ PSÍ ŠKOLA: Nový školní rok se začíná vybarvovat

17.10.2006

Čtyři kluci a dvě holčičky - pět prvňáků a jedna druhanda, to je docela dobré složení, protože všichni chceme mluvit zásadně najednou a všichni chceme znát odpovědi nejlépe hned. Občas to dopadá tak, že naše paní úča se drží za hlavu a chce utéct ze třídy, což my jí samozřejmě nedovolíme, protože kdo by nám asi tak četl pohádky a vodil pejsky na muchlání, že jo? Zvláštní psí škola Chelsea

Ale ona by stejně neutekla, protože my se umíme krásně mazlit a říká nám, že jsme její sluníčka. Kdybyste náhodou nevěděli, tak jsme samozřejmě náramně hodné dětičky. Občas se sice stane, že nás navštíví trpajzlík Škudibílek a začaruje nás a pošle na nás protivici a lenoru, ale naše paní úča umí tahle zakletí odčarovat, a tak se vždycky nějak domluvíme. Taky máme ve třídě plyšového kamaráda Frantu. Je to pštrosík na provázkách a dost často nám kouká do sešitů a papírů, jestli si děláme pořádně naší práci.

Ale proč to všechno vůbec píšeme? Jednak jsme slíbili, že o sobě a naší škole občas něco písneme a druhak víme moc dobře, že na nás Zvířetníci nezapomněli, i když naše stránky (Psisko) už nefungují. Naše paní úča na začátku školního roku poprosila vás, moc milé lidičky, jestli by někdo nebyl ochotný vzít své chlupáče a vyrazit za námi do školy a trochu si s námi popovídat o svých miláčcích a riskovat jejich úplné vyhlazení dětskýma tlapkama.

No a představte si, že se našli odvážlivci nebo spíš odvážlivkyně, které ty své chlupatce vzaly, sedly do auta a přišupajdily za námi! Vůbec nekoukaly na to, že je to dálka, že mají svých starostí až nad hlavu a byly tu. Minulý týden přijela Evka "První" se svými skoťandami Kačkou a Čelsinkou (víme, že se to píše jinak, ale to my ještě neumíme a paní úča říká, že je ze zvláštní a taky to neumí :o))) a navíc je to zbytečně složitý). Důležitý bylo, že jednou dopoledne zazvonil telefon a návštěva byla u nás. Krom chlupatek přijeli i dva moc hodní kluci a babička.

Dostali jsme dokonce krásnou sluníčkovou kytičku a bonbónky, ale hlavně ty pejsky. To vám byla muchlanda, že se divíme, že malé holky odjížděly ještě aspoň trošku chlupaté. Klucí se sice moc do našich aktivit nezapojili, protože to u nás ještě neznali, ale jiskřičky v očíčkách svítily, a tak co není, může ještě být. Ani se nám s tou milou návštěvou nechtělo loučit, došli jsme je vyprovodit až k autu, ale nejraději bysme se všichni nacpali do auta k pejskám a klukům, uznejte, že takový chumel dětí a psů už ledacos zmůže. Zvláštní psí škola Bora

To my totiž dobře známe, protože už nás v tomhle školním roce navštívila i Jaruška s Borou a Žofinkou, pamatujete se - Bora je leonka a Žofinka je velškorginka a jsou to naše dlouholeté kamarádky. Almička přijet nemohla, protože čeká psí miminka a navíc tolik velkých pejsků by se Jarušce do auta fakt nevešlo. Ale auto prý od rána hlídaly všechny holky. Ukázali jsme jim, jak umíme hezky malovat, pohráli jsme si s chlupaticemi, Bora každému podávala pac, jako slušně vychovaná pejska a Žofinka nám nastavovala bříško na podrbání, protože moc dobře ví, že jí nikdo z nás neublíží. No, taky to nebylo snadné loučení.

Tenhle týden se u nás objevila další návštěva. Byla to Evka "Druhá" s pejskem Ridgem. Teda pejskem, on to byl pořádný chlapák, ale mírný jak beránek, strpěl naše drbání a hlazení, oblíznul nás a poslouchal s námi pohádku. I od téhle Evky jsme dostali dárečky - krásnou žirafku a gumové medvídky, co je máme moc rádi a teď je dostáváme jako pilulky pro dobrou náladu. A věřte, nevěřte, fungují znamenitě!!! Taky nám Evka přivezla krásné knížky o zvířátkách a povídala nám, jak se máme správně starat o pejska. A heč, heč svezli jsme se v kárce, kterou tahal Ridg! To byla paráda!!! Dostal postroj a my se vozili kolem tělocvičny. Občas jsme ho povzbudili piškotkem, ale musel z nás být asi utahaný jako malý kotě.

Tak takhle my se krásně máme, díky lidem ze Zvířetníku, kteří jsou moc fajn a dovedou nám udělat takovou velikou radost a vůbec nic za to nechtějí a vůbec jim nevadí, když jim lezeme po klíně a tulíme se. Tak, tak je to. A my vám, milí Zvířetníci za to chceme móóóc poděkovat. Škola totiž, abyste věděli, není jen sedět v lavicích a hlásit se. Takhle se nám učí mnohem líp.

Tak vám přejeme spoustu krásných baboletních sluníčkových dní a zítra nám držte pěsti, protože máme olympijský den, tak ať všichni vyhrajeme sami nad sebou.

Zvláštní psí škola Ridg

Irena DvořákováKONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více... 
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !