23.6.2024 | Svátek má Zdeňka


ZVLÁŠTNÍ PSÍ ŠKOLA: Co nového u trpajzlíčků

4.4.2008

Nechápeme to, ale ony se pořád rozčilovaly, že na ně koukáme jako mimozemšťani a často se chtěly zouvat, to prý abychom je nespolkli i s botama. Ale uznejte, že takové prázdniny dají trpajzlíkovi hodně zabrat a pak se po nás najednou chce práce a dokonce učení!!! Zvláštní psí škola - trpajzlíci 1

Představte si, že máme od pondělí slíbenou zlou Myš! To prý abychom se vzpamatovali a taky se trochu začali učit a být hodní. Ale tentokrát asi budeme sekat dobrotu, protože máme slíbený výlet a na ten my se moc těšíme. Ptáte se, kam že to pojedeme?

No přece do Zoologické zahrady v Praze a to nejen za zvířátkama, ale také za našima velkýma kamarádama ze Zvířetníku. A protože den D je stanoven na 24. dubna, musíme honem rychle být hodní a učit se, jinak prý paní úča s Magdou pojede sama, no a to my trpajzlíci nemůžeme v žádném případě dopustit, že?!

Minulý týden měli všichni učitelé svátek, a tak si naši starší spolužáci zase vyzkoušeli, jaké je to být na místě učitelů. Paní úča jim vysvětlila, co a jak se učíme a oni to pak zkusili sami. No, moc jednoduché to asi pro ně nebylo, protože my ještě nejsme tak samostatní, aby nám mohli dát papír s předepsanými písmenky a řekli nám "pište!", to se musí hezky k některým z nás stoupnout a prstem ukazovat, kam psát nebo barevnou tužkou předpuntíkovat písmenko, aby se nám snáz psalo.

A zrovinka tak je to se čtením a počítáním. Prostě potřebujeme někoho, kdo by nám malinko pomohl a popostrčil nás. Pak už to jde. Ale den se vydařil a dokonce jsme i bonbónek a obrázek za snahu dostali. Zvláštní psí škola - trpajzlíci 2

Ale musíme se vám s něčím důležitým pochlubit a hlavně vám moc poděkovat!!! Před vánocemi jsme připravovali všelijaké magnetky se zvířátkama, sluníčka, keramické misky a další výrobky, paní úča s Magdou všechno zabalila a poslala jedné zvířetnici, které říká Kačer nebo taky moje Kačenka, a ta to ve firmě, ve které pracuje, připravila do aukce. Představte si, že ty naše výrobky se prodaly za velkou spoustu korunek a ta báječná firma k té hromadě přidala další hromadu korunek a na náš účet nám přibylo 10 000 korun.

To prý je veliká hromada peněz. Taky dostáváme korunky od vás zvířetníků, které posílá Zana a Jováskové nám poslali korunky v obálce s krásným obrázkem a taky jsme dostali krásnou magnetickou stavebnici od Medvídka a od Jajky puzzle a spoustu hraček a materiálu a od Bláži knížky a plyšáky a bavlnky a spoustu dalších věcí.

Moc bysme vám za tohle všechno chtěli poděkovat, protože jste na nás moc hodní a my si díky vám můžeme vyrazit do divadla víckrát než ostatní třídy a můžeme se vydat na výlet a cvičíme si tlapky na pěkných stavebnicích a čteme si pohádky a a a … Bylo by toho hodně, co díky vám můžeme. Zvláštní psí škola - trpajzlíci 3

Jste naši báječní velcí kamarádi, a i když vás neznáme všechny osobně, máme vás rádi. Moc rádi bysme pro vás taky něco udělali, a tak pomaloučku připravujeme jedno malé překvápko, ale zatím nic víc neprozradíme, protože vůbec netušíme, jestli se podaří ho uskutečnit. Úplně nejraději bysme byli, kdybyste se všichni sebrali a přijeli v červnu k nám do školy.

Každý rok se totiž koná takový program, který se jmenuje "Co jsme se naučili" a každá třída si připraví krátké vystoupení, které předvede velkému publiku. No, občas se sice stane, že se všechno nepovede tak, jak by si paní úča přála, ale když někde v hledišti sedí mamka a taťka a my je musíme aspoň očíčkama hledat a pak zapomeneme, že máme něco dělat!

Vloni už tu byl na návštěvě Jakub a ty naše chyby nám odpustil. Tak začněte plánovat v červnu volno a přijeďte se podívat! Budeme moc rádi! Taky byste mohli vidět naší piditřídu, kde se učíme a ukázali bysme vám celou školu, protože je moc hezká. Spousta jiných dětí nám jí závidí, heč! Přesný termín vám jistě naše paní úča napíše.

Kamarádi, mějte se moc a moc hezky, přejeme vám spoustu sluníčka a radosti. Za ta vaše nádherná srdíčka si obojího zasloužíte hrozně moc. A my se moc těšíme, že se aspoň s některými z vás sejdeme už za tři týdny v ZOO. Moc vám děkujeme a posíláme foukané pusinky!

Popisy k fotkám: 1. Co to píšeš, Filipe? 2. Děti učí děti 3. Kukajda 4. tancující trpajzlíci s Magdou

Zvláštní psí škola - trpajzlíci 4

Irena Dvořáková (Myš)