16.4.2024 | Svátek má Irena


Diskuse k článku

PŘÍRODA: Co mi v zimě roste v Modřanech

A pár dalších fotek

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Crossette 23.1.2023 20:05

Tedy Jajko, já jen žasnu, co všechno už ti na zahradě kvete. Tady se už samozřejmě prodávají všemožné kvetoucí krásy, ale že bych toho kromě azalek viděla kvést na zahradách to ne. Takže jsi předstihla i náš "teplý Jih" :-) Já žádné kytí jako ty na zahradě nemám, takže "jarně" se zatím hlásí je kousky prorážející zelené trávy, jinak jsou trávníky stále suché a hnědé. Zato ptáci vyřvávají, doufám, že zůstane jen u toho křiku, protože pochybuji, že by už našli dostatek živé krmě pro potomky.

A. Rgova 26.1.2023 23:45

Správný výraz Maričko. Ja taky žasnu. Že se s vět na přelomu roku tvářil jarně to jo, ale takovýhle kvetení!Nádhera, na zahradě u Jajky jsou zimní chmury bez šance. I když ted ́už je vše asi fuč, sníh je i v Praze

E. Schlittermann 23.1.2023 16:18

Krasne na monitoru, jiste jeste krasnejsi nazivo. Ja se chodim divat na zahradu na cemerici a jasmin. Krokusy vystrkuji fousy a snezenky nadzvedavaji listi i snih. Snih se v Drazdanech rozpustil do cvachtacky, dneska je luxusni sedivo. Barvicky mi zvedly naladu. R^

Z. Nelina 23.1.2023 16:02

Nebýt fotky se sněhem, těžko uvěřit, že jsme uprostřed zimy. Máš to jako v malé botanické ;-( R^

Od listopadu u sousedů kvetou obrovské trsy čemeřice, talovíny vidím také, u mě od stejné doby 5 trsů žlutých petrklíčů, vánočních kaktusů mám moc, moc, kvetly bohatě, no a po Novém roce rozkvetly teprve 2 poslední, orchideje zatím poporůstají. Když přičtu kytky řezané, alespoň trochu je stále se na něco příjemného dívat.

Pěstitelce zdar!

Z. Jajka 23.1.2023 20:26

Děkuji V

T. Zana 23.1.2023 13:37

Krásné nadějné fotky. Ono to jaro přijde ;-) Díky, Jajko.

Zjevně jsem si na výletě do Břevnova pořídila nějaký moribundus, jsem totálně scíplá, slabá teplota, děsná zima mi je ... nevím, jestli si ten čerstvě napadý sníh vyfotím :-P.

Z. Jajka 23.1.2023 20:27

Ono už z něj moc nezbývá, dnes lezavo a hnusná břečka...

Z. Asteris 23.1.2023 12:54

To je ale krása. Hmm já loni našla na venčící louce vyhozený vánoční kaktus, poměrně velký, bylo mi ho líto, sebrala jsem ho, dala do květináče a šoupla na schodiště. Před vánoci vykvetl spoustou krásně červených květů, chvilku si odpočal a teď kvete znovu, už ne tak bohatě. Byla jsem ráda, protože ten můj růžový málem umřel, sice se nakonec zvetil, ale květů měl jen pár. A taky mi vykvetl rozmarýn, přes léto byl před oknem a teď na okně na schodišti. V listopadu do křoví někdo vyhodil velice nakrátko ostříhané ne moc velké ibišky, dva. Už jsou na schodišti a obalené listy. Jen se obávám, že mě ta květena brzy vytlačí z bytu...

Z. Jenny 23.1.2023 11:55

Jak potěšující v této pošmourné době! Díky Jajko! Hnedle je líp ! Mně kvete doma orchidej,co dlouhodobě stávkovala, taky mne potěšila a už kvete 14 dní. Anturie je rozkvetlá tak nějak dlouhodobě,sněženky zatím nic ale chodím se dívat na jedno místo,kde jsem je kdysi vysypala a ony se chytly a rozrostly.R^V

M. Skálová 23.1.2023 12:10

Mě kvetou na okně od podzimu azalky, jen letos čtyři Dvě má na svědomí Edýsek. Než jsem je uložila z letnění tak mi je ,,přesadil " a udělal z nich odnože ;-( teď taky kvetou někdy jen samotná skla.

Z. Asteris 23.1.2023 21:34

Azalky Ti závidím, mně vždycky zašly...

Z. Matylda 23.1.2023 11:17

Moc hezké fotky, hlavně ty kytky venku! Letos mi na oknech kvetou jen "orchije", ibišek mi v léte popálilo slunko a jaksi vyčouhlej. Rozvětvenější ibišky zas mají malé lístky, asi to s nimi neumím.

Z. Lika 23.1.2023 7:13

Jajko, to je barevná nádhera! A je dobře, že to všechno (kromě pokojovek samozřejmě :-) čeká pod sněhem, v bezpečí. Což je uplně noumální, vuďo ;-D Ale ty oranžové macešky mě berou, mají moc hezkou barvu. A že tě domácí ibich překvapil - řekla bych, že mile, barva něžná, a plný květ vydrží déle než jednoduchý. Což mi opět připomíná - do konce tohoto měsíce musím ibišky ostříhat!! A asi i rozsadit, achich. Mám v plánu ty méně bujně vzrůstající strčit do truhlíků na jižní okno, protože na severním balkoně mi začnou kvést až tak v září, a v listopadu-prosinci mají hodně poupat. Uvidíme.

Díky za to pěkné pokoukání, Jajko

Z. Jajka 23.1.2023 20:28

Ráda jsem se podělila ;-)

Z. Xerxová 23.1.2023 6:20

hezké pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

mně se letos netradičně chová vánoční kaktus. Vykvetl v listopadu - (jako vždy), ale jindy na Vánoce má poslední květy a vykvete znovu až v únoru... a letos kvete stále.

Z. Jajka 23.1.2023 11:55

Možná má na to vliv počasí, v listopadu i prosinci bylo dost oblačno a tudíš v součtu méně světla.

Kupuji si v tu dobu menší vánoční hvězdu - nebo hvězdy - podle nabídky obchodů a počasí (musí být alespoň 5°C nad nulou). Pokud přežijí zimu, jsou přes léto někde ve stínu na zahradě a ne úplně na dešti. Pravidelně mi znovu vykvétaly v lednu. Ale loňská miniaturní chudinka (na podzim jsem přemýšlela, jestli ji mám vyhodit nebo vzít domů...) vykvetla před vánoci a zdobila vánoční stůl. Přičítám to právě tomu, že v týdnech před koncem roku slunce moc nesvítilo.

T. Zana 23.1.2023 13:41

Nám vánoční hvězdy nejdou a nejdou. Dostali jsme od našich mladých takovou velikou, mohutnou... asi tak do týdne 90% listů opadala.

Kupodivu začala obrážet - opět některé z těch malých lístků opadaly, ale zdá se mi, že možná přežije...

Z. Jajka 23.1.2023 17:39

Myslím si, že za to opadávání listů můžou teplotní šoky, že v obchodě je 15°C, venku 5 nebo míň, přineseš to domů a tam je přes 20... Taky je závislá na zalévání, dlouho sucho ne, stát ve vodě taky ne... a vychytej to.

Měla jsem růžovou z Billy, ta "úspěšně" začala opadávat krátce po donesení domů. Druhou červenou jsem koupila později už ani nevím kde a ta dodnes vypadá dobře. Takové mi někdy dělaly parádu až do Velikonoc. Uvidíme...