27.5.2024 | Svátek má Valdemar


VíP: Aneb víkendový pokecník

9.4.2022

Dnes jen opět letmo nahlédnu do kalendáře a nákuk to bude stylový, neboť ve čtvrtek jsme měli Den zdraví, a to přímo světový. Takový svátek se hodí a doufám, že marodi mezi námi se lepší! Jaro je vždy náročné, ono se to nezdá, ale dává zabrat všem.

V úterý jsme zato měli Den mrkve. Mrkev mám velice ráda, tuto spolehlivou stálici naší kuchyně - mrkvovou polévku, mrkev na smetaně, hovězí na mrkvi, vepřové na mrkvi, mrkvový salát syrový, mrkvový dort, čerstvou karotku jen tak do ruky chroupat... Jaká je vaše oblíbená?

A za týden už máme Velikonoce. Rodiny se určitě sejdou, přátelé poklábosí, ženy a dívky budou výskat a mládenci a mužové je budou mužně honit... To bude správně nekorektní šrumec! :D Aspoň doufám teda.

A závěrem si díky Jajčiným fotkám připomeneme, jak vypadalo jaro zhruba před dvěma týdny v Botanické zahradě v Praze Na Slupi. Neslo se v modrých a fialových tónech zalitých sluncem a bylo to moc fajn. Nakonec je dobře, že jaro přibrzdilo, i když ta pravidelná vánice z konce března má letos zpoždění.

První fotka je zároveň hádanka a jinak přeji hezké pokochání:

Co je to? 24. 3. 2022, Botanická zahrada Na Slupi, Praha

Ladoničky, 24. 3. 2022, Botanická zahrada Na Slupi, Praha

Koniklece, 24. 3. 2022, Botanická zahrada Na Slupi, Praha

Koniklece, 24. 3. 2022, Botanická zahrada Na Slupi, Praha

Koniklece, 24. 3. 2022, Botanická zahrada Na Slupi, Praha

Koniklece bílé, 24. 3. 2022, Botanická zahrada Na Slupi, Praha

Koniklec, 24. 3. 2022, Botanická zahrada Na Slupi, Praha

Přeji příjemnou sobotu a neděli. Toto je obvyklý vípák, takže sem pište o čemkoli, co vás zajímá a oč se chcete podělit.

Foto: Jajka

Lika Neviditelný pes