27.5.2024 | Svátek má Valdemar


VíP: Aneb víkendový pokecník

26.2.2022

Tento týden se mi kalendářně líbí.

V pondělí jsme měli Den mateřského jazyka. Která kniha se vám četla nebo čte nejlépe? Z tohoto pohledu miluju Vančurovu Hrdelní při anebo Přísloví. Takovou četbu je třeba recitovat nahlas :-)

V úterý jsme měli Den zamyšlení - vzhledem k tomu, že je jenom jednou v roce, budí to ve mně otázky. Jak byste oslavili Den zamyšlení?

Ve středu následoval půst, aby ho hned následoval Tučný čtvrtek. To si dám líbit! Tučné sice každý nemůže nebo nemusí, ale když se to pojedná ve smyslu pestrosti nebo bohatosti krmě, tím lépe.

V pátek má můj kalendář od svátků pokoj, v čemž pokračuje i v sobotu pokynem, abychom v tento den nepracovali s půdou ani rostlinami.

A v neděli máme Den ledních medvědů. Tímto opět vzdávám hold medvědici Noře, zvěčněné i značkovým popelníkem Ditmar Urbach (na netu se prodává za víc než dvě tisícovky). A snad se i lední medvědi v pražské zoo dočkají vhodnějšího, severního výběhu, který je v plánu.

A co ten slibovaný psí nákuk? Narazila jsem na youtube na video, které některým z nás (jako třeba mně), kdo jsme zvědaví, jak to třeba může u Xerxových s dogákem vypadat, poskytne možná určitou představu:

Odkaz na video: https://www.youtube.com/watch?v=59T2qhKcuYE

Přeji co nejlepší sobotu a neděli. Toto je běžný vípák, takže sem pište o čemkoli, co vás zajímá a oč se chcete podělit.

Lika Neviditelný pes