27.5.2024 | Svátek má Valdemar


VíP: Aneb víkendový pokecník

12.2.2022

Po nákuku do kalendáře zpětně zjišťuji, že v úterý jsme měli Den bezpečnějšího internetu. Představuji si uživatele navlečené do igelitových pláštěnek a čepic s brýlemi, kterému se za mých mladých let říkalo „atombordel“. Mimochodem, před časem jsem to slovo použila před asi pětadvacetiletou ženou, a když se zatvářila rozpačitě, zeptala jsem se jí, jestli vůbec ví, co to znamená. Prý tuší, že to bude mundúr pro motorkáře :D

Zato ve středu jsme měli den pizzy. Hm, jakou máte nejradši? Já tu od „našeho“ pravého Siciliána za rohem, ale nesmím tam chodit často. Protože Den půstu by pak měl být několikrát týdně :-)

A hádejte, co se děje v sobotu? Pro naše tělo začíná biologické jaro. Takže biologické hodiny tikají, ne že ne!

A v neděli je Den manželství - pozdravujte své drahé polovice - a současně Světový den rádia. Vždycky jsem rádio měla moc ráda, radši než televizi. Mám ho spojené s klidnými rány (Padadá, tram tam tam tam! Ranní rozcvička snad ve čtyři ráno :D Pamatujete?) a také s odpoledními pohádkami, Zákrutou a večerními hrami. To bylo opravdu fajn. Posloucháte ještě rádio?

Takže přeji příjemnou sobotu a neděli. Toto je obvyklý vípák, takže sem pište o čemkoli, co vás zajímá a oč se chcete podělit.

Lika Neviditelný pes