26.5.2024 | Svátek má Filip


Diskuse k článku

ROZCESTNÍK: Výlet na Milešovku

Svátek republiky 28. října 2022 jsme se s dcerou a mými rodiči rozhodli díky pěkné předpovědi počasí oslavit výletem na Milešovku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Lika 11.11.2022 8:25

Tam musí být žampionů!

M. Skálová 10.11.2022 20:56

U nás, za kopcem, se pasou krávy pořád. Cesty nejsou zahrazené ale potom se po loukách nedá přejít s čistým psem a čistýma botama. Převádějí je z pozemku na pozemek.

Z. Matylda 10.11.2022 17:01

Tak na Milešovce jsem taky nebyla. Setkání s býky za mlžného dne bych si docela odpustila, kavalírky jsou prťky a určitě by byly zvědavé, nedejbože by je prohlásily za velké nepřátelské psy. Naše výlety doma jsou po okolí, směrem na Lednici a tak, na dovolené klidně lezeme mezi skalami- psí tlapky s drápky dávají jakýkoliv povrch.

E. Zvolánková 10.11.2022 14:00

Eda to náhodou ustál jen díky tomu, že jsme kolem těch býků nešli. Když jsme se rozhodovali, co je menší zlo, zda se zkusit najít cestu nějakou oklikou loukou kolem býků, došli jsme k závěru, že bezpečnější je ta frekventovaná silnice, než ti býci;-D;-D. S Edou bych k nim nešla až nablízko. Riskovat, že byť jen jednou vrkne a oni se splaší a protrhnou ohradník, jsem fakt nechtěla:-)

E. Zvolánková 10.11.2022 13:58

Já samozřejmě chápu oprávněné zájmy majitelů pozemků, sama nevím, jak to bylo v tomto případě, nicméně tahle cesta tam skutečně je strašných let značená KČT a je to dost široká cesta, ne jen tak nějaká "nábližka". Možná, že si to opravdu někdo přehradil oprávněně, nicméně, když jdeš v mlze, klouže ti to a zjistíš, že najednou musíš jít více než kilometr po velmi frekventované komunikaci vidíš jen pár metrů před sebe, tak to poněkud naštve.:-P

Z. Lika 10.11.2022 13:55

No, jestli přehradíš cestu, kterou používají nejen tůristi a cyklisti, tak určitě narazíš nejen na KČT. A ten to se to snaží řešit případ od případu, pokud jde jen o stezky.

Z. Iva 10.11.2022 13:36

Ono, když si představíš, že máš teoreticky pole 200 x 100 m, které podélně přetíná cesta, která je ve tvém vlastnictví a vede jen k tvým polím... Chceš tam pást krávy - oplotíš, plot má 600 m + jeden zdroj napětí na elektrický ohradník. Pokud chceš zachovat tu pitomou cestu, aby mohli tůristi a cyklisti, tak budeš mít rázem oplocení o délce 1000m + 2 zdoje napětí, a teď, kdo to zaplatí? Ten klub turistů nebo ten zemědělec?

Z. Jenny 10.11.2022 12:27

Díky za dnešní výšlap na Milešovku,měli jste sice mlžo hezky po česku ale zase ty výhledy a bejci,to hned tak neuvidíme. Kolem těch býků bych taky šla s respektem, ono ani setkání s krávami s vemínkem není někdy příjemné,jsou to velká,mohutná zvířata. Eda to náhodou ustál,takže je šikula, taky bych měla větší strach z těch aut,zvláště při dnešní známé ohleduplnosti řidičů. Ještě jdu na fotky,páč ta místa neznám.R^V

Z. Jenny 10.11.2022 12:23

Je to asi o vzájemném respektu,který bohužel některým chybí, potřebují prosadit své ego a slavně zvítězit nebo aspoň někoho nas....R^V

Z. Lika 10.11.2022 11:14

Volný pohyb krajinou má u nás staletou tradici včetně opory v zákoně a KČT se vždy snaží se soukromými majiteli dohodnout, aby turisti nerušili oprávněné zájmy. O vlezení kamkoli nejde, zvlášť když jde o starou turistickou trasu. Otázka taky je, jestli nebyla přehrazena opravdu cesta jako komunikace.

Z. Iva 10.11.2022 10:41

Kupodivu tomu "móc chytrému zemědělci" asi ty pozemky patří, případně je má propachtované a světe div se, chce je i využívat. To jen tůristi a cyklisti si žijí v přesvědčení, že mohou bez omezení vlézt kamkoli.

E. Žampachová 10.11.2022 9:40

No s býky bych také o průchodu nediskutovala. Jinak Milešovka je pěkný kopec, sama jsem ji nešla, ale vím, že je to holt sopečný vrch, takže celkem strmý. Měla bych s ním možná problém já, ale určitě Derča (i když abych se nedivila a nebylo to obráceně;-)). My výletíme spíš po Třeboňsku, to je sice placaté, ale krásné. Na státní svátek jsme si taky zašli do lesa podél rozvvodí Nové řeky a Lužnice. Bylo krásně a holky měly relax před víkendovými zkouškami. Babča se proběhla po lese a vypadala nesmírně spokojeně. Zvládá terém krásně, jen prudký klouzavý svah od Lužnice musela řešit, vzala to traverzem a zvládla to, tahat jsme ji nemuseli.

Krásně jste se prošli a ty fotky nad mraky jsou nádherné. Eda je samozřejmě fešák

Z. Lika 10.11.2022 9:31

No to je výlet - ti bejci v mlze teda byli! A ty skulptury...! V mlze jako orientační body určitě dobré :-) Nejvíc se mi líbí fotky z vrcholu - to je nádhera. Eda si krásně užil, stejně jako vyR^ Díky za pěkný tip na výlet.

T. Zana 10.11.2022 7:48

Pěkný mlžný výlet. Mám ráda pohled na mraky shora :-)

Chtěli bychom na Milešovku, ale byl tam problém s dopravou (vlaková výluka), budu se muset podívat, jak to vypadá.

Z. Xerxová 10.11.2022 6:07

hezký čtvrtek všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

Milešovka je hezký kopec - tam jsem šplhala naposledy ještě s Betkou... Ohrady s dobytkem jsou problém na některých cestách - ale holt pozemky mají své majitele, kravky jsou venku určitě šťastnější než v kravíně... a tak má holt turista občas smůlu.