18.6.2024 | Svátek má Milan


Diskuse k článku

AUSTRÁLIE: Service.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Jenny 1.10.2019 18:37

Díky za článek. Je dobré vědět ze spolehlivých pramenů ,jak funguje ledaskde migrace,není to veselé čtení. U nás pošta česká i ostatní doručovací služby fungují velmi dobře,ještě jsem neměla ani s ČP ,žádný problém.

M. Crossette 1.10.2019 18:19

Tak nejprve kulím očka, že i "bez práce jsou koláče" - tedy naskočila mi Dixie, aniž jsem pro to hnula prstem. Takže administrativě děkuji a huráá.:-)

Jó, Jirko svět se mění a nemohu říci, že k lepšímu. Nedávno jsme se na Streaming TV chtěli dívat na australský kriminální seriál (na jméno si nemohu vzpomenout), myslím ze Sydney. Vzdali jsme to sotva v půlce první epozody. Jednak to byl příliš komplikovaný, nesrozumitelný děj. ale hlavně, šlo o vraždu v tamní muslimské čtvrti (kde spolupráce tamních téměř neexistovala), takže kdybychom předem nevědeli, že to má být Australie, těžko bychom to poznali.

Co se pošty (tedy zdejší) týče, docela jsem před časem žasla. Také nakupujeme přes internet a tak jsme na Amazonu koupili "tapetu" na zadní sklo akvaria. Ty, co byly v obchodě byly moc tmavé, vodu tlumily, tahle z netu má velké bíle kameny. Normálně Amaz. zásilka trvá tři dny, max. týden, takhle se vlekla dlouho. Při dotazu jsme byli ujištěni, že je na cestě - jde totiž přímo z Číny (což jsme samozřejmě při objednávce netušili)! Opravdu nakonec došla ( po měsíci a půl). Když mi jí pošťák předával, už to byl docela zázrak. Byla to totiž asi půl metrová "trubka" z tvrdého papíru, trochu silnější, než násada od koštěte. Štítek naší adresy byl tím pádem obtočený kolem dokola (divím se, že to nějaký stroj přečetl), mezi dalšími nálepkami v čínštině. Tedy snadno někam za (pro) padnutelná zasilka, A presto došla. Trubička nebyla nijak polámaná, tapeta uvnitř v igelitu a zcela nepoškozená - taková, jakou jsem chtěla!.

Jo a v Americe se jako průkaz totožnosti ukazuje řidičák (forma kreditky s fotkou). Případně pas. Žádná povinná občanka neexistuje. Kdo nemá ani jedno, musí použít "SSN" (Social Security Number), něco jako rodné číslo, které má každý am. občan a je nutné pamatovat si ho zpaměti).

Z. Lika 1.10.2019 12:03

OT: Věnujte pozornost druhému dnešnímu článku, děkuji.

Z. Lika 1.10.2019 11:32

Záměrně jsem nechala Georgův anglický nadpis, protože - jak si asi vzpomenete - v češtině existuje půvabná zkomolenina tohoto slova, která vystihuje časté patálie při shánění opraváře nebo součástek. Neodvažuji se tu polebedit si, protože bych to mohla zakřiknout ;-)

A přeji pěkný den!

T. Zana 1.10.2019 10:15

Georgi, co na to říct...

Lepší už to asi nebude a musíme se radovat z ostrůvků pozitivní deviace :-)

Taky už mám svoje podzimní lupení, hurá :-)

A. Lex 1.10.2019 8:41

Jirko, díky za článek. Ano, svět se mění a ne k lepšímu. Ostrůvky, jak to má ve společnosti dobře klapat jsou, ale je jich stále míň a míň. :-( . A navíc, ty změny jsou velmi rychlé :-/ .

Z. Yga 1.10.2019 7:54

Inu - bývávalo! a co bylo, už není. Ono to tak bude asi všude ve světě - čím víc lidí, tím větší hustota gaunerů na metr čtvereční. No a pošta je kapitola samo pro sebe ;-)

Hurá, už mám zase pejska. ;-D

Z. Xerxová 1.10.2019 6:53

hezké úterý všem Zvířetníkům a zvířátkům :-) ...

Pošta je zdá se i u Klokanů zajímavá organizace...

Už mi zase nasadili psí hlavu. Hurá. A automaticky...